Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241

Oczywiscie, ze tak, ale w dobie tych chorych produktow, ktore nam teraz proponuja moze sie okazac, ze w tym szalenstwie jest metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smalbig    0

Witaw wszystkich , cz ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie czym różni się JD5080r od 5090r . Czy tylko mocą czy jeszcze ilością tarcz w skrzyni i w napędzie . Czy może tylko ciśnieniem oleju podawanym na te sprzęgla.Z góry dzięki może to nie ten dział ale nie jestem oblatany .

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

6830 Comfort + agregat 3m aktywny Lely z siewnikiem+Famarol 3m jakies 20 l/h czyli jakies 13l/ha. Ogolnie duzo i juz trwaja poszukiwania agregatu 4m aktywnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

kierowca jezdzi u takiego kolesia co ma 1 tys h i on ma jd 200km nowka ze 2 lata ma ciaga 6 skib obrotowych i jak troche wieksze gory to w 40l/h nie wyrabia na spalaniu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

moj niby 8l na godzine ale to sprawdzanie na kreskach

Edytowano przez gajor24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kierowca jezdzi u takiego kolesia co ma 1 tys h i on ma jd 200km nowka ze 2 lata ma ciaga 6 skib obrotowych i jak troche wieksze gory to w 40l/h nie wyrabia na spalaniu ;p

I co w tym dziwnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

kierowca jezdzi u takiego kolesia co ma 1 tys h i on ma jd 200km nowka ze 2 lata ma ciaga 6 skib obrotowych i jak troche wieksze gory to w 40l/h nie wyrabia na spalaniu ;p

luchaj jakie ja rzeczy słyszałem... sobie sprawy nie zdajesz.. nie wierze że ten goścu by ten ciągnik trzymał i jeszcze im robił... nikt głupi nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a co jest dziwnego w zuzyciu paliwa na poziomie 40 l/h gdy traktor ciagnie 6 skib i to jeszcze pod gore? i tak na ha spali mniej niz jakby oral 30'tka, w dodatku duzo szybciej i orka bedzie lepszej jakosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Lubię ten temat. Chyba jest moim ulubionym. :D

Na godzinę to spali ale ile zrobi to nie napisał, i jeszcze 6 skib.Dokładnie tak jak brzozak2 napisał.

Kuzyn w tamtym roku kupił 7730 albo 7830 i pług VN 5 skib Mówi że pali mu na 1 hektar orki 25-30 litrów.

sam tak mówi to wierze, ale na pytanie na jakich obrotach orze, a on mówi że do podłogi. No to już całkiem wierze.

Więc 40 litrów na godzinę to nie jest źle, a zaorze z 1,5 hektara, w godzinę a może lepiej.

Po drugie u kuzyna to jest nowy ciągnik który nie ma 300 MTH więc trza poczekać aż zrobi przynajmniej z 700.

U mnie w NH na początku też spalał cholernie dużo jak na tą moc,i to co robił, ale teraz spadło i to znacząco. I nawet NH zaczyna mi się całkiem podobać.podobać

 

Osobiście uważam że ile wleję to spali i nic więcej.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

200 KM przy pełnym obciążeniu spali ok 40 litrów, niezależnie od marki. Na każde 10 KM można liczyć 2 litry/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

Marcin1997 jak wziol nowego to co ma robic kobyla nie zaorze wiec zaczepia i jedzie kredyt sam sie nie splaci ;p

 

 

tomek73 mozee sie wydawac ze zrobi duzo ale tak nie jest nie wiesz jakie u nas sa pola male a te co on ma to calkowita kaplica jedno pole musi orac w 4 rozne strony bo z jednej strony urwisko z drugiej row a z trzeciej jeszcze jezioro na takim polu w h to moze 1 ha zaorze ;/

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

6830 Comfort + agregat 3m aktywny Lely z siewnikiem+Famarol 3m jakies 20 l/h czyli jakies 13l/ha. Ogolnie duzo i juz trwaja poszukiwania agregatu 4m aktywnego.

 

zetor 12145 brona rabewerk MKE 300 + amazone d-8 spalanie na poziomie 8 litrów na hektar, w glinie 9 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

nie wiem jakie są u was górki ale za bardzo nie wierzę że by tyle spalił jak ja mam jedną górkę na polu to tylko ok 2 l/ha więcej spali czyli ok 16l/ha bo średnia wychodzi mi 14 l jak by było 30 to bym uwierzył bez żadnego przekonywania ale 10 l to duzo.. ja jak siałem perkinsem to wyszło mi ok 6l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

 

zetor 12145 brona rabewerk MKE 300 + amazone d-8 spalanie na poziomie 8 litrów na chektar, w glinie 9 litrów.

A chektar w godzinę zrobisz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

8230 z formownica aktywna + pogłębiacz w robocie pod marchewke ~50l/godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Pan D. senior ma ciezka noge wiec nie ma sie co dziwic ze takie spalanie :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

john deere 5720 + agregat uprawowo - siewny 3 m bierny 49 litrów na 10 hektarów, obroty silnika 1700 - 1800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Kolego Karol z jaka prędkością jeździłeś, jaki to agregat jaki wał i jaki siewnik?jaka ziemia,wcześniej była uprawiana?wynik mało realny ale cuda się zdarzają :) Mój 6320SE na przednim tuzie kultywator na tylnym tuzie brona wirnikowa 3m plus siewnik siane bezposrednio na orke zimową spalanie 15-17hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak pracowalem za granicą to JD 6930premium w bronie aktywnej 4metry maschio spalił dwa baki nie wiem ile tam wchodziło, w przeciagu 12 godzin gleba dość ciężka i sucho było. No to byłem w delikatnym szoku bo obroty trzymałem około 2tys. Chyba przy pracach z wom jd nie jest zbyt oszczedny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

500 l w 12 godzin ? 41 l/h ?-gdzie maksymalne zużycie wg. testów to niecałe 30 l/h-aż wierzyć mi się nie chce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jaro 4m aktywne przy 150KM znamionowej, na suchej cieżkiej glebie? Dziwne że z tym pracował. Widać JD jak trzeba to spali więcej niż max może ale robotę zrobi ;) Normalnie to by 200KM trzeba było zapiąć, a ta kruszynka 150KM sobie dała radę. :D


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tez byłem zdziwiony ale to chyba dla tego że ciagnik był nieco przeciężony do tej brony to z 200KM trzeba i wogóle złe warunki sucho właczona klima swoje wypił ale po przeliczeniu na to co zrobił nie bylo tak tragicznie. Jak uprawialiśmy ziemie pod kuk to w 3 JD (6930, 6630, 6520) w dwa dni zbiornik 2500l oprózniliżmy pracowalismy po ok. 15 godzin dziennie. Testy testami w praktyce potrafi wyjść całkiem inaczej. Hehe naprzykład na AF jest reklama ze kubota z pługiem 4x40 spali 4,5l na h (ciekawe na jaka głebokośc była ta orka bo takim pługiem przy długiej działce można prawie ha zaorać,a taki wynik to juz mistrzostwo świata hehe ) a moja przez 25h spaliła dwa zbiorniki i praktycznie nic nie zrobiła była to raczej lekka praca i jazda na pusto bo chcialem ciągnik odmulić bo był taki przytępiony ze z pusta przyczepą 4t pod srednia górke biegi musiałem redukować! Gazu nie żałowałem ;) No i juz jest znacznie lepiej czuć ta moc i spalanie tez spadlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

500 l w 12 godzin ? 41 l/h ?-gdzie maksymalne zużycie wg. testów to niecałe 30 l/h-aż wierzyć mi się nie chce....

Wg testów wciągnie 30 kilogramów ropy/h, co daje 35 litrów/h. Wychodzi na to, że chodził cały czas z gazem w podłodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj