Zaloguj się, aby obserwować  
rafal3514

DF Agrotron k 100 czy NH TS100A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ml78    1

He he a niemożesz wziąć obydwu ?????????????????? :P :wacko: :P:P


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

ja bym Ci polecał NH:) mam tez NHTL100 i uważam ze jest to super ciągnik. nie było żadnych awarii ani nic nie trzeba było robic przy nim od nowości. dobrze sie sprawuje nadaje sie do wielu robót!!:wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

Jeżeli zależy Ci na zwrotnym ciągniku i na pełnym automacie to weź Tsa z Super Steerem i Active Electro Command. Jeżeli chcesz ciągnik i zależy Ci na tańszym serwisie i częściach (chyba) to kup DF K. Ja jeżeli kupowałbym znowu ciągnik i uwzględniłbym sytuacje jaką teraz mam (do serwisu DF mam 15 minut autem) kupiłbym Deutz Fahra K. New Holland jest dobrym ciągnikiem, ale drogim niestety - oryginalny kogut 600 zl, czujnik np. blokady mechanizmu różnicowego 100 zl plus montaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Róznież słyszałem dobre opinie o NH,ze nowe sie nie psuja,ze częscie nie są az tak bardzo drogie :P Dużo własnie zalezy o ile kilometrów od Ciebie jest oddalony serwis Nh czy DF bo to tez jest ważne.Myśle ze DF tez nie mogą być złymi ciągnikami,przeciez firma ma wieloletnia tradycje i napewno wiedza jak składać te maszynki.No wybór masz naprawde trudny :P Przedewszystkim poszukaj włascicieli tych sprzętów,oni powiedzą Ci prawde na pewno :P Jak podejmiesz jakąs decyzje to się pochwal :P

 

oryginalny kogut 600 zl

:P :wacko:


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

troche dużo, bardzo bardzo dużo a jeśli się trafi jakaś awaria to dopiero może kosztować a do DF części aż nie są takie drogie w tej sytuacji brał bym DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Ja mam TS100A i nie polecam tego modelu TSA. Polecam i to dobrze inne modele TSA czy NH. A z tymi drogimi częściami to w klażdej marce tak jest . W Nh jest to dobre że można je załatwiać z innych źródeł i będzie taniej, po za tym, nikt nie daje takich warunków finansowania jak NH. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Tc56 dlaczego nie polecasz TS100A????


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

jak dla mnie to najlepiej obejrzyj jeden a potem drugi i sam najwięcej zobaczysz bo te ciągniki są raczej bardzo różne od siebie ja widziałem obydwa i wybrałbym K 100 wg lepszy silnik napewno i tańsze części nio a TS100A raczej wogóle mi się nie podoba co innego dawna seria TM np. TM 120 nie do zajechania maszyny, i też myślę że ten TS to taki jakiś słabo wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

dawna seria TMto bardzo solidne maszyny a jesli mialbym wybierac z posrod tych dwoch to wybralbym K100 poprostu moim zdaniem ma lepszy silnik lepsze wykonanie a TSA jest jakis taki plastikowy np nakladki blotnikow tyl i wogule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

TS100A nie polecam ze wzgledu na dużą masę a relatywnie malą moc. Ciągnik jest świetny do tura bo może dużo podnieść a mało spali o oto w takich pracach chodzi ale już w pracy w polu zaczynaj się problemy uwidacznia się że to 4 cylindrowy silnik trzeba go trzymać na większych obrotach i dobierać lepsze przełoenia. Z drugiej strony jak pomyślę że chodził w rokleksie 620 z włuką zaraz po orce to te 100km wydaje mi się bardzo silne (tam nieraz mój TM ma co robić). W pracach stacjonarnach jest super mało pali i ma duża moc. Może się mylę i generalizuję bo między TM a TSa jest ponad 60km różnicy i jeden tłok ale to zawsze jakiś mniejszy komfort. W transporcie trzeba go wkręcać na wyższe obroty a w tedy ładnie idzie. NH plastikowy a to dobre w porównaniu do DF . Zobacz na kabinę DF tam jest tak jak by się landryniki rozsypały. Nie mówię że DF jest zły jest super saąsaiadzi mają 2 ciągniki i chodzą bardzo twarde ale plastiku mają więcej. Na zewnątrz TSa ma troche plastiku ale w nowej wersji(od tego roku)ubyło go). Twierdzę że im ciągnik ma więcej plastiku na zewnątrz tym lepiej-mniej podatny na korozję a plastiki obecnie produkowane tak szybko nie tracą kolorów. Moim mażeniem jest kupić TS110A(nie znam teraz numeru następcy od tego roku) do prac pomocniczych rozsiewacz opryskiwacz transport, ale żebym go kupić musiał bym mieć dużo więcej ha. Żeby można tak łatwo kupować grunty jak te ciągniki ........... :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

no nie wiem troche czy dobrze opisałeś bo TS100A, TS135A a TM 120 to TS jest mocniejszy ale ok ja nie ganie także NH bo to dobre traktory ale moim zdaniem DF Agrotrn K100 czy K120 są bardziej klasy TM a seria TS wypada raczej słabiej od DF serii K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

dokładna cena K100 to 180tys netto z resorowaną ośką przednią i wyższymi oponami niż standard a za K120 o mocy 126KM trzeba dać dokładnie 192tys netto, oczywiście nie jest to standard ma szersze opony i ośkę amoryzowaną i amortyzacje mech kabiny wiem bo mój kumpel ma oferte od delera z Rawy Mazowieckiej na takie sumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

na twoim miejscu rafal3514 wziąbym df :lol:


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel posiada df agrotrona 100 i to jest naprawde zaje****a maszynka chodzi mu w pługu 4x 40 unii, agregacie 4,2 unii i prasie claas rollant 250 rc i całkiem odważnie radzi sobie z tą maszynka. Moim zdaniem seria K to jest to samo co ma mój kumpel i dlatego na nią bym postawił przede wszystkim dlatego że niskie koszty eksploatacji i części a poza tym serwis bliziutko domku więc twoj wybór sam posiadam same silver 105 i jest em z niego bardzo zadowolony i nie moge o nim złego słowa powiedzieć


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98
Który wybrać?

Podoba mi sie DF ale NH też jest fajny. Sam nie wiem... :D

 

 

Goraco polecam seriie K dobry sprzecik

 

tez miałem taki dylemat NH czy DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

A ten traktor to miął by być głównym ciągnikiem w gospodarstwie??


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DaMiAn914    6

DF jest sprawdzoną marką (silnik skrzynia ) ,a NH to nie czarujmy się "składak" ! wszystko z czegoś innego ! :D też mieliśmy dylemat NH czy DF ale po długich rozmowach z użytkownikami obu ciągników stwierdziliśmy że DF K100 będzie dużo lepszy niz NH TS100A ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj