Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

jaro    166

"Robert Finką nie ma sprawy :D innym nie da rady "-no jak finkę przystawisz Jeleniowi do gardła to nie ma siły-pociągnie lepiej niż Finka :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem skąd te nerowe rakcje, ja się na nikogo nie kreuję. Tylko smieszy mnie jak ktoś wstawia coś na obronę swojej argumentacji a finalnie wychodzi, że bat na siebie kręci. Co do testów jak pisałęm jeden może nie wyjść, mieć błąd ale wszystkie? Ktoś powie czemu mam wierzyć ludziom, któzy je robią, być może się na tym nie znają i nie mają sprzętu. Inny powie dlaczego mam wierzyć użytkownikom, którzy mierzą spalanie na oko, lub mają skłonności do fantazjowania.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@atomik napisał :"Dziwi mnie tylko jedno dlaczego ludzie co mają tą maszynę kupują kolejne tej marki nie mówią nic na temat wysokiego spalania, nie płaczą. Ile ludzi tyle pomysłów - może warto skończyć to teoretyzowanie bo praktyce wygląda to także że wielu kierowców ciągników nie potrafi jeździć ekonomicznie ciągnikiem i wtedy czy ma ciągnik spod znaku nh, zetora czy valtry spalanie robi się wyższe od ciągnika który w testach wypadł najlepiej a całą filozofię szlag trafił ".

Kol.atomik doskonale podsumował to o czym paręnaście razy wspominałem-najważniejsze jest to kto łączy pedał gazu z podufitką (na wybojach :D )-dla tego który nie potrafi jeździć ekonomicznie żaden TMS z hiper mega skrzynią i z najlepszym silnikiem nie pomoże.Mam znów parę zdjęć (z cyklu tych które wczoraj zacząłem wstawiać do Galerii ) ale boję się je publikować :D -no bo jak to paliwożerny JD spalił tylko tyle ?-albo licznik oszukuje albo właściciel...

No właśnie-licznik jest ok. i właściciel całkiem uczciwy ;) - ale weź to wytłumacz takiemu co mu Komarek na postoju cztery litry wciąga :D .

Mój Starszy gdy tylko zaczyna jeździć to zaraz średnie spalanie podskakuje i na nic moje tłumaczenia że nie trzeba tak cisnąć gazu a wystarczy zmienić bieg.

@atomik-to co pisałeś o zbiornikach to chyba niekoniecznie prawda-80 l w 5714 i 180 w Forterze 8641 (swego czasu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

dzis podpisałem umowe z jd na model 5100R z turem. i co mnie zaciekawiło to jedna ulotka zabrałem sobie jedna a tam w srodku niby opinie posiadaczy jd i w tabelce np. model 5090R z turem lekka praca spalanie 3.5l/h

pozniej inny rolnik 6930 ze z talerzowa podobno 12l/h takie tam wypowiedzi posiadaczy w broszurce co o tym sadzicie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Panowie znawcy wykresów pracować to trzeba z taka mocą jaka do danej pracy jest potrzebna. Moc jest pochodną momentu obr i obrotów. Jak się przeciąży silnik to najbardziej płaski przebieg momentu obrotowego nic nie da.

co za brednie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A dłużej @brzozak mógłbyś ?-rozwinąć znaczy-chyba wiem do czego zmierzasz.Rozwiniesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

do niczego, generalnie w calej rozciaglosci zgadzam sie z @mariuszem_x i nie ma po co powtarzac tego co juz zostalo napisane, jak ktos tego nie rozumie, to ja klarowniej tez nie bede potrafil tego napisac. moge nawet dostac % za ostatni post, loto mi to :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kent    1

Witam

Czy mógłby mi ktoś wyliczyc z testów DLG minimalne i maksymalne spalanie jd 6330 premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

dzis podpisałem umowe z jd na model 5100R z turem. i co mnie zaciekawiło to jedna ulotka zabrałem sobie jedna a tam w srodku niby opinie posiadaczy jd i w tabelce np. model 5090R z turem lekka praca spalanie 3.5l/h

pozniej inny rolnik 6930 ze z talerzowa podobno 12l/h takie tam wypowiedzi posiadaczy w broszurce co o tym sadzicie :P

ja sądzę że jest to mozliwe.. wiem to bo sam często sprawdzam swojego jd i w tależówce 6330 owalił też ok 10l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

oki ale te 3,5 litra rki z turem. w lekkiej pracy z paleciakiem?? bo wiadomo ze z widłami przy oborniku to wir w baku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@atomik napisał :"Dziwi mnie tylko jedno dlaczego ludzie co mają tą maszynę kupują kolejne tej marki nie mówią nic na temat wysokiego spalania, nie płaczą. Ile ludzi tyle pomysłów - może warto skończyć to teoretyzowanie bo praktyce wygląda to także że wielu kierowców ciągników nie potrafi jeździć ekonomicznie ciągnikiem i wtedy czy ma ciągnik spod znaku nh, zetora czy valtry spalanie robi się wyższe od ciągnika który w testach wypadł najlepiej a całą filozofię szlag trafił ".

Kol.atomik doskonale podsumował to o czym paręnaście razy wspominałem-najważniejsze jest to kto łączy pedał gazu z podufitką (na wybojach :D )-dla tego który nie potrafi jeździć ekonomicznie żaden TMS z hiper mega skrzynią i z najlepszym silnikiem nie pomoże.Mam znów parę zdjęć (z cyklu tych które wczoraj zacząłem wstawiać do Galerii ) ale boję się je publikować :D -no bo jak to paliwożerny JD spalił tylko tyle ?-albo licznik oszukuje albo właściciel...

No właśnie-licznik jest ok. i właściciel całkiem uczciwy ;) - ale weź to wytłumacz takiemu co mu Komarek na postoju cztery litry wciąga :D .

Mój Starszy gdy tylko zaczyna jeździć to zaraz średnie spalanie podskakuje i na nic moje tłumaczenia że nie trzeba tak cisnąć gazu a wystarczy zmienić bieg.

@atomik-to co pisałeś o zbiornikach to chyba niekoniecznie prawda-80 l w 5714 i 180 w Forterze 8641 (swego czasu).

 

Ot i cała filozofia - z którą zgadzam się w całej rozciągłosci "bo jeździć to trzeba umieć" - lub "maszyna gwizda lecz kierowca pi...a"


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak ogólnie to kto założy teraz temat jak awaryjny jest NH ??

Chętnie tam posłucham co macie ciekawego i mądrego do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Nie wiem skąd te nerowe rakcje, ja się na nikogo nie kreuję. Tylko smieszy mnie jak ktoś wstawia coś na obronę swojej argumentacji a finalnie wychodzi, że bat na siebie kręci. Co do testów jak pisałęm jeden może nie wyjść, mieć błąd ale wszystkie? Ktoś powie czemu mam wierzyć ludziom, któzy je robią, być może się na tym nie znają i nie mają sprzętu. Inny powie dlaczego mam wierzyć użytkownikom, którzy mierzą spalanie na oko, lub mają skłonności do fantazjowania.

do mnie pijesz ? bo co no piszę prawdę ? najpierw przeczytaj ze zrozumieniem - nie mierzyłem akurat jd bo mam go dosyć krótko, kombajn i sieczkarnia wiem ile dokłądnie palą to Ci mogę napisać. nigdzie nie napisałem że spala mi 12 litrów na ha głebokiej orki bo nie wiem ile spala jakbym napisał mniej więcej to bys tez się uczepił więc nie wiem. Teoretyzowanie z pojemnością baku wynika z obserwacji a jeśli chcesz wiedziec to te 160 litrów przez dzień pracy jeszcze nie udało mi się spalić 90 KM ciągnikiem tej marki o której jest dyskusja.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

I pomyśleć że cała ta dyskusja toczy się o 100 - 300 litrów ropy więcej. Jak mam auto osobowe i mam silnik 2.0 albo 3.0 albo 5.7 hemi to wali mnie to ile pali stać mnie i koniec i bujać się frajerzy. Wole mieć dobry silnik i niech więcej pali a nie zginąć podczas wyprzedzania. Tak samo jest z moimi NH też wolałbym żeby czasem paliły a nie tak jak wczoraj dwa metaltechy 12 pszenicy górka a on mi zwalnia do 17km/h. Pies mu mordę lizał pewnie JD też by tam tak zwolnił i fendt by się osrał. A jak by tak miał więcej kucy i więcej spalał paliwa to bym więcej czasu spędzał z córką a nie w robocie,. Bo maszyny nie są celem maszyny są środkiem do osiągnięcia celu. Więc niech se pali ile chce tylko żeby bak był duży i żebym nie musiał co chwile zjeżdżać do domu po bajurę.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Jak 6330 10l/ha to znaczy robisz 2,5ha/h da nam to 25l/h tak dobrze zrozumiałem bo 6330 to praktycznie z małym obciążeniem 9l/h spala tak?

 

Robert to może Ty bujnij 108KM JD5100R 24TONOWY zestaw netto to jest 2x12t Metaltech DB HIHI DOBRY ŻART przy 1400

Edytowano przez krzysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

krzysiu mój sąsiad ma td 95 i ma dwie przyczepy metaltechu 10 tonowe. Wszyscy w szoku ale jakoś tym jeździ więc takie akcje są możliwe. Nie mówiąc ile osób ma c 360 i ciąga po dwie przyczepy każda po 7.5 tony.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Krzysiu-o ile się nie pogniewasz, to kiedyś (a pamięć mam dobrą) podśmiewałeś się z 309 Ci sąsiadów że pali więcej niż Forterra -teraz pokazujesz go jako przykład oszczedności-ale to tak na marginesie tylko.

Ja tam nikomu w kieszeń nie zaglądam więc mało mnie obchodzi czy jakiś Deutz jest mniej czy bardziej oszczędny ale mam kontakt z kolegą z forum który ma Deutza Agrofarma i jakoś go (kolega się chyba nie pogniewa ? :D ) specjalnie oszczędnym nie nazywa .

Moim zdaniem temat ten ma służyć (dzięki wypowiedziom co poniektórych) do dokopania posiadaczom JD-dlaczego ?-a Bóg raczy wiedzieć.

PS.I @garek zaczyna pisać jak człowiek,kol.stasiekS się nawrócił-koniec świata panie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jak 6330 10l/ha to znaczy robisz 2,5ha/h da nam to 25l/h tak dobrze zrozumiałem bo 6330 to praktycznie z małym obciążeniem 9l/h spala tak?

 

Robert to może Ty bujnij 108KM JD5100R 24TONOWY zestaw netto to jest 2x12t Metaltech DB HIHI DOBRY ŻART przy 1400

 

Dobrze się składa bo nie ma najmniejszego problemu, mój nawet 108 KM nie ma a często taki zestaw ciąga. Spróbuj przy takich obrotach swoim DF, nie muszą być MT mogą być Wieltony albo Pronary. Aha i obroty nie przekraczają 1400. Jaki najcięższy ładunek zaczepiłeś do DF tylko bez ściemy?

 

W całym tym bałaganie nie chodzi o pociągnięcie jak najwięcej ale sprawdzeniu czy silnik poradzi sobie na niskich obrotach. Pedał do spodu i heja to każdy potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jaro zacząłem tak pisać ale ze strachu poprostu wiem że na polagra premiery grupy powiązane z niektórymi markami ciągników i z niektórymi markami kombajnów robiły poszukiwania @garka w celu ręcznego wytłumaczenia mu tego czego nie może zrozumieć w merytorycznej dyskusji. Ponoć nagroda za wskazanie mnie na polagra premiery wynosiła 1000 pln. A za mój ząb 1500 pln. więc sam rozumiesz siła argumentów :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Garek-silna grupa pod wezwaniem :D od NH to tyle za mój mały paznokieć z lewej stopy oferowała :D .

A tak na poważnie to pewnie światopogląd Tobie się zmienił za sprawą mniejszej osoby na avatarze i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

garek To ty za jaką marką jesteś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zapewne tak jak ja-każdą która spełni jego oczekiwania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja hm za ursusem 1224 bo to jedyny ciągnik w którym czuć że się jedzie reszta to zbajerowane elektroniczne popierdułki którymi pojedzie każdy głupi


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Robert zobacz Hubert 5720 po polu ciąga 36t brutto to DB14T+DB14T 26T pszenicy +10t masy przyczep 36t łącznie ciągnik waży 4t po polu ciągnie 36t na plecach nie przekracza 1400/obr/min i buja się z tego tak nawet wynika że do ostatniego biegu? Proponuję sprzedać 927Vario bo ten JD 80KM mniej spali a z 6 skibowym obrotowym to minimum 10km/h pójdzie.

 

Robert 24t ładunku+8t przyczep=32t na plecach jeszcze bez dociążenia tylnej osi moje pola to są lekkie IVb małe wzniesienia to może w żniwa z 1 tą przyczepą obojętne mój 11441, DF, czy twój 6320 może by zjechał z pola z dwoma to 7720 czy M 600 przynajmniej w moich okolicach, jak by było na asfalcie to zależy do jakiego biegu się bujniesz i jakiej prędkości przy tych 1400obr/min bo ja też mam przy 1200obr wysoki moment obrotowy nie ma strachu może i Twój jest mocniejszy trochę ale 6230 kontra moja 11441 z przyczepami objętościowymi w kuku to nie miał w moim terenie żadnych szans dobry mój kolega to tylko patrzyli jak idzie Zetor 10KM masz więcej +- to też nie jest dużo chyba mocniejszy od mojej fortery 110KM 480Nm?

 

 

A DF nie wiem czy wszystkie są oszczędne czy też nie wszystkie na dziś jak pracuje z ładowaczem Q45 ładuje paszowóz codziennie +co 3tygodnie obornik to tak 30-32godziny na 1baku i trzeba tankować w tej chwili mierzę ile wejdzie do baku po 30h mam 1 zrobioną

 

Jarek nie pogniewam się pamięć masz dobrą bo tak jest Fendt 309CI jest oszczędny jak ma lekko i średnio lekko a w pługu 4x50obrotek to raczej więcej pali niż Zetor 11441

 

W sierpniu planuję zakup Fliegl 180TKD tandem 18t 2,5tony dociążenia tylnej osi to się zobaczy jak się sprawują

Edytowano przez krzysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj