Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

katator    473

Przejrzyj temat od początku a znajdziesz czego szukasz w tym kilka moich wpisów na temat spalania 5080R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy nowe JD dużo palą? Czy ich spalanie jest mniejsze porównując do np Valtry, NH, Fendta.

Codzi mi o serie 6, 7 i 8 R.

Temat napisany z ciekawości!

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Z tego co się orientuje , to słyszałem że to mit jest że JD mają bardzo duże spalanie . Podobno równoważą się z innymi markami pod względem spalania w tych samych warunkach i tym samym sprzętem . Większość ludzi mówi i pisze " łoj JD to tyle palą około 25L/mtg ale nie powiedzą i nie przeliczą ile zrobią ha w tą jedna mtg ;) a przecież wiadome jest że spalanie powinno być przeliczane na hektar w danym sprzęcie , a nie jak nie którzy ludzie mówią i piszą że na mtg ponieważ JD np 120 KM zrobi w orce w 1 mtg 2 ha a np NH 120 KM zrobi w 1 mtg 1,8 ha i na to wychodzi że JD mniej spali ;) (przyjmując że spalanie na MTG JD i NH wynosi 25 L ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z badań wynika że poszczególne ciągniki o tej samej mocy różnych marek palą podobnie a różnice są podawane maksymalnie w kilku procentach. Więc nie ma opcji aby jakiś JD palił 20l a w tym samym i przy tym samym, taki sam fendt paliłby 15 l bo różnica nie byłaby kilku procentowa a 25%.

 

Różnica 1 litr tak, wina silnika. 3 - 5 - 8 l nie, po prostu inne warunki, inna maszyna, inny operator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

dla porównania u nas kolega co mi naprawde szczerze opowiadał mccormick c 105 max silnik perkinsa 15 litrów na ha w orce wyszedł na jesień na polu przez miedze co ja swoim jd 6230 orałem i wynik wrecz taki samy wiec on w lekkim szoku bo sie predzej podśmiewał że on mi 15 to na sucho pali a w orce hohoh no i jeszcze musiałęm mu fakture pokazać z 1 przeglądu bo każdy u nas piieprzy że przeglad w moim jd 7 tys zł :))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mitolog    0

Ja właśnie zakupiłem JD 5090M na wiosnę muszę sprawdzić jak to będzie z tym spalaniem akurat mam do zaorania 4ha, jestem strasznie ciekaw czy rzeczywiście JD to smok jak mój sąsiad twierdzi który oczywiście go nie posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

powiem tak z doświadczenia wiem że JD to nie ciągnik na spacery dlatego jaki z resztą do każdego ciągnika odpowiednio trzeba dobrać maszyny, a w robocie każdy jeden musi swoje spalić bo moc się generalnie bierze z paliwa i i różnice to mogą być ok 1litra a nie 5. ręce mi opadają jak nie którzy opowiadają mity o swoich ciągnikach (z trgo co mówi mój kolega to w jego zetorze chyba przybywa w zbiorniku) oczywiście zawsze było i będzie że każdy chwali swoje - ale proszę wszystko w granicy zdrowego rozsądku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Uwielbiam ten temat.

Ile tu nie raz mozna się pośmiać że mój spalił litr wiecej a sąsiad 1 l mniej.

Ja kupiłem NH T 5060 i na początku byłem załamany jego spalaniem, a wszyscy mówią ze to najoszczędniejsze ciagniki,

palił raz tyle co MTZ którego pozbyłem się.

Po przekroczeniu 300 h spalanie spadło o połowę.

I nie zwracam na touwagi, bo żeby jechać to trzeba wlać, a jak pytają się ile mi pali, to odpowiadam że wszystkie paliwo co do baku wleje to spali.

Nie ma możliwości żebym po dniu spóścił bo zaczyna mi się wylewać.

W transporcie to i 100 litrów dziennie mało, musże dolewać, a w opryskiwaczu to z 3 dni sobie posmigam. A spokojnie z 60 ha dziennie spryskam, a i zdaża się 80ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

Ja uzytkuje farmera f8258 z silnikiem JD. W transporcie spala mi max 8l na mth przy plugu to samo najwiecej przy sieczkarni jednorzedowej 9-10litrow na mth. Najmniej spala przy prasie belującej4-5l to naprwde dobry wynik. Wiec mysle ze JD tez sa oszczedne duzo zalezy od kierowcy. W okolicy jezdzi kilka Jd i kazdy mowi ze duzo pali ale nikt nie mowi ze wykona dwa razy lepsza robote niz starym sprzetem. I jeszcze jedna uwaga dotyczaca fendta otóz w znajomy ma fendta 308 rok cos ok2004r i ciaga im 4skibowy obrotowy plug kuhn a traktor ma 85km jak spytalem ile pali to powiedzial ze nie chce wiedaziec ;p wiem tylko ze przy sieczkarni dwurzedowej spalał mu ponad 20l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

ja mam john deera 6100 z turbiną i jeżeli chodzi o spalanie to wygląda to następująco: w pługu kv 4 skibowym 14 cali spali 6-7 l/mth zależy jaki kawałek i jaka ziemia (8 l jak jest trochę mokro), przy kultywatorze grudziądzkim 2,8 na szerokim zębie z wałkiem pojedynczym też ok 7 l ale przy prędkości 12 km/h, z prasą claas 46 RC- 7 l. wszystko przy obrotach do 2000, powyżej byłoby przynajmniej po litrze więcej w każdej pracy, wszystko przez turbinę i podejrzewam że również "dzięki" niej pali troche więcej w transporcie 9 l a moze i więcej- nie mierzyłem dokładnie. niektórzy może powiedzą że to dużo. Sąsiad ma proxime 8441 i mowi że mu poniżej 10 nie schodzi, a nie wiem czy zrobi więcej niż ja swoim jd. Drugi ma małą proximę 6441 (chyba taki nr) i przy belowaniu sipma zmiennokomorową (zapotrzebowanie mocy 25 kW chyba) i ładowaniu bel spala 8 l. Jeżeli chodzi o Fendty to słyszałem że mało palą, ale też słyszałem że tylko przy lżejszej pracy, jeżeli dostanie po d*pie to potrafi spalić.
Jeżeli komuś jelonek za duzo wcina paliwa to niech sprawdzi pompę i wtryski. ja mam wtryski wymienione na nowe bo stare lały i spalał więcej. Nie zamieniłbym go na innego, no chyba że większego. 

Edytowano przez mariaci10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albinkolano    0

To ciekawe zjawisko bo ja posiadam jd i mf i roznice w spalaniu widze.Mf spala mniej paliwa i nie o jakis liter.Takze takie kity typu jd i male spalanie na 1mtg to w to nie uwieze, gdysz mam doswiadczenie na wlasnych maszynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

tylko ciekawe w jakiej pracy. zgodze sie z tym że mf mało spali ale przy lekkiej pracy, do ciężkiej nie dość ze sie nie nadaje to jeszcze dużo spali. jd jak dostanie po d*pie to spali może 2-3 litry więcej a mf 2 razy tyle. Nie wiem jaki masz model jd, jeżeli z tych starszych z okrągłą kabiną to na pewno pali sporo, nie wiem jak serie 6020, 6030 i te nowe, jeżeli serii 6000 to podobno są najoszczędniejsze jd, jeżeli masz kilkunastoletniego jd to sprawdź pompę i wtryski

 

 

 

Cytowanie poprzedniego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

ja mam john deera 6100 z turbiną i jeżeli chodzi o spalanie to wygląda to następująco: w pługu kv 4 skibowym 14 cali spali 5-6 l/mth zależy jaki kawałek i jaka ziemia (7 l jak jest trochę mokro), przy kultywatorze grudziądzkim 2,8 na szerokim zębie z wałkiem pojedynczym też ok 6 l ale przy prędkości 12 km/h, z prasą claas 46 RC- 7 l. wszystko przy obrotach do 2000, powyżej byłoby przynajmniej po litrze więcej w każdej pracy, wszystko przez turbinę i podejrzewam że również "dzięki" niej pali troche więcej w transporcie 9 l a moze i więcej- nie mierzyłem dokładnie. niektórzy może powiedzą że to dużo. Sąsiad ma proxime 8441 i mowi że mu poniżej 10 nie schodzi, a nie wiem czy zrobi więcej niż ja swoim jd. Drugi ma małą proximę 6441 (chyba taki nr) i przy belowaniu sipma zmiennokomorową (zapotrzebowanie mocy 25 kW chyba) i ładowaniu bel spala 8 l. Jeżeli chodzi o Fendty to słyszałem że mało palą, ale też słyszałem że tylko przy lżejszej pracy, jeżeli dostanie po d*pie to potrafi spalić więcej niż jelonki.

Jeżeli komuś jelonek za duzo wcina paliwa to niech sprawdzi pompę i wtryski. ja mam wtryski wymienione na nowe bo stare lały i spalał więcej. Nie zamieniłbym go na innego, no chyba że większego. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy jelonków :D

Bez urazy :(

w pługu 6/7 L to ciekawe :D mój JD kombajn zbożowy 955 A1 o mocy 150 km to spali 23 l na godzinę czasową z sieczkarnią o mocy 120 km to spala jakieś 15/17 l i wcale nie wierzę że JD pali jak 60-tka to bzdura

JD to paliwo żercy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

ale ja pisałem o spalaniu na mth, bo tak jest łatwiej zmierzyć :P na godz zegarową wyszło by pewnie z 8-9 l. i mam nowe wtryski założone! a to jest duża róznica ;) a poza tym stare silniki były paliwożerne. moj wujek ma kombajn jd 975 chyba jak dobrze pamiętam. i palił mu tak jak piszesz ok 20l . po 2 latach musiał zrobić remont silnika i teraz pali znacznie mniej. jeszcze jest taka sprawa ze nie ma co porównywać bo kombajn czy sieczkarnia pracują ciągle na max obrotach a w ciągniku chyba tylko podczas transportu daje sie max obroty, przynajmniej ja tak robię.

 

a co do 60siątki do nie od dzis wiadomo że to największe smoki ;]

Edytowano przez mariaci10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

ja też! bo mam jd od ładnych kilku lat i wiem ile pali. praktycznie po każdej dłuższej pracy sprawdzam ile spalił. jak nie wierzysz to kup jd 6100 i zobaczysz czy jest paliwożerny ;]

 

nie może dużo palić bo ma pompę rotacyjną, taką jak np mają mf

Edytowano przez mariaci10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nie mam jd, ale z tego co mówią posiadacze z okolicy to każdy mówi że dużo pali, sąsiad miał 6810, zamienił na Fenda 514c to twierdzi że w pługu nawet 4l na godzinę zegarową potrafi mniej spalić. Kolega miał zetora 95KM, zmienił na jd 100KM to mówi że zetor chla, a JD to wpierda.. :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

ja mam john deera 6100 z turbiną i jeżeli chodzi o spalanie to wygląda to następująco: w pługu kv 4 skibowym 14 cali spali 5-6 l/mth zależy jaki kawałek i jaka ziemia (7 l jak jest trochę mokro), przy kultywatorze grudziądzkim 2,8 na szerokim zębie z wałkiem pojedynczym też ok 6 l ale przy prędkości 12 km/h, z prasą claas 46 RC- 7 l. wszystko przy obrotach do 2000, powyżej byłoby przynajmniej po litrze więcej w każdej pracy, wszystko przez turbinę i podejrzewam że również "dzięki" niej pali troche więcej w transporcie 9 l a moze i więcej- nie mierzyłem dokładnie. niektórzy może powiedzą że to dużo. Sąsiad ma proxime 8441 i mowi że mu poniżej 10 nie schodzi, a nie wiem czy zrobi więcej niż ja swoim jd. Drugi ma małą proximę 6441 (chyba taki nr) i przy belowaniu sipma zmiennokomorową (zapotrzebowanie mocy 25 kW chyba) i ładowaniu bel spala 8 l. Jeżeli chodzi o Fendty to słyszałem że mało palą, ale też słyszałem że tylko przy lżejszej pracy, jeżeli dostanie po d*pie to potrafi spalić więcej niż jelonki.

Jeżeli komuś jelonek za duzo wcina paliwa to niech sprawdzi pompę i wtryski. ja mam wtryski wymienione na nowe bo stare lały i spalał więcej. Nie zamieniłbym go na innego, no chyba że większego. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy jelonków :D

 

A ty sprawdz swoją miarkę która mierzysz paliwo. 5-6l/h? To ile ty ha w godzine zrobisz w orce 2-3?! Na dodatek do 2000obr/min! Posiadam kombajn JD 200km to pierwszy sezon wyszła duża średnia ale następny już wyszło mniej niż bizon/ha ale bez przesady.

10l/ha i w góre to jest bite w ciągnikach z taką mocą człowieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

... nie na godzinę tylko na motogodzinę!! nie wiem dokładnie ale 1ha nie zrobie w godzinę. no a ile ty dajesz obrotów w orce? na maksymalnych obrotach orzesz? następny który porównuje kombajn do ciągnika.

on ma tylko 82KM.

nich się wypowie ktoś kto ma jd serii 6000...

 

jeszcze jedno. z którego roku ten kombajn?

Edytowano przez mariaci10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

mariaci 10 ale ty nie zbyt wiesz o co chodzi, jak piszesz o motogodzinach, ty masz chyba ursusa, jak nie masz pojęcia że JD serii 6000 biją godziny zegarowe a nie motogodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Tomek dobrze że kolegę mariaci 10 wyprowadziłeś z błędu bo już nie mam słów :( że tak ściemnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj