Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To ja nie wiem o jakim mieście Ty mówisz, może o przedmieściach. W centrum Gdańska nie zobaczysz wielu kominów, jedynie kominy elektrociepłowni.

W EC też obowiązują normy czystości spalin ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No ja mówię o mieście gdzie 90% to domy jednorodzinne, ale mniejsza ztym bo już sam nie wiem w jakim temacie piszem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no pewnie to o czym piszecie nazywa sie miejską wyspą ciepła proponuję doczytać na wasze problemy aczkolwiek ten temat ma wiele do spalania w janku :) niestety normy spalin powodują zwiększone zuzycie paliwa i koszty od zakupu ciagnika po eksploatację ale ekologia jest modna :) myśle że przy cenie paliwa w Egipcie Arabii czy Wenezueli dyskusja o spalaniu nie była by tak popuarnym tematem wśród uzytkowników :)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

r5100 w ładowaczu prawie bez gazu (ma wydajną pompę) około 7l/h a w polu pisałem chyba wcześniej.. żałuje ze wziąłem 4x40 pługi na jesieni miał problemy mam ciężka ziemie i w niektórych miejscach ledwo sie toczył a skiba stała lepsze by były 35..

:blink: Bez gazu? Jak to możliwe? Jesteś pewien wyniku czy mierzyłeś na oko? :blink:

Mój 6230 z 4*40 lata jak wściekły. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

na kl ziemi 6z to tak biggrin.gif

nie powiem ci na jakiej ale ja mam troche III a reszta to 4, 5 i 6 klasa i nigdy nie pobrał więcej niż 14 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co Ty wodę orasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja czego wodę? ni wodę normalne pole pługiem zagonowym 4 x 40. Dodam że warunki były cudowne pole było nie zjeżdżone jak to często bywa i nie za mokre oraz nie za suche.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aha...to super... 10l/ha masz najlepszy wynik na AF. Możesz powiedzieć jak to mierzyłeś? Krok po kroku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

10 litrów pali większość Zetorów na tym forum, rekordziści 8.

Ja bym był skłonny uwierzyć w 10 litrów, ale w optymalnych warunkach, na V klasie i nie za głęboko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0602    2

eee tam najlepszy NH TD schodzą poniżej 9 l/ha :lol:

@Artur96 ma nh TD80, który pali mu 3,33l/h przy prasowaniu :lol: Dowód poniżej

Też mam nh td80.Mi w nim 2 rzeczy nie pasują napęd się źle włącza.I słabe sprzęgło.

Bo spalani ma naprawdę małe ponieważ jest bez turbo.Tato belował 12godzin bez postoju to spalił ok-40litrów chyba niezły wynik?

Ciągnik tani i jeździć też się jakoś da ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Nie 10 L powiedziałem około bardziej bliżej 12 - 13 L pamiętam dokładnie jak to jak zmierzyłem? nalałem do pełna 130L tyle ile mieści 5720 jak wiemy wyświetlacz pokazuje 12 kresek paliwa jesżeli jest zatankowany do pełna 1 kreska mieści około 11 L na ha szło mi gdzieś tak no ponad 12L nie będe gadał że 10 bo to lekka przesada ale więcej jak te 12 to nie poszło.

 

P.S głębokość orki 25 cm.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

a czy szersze opony maja duzy wpływ na spalanie?? chce z przodu z 380 na 420załozyc czy to bedzie jakas roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Napewno zwiększysz uciąg przez co minimalnie spadnie spalanie.dlaczego JohnDeere 8R niema opon tył 380 a przód 320 ? :lol:

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

@łukasz.Zapraszam cię do mnie do gospodarstwa przyjedz w maju Jak będe siał kukurydzę(prasował już nim nie będę ponieważ jest za mały do nowej prasy ).Przy tobie zaleję cały bak pojedziemy na pole A potem dolejemy i zobaczymy ile wyjdzie?

ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A zapnij go do porządnej pracy a nie tzw. perkotania-wtedy pokaże ile potrafi spalić-w ładowaczu chwytakowym np. to u mnie każdy ciągnik bije rekordy oszczędnego spalania :D -ale w belarce walcowej tam gdzie ciągnik zdycha to juz niekoniecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

No właśnie tato belował deutz-fahr gp 220 wałkowa.

Wiem ze w porządnej spali dużo więcej.Ponieważ belowałem też inną.Ale proszę mi nie wmawiać ze spalił więcej bo sam tankowałem.Wiadomo może być trochę ruznicy bo nigdy nie da się zmierzyć dokładnie.

 

P.S.właśnie on tylko perkotał bo wiadomo siana się mocno nie zbija

Edytowano przez Artur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale głupota :D -jak to spalanie spada proporcjonalnie do szerokości założonych opon ?-a guzik, jest raczej na odwrót-z czymś takim moge się zgodzić jedynie w ekstremalnych warunkach tzn. tam gdzie dochodzi (w przypadku zastosowania węższych opon) do dużych uślizgów no i wtedy owszem może tak być.W innych wypadkach-wieksza szerokość=większe opory toczenia=wyższe zużycie paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

równie dobrze szersza opona, mniejsza koleina na polu, mniejsze opory toczenia, mniejsze spalanie... jeżeli chodzi o transport to spalanie bardziej zależy od ciśnienie w oponach.

 

 

zawsze podziwiałem ludzi którzy spalanie mierzą wskazówką poziomu paliwa na wyświetlaczu :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Na drodze z pewnością-ja to odnosiłem do konkretnego przypadku-kol.gajor z tego co pamiętam potrzebował ciągnika do transportu-pomyliłem coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

teraz to nie wiem czy nie będę 902 zaczepiał do przyczepy a jd to na moje 20ha i do tura przy mały traku objezdnym. to na co maja wpływ szersze opony od węższych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj