Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol19    25

John Deere 5720 ( 85 KM) z siewnikiem do kukurydzy Becker 6 rzędów, zasiane 6 ha w dwóch kawałkach + dojazd 18 kilometrów spalił 36 litrów, spalanie dokładnie zmierzone, zalany pod korek i potem do pełna dolane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Sorry że nie opd.wcześnej.Ciagnik pracował nom stop cały dzień.Rankiem wyrównałem pole,po tym wywiozłem około 30 rozrzutników,na koniec zaorałem.Ciagnik pali jadąc samym bez obciążenia ponad 20 litrów na godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ten ciągnik nie ma ekonomicznej prędkości najwyższego biegu? Powierzchnia to było jak pisałeś 1 hektar 30 arów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Czasami jest czas ważniejszy od ekonomicznego użytkowania.Było 1,36 fakt że było mokro.Przy orce ma na komp. min.22l na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

czytając wasze wypowiedzi odnoszę wrażanie iż warto było by założyć temat na temat swoistego ecodrivingu traktorem i ecodoboru traktora. Ogólnie podstawową rzeczą jest uzmysłowienie sobie wykresu mocy traktora i znalezienie najekonomiczniejszej prędkości obrotowej silnika - spalanie 20 litrów na godzine w przejeździe solówka oznacza że ktoś oszczędził parę złotych na skrzyni z eco - jedzie na pełnych obrotach zupełnie bez sensu. Podobnie wielkie znaczenie ma dobranie odpowiedniego traktora do pracy - tzn wybór prędkości wom z którą będzie pracował - np. różnica między 540 eco - a 540 jest jakieś 20 procent zużycia paliwa przy dobrych warunkach (opryskiwacz rozrzutnik obornika, rozsiewacz nawozów) . Jeśli chodzi o uprawę to samo ustawienie kątów maszyny i głebokości pracy ma niebagatelne znaczenie ponadto - opór narzędzia rośnie w kwadracie prędkości - zatem dobór prędkości roboczej i szerokości roboczej powinien być przemyślany - a nie na zasadzie ile pójdzie tyle będzie jechał czasami warto mieć agregat metr szerszy i jeździć 3 km/h wolniej niż węższy i jeździć szybciej( jedna skiba w pługu może zrobić podobą różnicę). Najczęściej producent informuje o zalecanej prędkości roboczej. O doborze ciśnień i obciążeń nawet nie ma co pisać bo o tym każdy powinien wiedzieć. Podstawą jest świadomość jaki wpływ na pracę ma dobór odpowiedniego sprzętu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Chodziło mi o ekonomiczną prędkość obrotową około 1800 obr/min na najwyższym biegu przy 40 km/h. Zmniejsza to spalanie w transporcie czy takich tam przejazdach. Z takim spalaniem to współczuje nie lepiej było kupić 6m, 5r albo wogóle jakąś inna marke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidx    1

Mój 6130 spalił 4l/h przy wozie paszowym.

Teraz moje pytanie czy 6130 ma EGR ? jeśli tak to czy da się go wyłączyc ? jakie będą korzyści ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Egr ma. Wyłączyc to możesz poprzez zamknięcie przelotu spalin. Pytanie tylko jak na to sterownik zareaguje. Ponoć w jd da się to zrobić niektóe osobówki nie tolerują takich działań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Nie ,coś z tym sprzętem jest nie tak.20l na godzinę na pusto to nie jest normalne.Zacząłbym od sprawdzenia tego egr ,czy zawór jeśli jest nie zaciął się przypadkiem .Druga sprawa to zapóżny kąt wtrysku oraz filtr powietrza.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Jest wszytko ok.Kilka dni temu był serwisant i na moje pytanie dlaczego to (cacko) pali więcej niż 30 letni Fendt sześcio garowy o mocy 150KM roześmiał się mówiąc niestety ten ciągnik jest robiony już pod wymogi Unii i nim nie jedzie się po zakupy tylko w pole wzdychając sobie co kiedyś było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak dużo pali to napewno jest coś nie tak. Przecież powinien mało palić. W ciągnikach wysokie spalanie na pusto jest normalne szczególnie w przejazdach z gazem do dechy. Silnik generuje taką moc, która jest nie potrzebna. Dlatego pytałem o ekonomiczny bieg, który pozwala obniżyć obroty/spalani i utrzymać max prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol6530    1

dawidx twój 6130 nie ma egr maja go wersje premium kolega za wyłaczenie egr firma 44tiuning wzieła 1000zł neto w 6630premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Szczerze powiedziawszy nie wiem dlaczego jd w większych modelach jdzie w strone egr i dpf. Wiadomo, że te wynalazki podnoszą spalanie. Scr może i generuje wydatki na ad blue ale ogólnie i tak wychodzi taniej dzięki niższemu spalaniu. Fendt w systemie egr/agrex miał chyba chłodnice spalin jak w osobówkach. Jd z egr też ją ma?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Jak dużo pali to napewno jest coś nie tak.

Przecież powinien mało palić. Lepiej żeby mało palił niż dużo bo przecież paliwo kosztuje i to nie mało i trzeba je importować .Ocieplenie klimatu i normy spalin .Może i się ociepla ale nie u nas dzisiaj 8 stopni. Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidx    1

Czyli nie jest to do końca bezpieczne ? Słyszałem ze firma 44 tuning to wyłącza. Czy przez to traktor będzie mniej palił? Przecież EGR to powrót spalin do komory spalania czyli gdy się to wyłączy to powinien więcej palic.

W końcu 6130 ma EGR czy nie ? najlepiej będzie jak zadzwonię do 44 tuning

Edytowano przez dawidx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

NIe będzie palił więcej. Dlatego, że wracające spaliny zawierają mniej tlenu ponieważ są wynikiem procesu spalania. Zabierają więc miejsce w cylindrze czystemu powietrzu bardziej zasobnemu w tlen. Po drugie podnoszą temperature zasysanych do cylindra gazów co też równa się obniżeniu zawartości tlenu w zassanym powietrzu. Niektórzy producenci starają się zniwelować ten drugi czynnik stosując chłodnice spalin przy egr. Ponadto jak dobrze pamiętam podnosi się temperatura spalania, więc podniesiona dawka pomaga ją obniżyć. Pozatym lepiej dopalane wtedy są produkty poprzedniego procesu spalania, którye wróciły do komory w postaci spalin z egr. Dlatego takim patentom towarzyszy filtr cząstek stałych. Który zbiera sadzę powstałą w wyniku spalania bogatszej mieszanki. To już było na af pisane nie raz jak ktoś chce to niech poszuka dokładniejszych opisów. Ja inżynierem nie jestem.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

szary wilk co miałeś na myśli pisząc (ktoś oszczędził parę zł biorąc skrzynie z eco)?

On miał na myśli "nie biorąc"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidx    1

Może to ktoś prosto wytłumaczyc jakie będą korzyści po wyłączeniu najlepiej niech ktoś napisze kto to robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Temperatura spalania w ekologicznych silnikach jest obniżona ponieważ wyższa powoduje powstawanie tlenków azotu.Zostaje obniżona przez opóżniony kąt wtrysku oraz niższy stopień sprężania co wpływa na wzrost zużycia paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Skoro jest wzrost spalania to znaczy, że trzeba go podac więcej do silnika a co za tym jdzie dawka musi być większa. Kąt i wyprzedzenie wtryski to jedna z wielu składowych. Nie ma co się licytować tak czy tak. Scr pozwala utleniać telnki azotu, Dzieki temu silnik może pracować na uboższych mieszankach. Jest to jak gdyby droga na skróty. W silnikach z egr i dpf najpierw daje się więcej paliwa, aby zredukowac tlenki azotu a potem łapie się sadze w kosztowne filtry cząstek stałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidx    1

Aha rozumiem. To w końcu w 6130 jest EGR czy nie? i gdybym go wyłączył to spalanie i moc się nie zmieni ?

6130 DPF nie ma

Edytowano przez dawidx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Szczerze powiedziawszy nie wiem dlaczego jd w większych modelach jdzie w strone egr i dpf. Wiadomo, że te wynalazki podnoszą spalanie. Scr może i generuje wydatki na ad blue ale ogólnie i tak wychodzi taniej dzięki niższemu spalaniu. Fendt w systemie egr/agrex miał chyba chłodnice spalin jak w osobówkach. Jd z egr też ją ma?

Idzie w strone egr i dpf bo normy są od ilości koników mały poniżej 100 koni około nie pamietam dokładnie może być w niższej normie a silniejszy już w wyższej znaczysie jeszcze nie tak w tej samej normie są podziały na moze i możliwość dopuszczalnych zanieczyszczeń w spalinach > im słabszy tym może mieć "brudniejsze" spaliny i to nie jest do końca tak z tym egr że on podnosi spalanie ( recyrkulacje mam na myśli bo egr to tylko jedna z 2 mozliwości recyrkulacji jeszcze zawór wydechu w chwili suwu ssanie może się uchylać ) rezyrkulacja obniża spalanie ktoś dalej pod twoim komentem pisał że się podnosi temperatura spalanie właśnie że się nie podnosi i o to w tym chodzi temp spada ponieważ mieszanka jest uboższa w tlen po to się opóźnia wtrysk żeby spalanie nastąpowało przy niższej temp , a spalanie dlatego spada jak się egr odłączy ponieważ silnik bez egr który miał już "idzie" w niższej normie spalin czyli mniej pali. Ciężarówki z euro 5 już chyba scr nie mają nie?? Czytałem gdzieś może źle pamietam ale podobno w JD nowych i deutzach chyba też są chłodnice paliwa , a wujek mi mówił że w mercedesach ciężarówkach spaliny podgrzewają paliwo żeby podczas wtrysku lepiej odparowało ???http://www.google.pl/url?sa=i&source=images&cd=&docid=Ocz2RgCk48Yt6M&tbnid=9IW11a7pN7HZCM:&ved=0CAgQjRwwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.deere.pl%2Fwps%2Fdcom%2Fpl_PL%2Fservices_and_support%2Femissions_information%2Fregulation_requirements.page&ei=d6mAUb2bNsvesga3kYDoDA&psig=AFQjCNGx9S4t_LL36mDiAj1uamm2iVqlcA&ust=1367472887924041


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj