Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

JAKUBB1988    0

jd 6230 orka 4x40 ibis około 25 cm glebokośc spalanie 14 litrów na ha jestem bardzo zadowolony klasa siemi 3 4 i 5 sie zdaży pomiar dokładny zalany pod korek zaorał pole 5 ha i zalany pod korek w cpn wiec predzej ursus 3512 mniej mi nie spalał wiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

@Andrzej24871 czytając twoje rewelacje nieźle się usmiałem. Podsumowując spalanie przy odłączonym egr dlatego spada, że z komory spalania zabierzemy spaliny. Nie mają one tam dostępu. Spadek normy jest tego dalszym efektem. A nie przyczyna obniżenia spalania. Powiedz wujkowi, że mu się chyba z dużym fiatem lub polonezem na benzyne coś pomieszało z tym parowaniem. Za przygotowanie mieszanki paliwo powietrze do spalenia odpowiada wtryskiwacz, które je rozpyla. Paliwo się podgrzewa jak i chłodzi po to by zapewnić optymalną temperature najbardziej korzystna dla pracy układu wtryskowego i spalania. Pozatym podgrzewanie jest opcją na pewne warunki klimatyczne.

Jd nie stosuje scr nie ważne jakiej mocy silnik. Jeśli sie myle to poprawcie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmax    158

Mój stary,poczciwy JD 1640 w pługach 4*40 spalił na tegorocznym,suchym polu 12l/ha lub 10l/mth. Podczas orki wiosennej,gdy ziemia była znacznej wilgotniejsza wychodziło około 10l/ha ziemia V klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ciągnik 62 km i pług 4x40 to chyba podorywke robiłeś.Mam troche v klasy i sam nie wiem czy lżej się ją orze jak jest sucha czy mokra. To nie glina, że sucha zasycha i ciężko ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

umnie dziś jd 6230 wyszedł 14 15 litrów orka dośc cieżka jak na moje gleby bo sucho na wiosne 12 13 mi łykał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

w poprzednich latach 14-17l na ha, w tym pod rzepak 20 brakło:( ale sucho nie miłosiernie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

komputery podają chwilówkę

dla mnie pomiar to odczyt z dystrybutora podzielony przez ilość zrobionej roboty


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Stary JD 1640, pług unia grudziądz 4x30, zaorane 2,5ha w 4 kawałkach, klasa III, IV spalone 28l, głębokość orki 20 cm, orka razówka, odczyt z dystrybutora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

A napiszcie mi Panowie, jak Wy to mierzycie? Te 14-15l to skąd ? Odczyt z komputerka?

14 15 litrów odczyt z dystybutora zalany do pełna zaorał tyle i tyle i zalany do pełna i wychodzi luks :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

u mnie nie lux bo dystrybutor chiński i do laguny która ma zbiornik 68l zalałem już 75l ON wiec deczko przekłamuje, w kombajnie (470l) ledwo rezerwa sie pojawiła i weszło 440l


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli wynik spalania przypuszczalnie jest jeszcze lepszy niż ten co podałeś skoro dystrybutor zawyża. U mnie także dystrybutor chiński, ale licznik nie. Licznik zwykły od wody. Często go sprawdzam nalewając np. do metalowej bańki z miarą i jak do tej pory jest ok. Licznik ten polecono mi w sklepie, ponieważ wcześniejszy licznik także od wody działał zaledwie1 miesiąc. Obecny działa już 3 lata.

 

Spalanie JD 6630 P, od 12 l do 18 l/ha. Zależy od roku i gleby. Teren raczej równinne, gleby lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi licznik od wody, czyli wodomierz oszukuję 10%, miałem kiedyś licznik siemensa, założone dwa na wężu, i on pokazywał zawsze 10 % mniej niż wodomierz.I po bankach też to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja sie tym nie podniecam - szkoda mi czasu i pieniedzy na zabawe w liczenie, bo co za różnica czy ciągnik spalil 17 czy 18l skoro i tak płacimy za paliwo wg licznika w cysternie?

Jak cysterna zrzuci 1000l to się płaci za 1000l a czy mój licznik pokaz 950 czy 1050 to nikogo to nie obchodzi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak, ale jak ktoś często pożycza paliwo to musi wiedzieć w końcu komu ile pożyczył, by móc odebrać je z powrotem :P Nie no żartuję, licznik jest wykorzystywany w każdym calu i nie jest to licznik tylko rolniczy, dlatego też muszę wiedzieć dokładnie ile się paliwa przelało.

 

Niedużo to i mój przekłamuje, bo na 700 l oszuka o około 1,5l. Tankowane na różnych CPN 700 l do odciętego baku, następnie wysysane co do cna z niego i brakuje 1,2 - 1,8 l. Więc tyle to moim zdaniem dopuszczalne w domowych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

mógłby ktoś powiedzieć o Johnach:

6920

6930

7720

głównie spalanie, awaryjność itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponad 70 stron dyskusji na temat spalana ciągników J.D. ,natomiast w dziale Fendt znalazłem jedną stronę . Czyżby jd. były tak popularne ? a może z tym "paliwożarciem "coś faktycznie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

waterloo lepsze od manheim :) jednym słowem 7720 będzie mniej awaryjny - ale większy cięższy i mniej poręczny - ale w ciężkiej robocie lepszy. - oczywiście wiele zależy od konkretnego egzemplarza - ale mam 7430 i 7820 i powiem że różnica w jakości i bezawaryjności jest widoczna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

@szarywilk

 

na czyją korzystniejsza różnica?

mógłbyś coś powiedzieć o 7820 ? o awariach (jeśli miałeś), spalaniu, dostępność części itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

pytanie do użytkowników Johna 5080R jakie spalanie uzyskujecie tym ciągnikiem w pracy z rozsiewaczem, opryskiwaczem, beczką i w transporcie?

Mam Johna 6920 i z jego spalania jestem zadowolony w ciężkiej pracy pali w normie, transport(apetyt większy) trochę dużo, jak mówią robi robotę to i spalanie dobre. Dlatego pytam jak z małym 5080R bo słyszałem, opinie że w lekkich pracach typu oprysk, nawożenie spalanie nie jest jakoś na najniższym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Użytkownicy ciągników 2140 SG2, 2040 SG2, na jakich obrotach wykonujecie prace polowe żeby spalanie było najniższe ?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Ja mam 5080m to w opryskiwaczu wychodzi jakieś 3,8 l rozsiewacz to samo a w beczce ok 4.7 l . Wiem że nie to samo co R bo jest na innym wtrysku ale tak mniej więcej a żeby nie było że tak mało to w orce 8 l

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego Kamil sprecyzuj jakoś te dane. Mamy zgadywać że w orce przez 30 min spali Ci 8 l, czy też może na 0,5 ha spali te 8 l? Dla Ciebie jest to może oczywiste ale dla nikogo więcej, więc podaj szczegółowe informacje.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj