Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

b0gdan    90

optymalne, to takie o którym marzy producent ciągnika i chce, aby te marzenia udzieliły się właścicielom NH :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Optymalne czyli w punkcie największej sprawności. Producent zapewne nie podaje położenie tego punktu, tak samo jak i charakterystyki silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Zauważ, że nawet @farmermf, któremu też inna marka się podoba (wcale mu tego nie bronię) nie zachowuje się jak ty, tylko po prostu rozmawia jak z każdym innym, więc o czym my mamy z tobą rozmawiać?

@farmermf- nh będziesz chipował? ^^

Daniel lamborghini idzie pod ,,nóż''. ^^NH i tak jes silne, po co mu zwiększać. Ja nie wiem czy jd tak dużo palą, a jedynie niekiedy podsycam tylko ogień pod ogniskiem by nie zgasło. :D :D

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
tak myślalem jaro ze to napiszesz-wiesz ja wiem ile spala na wysokich obrotach ale może gdyby sie pochwalił użytkownik

A Ja mu wierzę, bo w naszym firmowym 5820 8l/h na P nie mogłem wczoraj przekroczyć, a krasnal ma już 9,5 tyś godzin przerobione i obsługuje go 4 chłopa, fakt chłopaki o niego dbają, ale zawsze jak jeden właściciel użytkuje to użytkowanie jest dłuższe i o większej bezawaryjności. W sumie wszyscy wiedzieli, że ty tak napiszesz


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Siema chłopaki.

Byłem ostatnio u znajomego i ma jelonka(nie pamiętam modelu coś ok 80km)I mówił ze jak go kupili to był smok zdecydowali się na jakieś przestawienie pompy paliwowej w serwisie chcieli 3tyśie ale jakiś znajomy zrobił im za 200zł.I mówił ze po tym przestawieni dawki mocy ma wystarczająco pali mało.i jest bardzo dobrze.Mówił ze teraz w sianiu qq sala mu ok.5-6L.I proszę mi tu nie mówić ze to nie możliwe.

A więc ja wieżę Jaro

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ciekawe czy przez te regulacje za 200 zł z czasem dziurki w tłokach sie nie porobią? Ja tam bym domorosłym regulatorom bez sprzętu pomiarowegi i wiedzy nie wierzył. Gajor po co tą erkę przestawiać przecież one mało palą. Na gwarancji to tylko serwis może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soko74    39

jeleń tak jak inne marki,spali tyle ile mu się wleje i nie ani deka więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

hubertus a skad wiesz ze rki mało pala?? ja tu czytam i kazdy pisze ze własnie rki to smoki ze z turem to 7 litrow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Oj @gajor-widać żeś "nowy na imprezie"-gdybyś znał @hubertussa to nigdy nie posądziłbyś Go o jakąkolwiek pozytywną wypowiedź o JD-no chyba że po pijanemu (ale nie wiem czy aż tyle człowiek potrafi wypić :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

to picuje z tym spalaniem czy jak?? ja tam nie wiem ja za 2 tyg bede miał Rke i chce wiedziec co i jak i jak docierac a tu nikt nie podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wiedziałem, że w końcu ktoś odgadnie moja intencję heheh. A co do pozytywneych a raczej negatywnych wypowiedz. To nigdy nie dotyczyły one awaryjności cz jakości wykonania przynajmniej jeśli chodzi o 5r. Co do ergonomi mam już pewne uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Moje zdanie jest takie jak w przysłowiu-"jak sobie pościelesz tak się wyśpisz"-innymi słowy-jak będziesz jeździł takie będziesz miał spalanie...

@hubertuss-co masz do zarzucenia ergonomii ?Ja w swoim (no teraz nie mają już takiej deski) największe zastrzeżenia mam do dźwigni kierunkowskazu i klawisza przełączania świateł

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

jakkatowaliśmy 6630P to chwilowe spalanie było nawet TRZY cyfrowe

 

A w serii 8030 nawet 4 cyfrowe. Tutaj to pojechałeś :lol:

 

@Przemek321 Twoje wypowiedzi są tyle samo warte jak Twoja orka, raptem 15 cm i cieszysz się że Ci mało pali, kogo oszukujesz? Zasadź mu 25 cm i zobaczymy jak stanie w miejscu.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/177815-new-holland-td5050/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

A w serii 8030 nawet 4 cyfrowe. Tutaj to pojechałeś :lol:

 

@Przemek321 Twoje wypowiedzi są tyle samo warte jak Twoja orka, raptem 15 cm i cieszysz się że Ci mało pali, kogo oszukujesz? Zasadź mu 25 cm i zobaczymy jak stanie w miejscu.

http://www.agrofoto....holland-td5050/

Cyba coś lekko przesadzacie,seria 7xxx maksymalnie pokazuje niecałe 50l :huh:


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

robert zapewniam cię że przy 25 cm nawet twój JD by stanął w miejscu z tym pługiem-nie znasz struktury moich gleb to sie nie wypowiadaj bo przy orce na 25 cm to by mi nic przez 5 lat tam nie urosło a rozbicie i wyrównanie pola po takiej orce pochłoniło by jeszcze więcej paliwa niż sama orka a poza tym to zamiast mi przygadywać to zajmij sie porządkiem w tym temacie bo kilka osób mi ubliża i żaden moderator nie reaguje co jest grane? oni mogą czy co?

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jak chcesz to zaraz zajmę się porządkiem w tym temacie, w swoim poście masz min. 3 podstawowe błędy ortograficzne za co dostaniesz kolejne ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

czy ta orka (na twoim zdjęciu) to te słynne 25 cm?

Wiesz @b0gdan-co kraj to obyczaj-może tam u nich mają swoją walutę i jednostki miar własnego chowu ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

PRZEMEK321 proszę Cię nie karz użytkowników deerów ich już życie pokarało tak beznadziejnymi traktorami które palą jak smoki, chłopcze chyba nie chcesz mieć na sumieniu użytkowników john deerów którzy po przeczytaniu Twoich zacnych, poruszających sedno sprawy i klocka w d*pie ( ze śmiechu) postów dojdą do wniosku że jedynym wyjściem z tej patowej sytuacji jest harakiri zużytym lemieszem od pługa albo powieszenie się na sznurku od ciuka ( kostka siana) w oborze (dziś pisze ten post tylko dlatego że moja prasa ma supłacze zużyte i węzełek nie wytrzymał) - jeżeli ich Ci nie żal pomyśl o ich żonach i dzieciach. Proponuje rzeczowe podejście do sprawy " mój pali tyle i tyle i kropka", nie nazywaj czegoś złym albo gorszym bo to do niczego nie prowadzi przerobiłem na swojej skórze w temacie o farmerze- i nikt nie miał racji oprócz @Bobek.

nie narzekaj na moderatorów bo ja przez kilka lat staram się o ostrzeżenia, urlop a nikt dać nie chce.

pozdrawiam SOKOL

Edytowano przez SOKOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
zapewniam cię że przy 25 cm nawet twój JD by stanoł w miejscu z tym pługiem-nie znasz struktury moich gleb to sie nie wypowiadaj bo przy orce na 25 cm to by mi nic przez 5 lat tam nie urosło

chyba "stanoł" pośmiać się z twoich wywodów, ziemia na zdjęciu lux malina, pięknie się rozsypuje, żadnych wyskibień, jakbyśmy taką w robocie mieli :rolleyes: przecież i tak wymywanie składników następuje i w warstwie podpłużnej jest ich wystarczająco dużo aby rosło( przynajmniej nasz agronom tak twierdzi) no chyba że chodzi ci o tą "holenderską orkę" na 60 pare cm :D

tekst typu :to by mi nic przez 5 lat tam nie urosło" to ostatnio pod sklepem od żulików słyszałem gdy po drugie śniadanie wstąpiłem, a było to w czasach gdy szef na bezpłużną przechodził ^^

 

na sznurku od ciuka

że tak zapytam co to jest ciuk? bo Ja z miasta i fachowego nazewnictwa nie znam :ph34r:


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj