Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

ejczbio    82

A mój Johny 6230 postanowił bić rekordy:P W orce 45 litrów na ha +,- 5l :D Ale zaznaczam warunki mega ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kuzyn 7730 nowym o orce spalił 25-30 na hektar. Ziemie średnie i ciężkie. Ale mówił że gazu nie żałował.

Mój Case MX 150 14,6 wyszło ma maxa.

Ale 1224 przeważnie 16 mi paliła a raz 40 spaliła. Cuda się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Mi też lekko kopara opadła. Ale mówię, ciężko było: glina, sucho i wyorywanie 5 letniej trawy....

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

@ejczibo o ile mi wiadopmo masz tego JD ztunningowanego, prawda ?

a w normalnych warunkach masz juz porownanie przed i po podneisieniu mocy ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

A mój Johny 6230 postanowił bić rekordy:P W orce 45 litrów na ha +,- 5l :D Ale zaznaczam warunki mega ciężkie.

 

Az tyle?

 

ja posiadam 6830 i zeby zaorac sciagalem lamacze skib bo ziemia byla taka mokra ze w plugu stawala i spalanie bylo w granicach 25L/ha plug 5skibowy vogla szerokosc robocza 36 cm ziemie ciezkie w kierunku bardzo ciezkich moady ily zulawskie.

 

podsumowojac moj ciagnik musze dodac ze spalanie przy maksymalnym obciazeniu nie jest zle gozej jak ma lekko wtedy pruboje predkosc pracy zwiekszac bo inaczej pali za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

skoro tym ciagnikiem agregowales taki plug i osiagnales takie zuzycie paliwa, to znaczy, ze ty z ciezka ziemia jeszcze nie miales nigdy w zyciu nic wspolnego ;) .

 

ja w tym roku osiagnalem 60 l/ha :unsure: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

@ejczibo o ile mi wiadopmo masz tego JD ztunningowanego, prawda ?

a w normalnych warunkach masz juz porownanie przed i po podneisieniu mocy ? :D

Zgadza się 16,5KM przybyło, niestety nie mogę Ci powiedzieć, bo nie robiłem dokładnych pomiarów(a szkoda). Na oko w miarę normalnych warunkach nie zauważyłem, aby spalanie zmalało....

brzozak2 ma rację, znajomego 6830 w 5 skibach w ciężkiej orce również potrafił 40-50 łyknąć

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

No , no żeby spalić 60l/ha . To nie dość , że ziemia musi być ekstremalnie ciężka ale i orka musiała być przeprowadzona przy suchej strukturze gruntu ? To i tak jak dla mnie za dużo . Wiem , że fendt 936 w niezłej glinie spali 60l ale na godzinę , no ale w tym czasie 2ha/h to minimum .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

u mnie taki fendt potrafi ha na godzine zaorac jak jest ciezko, wiec wszystko sie zgadza :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrzysiek    0

mi w 6630 na całym zbiorniku wyszło około 12l/mtg zbiornik 207L w tym 7 ha orki i kupe kilometrów na sucho brat przyjechał z warszawy nie mógł sie nacieszyć i z 4 godziny jezdził :) 12l. na mtg w 135KM ciągniku na dotarci to duzo ?, ale zgadzam sie z tym którzy twierdzą ze te ciagnik musza mieć odpowiednie maszyny podpięte do swojej mocy

Edytowano przez kkrzysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

A mój Johny 6230 postanowił bić rekordy:P W orce 45 litrów na ha +,- 5l :D Ale zaznaczam warunki mega ciężkie.

Z ciekawości pytam, ile czasu orałeś hektar? Ok 3 godzin? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Hmm wiesz nie wiem nawet, ale bardzo możliwe... Ciągnik 110 KM pług 4 skibowy, ale zwężony maxymalnie czyli 120cm i momentami prędkość spadała do 4-5km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

skoro tym ciagnikiem agregowales taki plug i osiagnales takie zuzycie paliwa, to znaczy, ze ty z ciezka ziemia jeszcze nie miales nigdy w zyciu nic wspolnego ;) .

 

ja w tym roku osiagnalem 60 l/ha :unsure: .

 

60l/ha ?? Jak to mozliwe... mógłbyś kiedyś udostępnić jakiś film/zdjęcie z uprawy/orki tej ziemi ?? Jestem bardzo ciekawey jak wygląda taka ziemia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tak to tego typu ziemia.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/87225-claas-axion-850/

tutaj mam jak bylo kiedys uprawiane, bryly jak cholera, a i tak juz z 5 zabiegow bylo robione - dzis dla mnie to absolutnie bezsensu.

tylko bezorkowo, a jesli orac to na zime i niech mroz zrobi swoje.

 

prosze filmik:

za wiele nie widac, ale czasem sa jaja.

na YT sa jakies biedne filmiki, a tak nic nie nagrywam, bo ani nie mam czym ani kiedy, ani zdolnosci by to jakos wygladalo sensownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

skoro tym ciagnikiem agregowales taki plug i osiagnales takie zuzycie paliwa, to znaczy, ze ty z ciezka ziemia jeszcze nie miales nigdy w zyciu nic wspolnego ;) .

 

ja w tym roku osiagnalem 60 l/ha :unsure: .

 

ale powiedz jakim ciagnikiem o jakiej mocy i jaka maszyna?

kolega ma jd 200km mieszka na tej samej wsi jezdzilem razem z nim jak gleboszowal glebokosc 50cm 4 lapy ciagnik poruszal sie z pretkoscia 4km/h obroty do konca 2100 chyhba ma na blokadzie i od czasu do czasu sie zatrzymywal taki opor ziemia stawiala ale spalanie komputer mu pokazywal przekraczajace 40L wiedz moje pytanie polega na tym to co ty robilems tym ciagnikiem zazynales go czy co?

Spalanie rzedu 60L na ha mija sie z celem

 

Nie wiem czy taka lekka mam ziemie jak odbieralem wyniki analizy ziemi mowili co innego tylko trzeba zapamietac jedno jak ma sie ciezka ziemie nie wolno wchodzic jak jest za mokro bo ja zabetonujesz i wycisniesz powietrze i zrobisz przepal wielkosci twojego i znowu jak jest za sucho znow tylko skala i przepaly a jak spadnie deszcz ziemia sama sie rozpadnie

 

Napisz jaka maszyna uzyskales ten zabujczy wynik i co ja ciagalo.

 

film z gleboszem rusza tych co go nie stosuja bo im nie potrzeba na lekkiej ziemi na ktorej nie zrobi sie podeszfa plozna i nie rozumieja ze wtedy bardzo ciezko ja przerwac a na ujezdzonych poprzeczniakach glebosz niechce sie wbic albo idzie w ziemi nie rowno

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jestem z zulaw.

 

@Heniekii taki wynik to nie jest zasluga zadnego sprzetu tylko warunkow jakie panowaly na polu.

byly do kitu, ale i tak najlepsze na jakie moglem liczyc, wiele razy sie powtarzala taka sytuacja.

 

zerknij sobie w moja galerie to zobaczysz czym robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój wujek Mf 180 km 4 skiby obrotótówke nie mógł pociągnąć po buraczysku a też jest z Żuław :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

akurat sie tak sklada ze ja jestem z okolicy NDG koledzy z zulaw wiedza o co chodzi a wy?

 

z tego co wiem to na cedrach jet tez bardzo ciezka ziemia z tamtego rejonu jestes @brzozak2?

 

@guzik007 jak jest z terenow pruszcza to nazekac niema na co tamte tereny sa nad poziomem morza i to grubo jakies 15m

 

 

guzik007 a dziwisz sie temu wujkowi ze nie mogl?gorszych warunkow orki chyba nie ma waga holmera robi ziemia co chce i zostawia za soba beton,ja w plugu wszystkie 5 odkladnic polamalem nie na kamieniach tylko chcialem zaorac droge ktora zrobilem sobie do wozenia zboza na polu chcialem gleboszem ja ruszyc ale wszystko strzelalo to myslalem ze plugiem powoli i plytko sie uda i sie przeliczylem i puzniej zalowalem ze na zime jej nie zostawilem.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wujek jest z okolic Ceder

A ska jesteś Heniekii

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

nie chcę się chwalić ale mnie stac jest na fenda a go nie kupiłem gdyż jak dla mnie john deere jest najlepszy a ze spalaniem to bzdury na ha w orce nie spali więcej niż 14l więcto nie jest dużo a jak ktoś nie wieży zapraszam do mnie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj