Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie mogło i tutaj zabraknąć fachowej opini Pani józki z bagien. Dziekujemy i prosimy o kolejne fachowe oraz mądre wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

czyli co Rka spali wiecej od T6?? ja tez nie zwracałęm uwage na pozim paliwa. ale przy teraźniejszych cenach. to jednak sie zerka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

chodzi mi głownie praca z turem ciezar nie przekracajacy tony. to ile taka Rka spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

r5100 w ładowaczu prawie bez gazu (ma wydajną pompę) około 7l/h a w polu pisałem chyba wcześniej..

niby tyle, ale uważam, że z tym ciagnikiem jest coś nie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

a czemu nie tak?? kurna to sporo jak na jeździe bez gazu. ja to przyzwyczajony do mniejszech prac 360 to ta to ledwo co pali. a nie chce za rka mieć cysternę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jeżeli pali 7l/h w pracy "bez gazu" to wybitnie coś nie tak jest z nim-tak jak kol.b0gdan stwierdził powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

a ile powinna taka rka palic z turem bez gazu?? moze ktos tak napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

mówisz ze rka zejdę z turem do 4 litrów?? czy przypuszczasz?? w sumie to bedzie robic na prostym placu o powierzchni jednego hektara. bo złapie deski i do suszarni pozniej podniecie kłode i na trak objazdowy. a jakie lepiej opony wziasc jak standard 380 przod a tył 480 czy szersze i czy wtedy spalanie zmieni sie jak szersze?? i na ile np??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm 4 litry powiadasz-dobrze ze za marzenia sie nie płaci . Nie chce sie z wami kłócić ale to jest nie realne a poza tym jak tu robić cały czas na najniższych obrotach jak czas goni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

mówisz ze rka zejdę z turem do 4 litrów?? czy przypuszczasz?? w sumie to bedzie robic na prostym placu o powierzchni jednego hektara. bo złapie deski i do suszarni pozniej podniecie kłode i na trak objazdowy. a jakie lepiej opony wziasc jak standard 380 przod a tył 480 czy szersze i czy wtedy spalanie zmieni sie jak szersze?? i na ile np??

Ja tylko przypuszczam na podstawie swojego JD.

 

Co do Pani Józi z Bazin to ja też nie będę się z Panią kłócił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jeżeli pali 7l/h w pracy "bez gazu" to wybitnie coś nie tak jest z nim-tak jak kol.b0gdan stwierdził powyżej.

NH 86km który lata z zawieszanym opryskiwaczem, przy dojazdach do i z pola max gaz do podłogi to wychodzi 5,3l/godz, także te 7l bez gazu to nawet jak na jd to i tak za dużo. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

moze trafił mu sie jakis felerny model co złopie jak pijak :P albo moze ma cos dziurawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a teraz sobie porównajcie 5080r bo to odpowiednik t5040 i nawet na pusto gaz mu w podłoge to zobaczycie ze spali więcej niż ten NH w pługu-śmieszne ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jozin-a skąd Ty to wszystko wiesz ?-coś mi się wydaje że AF to za mało dla kogoś takiego jak Ty-skarbnico wiedzy wszelakiej.Ja to mam taką zasadę-jak czegoś nie wiem to się nie odzywam żeby nie uznano mnie za idiotę (zawsze to lepsze niż otworzyć buźkę i usunąć wszelkie wątpliwości :D )-Ty z kolei znasz JD od podszewki widząc go może raz na tydzień i do tego z daleka a na co dzień bujając się NH (chyba ?).Skąd ta wiedza chłopie ?-jakieś tajne kanały, kumpel w serwisie a może to Ty robisz testy w Gross Umstadt ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

mam renault z silnikiem john deer 85km i w orce z pługiem 4x40 przy prędkości podobnej do 60tki na 3 biegu pali mi 12l na ha. ale sa to bardzo mocne i wytrzymale silniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaro sam czytałeś wypowiedz użytkownika NH t5040 masz JD podobnej mocy więc odpal go jutro z rana i gaz do dechy i odpowiedz bedziesz miał po kilku godzinach czy spali te 5,3 l -czy to takie trudne dla ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Rozumiem że w ten sposób wy tam w tym Gross Umstadt testujecie ciągniki ? :D Swoją drogą bardzo ciekawy sposób testowania-przypomina mi bardzo to co widzę każdego dnia w sezonie-za oknem przewala sią cała masa łepków takich od 12 do 17 lat i każdy jedzie w ten sam sposób-gaz do dechy w C-360 i całe 24 km/h :D -rozumiem że sam jesteś w podobnym wieku a przynajmniej z takiego postępowania czerpiesz inspiracje ?-faktycznie-miarodajne...

Swoją drogą-chyba bym na głowę musiał upaść żeby coś takiego traktować choćby jako namiastkę testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaro ty sie poprostu tego boisz i wolisz nawymyślać każdemu i mieć problem z głowy bo czasem by mogło sie okazać ze jelonek ostro potraktowany spalił 8-9 litrów a przecież jest taki ładny amerykański ale niestety pijak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jozin wez wypie*dalaj z tego forum bo takie śmiecie jak Twoje posty to ludziom tylko dobry humor psują. Weź wejdz na anonse.pl ulżyj sobie, naprawdę poczujesz sie lepiej...

 

wyluzuj

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

jaro ty sie poprostu tego boisz i wolisz nawymyślać każdemu i mieć problem z głowy bo czasem by mogło sie okazać ze jelonek ostro potraktowany spalił 8-9 litrów a przecież jest taki ładny amerykański ale niestety pijak .

A jak się okaże że spali tyle co NH to odszczekasz ?(wątpię bo kiedyś coś takiego zaproponowałem w temacie katastrofy smoleńskiej i jakoś nikt się nie pokwapił ).JD z tej serii jest tak amerykański jak Twój NH austriacki...

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja w pierwszym roku pisałem wszystkie tankowania, litry i godziny(zegarowe nie mtg, żeb nie było) Jedyna robota to zatankować opryskiwacz, ośka (jaro 41km idzie :D żeb nie było) na pole(od 0.5 d0 15km, ale średnio 2km po ch.jowych drogach), oprysk około 9km/h i do domu oska po tank i tak dalej jakies 150 opryskiwaczy min. Wychodzi mi jak pisałem 5.3l, ale nie sądze by ktoś tu miał jelonka tylko w taki sposób wykorzystywany by można było porównać. Jestem ciekaw ile mój model spala w orce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj