Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
atomik    148

SCR jest znacznie prostszym rozwiązaniem, także to JD teraz wybrał trudniejszą drogę. SCR powinien też zapewnić lepsze osiągi.

mówie prostszym z punktu braku konieczności kupowania płynów i ich tankowania, technicznie EGR ozywiście się zgadzam bardziej skomplikowane. ciekaw jestem jak ten rynek będzie wyglądał za 5 i 10 lat


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Poczekajcie jeszcze parę lat a będziecie jeździli ciągnikami z scr i dpf i egr i nie wiadomo czym jeszcze. Nie będzie trzeba się zastanawiać co lepsze bo wszystko i tak będzie w jednym ciągniku. Wszakże szpece od wymyślania norm czystości spalin nie śpią.

Dyskusja o spalaniu ciekawa, argumenatacja niektórych zabawne. Nie wiem do czego to ma prowadzić ale wiem jedno niedługo ruszą prace w polu i dyskusja się skończy. A co do testów różne widziałem swoje poglądy o spalaniu mam i wcale innych nie musze do tego przkonywać.

Co do odłaczania egr w tdi. To napewno dobrze działa bez grzebania w elektronice? W td taki numer wychodził ale w tdi z tymi wszystkimi czujnikami wierzyć mi się nie chce. Pozatym nigdy z takim problemem się nie spotkałem w tdi. Na czym wy jeździcie? A potem czytasz człowieku na forach, że teraz samochody takie awaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

SCR czy EGR? Każdy ma plusy i minusy. Dla mnie to odrębny temat i raczej poczekajmy jeszcze trochę z tymi dyskusjami. Deutz też montuje EGR z DPF ale w silnikach przemysłowych, to samo Perkins.

I gadanie która marka popełniła błąd to kolejne "eksperckie" wypociny.

 

@hubertuss działa bez problemu jednak jak na forum czytał to nie we wszystkich modelach, u mnie w B5 FL działa bez zarzutu bez ingerencji w elektronikę.

W JD serii 6030 również istnieje możliwość ominięcia EGR-u, myślę że i w 6R również, jak mówią Polak potrafi ole. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Bez scr to już pozostał tylko jd. Teraz pytanie czy wszystkie inne marki popełniają błąd, a tylko jd obrał jedyną słuszną drogę? :o

Wszak nawet umiłowany NH w T5 zastosował EGR z filtrem cząsteczek stałych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Agrex u fendta to tez nic innego jak egr. Ja myślę, że w mniejszych ciągnmikach raczej to wraz z dpf em ma przyszłość. Az do czasu gdy, żecie a raczej przepisy zmusi producentów do stosowania wszystkiego naraz.

 

Ktoś chciał testów. Oto one, zeskanowane przez @MDSikor

 

http://zapodaj.net/93330c409fe1.jpg.html

 

http://zapodaj.net/913d711f5350.jpg.html

 

A tutaj cały temat http://www.agrofoto.pl/forum/topic/40110-ostateczna-decyzja-w-wyborze-ciagnika/page__hl__radzikus__st__100

 

Był gdzieś jeszcze test ciągników o mocy 80 km z top agrar ale nie mogę go znaleźć tego tematu już chyba nie ma.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
Co to za model powermix t6040 jaki JD porównałeś myśl no troche bushmaster

widzę, że ty masz spory problem z myśleniem ;) bo nie potrafisz skojarzyć podstawowych faktów

DLG NHT6040 test DLG powermix 304g a ile ma JD który interesuje 5100R myślisz że mu raptem spalanie wzrośnie?

nie ma strachu KM więcej,

po co mi konie w silniku, ja je wolę na kołach

Już widze belarusa z EGR i SCR :)

możesz mieć z tym problem bo Białoruś nie uznaje Euro/Tier/EPA

SCR powinien też zapewnić lepsze osiągi

szczególnie było to widać w silnikach MANa na E4 z EGR lub SCR

 

Top Agrar 09/2004r JD 5820 zakres stałej mocy 17% wzrost momentu obrotowego 34%, 304g/kwh, Fendt308ci z stalej mocy 28%, wzrost momentu obr 62%, 272g/kwh, Agroplus zakres stałej mocy 33%, wzrost momentu 50% 279g/kwh, MF 5445 zakrees stałej mocy 31% wzrost momentu 50% 290g/kwh

http://www.dlg-test....wrQuad_2004.pdf JD test DLG

http://www.dlg-test....farmer_309c.pdf Fendt test DLG

Przy JD jest wzrost momentu obrotowego 34%, a przy Fendt 35% więc proszę cię krzysiu wytłumacz Mi skąd ci się 62% wzięło :wacko: :D

skąd się wzięło 304g/kWh?

moc zmierzona przy 2100 obr/min [g/kWh]/znamionowa

JD 309/328

Fendt 296/308

pomijając drobny fakt że przy znamionowej JD ma 9,4 km/h a Fendt 8,3 km/h więc na km/h pali więcej

proponuje zerknąć także na wykres zużycie jednostkowe paliwa i zadymienie do 1300 obr/min Fendt bierze ponad 280g/kWh i dopiero przy 1500 obr jest oszczędniejszy od JD

jak Mnie najdzie to sprawdzę jeszcze autentyczność pozostałych ciągników z krzysiowej przypowiastki bo osbstawiam tam także byki że ja pierdziu.

A tak na zdrowy rozum to akurat im mniejszy wzrost momentu obrotowego tym lepiej to oznacza że wykres jest prawie linią prostę poziomą i cały czas dysponujemy max momentem obrotowym także "łączymy się z tobą w bulu i nadzieji" z tego powodu że u ciebie jest aż 50% :o

Edytowano przez bushmaster

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz skrzynie bezstopniową to prosta charakterystyka jest ok. W innym przypadku lepiej mieć duży wzrost momentu, im mniej półbiegów tym większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

to dlaczego w samochodach ciężarowych tak zabiegają o to aby moment obrotowy był stały przez jak największy wzrost obrotów? a bezstopniowych tam nie ma

dlaczego zalecają jazdę właśnie na tym max mom obr gdzie jest on linią stałą? bo silnik jest w tedy najbardziej elastyczny i "ciągnie pojazd do przodu"

Dlaczego tak lubiany przez trackerów D11 od Volvo ma linię stałą dla momentu od 960 do 1400 obr/min? leppiej nie dopuścić do tego aby moment musiał wzrastać i to aż o ponad 50% :D jeśli cały czas ciągnie maxem to po co ma wzrosnąć?

Ja u siebie w klekocie mam taki wykres momenty ( nie nie mam audi tylko skode, ale silnik ten sam) lece sobię 2 tyś obr i górka nie górka samochód idzie obroty spadają powolutku a samochód idzie jakoś do przodu, ale powyżej 3 tyś to już obr spadają pod górki szybciutko ;)

http://www.audiklub....ykres_69.86.jpg

Edytowano przez bushmaster

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzi o to, że jak jedziesz na max momencie obrotowym(nie chodzi o to, że na 2 tys obr/min, ale o to, że silnik generuje to 350 Nm jak w linku) i nagle zwiększy się obciążenie, to silnik nie ma czym się "bronić" i obroty spadają aż do zatrzymania silnika.Trzeba wtedy zmienić bieg.

Jeśli masz wzrost momentu, to obroty spadną do pewnego poziomu, przy którym silnik ma większy moment i zostaną na tym poziomie. Dlatego trzeba pracować powyżej obrotów max momentu, żeby silnik miał pewien zapas(wzrost momentu) i miał czym się bronić.

 

W ciężarówkach jest trochę inna sytuacja, silnik pracuje pełną mocą tylko przy rozpędzaniu lub stromych podjazdach, w ciągniku praktycznie cały czas jest obciążony w 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21

Nie zgodzę się z tym jak krzywa momentu jest prosta i nagle przyłożymy obciążenie to obroty spadną ale silnik generuje dalej moment max co powoduje, że silnik nie jest "dławiony" no chyba że wyjdzie poza przedział momentu stałego, ale nie ma silnika o stałym mom obr. więc to teoria. Spadek obrotów wywołany zmianą obciążenia to także spadek mocy, wzrost obrotów do wartości max mom spowoduje wzrost spalania podczes tej operacji.

 

"Jeśli masz wzrost momentu, to obroty spadną do pewnego poziomu, przy którym silnik ma większy moment i zostaną na tym poziomie."

A jeśli pracujesz poniżej tej wartości? to co w tedy? spadną obroty do zatrzymania?

 

"Dlatego trzeba pracować powyżej obrotów max momentu, żeby silnik miał pewien zapas(wzrost momentu) i miał czym się bronić."

generując przy tym samym wyższe spalanie którego można uniknąć

 

W ciężarówkach jest trochę inna sytuacja, silnik pracuje pełną mocą tylko przy rozpędzaniu lub stromych podjazdach, w ciągniku praktycznie cały czas jest obciążony w 80%.

Tak na drodze szczególnie Europejskiej są idealne warunki trakcyjne i tam nie potrzeba wzrostu momentu. Bardzo ciekawa teoria. Jak to wydedukowałeś, że ciągnik rolniczy jest "praktycznie cały czas obciążony w 80%" patrząc na dobór narzędzi w Polsce to przedział jest 30-60%" No chyba że któś kupi ciągnik tylko do głębokiego rycia gleby to wtedy tak. Natomiast jak myślisz w ilu % jest obciążony silnik składu który waży 32t? ( średnia masa pojazdu ciężarowego w RP w 2011 roku wg PZM) ? ok 30% bo jakoś mi tak wychodzi z twojej wypowiedzi. Szkoda, że Infomax w naszych Reniach tego nie potwierdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
W ciężarówkach jest trochę inna sytuacja, silnik pracuje pełną mocą tylko przy rozpędzaniu lub stromych podjazdach, w ciągniku praktycznie cały czas jest obciążony w 80%

a legendarne na tym forum gleby mozaikowe? obciążenie się zmienia dlaczego prodycenci ciągników tak idą w bezstopniówki żeby silniki o "górzystym " wykresie momentu które łatwiej zaprojektować w dobie wielkich norm spalin niż te o stałym momencie gdzie trzeba kombinować z mapą wtrysku. przy bezstopniówce, zmniejszy się prędkość a silnik zostaje na tych samych obrotach aby go nie zadusić, jak masz duży zakres momentu stałego to spadek obrotów spowoduje jedynie zmniejszenie prędkość obr i liniowej ale masz dalej mom max, w silniku "górzystym, spadnie prędkość obr, liniowa oraz moment, tak jak napisał przeedmówca powrót do tych obrotów spowoduje wzrost spalania przez wzrost mocy bo ta przecież z "powietrza" się nie bierze tylko z paliwa i tlenu


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie zgodzę się z tym jak krzywa momentu jest prosta i nagle przyłożymy obciążenie to obroty spadną ale silnik generuje dalej moment max co powoduje, że silnik nie jest "dławiony" no chyba że wyjdzie poza przedział momentu stałego, ale nie ma silnika o stałym mom obr. więc to teoria. Spadek obrotów wywołany zmianą obciążenia to także spadek mocy, wzrost obrotów do wartości max mom spowoduje wzrost spalania podczes tej operacji.

 

Co się stanie jak jedziesz na max momencie i dołożysz jeszcze trochę obciążenia? Silnik zgaśnie czy pojedziesz dalej? Wg. mnie zgaśnie(jeśli nie zredukujesz).

 

 

a legendarne na tym forum gleby mozaikowe? obciążenie się zmienia dlaczego prodycenci ciągników tak idą w bezstopniówki żeby silniki o "górzystym " wykresie momentu które łatwiej zaprojektować w dobie wielkich norm spalin niż te o stałym momencie gdzie trzeba kombinować z mapą wtrysku. przy bezstopniówce, zmniejszy się prędkość a silnik zostaje na tych samych obrotach aby go nie zadusić, jak masz duży zakres momentu stałego to spadek obrotów spowoduje jedynie zmniejszenie prędkość obr i liniowej ale masz dalej mom max, w silniku "górzystym, spadnie prędkość obr, liniowa oraz moment, tak jak napisał przeedmówca powrót do tych obrotów spowoduje wzrost spalania przez wzrost mocy bo ta przecież z "powietrza" się nie bierze tylko z paliwa i tlenu.

 

Jeszcze raz napisze. Masz ciągnik o płaskim przebiegu momentu obciążony w 90%(90% momentu znamionowego) . Wjedziesz na glinę i obciążenie wzrośnie ponad moment max silnika. Co wg Ciebie się wtedy stanie?

 

EDIT

Na dobrą sprawę moment max może być w pewnym zakresie stały, ale pracować należy na prawo od tego płaskiego fragmentu charakterystyki. Właśnie dlatego konstruktorzy starają się o duży wzrost momentu(35-45%). Pozwala to na jazdę bez zmiany polówek. Pracując pełną mocą w razie zwiększenia obciążenia obroty spadną w zakresie zaznaczonym zieloną strzałką. Gdyby spadły jeszcze bardziej silnik zgaśnie.

i115594_jd.jpg

Edytowano przez Mariusz x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ludzie po co ta jałowa dyskusja jeszcze nie na temat w dodatku. Jeśi silnik miał by w całym zakresie 350 Nm to po co miał by się bronić. Było by to lepsze niż to, że przy obrotach mocy maksymalnej ma np 200. Gdzie tu sens logiczny? Niestety zrobienie takiego silnika z bardzo wielu powodów jest problematyczne i nie ma sensu. Zapas momentu to wartość o jaką wzrośnie Nm przy spadku z obrotów mocy maksymalnej do obrotów max Nm.

Po co porównania ciężarówki do ciągnika, samochodu osobowego itd. Zaraz jeszcze ktoś komarka porówna lub samolot. To są inne pojazdy Samochód ma mało biegów i duże wachania prędkości. Skrajność to ciągnik, który ma małe wachania prędkości na poszczególnym biegu. Po to jest tych biegów kilkadziesiąt czasami, aby operator mógl sobie wybrać konkretny do danej pracy. Czasami lepiej zbudować konkretną charakterystyke pod dany pojazd i oboroty jakie będa potrzebne niż bawić się w jakieś stałe.Moment obrotowy, moc która z niego jest wyliczana i ich charakterystyki zależą od tak wielu czynników, że trudno czasami samycm konstruktorom dobrać odpowiednie parametry do danego pojazdu. Wszakże nie buduje się specjalnie silnika pod konkretny model samochodu ciągnika, rodzaj przełożeń itd.

Co do tych testów z dlg to proponuje najpierw popatrzyć na moce a potem odnieść to do spalania. Juz na papierze widać że w tym przypadku jd spuchnie szybciej niż fendt. Jd ma jakieś 61 kw przy 2100 obr/min. Popatrzcie na wykresie ile obr ma fendt, gdy generuje te 60 kw i ile wtedy pali. Wykres momentu jd jest może przyjemniejszy dla oka tylko co z tych mizernych 323 Nm. Tyle to fendt ma od 1100 do 2200 obr/min. Czyli prawie w całym zakresie obrotów.Jak już coś wrzucacie czy piszecie to z sensem a nie tylko bałagan się robi.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cała dyskusja stad, że padło stwierdzenie, że wzrost momentu jest niepotrzebny, a to właśnie ten parametr mówi o tym, jak często będziemy zmieniać biegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Kluczowe znaczenie i tak mają wartości. Ostatnia część mojego postu powyżej o tym mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

@bushmaster używaj mózgu jak coś (piszesz, czytasz) bardzo dokładnie podałem wynik DLG i napisałem ludzi z Niemiec którzy to prowadzili dokładnie podałem stronę i nr artykułu nawet znaczki DLG tam są więc jak będziesz miał zamiar coś kolwiek choćby mój (,) podważyć to znajdź te artykuły które podałem zobacz że dane przepisałem dokładnie a potem schował głowę w piasek. W tym teście który opisałem jest Fendt 308CI a swoją drogą różnice w tych g/kwh w podanych przez Ciebie to Fendt 260 a JD 289g/kwh to 29g/kwh to 11% większe zużycie paliwa TAK to nie jest dużo 11%????????? przy innej mocy 251 do JD 269G/KWH 18g/kwh to też prawie 8% więcej pali JD.

 

Masakra z 6 punktów pomiaru średnie spalanie Fentd 13,3l i 295g/kwh a JD 14,3litra i 378g/kwh. 83g/kwh więcej pali JD To jest 28% WIĘCEJ PALI JD mierząc w 6 różnych punktach obciążenie szok i tragedia dla firmy z paliwożernym JDhttp://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/fendt_farmer_309c.pdf http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/JohnDeere5820PowrQuad_2004.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Czytam, czytam-coraz cięższe działa wytaczają zwolennicy i przeciwnicy teorii "JD oszczędny czy smok"-a ja dzisiaj wożąc "soczek z krówek" postanowiłem (bo często pada stwierdzenie że "no JD może być ale tylko do cięższych prac bo w lżejszych to wicie, rozumicie" ) sprawdzić jak to jest.

Woziłem przez parę godzin beczke na łąkę odległą o 3 km-miałem czas, droga wyboista i miejscami oblodzona więc mogłem pojeździć jak przysłowiowa "piz...eczka" :D ,porobiłem parę zdjęć które wstawiłem do swojej galerii http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/345296-licznik-1/ .Pooglądajcie ,skomentujcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

zetor nie ma scr, prekins chyba też nie stosuje scr w swoich ciągnikach tak więc wszystkie ciągniki z tymi silnikami bedą bez scr

Z tego co czytałem w którejś renomowanej gazecie rolniczej to Zetor wchodzi z nowymi jednostkami w AdBlu także nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:huh: dziwię się zatem że mod, nie zamknął tego starego jak AF tematu. Dodam tylko od siebie, że podawanie nie prawdziwych danych ciągników John Deere a tym samym świadome wprowadzanie w błąd obecnych użytkowników, jak i tych przyszłych klientów może wielu, tu, którzy tak szczekają o paliwożerności JD spotkać przykra niespodzianka :rolleyes: wystarczy zła wola dealeraże złoży zawiadomienie" o wprowadzanie w obieg publiczny, szkalujący i nie prawdziwy obraz marki JD chronionej prawnie" :D zatem zanim zaczniecie, dwa razy się zastanówcie l...cze :lol:


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

moje dane są do wglądu gazet rolniczych i DLG nie pozwali ani jednego sprostowania nie widziałem na jutro może znajdę następną tą z 5100r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@zenas-na razie nie mamy jeszcze ACTA :D -chociaż jak zobaczyłem tą "reklamę" JD autorstwa firmy 44tuning to tak zacząłem się zastanawiać czy oni mają trochę oleju w głowie ?Wystarczyłby jakiś nadgorliwy prawnik...i po ptokach.

@krzysiu-co sądzisz o zdjęciach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21
Co się stanie jak jedziesz na max momencie i dołożysz jeszcze trochę obciążenia? Silnik zgaśnie czy pojedziesz dalej? Wg. mnie zgaśnie(jeśli nie zredukujesz).

a jeśli do momentu >Mom max dołożysz obciążenie to zgaśnie szybciej bo nie zawsze M max zatrzyma spadek ;)

kiedyś zalecali jeździć w tym przedziale który zaznaczyłeś, teraz to strata paliwa ;) wszyscy instruktorzy ekonomicznych szkół jazdy Ci to powiedzą, jakoś ciężąrówki od tego nie gasną

Fendt 308CI wzrost momentu w dokumencie DLG 58% a nie 62 ;) 6 punktów 321 g/kWh i nie wiem dlaczego wykres spalania zaczyna się od 1300 bo jakoś dziwnie ta linia idzie w góę :D

A między bogiem a prawdą, test testami a w glebogryzarce JD spala Mi mniej :blink: i gdzie taki test wsadzić?

Co się z przemusiem dzieje? jakoś go długo nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Z tego co czytałem w którejś renomowanej gazecie rolniczej to Zetor wchodzi z nowymi jednostkami w AdBlu także nie wiem.

 

ale dopiero w Maxterze także narazie w nowych forterrach hsx adblu nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zenas uważaj bo jeszcze ktoś ciebie poda za szkalowanie szkalujących. Narazie jeszcze dlg nikt nie sądził, że złe testy robią.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj