Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Jaro spokojnie...olej hmm... zeby nie powiedziec Trola.. hmm.. PRZEMADRZALSKIEGO, tak to dobre okreslenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie kolego sympatyczny-to Ty starałeś sie coś udowodnić na siłę.Testy testami a życie sobie powiadasz ?Mogłoby tak być gdyby każdego było stać na przetestowanie przed zakupem wszystkich ciągników-znasz kogoś takiego ?Testy pokazują więc mniej więcej na co daną maszynę stać-więc jeżeli stoisz przed zakupem czegoś za niebagatelną sumę wtedy dzięki testom możesz choćby zawęzić zakres poszukiwań-alternatywą jest łykanie jak pelikan zapewnień dealera...

Siedzę przed kompem bo nie stać mnie na paliwo do JD :D .

A nie musze siedzieć przed komputerem bo akurat mam trzy w sieci domowej + dwa smartfony więc czesto gęsto przeglądam coś na nich a nie w komputerze...

@Hubert-to z ogórasem było dobre :D .A Przemkiem się nie przejmuj-sam się swoją retoryką (jak widać górnolotna to ona nie jest ) wykończy.

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Skoro już wymieniamy się linkami o 44tuning :D Link dedykowany dla PRZEM-ądrzalskiego http://www.44tuning....t6050-7040-7540

Możemy się tak wymieniać w nieskończoność a i tak do niczego dobrego to nie doprowadzi. http://www.44tuning.com/zwiekszenie-mocy-ciagnik-rolniczy-case-maxxum-125

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/JohnDeere5820PowrQuad_2004.pdf

spalanie w 5820 dla testu DLG w przedziale 800-2200 poniżej 280 g/kWh a kolega krzysio sumiennie upiera się przy swoim teście którego przedstawić nie potrafi że spalanie wynosi 304 g/kWh w tym ciągniku (testu nie ma)

w pierwszym dniu po upływie czasu jaki wymaga ARiMR Jarku będą do sprzedania to na dziś jeszcze 4lata poczekaj a 5latki będą na bank do sprzedania tylko 5000-8000mth będzie na nich. Top Agrar 09/2004r JD 5820 zakres stałej mocy 17% wzrost momentu obrotowego 34%,

304g/kwh

,

 

ja postaram codziennie znajdować 1 test w którym JD spala nawet 30%więcej paliwa

A tutaj jest sedno sprawy wypowiedzi krzysia aby jd palił wiecej a

kszysio skrobie

Top Agrar i innych czasopismach Polskich że JD ładny fajny w środku fajnie wykonany to mówicie że tam piszą i tak jest jak piszą w tej samej gazecie że najbardziej paliworzerny na świecie

znalazłem na forum o tym porównaniu

 

a ja sie dogrzebałem do top Agrar 09/2004 i tam jest test porównawczy miedzy innymi 5820 z 5445 i wyniki są takie: Charakterystyka silnika 3,5:4,0 spalanie 2,5:3,0 Hydraulika - zawory sterujące 4,0:3,5 podnośnik 3,5:4,5 Kabina -ilość

miejsca wejście 4,0:4,0 widoczność 4,5:4,0 hałas 4,0:3,0 komfort jazdy 3,5:3,0 poręczność na uwrociach 4,0:3,0 WOM 4,0:3,0 podatność obsługowa 4,5:2,0( ta 2 to za ścięta maskę, podobno lepiej jej unikać

MF taki oszczędny i ma 3 a paliwożerny JD 2,5?

 

no jaro przecież NIEMIEC i AMERYKANIN maja w tym interes żeby JD dobrze wypadł.

przemuś i ci sami jankesi twierdzą że NH tyle więcej pali od JD? :D

 

bogdan powiedz czy w modelach na przekladni AC cos sie zepsulo

NewTech robił 3 akcje serwisowe od 2010 roku czyli od kąd pracuje na swoim stanowisku dla ciągników z AC

 

gdyby moj ac mial duze straty w przekazywaniu mocy na kola to bankowo bym nie oral plugiem 13km/h , a z talerzowka nie jezdzil 25km/h. Wiec o czym my tu gadamy

o LS-ie? :D normalnie chyba konkurencja dla idiotyzmu roku gdzie koleś pisze żew JD 8000 jest nisko skrzynia i ciągnik siada :lol: :D muszę to znaleźć bo na słowo w takie cuda to raczej nie uwierzycie


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

a fajny jest opis do tego testu DLG po Polsku w Profi strona 12 "Manfred Neunaber i Hubert Wilmer prezentuje wyniki testu: 15% zakrest stałej mocy 34% wzrost momentu to dobry wynik (wiadome dużo słabszy niż Fendt i NH) zużycie paliwa pod obciążeniem przez testowany przez nas ciągnik dla mocy znamionowej było duże i wynosiło 289g/kwh a w przypadku mocy max 269g/kwh. Inne ciągniki z tego zakresu mocy i przy tych samych wymaganiach wypadły korzystniej. Zbiornik paliwa o pojemności 130 litrów po 8 godzinach trzeba tankować pomimo że jest jednym z większych w tej klasie dobrze że wkleił ten wykres ale żeśmy się zgrali smok to smok. Jutro będzie ciekawiej kumple szukają tej Agromechaniki co ponad 16litrów na h zegarową 5100r spala w 4x40 i piszą że takiego jeszcze smoka nie było do jutra.

 

@bushmaster Dobre nie... zawsze piszą że więcej pali niż inne, ale te gazety niekorzystne a jak napisali że, taki komfortowy a tam wogóle nie myśleli złącza hydrauliczne do bani w 5R, szarpie półbiegi szarpie revers, CBM do bani już to gdzieś tłumaczyłem kawe na ławe jak jest mega delikatne wieszaki co troche to się spinka ukruszy i cięgno po ziemi się wlecze, ciężko wchodzą biegi, dźwignie hydrauliki mocno do przodu trzeba się przysuwać a ja pilnuję z tyłu nie przemyśleli wycenili wysoko.

Edytowano przez krzysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

@krzysiu fajnie piszesz, jak dla mnie obiektywnie, ale stawiaj troszkę więcej kropek, przecinków i spacji. Trochę ciężko przez te braki czyta się twoje teksty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

witam ktory mniej spali z turem jd 5100R czy NH T6030 6garowy. pytam bo nh na placu ma stac. wem ze to 4 garowy a tamten 6 ale mam do wyboru te dwa wiec te modele porównuje.

Edytowano przez gajor24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

w tym przypadku spalanie bedzie podobne-dziwne ale prawdziwe.

 

Brak argumentacji - %

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

@gajor24 w tym przypadku to trudno mówić o porównaniu, z tego co się dowiedziałem potrzebujesz mniejszy ciągnik i z ładowaczem dla mnie jeżeli tyle mocy nie potrzeba to 5080R, lub jeżeli ten deler NH nie ma mniejszych dostępnych od zaraz to jak jest porządny ściągnie od innego delera serię 5NH. Albo spytaj telefonicznie u innego przedstawiciela NH najbliższego po tym co nie ma na placu NH 6030 nie wiem czy widziałeś może i fajny ciągnik ale wg mnie trzeba dać już konkretną robotę bo tam wydajny podnośnik, hydraulika, mocny silnik 6,7litra poj, przy małej modyfikacji w komputerze będzie miał 140KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

czyli spalanie nh t6030 i jd 5100R bedzie takie same. to wole mniejszego jd bo dziś jeździłem nh ale nie odpowiadał mi zbytnio kabina nie ogarniałęm tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Po drugie JD jest bardziej zwrotny niz 6030 wiec do tura lepiej sie nada.

 

Tee pszemek testowales 4 i 6 cyl ciagniki przy pracy w ladowaczu czołowym czy znowu sie podpierasz jakimis tabelkami,opowiadaniami i wciskaniami gazu do podlogi na postoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@garek po to mi 2 marki żeby mieć z czego wybierać. W zależności od modelów jakie będą wtedy oferowane wybiorę najlepszego dla siebie. Porównując 6 R z identycznym wyposażeniem jak 400 Fendta wybrałbym JD. Po za tym jeszcze poprawek nie dostałem więc nie ma co gdybać.

 

@krzysiek87 zdejmujesz wężyk wchodzący do EGR-u, zaślepiasz wężyk oraz EGR, na forum Passata poszukaj jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
Dziedzio daj spokój niech żyją swoimi wizjami bo gadają że my nie posiadamy Jd a sami nie posiadają NH i takie pisanie.

a jak właściciele niebieskiego gówna piszą jakie to mają niskie spalanie i jakie te maszyny są niezawodne a JD paliwożerne to dobrze? ja uwielbiam NH jako kierownik serwisu i logistyki mam kartę przetargową u szefa w razie podwyżki bo taki przy nich zapierdziel :D TM i TG moja maszynka do zarabiania pieniędzy ^^

 

w tym przypadku spalanie bedzie podobne-dziwne ale prawdziwe.

 

chyba cie bóg opóścił :D jeszcze nikomu się nie udało aby 6 garów paliło tyle co 4 gary, ale wiara w NH widze całkowicie zaślepiła ci patrzałki

15% zakrest stałej mocy 34% wzrost momentu to dobry wynik (wiadome dużo słabszy niż Fendt i NH) zużycie paliwa pod obciążeniem przez testowany przez nas ciągnik dla mocy znamionowej było duże i wynosiło 289g/kwh a w przypadku mocy max 269g/kwh

ile razy będziesz to jeszcze wklejał? pewnie ponownie na mój post który pisze :wacko:

 

powermix t6040 to 302 g/kwh a JD 289 g/kWh to jak palą tyle samo? to te 13 g w NH jest wirtualne jak te konie?

Edytowano przez bushmaster

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

to duzo obydwa pala to zetor mniej pali według katalowego spalania w katalogu co mam to forterra 135 spala 222g/kwh a wszyscy mowia ze to zetory najwiecej pija to jak to teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

to jest spalanie na silniku a nie na WOM ;) doszły straty na przekazaniu mocy, jakbyś zmierzył na kołach to w NH jeszcze by wzrosło przez przestarzałąskrzynię o stratach że ja pierdziu


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

jedziłem u dilera dzis nh t6030 wszystko fajnie chodzi ale ergonomia i wykaczenie w kabinie to wiele odbiega od jd. i skrzynia z tym wyswietlaczem obok zeby zmienic z c na d trzeba wciskac dwa przyciski i ten multimedialny podłokietnik jak tos jest wysoki i ma długie rece to zamast dłoń mieć na panelu od tuza to ma sie dłon za panelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szczerze... nie widzę nic fajnego w ciągniku z Tier 4 bez SCR. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21

a co widzisz fajnego w kupowaniu ad blue ? który zamarza w niskiej temp? :)

kupujesz ciągnik który pali więcej niż konkurencja i jeszcze musisz mu ad blue kupić nh są tanie w zakupie ale testy pokazały że szybko koszt użytkowania+ zakupu jest większy niż claasa/JD/Fendta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to duzo obydwa pala to zetor mniej pali według katalowego spalania w katalogu co mam to forterra 135 spala 222g/kwh a wszyscy mowia ze to zetory najwiecej pija to jak to teraz

jedziłem u dilera dzis nh t6030 wszystko fajnie chodzi ale ergonomia i wykaczenie w kabinie to wiele odbiega od jd. i skrzynia z tym wyswietlaczem obok zeby zmienic z c na d trzeba wciskac dwa przyciski i ten multimedialny podłokietnik jak tos jest wysoki i ma długie rece to zamast dłoń mieć na panelu od tuza to ma sie dłon za panelem.

 

 

zetor takie spalanie ma najniższe przy obrotach bodajże ok 1500

 

 

co do podłokitnika to on powinien mieć regulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Szczerze... nie widzę nic fajnego w ciągniku z Tier 4 bez SCR. <_<

 

Zgadzam się z Tobą chyba że będzie to typowy wół roboczy bo inaczej będą ciągłe problemy z DPF

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

nie powinien tylko ma regulację, http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/silnik-forterry-135-najoszczedniejszy,30831.html forterra faktycznie podobno mało pali polecam link. Fendt bedzie z Ad blue od nowego roku chyba że zmieni dostawcę silników DF AG wprowadza od 01 2013r. powyżej 120KM Ad blue musi jakoś spełnić normy spalin a co dobrego jest w drogich filtrach cząstek stałych? Co to za model powermix t6040 jaki JD porównałeś myśl no troche bushmaster. Porównałem Ci prosto i logicznie tej samej mocy ciągniki w teście nawet wyszło że JD ma mniej KM niż konkurenci i tak jak pisałem już kiedyś za 165tys 5100r to w tym samym czasie szło kupić T6020 zupełnie lepszy zupełnie mocniejszy ciągnik i nie ma strachu KM więcej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ad blue i scr to temat rzeka zawsze znajdzię się i tu i tu plus i minus, mimo wszystko wolę zapłacić jednorazowo 1200 euro raz na około 5 tys. mth niż tankować ciągle drugi zbiornik i szukać gdzie taniej dziś w hurcie 1 zł a za kilka lat może by 50 gr a może być 1,5. Najlepiej by było bez tych systemów ale ekologia napiera, biorą się za ilniki nowe ale strucli 20-30 letnich nie spełniających nawet kilku procent szkodliwości nowych norm spalin nikt u nas nie kontroluje. Niby stacje diagnostyczne powinny to badac ale jeszcze się nie spotkałem. Powiem tak janek zawsze dążył to nieskomplikowanych rozwizań i z EGR pomysł tez mi się podoba. w przyszłości i tak oba systemy będa musiały działać razem do norm spalin któe w nedalekiej przyszości zaczną obowiązywać. Już widze belarusa z EGR i SCR :)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

SCR jest znacznie prostszym rozwiązaniem, także to JD teraz wybrał trudniejszą drogę. SCR powinien też zapewnić lepsze osiągi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Bez scr to już pozostał tylko jd. Teraz pytanie czy wszystkie inne marki popełniają błąd, a tylko jd obrał jedyną słuszną drogę? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zetor nie ma scr, prekins chyba też nie stosuje scr w swoich ciągnikach tak więc wszystkie ciągniki z tymi silnikami bedą bez scr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj