Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

qazi    61

ale te litry to na co liczone, na: ha; h; czy może na 1/2h bo to chyba ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

JAK DZIECI !!!!!!wciaz to samo ,niech kazdy sobie sam oceni czy takie spalanie to duzo czy malo

chyba tu chodzi o to by podac spalanie w danym rodzaju i parametrach pracy

moze ktos poda ile pali 6600 .z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

6620 SE + overum 4*45 orka po buraczysku na ciezszych ziemiach spalanie wyszlo 15l / mth predkosc 6 km/h obroty nie wiecej jak 1700

Edytowano przez gumis45

Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguila    0

Kazdy ciagnik spali tyle samo ;p

 

Kazdy ciagnik spali tyle samo ;p

brat ma jd 5100M ,pali naprawde malo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile pali na mth JD 6125R ? Na której stronce wy to sprawdzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldas27    1

kolego ja mam 6140R gleba IV i V klasa orka 4x45 plus wał 1,5t 16l/ha siew agregat shark i konskilde siewnik 7-8l/ha . Na glinie pod góry 3klasa orka 19-20l/ha siew 8l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

koledzy mam jd 6230 i jestem zadowolony z spalania jego wiec twierdzenie jd smok w moim przypadku sie nie sprawdza narazie jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ty będziesz zadowolony ze spalania- ja nie :P

Obiektywnie będzie jak podasz liczby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

mam 20h zrobione bak 160 litrów a jeszcze 5 kresek jest na wskaźniku wiec nie jest źle ile dokładnie mth zrobi na tym zbiorniku zobaczymy podam później prace w jakich robił to jak przy ładowaczu i rozwoził obornik i tez przejżka po nawóz ogólnie lekkie prace ciągnik na dotarciu wiec niby pali wiecej jak sie ułoży i olej zmieni na ten po dotarciu "ponoc" powinno byc mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0590    0

Panowie ile taki 5100r moze spalać średnio w koszeniu jedną 3 metrówką albo jeszcze z czołową 3m np i w prasie,transporcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

mój 6230 spalanie średnie wyszło 6 litrów na mth czyli na godzinę bo 1 mth to godzina w jd prace jakie robił to transport na pusto transport nawozów wywiozłem 24 rozrzutniki gnoju 4 tonowy rozrzutnik i trochę jazdy na pusto wiadomo nowy ciągnik trzeba trochę na początku pojeździc i trochę po podczepiałem maszyn sobie nim dla wprawy wiec tragedii nie ma :) dodam że ciągnik na dodarciu ponoc troche spalanie spada jak po przeglądzie olej zmienią na inny

Edytowano przez JAKUBB1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0590    0

to faktycznie nie jest źle jeśli takie ma spalanie to w sumie nie odbiega od przeciętnego jak na tą moc i mase ciagnika to tego co pierwszy puścił ten farmazon o spalaniu jd to powinni na żyłce być za worek powiesić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

trzeba patrzeć na wypowiedzi tych co mają te ciągniki a nie "sąsiada kolega mówił" ja głownie kierowałem sie wypowiedzią danielahakera co go ma i się nie zawiodłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Od dziś wiem ile pali jd 6105r 105KM.Miałem zalany cały zbiornik a pole o areale 1.30 ha na które wywiozłem obornik który był na srodku pola by nie było dalekich dojazdów.Po zaoraniu zbiornik jest zupełnie pusty! tz.spalił ok.200 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

Pomijając już tą dziurę w baku (musi być spora) to nie wiem jak można określać spalanie w l/ha (słownie: litrach na hektar) przy takich pracach jak rozrzucanie obornika. To tak, jakby powiedzieć że ciągnik spalił 50l paliwa na zwożeniu słomy z 15ha.

 

Jeżeli to było 10,30ha lub 13.0ha to przy rozrzucaniu obornika i orce tego kawałka mógł tyle spalić. Na samą orkę 200l na 10ha to 20l/ha a na Żuławach niektórym (niezależnie od marki) ciągnik pali w orce sporo więcej a tu jeszcze rozrzucałeś obornik.

Po Twoim opisie nie można określić czy to dużo czy mało bo np. ostatnio znajomy rozrzucał obornik na 5ha cały dzień. Obornik również leżał na środku pola, tyle że on wolnym biegiem jeździł.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ja mam akurat JD i nie powiem swoje spali ale robote robi bez stękania. Zawsze jestem zdania że JD musi mieć odpowiednią szerokość narzędzi adekwatnie do mocy to wtedy spala mało albo normalnie.

MF nie dogoni w spalaniu ale jak obydwa dostaną porządne obciążenie to każdy swoje spali. Moc nie bierze się z powietrza

Swego czasu troche śmigałem Jd 7730 z piątka obrotem 50cm na skibe i spalanie wyszło niebywale małe bo około 16l/h. Ziemia raczej mało zwięzła 4-6klasa. Przeciętnie orałem około 23ha więc nie mogłem się zbytnio wlec prędkość różnie ale średnio 9km/h.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Podawanie spalania w litrach na hektar to podstawowa miara ekonomi w rolnictwie. Nie ważne czy orzesz, czy obornik czy nawóz rozwozisz. Nakłądy poniesione na uprawe tego hektara są zestawiane potem z plonami jakie z niego osiągniesz. Fikcja to jest spalanie podawane na godzine pracy. Miarą efektywności pracy w polu nie są godziny na nim spędzone a wielkość plonu zestawiona z nakładami, których częścią jest toszt paliwa. Nie komentuje podanego w poście spalenia 200 l. Być może wkradł się jakiś błąd bo nawet jd tyle spalić jak w przykłądzie to spore wyzwanie.

Czy mówimy o spalaniu na hektar czy na godzine i tak nigdy nie uzyskamy optymalnego porównania ze względu na różne warunki towarzyszące danej pracy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

Zgadzam się z Tobą i dlatego napisałem co napisałem. Nie da się porównać spalania na godzinę na odległość już nie mówiąc o spalaniu na hektar, a tytuł tematu wskazuje na porównywanie z innymi ciągnikami, czyli bardziej miarodajny w tym przypadku jest wynik w l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli weźmiemy pod uwagę dane zebrane na tym samym polu z tą samą maszyną ma to jakiś sens. podobnie było by z danymi zebranymi na hamowni. Inaczej u jednego uzytkownika dany ciagnik to smok u innego mistrz oszczędnosci.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj