Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

qazi    61

@Hubert dokładnie o to mi chodziło w tym przykładzie że zagrzać można każdy bez względu na "kolor"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale mi chodziło o ciągnik w 100% sprawny-a nie jakieś tam paprochy czy inne siatki  :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

da rade kazdy:)

zetor forterra 11441 z kosiarka bebnowa samasz 2,65 i z tylu poettinger 3,05 Temp non stop okolo 100-110, caly czas trzeba uwazac, wszystkie plyny w normie, chlodnica czyszczona przed koszeniem


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@jaro w 100% sprawny i pewnie w 80% obciążony, z czyściutką chłodnicą, która to po kilku godzinach pracy nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U mnie jest taka ciekawostka-nie mam przed chłodnicą tej siatki-no i jak do tej pory jest ok.(mniejsze paprochy przelatują formalnie przez chłodnicę a większe zatrzymywane są na atrapie)-jedyny znany mi przypadek że temperatura poszła w górę poza owe magiczne 5 kresek to wtedy gdy zabiło mi atrapę chłodnicy mleczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

a 5 kresek w twoim JD to ile to stopni ?, bo zawsze się zastanawiałem ile w moim jest temperatury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale mi chodziło o ciągnik w 100% sprawny-a nie jakieś tam paprochy czy inne siatki  :)...

 

Jaro@ u mnie JD był sprawny i prawie nowy. Zagrzał się. To jest fakt autentyczny a nie jakis tam zmyślony.

Daj głąba aby Ci orał pole, zagłębi pług po rame i na wiekszym biegu bedzie jechal to sie zagrzeje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Panowie czy ktoś ma z Was podpiętego pod JD 5080R lub 5090R tura a jeżeli tak to ile spala podczas pracy z ładowaczem ((chodzi mi o średnia)?

Jeżeli będę kupował ciagnik to miedzy innymi do ładowacza.

Pytam ponieważ handlowiec dealera jakoś nie mógł sprecyzować odpowiedzi.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Mój 5080R przy pracy z ładowaczem średnio w 5l się wyrabia. Przy ładowaniu w miejscu (

) spalił 3,5l/h pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

A jak ze zwrotnością przy ładowaczu- bliżej mu do zetora czy do Deutz Fah'ra Agrofarma ?


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Nie chodzi mi o wydajność pompy tylko zwrotność. zetory mają nie specjalnie duży skręt natomiast przejechałem się Dojczfarem agrofarmem i jestem pod dużym wrażeniem.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Napiszę jak chłopu... aby kolega nie problemów ze zrozumieniem :) :Średnica zawracania Agrofarma wynosi 10,72 metra, zaś średnica zawracania JD z seri 5R to 9,35 metra

PS jak te wartości można dopasować do pompy???

PS2 z racji że ciągnik pięt nie posiada, przyrównałem to do pięt ciągnikowych, czyli podnośnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Nie mam nikogo z eRką w okolicy gdzie mógłbym sprawdzić w rzeczywistości jak z jej zwrotnością.

Co do danych z folderów to jak widać problemy z interpretacja maja nie tylko chłopy z pola :)


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja mam 5720 a to praktycznie to samo-więc mogę Cię zapewnić że ze zwrotnością jest lepiej niż dobrze  :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fu2000    0

poprostu wytłumacz jeśli źle myślę.. nie upieram się że dobrze to odczytuje..

 

@zmieniłem odp bo nie chce mi się tutaj wykłócać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Nie mam nikogo z eRką w okolicy gdzie mógłbym sprawdzić w rzeczywistości jak z jej zwrotnością.

Co do danych z folderów to jak widać problemy z interpretacja maja nie tylko chłopy z pola :)

dane które podałem pochodzą z testu porównawczego i są na 100% pewniejsze niż dane z folderu, W testach liczą po zewnętrznej stronie okręgu tworzonego przez ślad koła, a na ulotce tak , aby wyszło jak najmniej, nieważne że jest to np promień liczony do środka osi ciągnika, a przecież połową ciągnika po ścianie nie pojedziesz :)

@Fu2000: kolega tak się nie spina :) To o chłopie z pola to było do mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fu2000    0

wiem wiem :) nerwy mi puściły :) przepraszam :) podkulam ogonek pod tyłek :) w sumie to masz rację z tymi wynikami.. jeśli mogę dodać coś z własnego doświadczenia ... mój 6cyl ciągnik ma lepszy skręt niż 4 cyl 70 konny mniejszy tej samej marki.. skręt ustawiony śrubkami na max... :) a w ulotkach mają odwrotnie proporcjonalnie do mocy :) dla mnie paranoja :) dłuższy.. duże koła.. i zawraca w miejscu.. tamten niestety na 3 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Jednym słowem idealny pod ładowacz- pełna rama, bdb "skrętność", rewers. Tylko do dealera daleko, no, ale może nie będzie się psuł :)


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fu2000    0

nie tam :) nie będzie się psuł :) a z resztą.. to tylko maszyna.. ludzi teraz naprawiają.. a ciągnika nie zrobią ? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Sprzęt pokroju Ursusa 914 bez problemu natomiast pękatą w elektronikę eRkę :)

Może nie będzie się sypał tak jak rodzimej produkcji Bizon Super; jak nie kosa to młocarnia, jak nie młocarnia to pompa hydrauliki, jak nie pompa to napinacz pasów itp tak w nieskończoność :)


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u mnie 6 garowy JD ma jednak duzo gorszy skręt niż Zetor 4 garowy - po części tez jest to powodowane przednim tuzem który jak by nie patrzec odstaje od przodu ciągnika i trzeba uwazac aby nim nie zawadzić o scianę czy drzewo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Tylko że przedniego TUZ-a można złożyć a jeśli go nie ma to zazwyczaj w jego miejscu są obciążniki , czyli kij a patyk to samo, no chyba że są założone obciążniki na tuz-a noto fakt będzie dłuższy .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj