Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielhaker    6890

:blink: Przypomniało mi się, że zapomniałem go uczepić. <_< Najedź kursorem myszy na kartę, którą obecnie otworzyłeś i wciśnij kółko lub po prostu X.

@ejczbio, postaram się wieczorem wrzucić zdjęcie

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Co to jest miarka od JD? :P

Nie wątpię że na miarce wyszło 23.5 ale nie w litrach tylko w galonach. :lol:

 

A te całe wasze dyskusje ile który pali to można wsadzić sobie między... bajki.

Nijak się to ma do porównań bo nie da się odnieść czyjegoś wyniku do siebie i porówanć czy to dużo czy mało bo różne są ziemie, warunki glebowe, stan i marka ogumienia, szerokość i głębokość pracy oraz marka sprzętu czy w tym sprzęcie nawet zużycie elementów.

Tak więc takie podawanie wyników ile komu pali to puste gadanie i tyle.

 

Co więcej na tym samym polu tym samym sprzętem orząc na tą samą szerokość i głębokość w jednym roku spali 15litrów na ha, a za rok 25l i jak tu się odnieść czy to dużo czy mało dla własnego sprzętu nie mówiąc już o porównaniu z innymi. A co poniektórzy jak wynik robi się większy niż na innym polu czy rok temu na tym samym to od razu robią 10postów na forum co się popsuło w traktorze że tyle pali i od razu dzwonią po serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

zgadzam się z @marekgizio przecież to nie samochód nie da się wyliczyć że ma palić tyle i tyle na hektar orki i koniec...swoim sprzętem potrafie w orce zejść poniżej tego co podaje producent ,ale potrafię również przekroczyć podawaną wartość o bardzo dużo... uważam że na spalanie składa się rozsądek operatora oraz odpowiednie dobranie i wykorzystanie maszyny :rolleyes:

 

kiedyś mój kolega opowiadał że jego MF(140 koni) 10l/h w obrotowej 5.... zdarzyło się tak że pomagał mi tym zestawem wlałem mu 150l i po 9godz była dolewka :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

chce kupisz 5100R wieci ile taki pali w polu, w transporcie i przy turze?? tak mniej wiecej wiadomo ziemia jaki sprzet i wogule. ja tam ziemia 6z i 20ha tylko. a tak to głownie tur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam JD 5080M obecnie ma 1020mth jej spalanie wygląda następująco: 5l na godz zegarową ładowacz czołowy.

7l na h prasa rolująca sipma.

8-10l na h gruber 2.6m

8-11l na h pług szer. 160m.

wiem z własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1
Napisano (edytowany)

czy szersze opony maja znaczny wpływ na spalanie jesli tak to o ile

Edytowano przez brzozak2
post poza tematem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocian13    0

r5100 w ładowaczu prawie bez gazu (ma wydajną pompę) około 7l/h a w polu pisałem chyba wcześniej.. żałuje ze wziąłem 4x40 pługi na jesieni miał problemy mam ciężka ziemie i w niektórych miejscach ledwo sie toczył a skiba stała lepsze by były 35..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

masz coś nie tak z ciągnikiem, skoro tyle ci żłopie w ładowaczu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@b0gdan niekoniecznie, te nowe ciagniki tak maja, a bedzie jeszcze gorzej.

 

u nas 4 cylindrowy 120 konny nowy nh, pali tyle samo, co mf 170 koni, a ma tylko 1 tier wiecej :)

 

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/New_Holland_T6040_0509.pdf

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/masseyferguson-8240.pdf

 

na wykresie tylko minimalna roznica (z boostem), a w praktyce przy zmiennym obciazeniu wciagaja tyle samo, tylko mf ile wiecej zrobi na tym samym paliwie.

dla mnie nie bylo to zaskoczeniem, bo juz sie przyzwyczailem do zuzycia paliwa w claasie, gdzie bez 35 l/h nie czuje, ze ciagnie. transport na pusto 25 l/h, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W takich przypadkach polecam człowieka z hamownią, doświadczeniem i pasją :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taki człowiek z pasją bierze na siebie odpowiedzialność jeśli ciągnik nie przejdzie przeglądu(spaliny)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Rozumiem Mariusz że w Twojej okolicy niezbędnym warunkiem do uzyskania przeglądu jest przeprowadzenie badania spalin ?-Bogu dziękować że żyję na dzikich, niedostępnych dla postępu krańcach Rzeczypospolitej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Czasem i dobrze jest mieszkać w Polsce B. I śnieg jest, i normy spalin nie obowiązują. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozumiem Mariusz że w Twojej okolicy niezbędnym warunkiem do uzyskania przeglądu jest przeprowadzenie badania spalin ?-Bogu dziękować że żyję na dzikich, niedostępnych dla postępu krańcach Rzeczypospolitej...

Jak na razie to nikt się tym nie zajmuje, ale jak długo to potrwa? Teraz można się jeszcze bawić w tuning, diesle podkręcają tak, że czarny dym ledwo się w wydechu mieści, ale to się skończy niedługo. Z tego co wiem, to takie modyfikacje są nielegalne, ale po prostu nikt tego nie egzekwuje(jeszcze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ok-tyle że jeżeli na celownik wezmą te nowsze ciągniki to co mają powiedzieć właściciele starszych ?-konia z rzędem temu kto udowodni mi że taka niepodkręcana , trzydziestoletnia "sześćdziesiątka" jest bardziej ekologiczna od paroletniego 'podkręcanego" zachodniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak ostatnia 60siątka z lini schodził to jeszcze ludziska nie wiedzieli co to norma spalin :lol: .Mariusz, jak już zgodnie z prawem dbasz o normy spalin to tez i zapoznaj się z tematem http://www.agrofoto.pl/artykul-rolnicy-beda-prowadzic-dokumentacje-zuzycia-wegla-167017.php.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@jaro jesli wejda badania (choc bedzie to niepredko) to ciagnik bedzie musial sie popisac adekwatnie do normy w jakiej silnik byl wyprodukowany i chyba do przebiegu rowniez :)

 

takze nic naszym/waszym 30'tka nie grozi :D

 

tez zastanawiam sie wlasnie nad skorygowaniem procesu spalania, bo mi zbiornik na 2 dni pracy z opryskiwaczem wystarcza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Napisano (edytowany)

Jak wejdą badania to będzie tak jak kiedyś w Niemczech-jak przyszło mi pisemko ile będę miał do zapłacenia podatku za stare auto (jeszcze gaźnikowe !) to nic dla niego nie powiedziałem (dla auta znaczy :D ) dokąd jedziemy tylko w ostatnim momencie skręciłem w stronę szrotu-a za zaoszczędzone pieniądze kupiłem nowe stare auto z jedynie słuszną normą...

@farmermf-wczoraj ten przepis wydrukowałem i zmuszałem gości do czytania (każdy z nas pamiętał komunę ale niech nikt mi nie wmawia że wtedy wolności nie było-owszem była i to do tego większa)

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja nie jestem żadnym ekologiem, mówię tylko, że ciągnik zgodnie z prawem musi spełniać normy spalin zgodne z homologacją. I tak np. c-330 nie musi spełniać żadnej normy, a JD już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Czyli jesteś następnym który nawet w bierny sposób (myślą, czynem lub zaniedbaniem :D ) nie stara się protestować przeciwko choćby i najgłupszym przepisom...

Ja proponuję posprawdzać normy spalin w wulkanach, opodatkować co większe stada bydła i spacyfikować Chińczyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Mariusz a powiedz mi czemu jak wjeżdzam do miasta to jak mam we wsi -27 to tam jest -22?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem co to ma wspólnego ze spalaniem ciągników i co ja mam z tym wspólnego. Gęsta zabudowa w mieście ma wpływ na temperaturę, w Gdańsku oprócz tego morze stabilizuje trochę klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Bo każdy wali z komina i tam nie ma TIER3b, robi się poducha z dymu i mróz niedociera do dołu w takiej mnogości jak w szczerym polu z 3ma chatami. No fakt, nie do końca na temat , ale tez o paleniu. :lol:

Euro 1 jest od 2001r, jakby co to cała reszta wcześniej ma Euro -8. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj