Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

timasz    55

jakiej masz klasy gleby ze ci tyle paliwa wyhodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0
W orce na ok 20 cm głebokości moj 8230 spala okolo 30-35 litrow na ha. Dla porownamia napisze, że ZTS 16245 potrzebował nawet 45 litrów, wiec jak dla mnie wyraźna poprawa.

 

Żeby 16245 spalił 45 l/ha to nie wiem co to musi być. Nigdy się nie spotkałem z takim wynikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dar0    0

ja mam nówkę 6620 Premium + pług 4 skibowy obracany + pacomat i pali mi na lekkich ziemiach 14l/ha a na cięższych 18l/ha ++

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Żeby 16245 spalił 45 l/ha to nie wiem co to musi być. Nigdy się nie spotkałem z takim wynikiem.

Może orał dwuskibowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Nie mirasek... orał 4-skibowym, bo z 5-cio nie dawał kompletnie rady. Możecie się śmiać i nie wierzyć, ale przynajmniej nie staraszna mi susza. W Gniewie z tej ziemi robią kerazyt. Podobno Gniewskie iły to jedne z najcięższych ziem w Europie. Nie chwalę się, bo tez chciałbym móc zaorać swoje pola na 30 cm paląc 16 l/ha, przelecieć pole wałem i już siać. ten sam ZTS 16245 z trzy zębowym głeboszem też niewiele może :-( Kolega rafalo90 mieszka w poblizu i spala swoim 7530 z 5-cio skibowym również około 30 l/ha orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

30l/ha !!!!!! wow ale wynik no ale fakt faktem te iły dają o sobie znać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0
Dzisiaj 6330 poszedł do zrywacza scierniska. No i Musze stwierdzić że na początku się przeraziłem jak zobaczyłem spalanie 23l/mth. Bawiłem sie i ustawiałem obroty i biegi do prędkości, ale niżej niż 18 nie mogłem zejść. Na końcu obroty ustawiłem na 1850 i od 18 do 20 palił. Kurcze wydaje mi się że starszy jelonek palił mi mniej, ale jak policze, to mi wyszło ok 5,5l/ha. Gdybym policzył to że 6210 musiałem jechać wolniej i obroty mieć większe, czas wykonania by mi się wydłużył, to na ha wyszło by chyba większe spalanie.

Tydziń temu skończyłem prace przy zrywaczu i musze powiedzieć że z 18l zeszłem do 13l. Jak to zrobiłem?? Większy bieg i mniejsze obroty B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

to na jakich obrotach jezdzisz i jaka masz wydajnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

1700 obr/min to optimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Ja w swoim Fendcie jak robie agregatem ścierniskowym to ustawiam na komputerze że ma nie schodzić poniżej 1400obr/min ani nie przekraczać 1600obr/min jeżdżąc prędkością od 12km/h do 14km/h i wychodzi mi około od 15,5l/mth tak góra do 18l/mth. Jednak przeliczanie l/mth to troche błędny przelicznik najlepiej jest przeliczać l/ha wtedy by można było porównywać spalanie owych ciągników.

Pozdrawaim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

4 dni temu siałem swoim 6820 +cyklotiler i śiewnik z famarolu rzepak.Kawałek 1000mx100m posiany w 5 godzin ,bieg c3 przy obrotach 1800 i prędkości 10,7 km

a spalanie około 9L/ha :)

Ale tak ogólnie to po przesiadce z 1634 uważam spalanie w stosunku do wydajności za małe.Dla przykładu jak miałem 1634 kupowałem dla niego 5000 litrów

paliwa a po przesiadce na J-D 6820 z tych 5000 litrów zostało 1500 litrów no i wszystkie prace zostały wykonane szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Mój kolega ma JD i nie na rzeka na jego spalanie pracuje z pługiem 5 obracanym i dużo mu nie pali ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
...Ale tak ogólnie to po przesiadce z 1634 uważam spalanie w stosunku do wydajności za małe.Dla przykładu jak miałem 1634 kupowałem dla niego 5000 litrów

paliwa a po przesiadce na J-D 6820 z tych 5000 litrów zostało 1500 litrów no i wszystkie prace zostały wykonane szybciej :)

 

przy tych samych maszynach współpracujących??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Oczywiście że tak :) Swoją drogą to jak dobierałem mojego J-D pod te maszynki co mam i tak żeby miał zapas mocy teraz widzę że by dał sobie rade z większym pługiem i szerszą kombinacją tylko po co kombinować jak można jechać ciut szybciej a maszynki mam w miare nowe i na razie nie będe ich wymieniał bo i po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18
Nie mirasek... orał 4-skibowym, bo z 5-cio nie dawał kompletnie rady. Możecie się śmiać i nie wierzyć, ale przynajmniej nie staraszna mi susza. W Gniewie z tej ziemi robią kerazyt. Podobno Gniewskie iły to jedne z najcięższych ziem w Europie. Nie chwalę się, bo tez chciałbym móc zaorać swoje pola na 30 cm paląc 16 l/ha, przelecieć pole wałem i już siać. ten sam ZTS 16245 z trzy zębowym głeboszem też niewiele może :-( Kolega rafalo90 mieszka w poblizu i spala swoim 7530 z 5-cio skibowym również około 30 l/ha orki.

no widze że tu jest troszke i mowa o mnie ;) musze troszte sprostawać wypowiedź obikeya bo mam John Deere 7730 a nie 7530 no a w całej reszcie sie zgadzam i moge dodac że rekordem na 2 polach było że wyszło mnie po 40 litrów na ha awięc bardzo dużo ale to nie dlatego że to JD tylko dlatego że mamy takie ziemie w okolicach Gniewa a na troszke lżejszych wychodziło mnie po 30 l na ha mam tylko 23 ha na których mozna sie nacieszyć że jest lekka w uprawie i wg to wyszlo mnie coś ok 25l/ha pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Potwierdzam historie o ziemiach w okolicach Gniewu mieszkam nie daleko i często jeżdżę do Gdańska i nie raz widziałem jak 6 turbo ciągneła 3 obrotową a ciągnik z przodu ciągnoł drugi ciągnik -Współczuje kolegom uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18
Potwierdzam historie o ziemiach w okolicach Gniewu mieszkam nie daleko i często jeżdżę do Gdańska i nie raz widziałem jak 6 turbo ciągneła 3 obrotową a ciągnik z przodu ciągnoł drugi ciągnik -Współczuje kolegom uprawy.

Vrill to skąd jesteś dokładnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

A dokładnie to sobie mieszkam między Nowem a Grudziądzem w dolinie Wisły (chcesz dokładnie to pisz na prv ;) )

Też mam pare takich działek z taką gliną że tylko mogę w nie wjechać bronami 20 po 100 kg na pole i bronuje po 4 razy pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dar0    0

ja wczoraj byłem na usłudze to spalił mi 170 litrów na 5,20 ha czyli jakieś 32l/ha ale ziemia taka ciężka :angry: ze ciągnik prawie stawał a resory od pługa to wyginały sie jak litera U ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

to ile czasu zeszlo ci na tej usludze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

JD ładnie ciągnie z baku, wiem bo ursusem zorałem ponad 2ha tak ok 2.30 spalił równe 20 litry bo dostawał troche z tym pługiem uni, a JD spalił 20 litry na kawałku 1.3ha w miękkiej ziemi możecie nie wierzyć ale tak mi wyszło


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj