Zaloguj się, aby obserwować  
marioc14

Valtra 6400-Grzejący się most -czy to normalne ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marioc14    3

Witam niedawno kupilem  i mam takie pytanie czy szum w tylnym moscie i nagrzewanie sie go jest normalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Normalna temperatura oleju przekładniowego pow 40 stopni,lecz nie więcej niż 80.Szumi jak jedziesz,czy nna postoju,kiedy silnik pracuje i olej jest nagrzany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

wczoraj zaobserwowalem to samo w moim ciagniku(kubota) tyle ze nic nie szumi ale tylny most byl bardzo cieply trudno bylo reke utrzymac,sprawdzilem poziom oleju i okazalo sie ze bagnet jest suchy nie ma nawet minimum,czy to moze byc przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ta, elementy bez oleju pracowały na sucho przez co występowało duże tarcie i się nagrzewało wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Gdyby most pracował na sucho to byłby taki jęk,że nie można wysiedzieś w kabinie.To,że niema oleju na bagnecie nie znaczy,że niema go wcale(chyba,że nikt nie zaglądał przez 2 lata)Ubytki sż najczęściej spowodowane wyciekami ze sprzętu podłączanego do hydrauliki.Jeżeli w ciągniku mamy do dyspozycji 20l oleju na hydr zewnętrzną ,i wykożystamy tą ilość wtedy bagnet na pewno nie będzie sięgał oleju,ale przekładni nic nie powinno się stać,gdyż pozostały olej będzie ją smarował-tak bynajmniej wyliczyli to konstruktorzy.Temp pow 40 stopni jest normalna w nowoczesnych ciągnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

trudno to określic bo tylny most w Valtrach chyba nie jest za cichy bo stojąc na zewnątrz np podczepiając meszynę trzeba głośno rozmawiać z zeszłego roku komputer serwisowy zanotował najwyższą temp 58C to w rękę może parzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

no u mnie czasami jest nawet powyzej 70 stopni jak myslicie moze to byc spowodowane tym ze sa filtry zanieczyszczone chociaz nie swieci sie lampka sygnalizacyjna zanieczyszczenia filtrow ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a jaka wydajność pomp hydrauliki ile oleju tam wchodzi, bo może być tak że olej się nagrzewa bo pompy o sporym wydatku przepompowują olej kilkadziesiąt razy w ciągu godziny, a szum może być po prostu spowodowany przepływem oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

W tej serii valtry nie ma chlodnicy oleju a pompa jest duzej wydajnosci zastanawialem sie nad wymiana oleju na gęstszy ale nie wiem czy nie bedzie to dobrym rozwiazaniem gdyz praca ladowacza czolowego bedzie wolniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysztoffo
      Witam. jakie są wasze opinie na temat valtry z serji M .Czy wszystkie te ciągniki mają tylko po 4 cylindry,i jak z ich awaryjnością ?
    • Przez zet9540
      Witam interesuje mnie ciągnik Valtra N114 , zna ktoś może opinie na temat tego ciągnika ( Awaryjność , komfort itp ).
    • Przez pawelns88
      Witam proszę o pomoc ktory traktor z wyżej wymienionych wybrac? Wszystkie z amortyzacja osi i kabiny przednim tuzem i wom ceny case 328 claas 350 mf 362 i valtra 355 będę bardzo wdzieczny 
      Case puma skrzynia 19x6 50KPH opony przod 540 tyl 650 38 Firestone wom 540 540eco i 1000 ,Claas skrzynia 24/24 50 KPH540 540eco 1000eco 1000 opony 540 650 38 Trelleborg, Mf skrzynia dyna 6 24/24 50KPH 540 540eco 1000 1000eco opony 540 600 38 losowe, Valtra skrzynia 30/30 40KPH 540 1000 1000eco opony 540 650 Trelleborg silnik 7.4l 
       
    • Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, chciał bym was prosić o pomoc w doradztwie nowego ciągnika do mojego gospodarstwa , miał by to być nowy ciągnik z turem i tuzem + wom, ciągnik będzie jako główny na gospodarstwie 60 ha + dodatkowe usługi , rozmyslam nad Valtra, John Deere i New Hollandem.Moc miedzy 150-170 KM.Prosił bym o pomoc w doradztwie bo nie wiem jak tam teraz spisują się te nowe maszyny. Z góry dziękuję .
    • Przez mastid
      Witam, może ktoś mi podpowie gdzie znajduje się czujnik ciśnienia oleju hydraulicznego w traktorze Valtra n101 ?? Jak go najlepiej sprawdzić czy działa??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj