Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Tomek90    2203

 

a to ja napisałem ze min 10l/ha??

 

a ja napisałem włąsnie ze max do 2000. i zazwyczaj jest to 1700- 1800

 

Przecież widać że Ja napisałem i taka jest prawda.

Mam silnik mmz 80km także i w orce nigdy nie zszedł poniżej 10l/ha, a jest oszczędniejszy od dps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

ludzie chyba macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem. czy ja cos pisałem ze mi ta turbina przeszkadza?? napisałem tylko ze podczas transportu duzo więcej pali jak sie jedzie na max obrotach bo jest turbina.

 

 

 

lecz się. chodziło mi o to że silnik 80 KM z turbiną spali więcej niż ten zwykły 80 KM bez turbiny.

 

widzę sami znawcy... :wacko:

 

 

Nie obrażaj mnie prosze... I nie my mamy problem z czytaniem ze zrozumieniem tylko Ty nie zrozumiale piszesz i dlatego napisałem taki banał bo przyszedł mi on na myśl zaraz po przeczytaniu Twojego postu i dopiero teraz napisałaś dosadnie co miałeś na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

bo myslałem że każdy wie o tym ze z turbiną spali więcej i nie chciało mi się pisać dosadnie....

ale teraz już wiem że musi byc wszystko wytłumaczone dokładnie bo nikt nie zrozumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel_siwy    0

witam jestem szczęśliwym posiadaczem jd 6930 p 180 km jesli chodzi o spalanie przed kupnem każy mówił dużo pali , z własnego doświadczenia pracy w areale ok 50 ha mogę stwierdzić że byłem zaskoczony spalaniem po sezonie orka zestaw jd + kunh multimaster 122 5 skib ok 12l ha przy czym mtz 100 km ok 14 tak samo w innych maszynach , transport wygoda warto inwestować w dobrego jd , wiadome jest podstawą technmika obsługi wartunki w tym powierzchnia na jakiej pracuje maszyna , i wielu innych czyników które wpływają na spalanie ważne jest by maszyna była dobrze dobrana do danej pracy i urządzeń z ciągnikiem współpracujących , jest moc jest jazda , fend nie jest tak oszczędny jak go chwalą mam znajomego ma dwa fendy i nie ma rewelacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

daniel sam piszesz że fendt dużo pali tak jak kiedyś ktoś tobie mówił że jd dużo pali. Z wszystkim się zgodzę co napisałeś sam mam JD-ry i wiem że jeśli się zaczepi odp maszynę to jest przyzwoite spalanie.Tylko w przypadku kombajnu wydaje mi się wysokie Tak samo jest z fendem jak ma sprzęt dopasowany do mocy to też spali w normie. Porównania to można robić ciągnikami o tej samej mocy na tej samej ziemi i z tym samym sprzętem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jestem szczęśliwym posiadaczem jd 6930 p 180 km jesli chodzi o spalanie przed kupnem każy mówił dużo pali , z własnego doświadczenia pracy w areale ok 50 ha mogę stwierdzić że byłem zaskoczony spalaniem po sezonie orka zestaw jd + kunh multimaster 122 5 skib ok 12l ha przy czym mtz 100 km ok 14 tak samo w innych maszynach , transport wygoda warto inwestować w dobrego jd , wiadome jest podstawą technmika obsługi wartunki w tym powierzchnia na jakiej pracuje maszyna , i wielu innych czyników które wpływają na spalanie ważne jest by maszyna była dobrze dobrana do danej pracy i urządzeń z ciągnikiem współpracujących , jest moc jest jazda , fend nie jest tak oszczędny jak go chwalą mam znajomego ma dwa fendy i nie ma rewelacji .

 

Na 50 ha takiego byczka :) No to ładnie jak tylko tyle pali :) Bardzo dobra marka wujek ma 6620 se już 6 rok żadnej awarii nigdy nie narzekał na niego i go tylko chwali :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

witam jestem szczęśliwym posiadaczem jd 6930 p 180 km jesli chodzi o spalanie przed kupnem każy mówił dużo pali , z własnego doświadczenia pracy w areale ok 50 ha mogę stwierdzić że byłem zaskoczony spalaniem po sezonie orka zestaw jd + kunh multimaster 122 5 skib ok 12l ha przy czym mtz 100 km ok 14 tak samo w innych maszynach , transport wygoda warto inwestować w dobrego jd , wiadome jest podstawą technmika obsługi wartunki w tym powierzchnia na jakiej pracuje maszyna , i wielu innych czyników które wpływają na spalanie ważne jest by maszyna była dobrze dobrana do danej pracy i urządzeń z ciągnikiem współpracujących , jest moc jest jazda , fend nie jest tak oszczędny jak go chwalą mam znajomego ma dwa fendy i nie ma rewelacji .

 

Co ty porownales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jd jest najlepszy bo on ma jd. Fendt dużo pali bo ktoś tak powiedział a nawet nie wiemy jaki to fendt. Porównanie spalania na hektar 180 km jd i 100 km mtz to następny nonsens. Weźmy 100 km jd i dopiero można porównać. Spalanie obu marek przy podobnej mocy. Przy większym ciągniku spalanie na hektar spada Tak jest zawsze ze względu na większe maszyny, krótszy czas pracy, mniejszą ilośc nawrotów. Jednak nie wiemy czy 100 km jd spalił by mniej od 100 km mtz a.

 

bo myslałem że każdy wie o tym ze z turbiną spali więcej i nie chciało mi się pisać dosadnie....

ale teraz już wiem że musi byc wszystko wytłumaczone dokładnie bo nikt nie zrozumie...

 

Mam dla ciebie złą wiadomość. Bzdur które bez przerwy tu piszesz nie da się wytłumaczyć logicznie bo to bzdury. Silnik z turbiną czy bez pod obciążeniem spali dużo na wysokich obrotach i tyle w temacie. Wykresów dawek paliwa w g/kwh pewnie nawet na oczy w życiu nie widziałeś. Znam wiele silników z turbo w których dawka w najbardziej ekonomicznym zakresie powiedzmy od 1500 do 1800 obr/min waha się około 220 - 230 g/kwh. Znam też wiele silników wolnossących w których ta dawka w podobnym zakresie obrotów wynosi ponad 240 g/kwh. Przy maksymalnych obrotach w jednym i drugim przypadku rośnie. W silniku wolno ssącym moment obrotowy możemy uzyskać jedynie dzięki większej dawce paliwa. W silnikach turbo mamy do tego jeszcze ciśnienie doładowania. Dlatego większe dawki w g/kwh. Oczywiście nie jest to reguła.

Wielu rolników wymienia sprzęt na coraz większy. Spalanie często jest odnoszone do wcześniej posiadanych ciągników typu 255 c 360 itd. Które w przeliczeniu na hektary nie były wcale takie ekonomiczne choć na godzinę paliły nie dużo. Większe ciągniki mają większe możliwości ale i potrzebują większych maszyn. Spalanie na godziny rośnie ale i rośnie wydajność za to spalanie na hektary spada. Niestety albo i stety te większe ciągniki z reguły maja turbo. Potem taki łebski gość wyduma sobie, że to wszystko przez turbinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W przypadku starych ciągników tak jest że z turbiną spali więcej. Turbina wyjechana, ciśnienie słabe dawka paliwa duża a nie wykorzystana. Zresztą w starych ciągnikach nie było osprzetu do sterowania turbiną to nie zbyt to było ekonomiczne. Nikt wtedy też nie za wiele zwracał uwage na spalanie bo paliwo bylo tanie. Teraz spalanie to jeden z priorytetów przy zakupie. A porównanie 100 i 180 km nie ma sensu głownie z tego powodu że zupełnie inny pług nim ciągasz. W pługach tez technika idzie do przodu i opory coraz mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

Jd jest najlepszy bo on ma jd. Fendt dużo pali bo ktoś tak powiedział a nawet nie wiemy jaki to fendt. Porównanie spalania na hektar 180 km jd i 100 km mtz to następny nonsens. Weźmy 100 km jd i dopiero można porównać. Spalanie obu marek przy podobnej mocy. Przy większym ciągniku spalanie na hektar spada Tak jest zawsze ze względu na większe maszyny, krótszy czas pracy, mniejszą ilośc nawrotów. Jednak nie wiemy czy 100 km jd spalił by mniej od 100 km mtz a.

 

 

 

Mam dla ciebie złą wiadomość. Bzdur które bez przerwy tu piszesz nie da się wytłumaczyć logicznie bo to bzdury. Silnik z turbiną czy bez pod obciążeniem spali dużo na wysokich obrotach i tyle w temacie. Wykresów dawek paliwa w g/kwh pewnie nawet na oczy w życiu nie widziałeś. Znam wiele silników z turbo w których dawka w najbardziej ekonomicznym zakresie powiedzmy od 1500 do 1800 obr/min waha się około 220 - 230 g/kwh. Znam też wiele silników wolnossących w których ta dawka w podobnym zakresie obrotów wynosi ponad 240 g/kwh. Przy maksymalnych obrotach w jednym i drugim przypadku rośnie. W silniku wolno ssącym moment obrotowy możemy uzyskać jedynie dzięki większej dawce paliwa. W silnikach turbo mamy do tego jeszcze ciśnienie doładowania. Dlatego większe dawki w g/kwh. Oczywiście nie jest to reguła.

Wielu rolników wymienia sprzęt na coraz większy. Spalanie często jest odnoszone do wcześniej posiadanych ciągników typu 255 c 360 itd. Które w przeliczeniu na hektary nie były wcale takie ekonomiczne choć na godzinę paliły nie dużo. Większe ciągniki mają większe możliwości ale i potrzebują większych maszyn. Spalanie na godziny rośnie ale i rośnie wydajność za to spalanie na hektary spada. Niestety albo i stety te większe ciągniki z reguły maja turbo. Potem taki łebski gość wyduma sobie, że to wszystko przez turbinę.

 

bzdur? chodziło mi o to ze moj jd ma z turbo 80 KM i gdyby miał tyle KM bez turbo to by nie palił aż tyle w transporcie. nie pisałem ze stary silnik bez turbo spali mniej niż nowy z turbo. bo to logiczne chyba jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel_siwy    0

Co ty porownales?

mtz 82 ts belarus porównywałem spalanie ,stosunek mocy czasu pracy i powierzchni na której pracowałem jednym i drugim ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

witam jestem szczęśliwym posiadaczem jd 6930 p 180 km jesli chodzi o spalanie przed kupnem każy mówił dużo pali , z własnego doświadczenia pracy w areale ok 50 ha mogę stwierdzić że byłem zaskoczony spalaniem po sezonie orka zestaw jd + kunh multimaster 122 5 skib ok 12l ha przy czym mtz 100 km ok 14 tak samo w innych maszynach , transport wygoda warto inwestować w dobrego jd , wiadome jest podstawą technmika obsługi wartunki w tym powierzchnia na jakiej pracuje maszyna , i wielu innych czyników które wpływają na spalanie ważne jest by maszyna była dobrze dobrana do danej pracy i urządzeń z ciągnikiem współpracujących , jest moc jest jazda , fend nie jest tak oszczędny jak go chwalą mam znajomego ma dwa fendy i nie ma rewelacji .

Lekkie ziemie chyba masz u mnie jest w wiosce jeden 6830 premium to właściciel mówi że w orce na ciężkiej ziemi bez problemu pociągnie 20l przy pługu 4x50. Przed zakupem sprzedawca zachwalał że CR i sporo mniej będzie palił od ursusa a apli tyle samo co 1614.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

@mariaci10

 

Nie ogarniam jaki masz ciągnik. Piszesz, że masz 6100, mam identyczny ciągnik i turbiny nie znalazłem. W katalogach też nie ma wzmianki, by ciągniki te miały doładowanie.

Co do spalania- ile wlejesz, tyle wciągnie. Dziś praca agregatem uprawowym 3 metry, ziemie 4-6 klasa , prędkość 8-9 km/h i spalanie wyszło około 10 litrów. Czy spalił 9 czy 11 nie wiem i nie ma dla mnie większego znaczenia, jeżeli ciągnikiem robię do 400 godzin, to różnice w spalaniu nie decydują o wyniku ekonomicznym mojego gospodarstwa. Potrzebuję maszyny niezawodnej, trwałej, wygodnej i ekonomicznej. Dla mnie takim ciągnikiem jest JD

Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

nie znalazłeś bo masz bez turbiny. są dwie wersje. pokazać zdjęcie? nie wiem w jakich katalogach szukałeś. to spalanie to na ha? ja mam podobną klasę ziemi, z tym ze 4 to taka trochę gliniasta. i w pługu mi wychodzi tak jak pisałem na godziny. kupiłem w tym roku agregat 3,2 z podwojnymi wałkami i jak zmierzę to napiszę ile mi spalił na ha...

 

zapewne masz 75 KM a ja mam 82 (przynajmniej mam tak napisane w dowodzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

a więc... zrobiłem 12 godzin i spalił mi 80 l. Dojazd ok 8 km w jedną stronę czyli 16 km w obie :P co do hektarów to było ich 8 ale większość trzeba było jeździć po 2 razy więc cięzko policzyć ile spalił na ha.

 

musiałem dojechać 2 razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel_siwy    0

Lekkie ziemie chyba masz u mnie jest w wiosce jeden 6830 premium to właściciel mówi że w orce na ciężkiej ziemi bez problemu pociągnie 20l przy pługu 4x50. Przed zakupem sprzedawca zachwalał że CR i sporo mniej będzie palił od ursusa a apli tyle samo co 1614.

to

no tak, ale ważne jest czy te 2o l na godzinę czy hektar, ja mam pięcio skibowy i mi wychodzi na hektar 12 l wiadomo że jest wiele czyników które maja wiele do spalania , ja średnio obliczyłem ilość hektary na godzinę , nie jest wystarczające ponieważ w zależnosci od przejazdów odległości od pola u nas są różne kawałki mam takie po 7 hektary i mniejsze które wymagają kręcenia na pusto , bardziej miarodajnym jest ilość hektary i paliwo ile zostało zużyte , róznie mi wychodziło dziennie, wiadomo że kolego masz racje co do ziemi mam kawałki na nierównych terenach oraz na iłach gdzie spalanie jest większe ale podaje srednią jaką udało mi się uzyskać , ważna jest technika jazdy , u mnie pole co roku widzi co najmniej 40 l em mikroorganizmy i em -5 gdzie struktura gleby nie jest zwięzła nawet przy suszy nie ma warstwy płużnej .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czwarty    1

7730 + pług zawieszany lemken opal 6 skibek orka na gł 25cm jelonek łykał średnio 9 -10 l na ha średnia po zaoraniu 142 ha z przejazdami łącznie. Uwaga jeden źle dobrany "półbieg" i zamiast 26 l /godz łyknie 38 literków ON( skok o jeden półbieg przyrost prędkości o 10% a zużycie ON rośnie o 30%, wiele zależy od "łoperatora" )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

Witam. Mam JD 6330 Comfort 110KM. Presowanie słomy (na dzień po kombajnie) Sipmą farma II, bele 120x120 na siatkę średnia waga 155kg średnia wydajność 46bel/godz. spalił 8l/godz. Praca agregatem podorywkowym Unia KOS 2.6m (6 radeł) spalił 9l/hektar wydajność około 2hektary/godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

6630 comfort 28 cm bez wału 8 km/h 3/4klasa 20l / ha obroty 1650 to normalne ? ;P

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

John deere 6090RC.

 

Pierwszy przegląd 110h. Serwisant podpiął komputer powiedział ile spalił paliwa od samego początku(899 litrów) i spalanie wyszło w granicach 8l. Nie był oszczędzany może pierwsze 20h potem zwykła praca orka agregatowanie siew i trochę prac z turem. Czujnik od filtra dpf ani razu się nie zaświecił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielone14    3

6630 comfort 28 cm bez wału 8 km/h 3/4klasa 20l / ha obroty 1650 to normalne ? ;P

 

prawdę piszesz czy se jaja robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj