Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

gajor24    1

te wasze podawanie spalania. ostatnio jak mielismy polowanie zbiorowe to jd 6310 zalany na stacji 30litrow to znajomy cał dzien woził mysliwych. to z 6godzin. to ile 5l do 6 na godzine/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

troszkę inny rodzaj zasilania, troszkę inne normy spalin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

 

IPM się załączało przy pracy z gruberem. :D W sumie jak w okolicy mają 7430 z AQ+ to jak go mordowali w pługu na buraczysku to do 40l/h wskazywał. Może to różnica skrzyń.... lub po prostu konkretnego modelu.

7920 w orce potrafi nawet uzyskać wynik 45l chwilowego spalania,średnio 18,5l/ha co nie jest super wynikiem :blink:


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

jaro i jak sprawdziłeś JD ile pali na pusto na wysokich obrotach? zmieścił sie w 8 L ? nie ma się czego wstydzić przecież napisz to bo cały czas mnie o coś oskarżasz a sam chowasz głowe w piasek gdy chce zebyś coś sprawdził a masz mażliwości.

Ty-zmieścił się w tych 8 litrach-co robić ?-zwiększyć mu dawkę aby spełniał Twoje oczekiwania czy dać sobie spokój i nie przejmować się tym co sobie jakiś palant myśli ?

 

+10% za wyzwiska

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

tak myślalem jaro ze to napiszesz-wiesz ja wiem ile spala na wysokich obrotach ale może gdyby sie pochwalił użytkownik tego ciągnika to było by to bardziej wiarygodne.moderator w tym momencie powinien dać jakiś urlop wielmożnemu JAROWI bo mu strasznie nerwy puszczają-czekam.ps-dobrze ze rozumu wzrostem sie nie mierzy :lol:

 

+10% za prowokowanie

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Użytkuję obie marki o których mowa w ostatnich postach. Napiszę nie w temacie i najprościej jak się da. Przemek wkurzasz ludzi. I nie chodzi o to, która marka ile spali, tylko o sposób w jaki redagujesz swoje wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@jaro,. twój jd mało pali bo był kalibrowany przez specjalistę. Seryjne ustawienia producenta, to już nie mają nic wspólnego z oszczędnością spalania. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

jd najwięcej spalą gdy nie mają co robić ze sprzęte towarzyszącym... trzeba dać mu taką maszynę którą będzie czuł.. a co do spalania to 18,5 l to nie duzo jak dostawał ostro po tyłku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

tak myślalem jaro ze to napiszesz-wiesz ja wiem ile spala na wysokich obrotach ale może gdyby sie pochwalił użytkownik tego ciągnika to było by to bardziej wiarygodne.moderator w tym momencie powinien dać jakiś urlop wielmożnemu JAROWI bo mu strasznie nerwy puszczają-czekam.ps-dobrze ze rozumu wzrostem sie nie mierzy :lol:

???-to znaczy (jeżeli dobrze zrozumiałem ) uważasz zapewne że intelektualista z Ciebie pierwszej wody to i wzrostem grzeszyć nie musisz ? :D

Co do nerwów to chyba mnie przeceniasz z tymi nerwami-nie zdarza Ci się czasem jakiegoś krnąbrnego zwierzaka ofuknąć ?-bo mi tak i tak to też możesz potraktować a nie żadne tam "puszczanie nerwów".

Ja do Ciebie merytorycznie a Ty jak zwykle jak dziecko-"bo mam racje i już"-jeżeli masz rację to ją udowodnij-ja mogę się posiłkować czy to wynikami testów http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/JohnDeere5820PowrQuad_2004.pdf -"siostrzany" model mojego ciągnika czy też badaniami (mojego) ciagnika z hamowni-a Ty czym możesz się podeprzeć ?-własnym widzimisię ?

Rzucasz się o Bóg wie co a przypominasz swoim zachowaniem takiego "wiraszkę" z wiejskiej zabawy który wpada na disco, podskakuje do wszystkich a jak dostanie w dziób to krzyczy wniebogłosy o swojej niewinności i pierwszy dzwoni po policję :D -"moderator w tym momencie powinien dać jakiś urlop wielmożnemu JAROWI"

@danielhaker-procenty to wczoraj były...

@farmermf-mi co innego ów specjalista powiedział-jego zdaniem winę ponosi produkcja masowa-wkłada się taką a taką pompę do ciagnika i cześć-jeden ma lepsze a drugi gorsze parametry.Poczytaj zresztą np. na Landtreff.de jakie tam mają przeboje-np.Fendt nominalnie bodajże 110 konny na hamowni miał...niecałe 80 (zresztą z każdą marką potrafia być przeboje ) a ja (jak już pisałem w temacie o autach ) chciałbym żebyśmy zarabiali tyle aby przerwać te bezsensowne dyskusje o spalaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaro@ po co się wdajesz z nim w kłutnie? to gnojek który szuka prowokacji.... u nas na wsi powiadają ,,nie rusz gówna bo będzie jeszcze bardziej śmierdziało''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hubert-już Ci odpowiadam-doskonale wiem że próbuje prowokować, guzik się zna itepe, itede.Wiem też że mądrzejszy powinien ustąpić :D -ale wiem też że polityka ustępowania sie nie sprawdza-wiesz kiedyś jak komuś Polska ustąpiła to za chwilę ten ktoś tej Polsce na karku siedział :D -więc w myśl tej zasady nie chcę dawać Przemusiowi nawet tej odrobiny satysfakcji bo kto wie czy w ten sposób (wciskając nam swoje przekonania) nie chce się przypodobać Józi z bazin co może się skończyć wciśnięciem czegoś tam wyżej wzmiankowanej a konsekwencją tego będzie powstanie następnego pokolenia beznadziejnie głupich małych przemusiów.Czego w dobrze pojętej trosce o jego sąsiadów chciałbym uniknąć :D .

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@jaro, ty badałeś swego hamownią? Ja na razie czekam na wizytę to bede wiedział ile ,,brakuje'' kuni do tych co na masce pisze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ten sam co do ciebie. Ile zbrakło koni? :P

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mi ?-nic nie zbrakło.Pozdrów go ode mnie :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

wiecie co to wy jesteście beznadziejni bo cały czas mnie o coś oskarżacie ale w żaden sposób nie potraficie mi udowodnić ze kłamie-jaro sprawdz wkońcu ile pali ten twoj JD i bedzie po sprawie a cały czas sie migasz tylko -dlaczego? wiesz co myślę ze gdybyś to ty miał racie to już dawno byś to zrobił ale wiesz że twój JD może tylko pomarzyć o dobrym wyniku i tyle. a ty hubert jesteś taki mądry i już tyle razy próbowałeś mnie zniszczyć swoimi pytaniami i co? nawet w jednym z tematów zadałeś według ciebie tak podchwytliwe pytanie które miało pokazać ze kłamca ze mnie i co ? odpowiedziałem uszka ci opadły i zaczołeś mi ubliżać i cały czas to robicie i tylko mnie dziwi gdzie jest moderator bo ja tylko grzecznie wam odpowiadam a wy żucie wyzwiskami-TO JEST WASZ POZIOM TAK? ŻAL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Zauważ, że nawet @farmermf, któremu też inna marka się podoba (wcale mu tego nie bronię) nie zachowuje się jak ty, tylko po prostu rozmawia jak z każdym innym, więc o czym my mamy z tobą rozmawiać?

@farmermf- nh będziesz chipował? ^^

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

wiecie co to wy jesteście beznadziejni bo cały czas mnie o coś oskarżacie ale w żaden sposób nie potraficie mi udowodnić ze kłamie-jaro sprawdz wkońcu ile pali ten twoj JD i bedzie po sprawie a cały czas sie migasz tylko -dlaczego? wiesz co myślę ze gdybyś to ty miał racie to już dawno byś to zrobił ale wiesz że twój JD może tylko pomarzyć o dobrym wyniku i tyle. a ty hubert jesteś taki mądry i już tyle razy próbowałeś mnie zniszczyć swoimi pytaniami i co? nawet w jednym z tematów zadałeś według ciebie tak podchwytliwe pytanie które miało pokazać ze kłamca ze mnie i co ? odpowiedziałem uszka ci opadły i zaczołeś mi ubliżać i cały czas to robicie i tylko mnie dziwi gdzie jest moderator bo ja tylko grzecznie wam odpowiadam a wy żucie wyzwiskami-TO JEST WASZ POZIOM TAK? ŻAL.

A oto próbka twórczości pokrzywdzonej mentalnie dżewicy :D -"wiesz jaro nawet gdyby wszyscy użytkownicy rozczarowani spalaniem JD nasrali ci na łeb to ty i tak byś tkwił w przekonaniu ze pali mało ale wiesz może ci sie nie dziwie bo ze wszystkich pojazdów silnikowych które posiadasz to może jest najoszczędniejszy ale twoja sprawa ja ci paliwa nie kupuje więc rób jak chcesz tylko nie wprowadzaj ludzi na forum w błąd"-kto tu komu ubliża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

ja zostałem za to ukarany a ty? a hubert? czyli tak jak myślałem są równi i równiejsi . możecie być z tego dumni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A za co niby miałbym być ukarany ?-za to że zareagowałem na inwektywy ???To co-ktoś ma na mnie lać a ja mam się uśmiechać i mówić że deszcz pada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

pewnych sformułowań na forum nie wolno używać bo regulamin jednakowo dotyczy tak i mnie jak i ciebie więc powinieneś zostać ukarany i czekam kiedy to sie stanie .ps używaj argumentów a nie wyzwisk -skąd ja to znam? ale porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"używaj argumentów a nie wyzwisk -skąd ja to znam?"-stąd zapewne że zamiast tych pierwszych wolisz używać tych drugich...Co do argumentów to poproszę-jakiś test Twojego NH, wykres z hamowni a nie slogan z reklamy typu "optymalne zużycie paliwa 219 g/kwh"-co to znaczy optymalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj