Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

robertbara    75

Szkoda że nie umiesz czytać postów Huberta ze zrozumieniem.

 

Akurat u mnie zestaw JD oraz Forterra chodził w tym roku w kukurydzy. W tym roku już nie pochodzi bo został sprzedany. Do zakopywania idealny traktor, jeszcze tak śmiesznie skakał.

Zrób Forterrą 7 tys h i pochwal się ile już do niej włożyłeś.

Jak tak dobrze idzie Zetor to na co kupiłeś "landrynka"?

 

Skoro DF pali mniej od JD, do tego jest tańszy to dlaczego w Polsce i u naszych zachodnich sąsiadów więcej sprzedaje się JD?

 

Ładowanie paszowozu to na prawdę wymagająca praca dla ciągnika. Przy baku 160 l 30 h pracy prawie na luzie to jakiś szczyt oszczędności? Trzeba było 40 wpisać to bym zaraz kolejnego DF brał.

Zreszta sam spójrz:

http://www.dlg-test....grofarm-430.pdf

Dalej twierdzisz że Twój DF spali mniej od JD? :lol: :D 26 litrów przy 100 % obciążeniu.

 

328 g/kWh gdzie konkurencyjny Fendt oraz JD spalają około 290 g/kWh wziąłem pod uwagę 6430 P oraz 312, jednak spalanie g/kWh jest sprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ robert Mam forterre 11441 i ten ciągnik ma bardzo dobry uciąg jak na tą klasę ciągników u mnie ma około 4 tyś MTG

Awarie jakie miałem : pompa paliwowa 'wada fabryczna" podnośnik robiłem już nie pamiętam co tam się zepsuło, łożysko na wale i tarcza sprzęgłowa.

Ja za te pieniążki co ja dałem to ciągnik super jest i nie pisz mi że zetor ma słaby uciąg no chyba że nie umiesz jeździć. A jakie gumy w nim miałeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Opony były Baruma, chyba jednak jeździć nie umiem. Zresztą to nie ja nim jeździłem, syn właściciela, nie był specjalnie zadowolony z niego, zresztą już go nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

robert A jeśli chcesz jeszcze na temat uciągu to się brzozaka spytaj jak zetor sobie radzi na Żuławach bo mój zetor robi tam gdzie jego ciągniki ??

 

Ps ja też mam opony baruma 520/70-R38 420/70-R28

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Robert tyle piszesz że masz ha tyle sprzętu, moderator forum i takie rzeczy piszesz ostatnimi czasy że szkoda jest się wypowiadać, 430Agrofarm w teście DLG narazie mi się jescze nie otwarło do JD 6430 spalanie porównujesz nawet jednostkowego uczeń w 6kl podstawówki by tak nie porównał chcesz porównać 6430 to porównaj z K430 lub m420 z odpowiednikiem JD szkoda strony na wytłumaczenie Ci tego.

 

Bardzo słabo trafiłeś z tym zetorem bo jest to ciągnik z jednym z największych uciągów w swojej klasie ma bardzo sprawnie przeniesiony napęd przez przekładnię małe straty wysokie opony wąskawe przy dość dużej masie mój zatankowany do pełna z kompletem na przodzie i tyle obciążników waży 5,6t porównanie mam do 6230 na 480/70r38 i 360/70r28 to JD nie ma żadnych szans w tym starciu w pracach polowych podkreślam żadnych szans, mam w Forterze 2700mth, niby bardzo mało. Awarie: wymiana akumlatora po 5,5roku, wymiana gałki plastikowej od biegów, wymiana pompki sprzęgłowej, wymiana tarczy hamulca wału, jeden cylinderek na drzwiach wymieniłem koszt łączny 1200zł brutto, olej co 300mth turdus 10l 100zł+30zł filtr 130zł brutto koszt obsługi i wymian olejów: 500+8x130+3x70+150=1900zł brutto w sumie muszę zerknąć fakturę za olej hydrauliczny 60l x10zł 600zł Agro STOU 10/30 4700ZŁ brutto 3850zł netto 2700mth praktycznie tylko w pługu, agregacie podorywkowym, uprawowo siewnym, bardzo mało w ciężkiej przyczepie to duży koszt napisz ile JD kosztuje do 5000mth bo mój Zetor myślę że w 10tys zł brutto się zamknie oleje pełen serwis z przeglądem

 

W Class 100KM po 1000mth przymusowa wymiana oleju skrzyni biegów i przymusowa kalibracja sprzęgieł u kumpla koszt oleju i filtrów do skrzyni z kalibracją 4000zł brutto ma 2100mth 2 razy kalibrowali o innych kosztach nie mówię nie wiem jak jest w JD napiszcie ceny fltrów powietrza powietrza do kabiny, paliwa, oleju hydr, silnikowy, cenę oleju? może jest tania nie wiem naprawde?

Edytowano przez krzysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

krzysiu pochwal się ile kosztują przeglądy (filtry,oleje) w df :P

 

AA tak na marginesie TY chyba jesteś z PISu :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

a ja wam powiem że mój ursus pali napewno więcej od mojego t 7030 ale to ursusem 1224 zetorem 5320 i ursusem 1012 zarobiliśmy na te wszystkie NH i kvernelandy i inne badziewia :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@krzysiu-"nie wiem jak jest w JD napiszcie ceny fltrów powietrza powietrza do kabiny, paliwa, oleju hydr, silnikowy, cenę oleju? może jest tania nie wiem naprawde? "-taki temat był na forum więc poszukaj.

Co do awaryjności to u mnie w JD poszły cztery bezpieczniki jak na razie.Mam też Zetora tyle że 7211 i też jest bardzo mało awaryjny-to tyle tytułem Zetorów.Z tego co pamiętam to JD @Roberta to 6320-tutaj masz jego test-http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/johndeere_6320_powrquadplus.pdf-jeżeli Twój Agrofarm ma lepsze wyniki to czapki z głów.

PS.Pisałeś żeby porównać z K 430 ?-no problem-http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Deutz-Fahr_Agrotron_K_430_0609.pdf

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/JohnDeere6430P.pdf IMHO Jeleń wypada lepiej-no ale ja się nie znam :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Agrofarm ma inną moc zrozum to w końcu Agrofarma porównuj do 5100r 5080r i 5820 jakiś odpowiednik agrofarma, a faktycznie zetor 11441 jest mocniejszy od JD Roberta i to dosyć znacznie i moment obrotowy i moc praktycznie w każdym punkcie ale przy wyższej mocy ma też fakt wyższe zużycie paliwa przy pełnej mocy nie ma jak to się ma z średnią spalania w zakresie 6 punktów obciążenia Agrofarm spala mniej niż JD o 25g/kwh to raczej mieszane prace na korzyść agrofarma moc 1KM więcej JD obydwa w czołówce, JD pali mniej przy pełnej mocy o 6g/kwh wraz ze spadkiem poboru mocy zużycie ON idzie w kierunku mniejszego na korzyść Agrofarma ja pisałem cały czas że NH I FENDT pali mniej niż JD w tych mocach ale Agrofarm też nie źle nie ma strachu

 

PS, 36t i 34t kolegów jeden zipał 5720 po polu ale bujnoł a drugi przy 1400obr/min się rozpedza, proponuję wszystkim popróbować jak dostaniecie TIR-A nawozu 22-24t czy wapna niech gościu zgasi zapnijcie line na pole go i rozpędzajcie się ciągnikiem 100KM każdej marki niezłe żarty dodam że TIR ma te same koła co koledzy muszą mieć na przyczepach tyle samo osi jak wam podniesie 1 więc proporcjonalne tylko nie weźcie za ostro tymi 100KM do 30km/h szkoda TIRA

 

DF 10/40olej po 15zł netto, UTTO 10/30 16,5NETTO, FILTR OLEJU SILNIKA 41zł do agroplusa, 56zł do agrofarma jutro w fakturze resztę sprawdzę 10l oleju do silnika wchodzi do każdego

Edytowano przez krzysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

TIR – Międzynarodowy Tranzyt Drogowy

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Panowie proponuje zrobic ustawkę Zetor 11441 kontra JD6320 i obstawiać juz zakłady.Podpinamy pług jaki tam tylko sobie życzycie i klocek pod ,,gaz,,zeby nie przekroczyc 1400obr i ruszamy.Zetor zadusi sie i nie ruszy a jak juz mu sie uda to zniknie w chmurach dymu.Jelen poprostu sobie ruszy jakby nigdy nic.Drugi sprawdzian to podpinamy przyczepy z ładunkiem i jezdzimy na drodze asfaltowej po górzystym terenie tez z obrotami do 1400.Zetor jeszcze nie wjedzie na górke a tylko ja zobaczy zacznie zdychac.Jelen na wzniesieniu sie przydusi ale pójdzie dalej .JD mozna zarzucic że jest paliwożerny ale tylko w lekkich pracach ale gdy ktos stawia wyzszosc tego zetora nad JD to chyba naprawde jest z PISu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

akurat tutaj zawsze jest gorące krzeslo i porównywana jest jedna marka która jest zła kontra super reszta świata :)najlepszy test to test we własnym gospodarstwie. poruszył bym tu inny temat ale nie zrobię tego bo kilka osób pobanują. ? Jak ktoś się uprze to brnie w to jak kozioł czy robi to racjonalnie ? swoją drogą ile osób które tu się wypowiada o spalaniu jednej czy drugiej marki posiada obie maszyny i porównywała je sposób nie teroetyczny a praktyczny ? na palcach jednej ręki policzę. Dziwi mnie tylko jedno dlaczego ludzie co mają tą maszynę kupują kolejne tej marki nie mówią nic na temat wysokiego spalania, nie płaczą. Ile ludzi tyle pomysłów - może warto skończyć to teoretyzowanie bo praktyce wygląda to także że wielu kierowców ciągników nie potrafi jeździć ekonomicznie ciągnikiem i wtedy czy ma ciągnik spod znaku nh, zetora czy valtry spalanie robi się wyższe od ciągnika który w testach wypadł najlepiej a całą filozofię szlag trafił.

@krzysiu to że kogoś zbanowali to nie dlatego że trzymał się jakiejś marki tylko za to jak to argumentował a nie argumentował zgodnie z regulaminem lub popełnil inne wykroczenie, na bana trzeba sobie zasłużyć nie ma nic za darmo nawet aby dostac w ryj trzeba sobie zasłużyć.

Swoją drogą brakuje tu wypowiedzi @deer'a :):) :):) :) lol

popieram twoją wypowiedż.. wszystko za mnie powiedziałeś.. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"JD mozna zarzucic że jest paliwożerny ale tylko w lekkich pracach ale gdy ktos stawia wyzszosc tego zetora nad JD to chyba naprawde jest z PISu"

 

Co wy z tym PIS-em, pranie mózgu czy jak ?Ja na codzień widzę efekty działania PO i NIKT mi nie wmówi że ten cały PIS to coś jeszcze gorszego-macie oczy, uszy i rozum ?-to ich używajcie.

A co do lekkich prac to polecam mój post z przedwczoraj i zdjęcia w galerii-jak pisałem mam też nowe zdjęcia licznika ale boję się je wstawiać :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Po przeczytaniu tematu pomyślałem sobie, że zweryfikuje sobie zdanie na temat spalania mego ciągnika, lecz po lekturze kolejnych stron nic tylko udowadnianie "wyższości naszego ja nad nie naszym". Ojciec w 82 roku kupił Zetora 7011 i każdy mówił, że smok. Po 30 latach użytkowania koszty eksploatacji na pewno są niższe niż sąsiadów, którzy pokupowali c-360. Niedawno kupiłem JD 6100, podobnie każdy mówi. Czas zweryfikuje mój zakup, ale jeśli nie bęzie usterek, to na paliwo na pewno zarobi.

 

nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie lubię uogólniania więc zapytam Cię @erciak-jak w takim razie powinny wyglądac nasze posty żeby nie przypominały "wyższości naszego ja nad nie naszym". ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Np: " @jaro zgadzam się z tobą w całej rozciągłości masz 100% racje " i myślę że temat nie byłby tak "gorący"


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Akurat zależy mi na tym...ja lubię jak się dyskusja toczy ale na rzeczowe argumenty-a więc testy, zdjęcia, własne pomiary a nie widzimisię i tak powiedział siostry matki brata cioteczny siostrzeniec.

PS,Podpadłem przez Vario wczoraj ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@jaro - co ty gadasz przecież "szwagra żony brat rodzony" to najlepsze źródło wiedzy technicznej - szczególnie po kilku głębszych ;)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rzecz logiczna że JD lepiej wypadnie od Zetora wkońcu jak ja kupywałem zetora to zetor mnie wyniusł ponad 100 tyś zł a wtedy Jd kosztował 200 tyś +/- Ale jak na jego cenę to Zetor bardzo dobrze wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A mnie wyniósł (wtedy) parę tysięcy drożej od Forterry 8641-ale co to ma do rzeczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

@jaro brakuje mi jednej rzeczy w tej całej dyskusji(to do użytkowników JD). Bardzo fajnie wstawiłeś fotki, pokazałeś godziny, ale jakbyś podał ile litrów w tym czasie spaliłeś, to byłoby git. Zatankowany do pełna, po skończonej robocie sprawdzamy ile spalił, takie informacje od użytkowników i nie trzeba podpierać się testami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jeden taki kwadracik to około 11 litrów.Proponowałbym jednak Tobie cofnięcie się o parę stron do tyłu i poczytanie o co tu biega i dlaczego te testy itd.-otóż jeden z kolegów (niestety nieobecny :D ) koniecznie starał się udowodnić że "nie masz smoka nad JD".Ja jako że posiadam na podwórku dwie najbardziej paliwożerne marki na świecie (Zetor i JD) poczułem się wywołany do tablicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj