Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

joxer    0

Mojemu koledze Polonez pali 5l w miescie ... bez komentarza. Mojego brata ZUK tez pali 5 ... co 10km. Jak wy to mierzycie? Moja Toyota z silniczkiem jak od motoroweru na jalowym biegu pali ok 1.1 l/h. 8 czy 10 litrowy silnik traktora napedzajacy bez przerwy cala hydraulike i pozostala mase zelastwa tez bedzie palil 1.1? Hmm ... perpetum mobile? Jesli dane sa prawdziwe i wiarygodne to jestem zaskoczony. Byc moze sprowadza sie to do jakiejs regulacji. Tu niestety moja wiedza nie siega i pozostaje mi zazdroscic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9
może ktoś wie ile pali jd 3050 turbo

 

W bronach 6 metrowych ciężkich ząb 25 cm i w ostrej glinie spali 11 litrów ON / 1 mth [1mth=50 min.]

Ostra rzeźnia.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jd 6330 premium.zbieranie 13 ha trawy przyczepa claas 45m3. ok 80l od 10 rano do 22 wieczorem.obroty do 1800!!! od tego ile pali zalezy to co ma ciagac i jak ktos jezdzi poprostu.jak ktos bez pojecia jezdzi z gazem w podlodze to i fendt spali 2 razy wiecej niz mu potrzeba.heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Mam prośbę do właścicieli serii 6030 Premium ze skrzyniami 40 km/h!!

 

Podajcie spalanie ciągnika z Command Center, który jedzie pusty po równej drodze przy prędkościach odpowiednio: 25, 30, 35, 40 km/h. Potrzebne do sprawdzenia przy jakiej prędkości jazda jest najbardziej ekonomiczna.

Dotychczas jeździłem 1700 obr i 28 km/h ale może to się zmieni <_<

 

Będę bardzo wdzięczny <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle że stosunek predkości do spalania uzyskany będzie najlepszy przy prędkości 30km/h.ale sprawdze dokładnie przy najbliższym szosowaniu <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@robertbara ja Ci narazie nie podam bo jeszcze ten olej na docieranie jest a nie chciałbym zawyzac wyników <_< <_<

ale na obrotach jałowych (850 obr/min) spalanie wynosi ok1.1-1.2 l /h i nie jest to jakas sciema czy cos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@tomek ale Ty masz 6 garów a ja potrzebuje wyniki dla 4.

1,2 ciężko powiedzieć ile tak na prawdę powinien palić na postoju. Łatwo sprawdzić, zostaw zapalonego na godzinkę, ciekawe czy się sprawdzi <_<

W WV Passacie min mi pokazuje 0,8 l/h na postoju, jak włączę światła to 0,9-1 l a w upał 30 stopni z klimą 1,5-1.6 tyle że dużo mniejszy silnik.

Najlepszy jest efekt porządnego depnięcia na 1 -50 l/100 km <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2
W bronach 6 metrowych ciężkich ząb 25 cm i w ostrej glinie spali 11 litrów ON / 1 mth [1mth=50 min.]

Ostra rzeźnia.

 

możesz podać spalania w innych pracach polowych ? bardzo potrzebne bo chce takiego kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Mój 6330 ma zrobione 20 mth i spalił 150 litrów , chodził w transporcie 40km/h , presie , beczce do gnojowicy .

 

Jak z ojcem podeszliśmy do 2 tankowania byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, bo w porównaniu do starego deutza JD pali o wiele mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9
możesz podać spalania w innych pracach polowych ? bardzo potrzebne bo chce takiego kupić

 

Ja odobiście mam JD 3050 (ok. 96 KM) bez turbiny a sąsiad ma 3650 z turbo (140 KM). Ja osobiście to nie mierzę ile pali tak dokładnie ... proste , pokazuje że już mało to dolewam ale powiem tak żę spali napewno troche więcej ten mój (3050) niż ursus 1224 a róznica z koniach większa ale JD ma takie przełożenie i jest wysoki że żadne błoto mu nie straszne. Jak to mówią "coś za coś"


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

mierzyłem na takie z turbo 3050 albo 3650 do usług muszę mieć dobry sprzęt i żeby nie palił jak smok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

Można by prosic użytkowników 6230 Premium o jego spalanie np. na postoju ?? Ciekaw czy bedzie duża różnica pomiędzy spalaniem JD 6830 tomka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moge wam jutro pokazac ile pali axion 850 na postoju, tez ma silnik dps i tez ma to tyle samo wspolnego ze spalaniem maszyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karboch89    0

Koledzy, kilka dni temu zakupilem jd 6830 premium. mam do niego talerzowke 3,6m. Pracowalem w niej kilkanascie godzin.srednia spalania to 23l/h.

mialem 1600obr/min. Poradzcie jak najlepiej nim pracowac.jakie obroty.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Myślę, że dużo lepiej byłoby abyś miał szerszą maszynę i obroty 1700-1900. 3,6 m to za wąska talerzówka, to samo gruber do 6830 to 4,5 m i wtedy mu cisnąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a jaka masz wydajnosc kolego w ciagu godziny z ta talerzowka

 

zgadzam sie z Robertem wieksze maszynki napewno by pociagna co bylo by kozystne ze wzgledu na wydajnosc i ekonomike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karboch89    0

srednio wychodzi mi 2 do 2,5 ha/h w talerzowce - obr 1600 i 12 km/h i nie czul ze ja ciągnie. mam taka mala poniewaz mialem duzo mniejszego jd 6210.ten maly robil 1 ha/h i spalil 10l/h.

powoli rozwijam swoje gospodarstwo,do jd 6830 zakupilem nowy plug kvernelanda ed100 4 skibowy obracany.jeszcze nie testowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

ten pług to też nie za straszny jak na tego potworka :D


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karboch89    0

mialem kupic nowego jd 6630 ale kupilem 2 letniego 6830 a plug juz byl, ale mam mozliwosc dolozenia 5 skiby.zastanawiam sie ile bedzie palil l/h w tym plugu i jaka bedzie mail wydajnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

16 l/h i na 12-14 l/ha zależnie od gleby i głębokości i stylu jazdy.

 

Jak patrze jak niektórzy orzą to na taką głębokość to też 10 l by spalił :)

 

Na jednym polu ciągnik spali 10 l/ha a na innym 20 nie starczy, także takie porównania na odległość nie mają sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

JD 6630 pali z pługiem Kverneland 4x50 w orce zimowej IV klasa przy 10km-h 17l na godzine roboty.. Co do spalania JD6330 to nie wiem czy to az tak oszczędny ciągnik..i przy takich pracach? Moze te docieranie odgrywa sporą rolę. U mnie te 150l starczyło by na wiele dłużej. Ale przeciez to JD :) :) :)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

mam straszną wiadomość dla wszystkich żyjących w przekonaniu że JD dużo pali :) W najnowszym TOP Technika jest test i wynika z niego że 6430 Premium spalił w teście np mniej niż Valtra, DF i MF, ale MF na silniku Sisu, a nie Perkins, bo gdyby był na Perkinsie, to my można było obalić mit oszczędności tego silnika... no niestety nie tym razem :) Prawie najoszczędniejszy okazał się Claas na silniku JD. Oczywiście Fendt był naj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj