Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
b0gdan    90

podałem dane z tabelki, a w niej jest troszkę pokiełbaszone coś, w tej kategorii DF też nie ma rewelacji :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Ferdek07 obecnie lansuje potęgę R3 i pochodnych. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pizza Power biggrin.gif-no chyba że ten Agrofarm nie ma nic wspólnego z Agrofarmem sprzed paru lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ferdek-nie żebym się czepiał-ale Agrofarm w sprzyjających warunkach mógłby służyć dla w/w ciągników za balast przedni biggrin.gif -inna specyfika,inne przeznaczenie-zresztą jak rozumiem odstawili te JD w pokrzywy i naginają Agrofarmami ?biggrin.gif

@Jaro jak unia daje to trzeba brać, w końcu odliczysz wat odliczysz 60% to co sobie żałować mocy i komfortu, tylko potem, jak trzeba obrobić 1-3hektarowe działeczki, zwozić belki siana 120x120 latać z turem itd itd jak to przy krowach :unsure: to jak jest 130km to 4 belki na raz na owijarkę nie położy ( 70-80km by wystarczyło na max), no ale jak nasi ojcowie obrabiali się c 360 i mf 255 a jak ktoś miał z 7211 czy u 4512 to już był szczyt wszystkiego, a 4x4 to już wogóle ameryka, a teraz Ci sami gospodarze, może kilka ogonów czy hektarków więcej a może i nie i wybrzydzają że agrofarm to nie to, że zetor nie taki, że klima, ehr, że resorowana przednia oś, oj nieładnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no Ferdku właśnie o to chodzi że jak unia daje to nie ma się co rozdrabniać, jak kasa jest to się bierze co się chce:D ja widziałem agrofarma i wziołem JD chociaż nie jestem zwolennikiem tej marki, ale jestem zdecydowanym przeciwnikiem same explorera a co za tym idzie po trochu do każdego traktorka z koncernu SDF


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jakby ktos chcial test to moge zeskanowac i wyslac na PW, na forum nie mozna udostepniac. ale to wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no Ferdku właśnie o to chodzi że jak unia daje to nie ma się co rozdrabniać, jak kasa jest to się bierze co się chce:D

No włąsnie, a ta kasa to jest? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja tam nie mam takich problemów natury etycznej-nie brałem to nie można mnie o branie oskarżyć biggrin.gif-pomyślcie tylko beneficjenci-SAPARD-u,SPO czy innego PROW-u jak spieprzyliście rynek maszyn tym "niebiorącym" biggrin.gif .

PS.Tak sobie przejrzałem ten test (dzięki Bogdan-przecież tam przeciwnikiem JD powinien być NH ,Valtra,Fendt i MF to pólka wyżej,Agrofarm deczko nizej-jeszcze raz powoli...-porównujmy porównywalne z porównywalnym...inaczej herezje wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

przeciez wszystkie te ciagniki sa porownywalne, wystarczy tylko dobrac te mocne strony na ktorych nam zalezy :unsure:

jesli ktos chce dajmy na to ciagac takim malychem zestaw uprawowo-siewny 3m, a np. jd ma obciazenie uzyteczne 2t, to raczej sie nie zmiesci z obciazeniem na przod i materialem siewnym, to wtedy bedzie wolal wziac valtre, albo cos innego. jesli ma tym ganiac z kosiarkami, rozsiewaczem nawozow, opryskiwaczem i turem, to taki john bedzie super, bo i zwrotny i przekladnia dobra, a w bonusie jeszcze dostajemy najwyzszy komfort, wystarczy dopasowac do zadan i postawic priorytety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wzięli Agrofarma, bo wcześniej już w teście uczestniczył Agrotron M. Ja się zawiodłem, bo liczyłem na zestawienie z tymi ciągnikami 200 Vario. :unsure:

 

Co "biorących" i "niebiorących" to też duuża zasługa dilerów i importerów. ;) Chcą się zawczasu obłowić, bo potem wiedzą, że nadjedzie recesja, na którą bardzo liczę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie-niestety nie są porównywalne-brzozak-co prawda przed chwilą z sąsiadem skonsumowałem Bolsabiggrin.gif (mleczarnię Jasiem wyciągał mój Starszy z zaspy-a ja wychlałem-proponowałem co prawda aby jednego kielicha wlać do zbiornikabiggrin.gif ) -ale to inny kaliber jest i już -tak się akurat składa że tego MF-a ma jeden mój znajomy,tą Valtrę trzech biggrin.gif ,Fendta też jeden ma-a Agrofarma widziałem biggrin.gif ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to jakie modele mieli wziac bo nie kumam :unsure: ;)

 

gdyby wzieli fendta 200 to by dopiero zaczely sie spekulacje na temat 3 cylindrowego silnika. gdyby wzieli df serii m, to zgodnie z tym wypadałoby wziac do testu np. johna 6030, nh t6000, czy fendta 400.

w mojej opinii to nadzwyczaj rowny test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ano jakbyś postawił te ciągniki obok siebie to zobaczyłbyś różnice-przecież nawet w rubryce "masa własna w wyposażeniu testowym" masz wartości różniące się o prawie 1000 kg...Cieszyłbym się żeby wzięli do testu tego 200 Vario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wszystkim nie dogodzisz, tymbardziej ze fendta mogli wziac mniejszego, ale mf ani valtry juz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@brzozak2 Agrotrona K, albo Agrofarma w PL z wypasem. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spoko. :unsure: Podobało mi się to, że wzięli NH T5000 i Case CS. W poprzednim teście był bodajże T5000 i Maxxum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

wszystkim nie dogodzisz, tymbardziej ze fendta mogli wziac mniejszego, ale mf ani valtry juz nie.

Valtra A92 i MF 4455 (101 KM)biggrin.gif -jak uczciwie to uczciwie biggrin.gif -mi tam poprzednika tej Valtry oferowano w cenie o wiele wyższej niż JD 5020....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

valtry A myslalem, ze juz nie produkuja po tym jak wprowadzili te N 82 i 92, a o istnieniu MF serii 4400 do tej pory wiedzialem :unsure:

takze masz racje, mozna bylo lepiej dobrac sprzety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

CIągniki to nie samochody i trudniej je porównać. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mi to się po prostu nie podoba wrzucanie do jednego worka sprzętów o różnych gabarytach-a później wyciaganie przez fanów różnych marek (mnie tu proszę nie wrzucać biggrin.gif ) nie do końca przemyślanych wniosków na podstawie zbyt małej ilości danych.

Ludzie widzą w ciągniku o wadze 4 ton udźwig podnośnika rzędu 5 ton-no i wtedy jest ok.-jeżeli zobaczą że ciągnik taki ma udźwig rzędu 3,5 tony-z miejsca jest be biggrin.gif -a ja się pytam-co ty człowieku chcesz takim ciągniczkiem dźwigać ?-potężny zestaw uprawowo-siewny przez 1 rok ?(bo na drugi rok pewnie coś tam do naprawy się znajdzie....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Moje spostrzeżenia z testu: nie ma ciągnika idealnego!!

-aż 84 dB w kabinie Agrofarma, tylko 71 w 5R

-zużycie paliwa w 6 pkt pomiarowych od najmniejszego Fendt 270 g/kWh, NH 282, DF 287, Valtra 298,Case 303, JD 313, MF 316

-średnica zawracania w JD 9,35 m, w Fendzie 12,33 m

-porównanie mocy maksymalnej na WOMie z mocą uciągu to przeciętna różnica to 15 KM. W przypadku Valtry to tylko 11 KM, w JD 12 KM, w Case i DF 13 KM, w MF 15 KM, w Fendzie 17KM, w NH to aż 24 KM.

Ciekawa lektura, różnice w cenie olbrzymie, bardzo Fendt odstaje ale przy tej cenie to coś za coś, za ponad 60 tys euro jest jeszcze dużo do poprawienia.

 

Mój lider: żadnego z nich bym nie kupił ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

o średnicy zawracania to pisali, ze ustawienia zderzaków fabryczne, więc sporo tam może sie zmienić.

 

 

dla mnie szokiem są ceny ;[ za Fendta 310 na rynku niemieckim chcą 90 tyś euro netto!!!w Polsce 66 k E netto. Podobno korbankowy Fendt ma wysoki standard, ale można w nim jeszcze 30 k E utopić???

 

piszą moze ile ciągniki miały mth podczas testu tzn czy były dotarte???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

z tymi cenami to w ogole jakos dziko jest. na opryskiwacz dammann cena fabryczna 88 k euro netto, dla klienta 68 k euro netto i jeszcze sam przedstawiciel mowi, ze cos zjedziemy - po co takie cos??? ;[ ;[

 

byc moze tak samo jest z tym fendtem, przeciez gdyby byla taka przepasc cenowa za zachodnia granica to by u nas kupowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

a tak to my kupujemy u nich:P (co niektórzy)


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj