Polecane posty

lambogrand    52

Witam zacząłem przygotowywac bizona do akcji zmienilem pas z młocarni bo w zeszlym roku sie w rzepaku niezle przypalil, problem to za niskie obroty na młócarni mam max 800 obrotow na pszenice to bedzie za malo. Próbowalem regulowac to na dolnej regulacji tej ze sprezyna mam tak jak ma byc ustawione 98mm ale naciagalem na tej gornej i jest problem bo juz o podajnik ziarnowy sie opiera ta lapa , jak to jest u was z obrotami?

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

może masz zużyte talerze od młocarni albo odrzutnika. Sprawdź, czy nie maja karbu w miejscu, gdzie chodzi pas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

ok sprawdze a jest to mozliwe zeby nowy podajnik ziarnowy byl blizej niz stary bo zmienilem blachy i brakuje miejsca na regulacje mlucarni bo opiera sie o podajnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

nigdy nie mialem wiecej niz 850 obrotow talerze wygladaja na dobre, ogladalem u sasiada tez ma naciagniete pod sama blache a ma niecale 1000 obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a pas równo wchodzi na całym obwodzie kół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

na mój gust założyłeś odwrotnie ten "kabłąk" w którym jest łożysko oporowe, jest on niesymertyczny i przy założeniu odwrotnym moim zdaniem może być tak, że regulacji zabraknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekp    0

Kupiłem bizona do remontu. Po wymianie łozysk na bębnie i odrzutnikach, pist tarcz ruchomych i nowego pasa mocarni nie był więcej jak 750 obrotów. Próbowałem już wszystkiego by je zmienić -naprózno. Zawsze po rozkręceniu dwignia obcierała o tarczę młocarni. jakież było moje zdziwienie kiedu zmierzyłem grubośc dzwigni kątowej , któraz zminia rozchylenie tarcz kiedy okoazało się że jest zbyt gruba. Stary włąścciel wymienił ją na nową. Po zfrezowaniu ok 1,2 cm pas wychodz na wierz koła odrzutnika i obroty są 1,1 tys. Zwracajcie uwagę a jakość części zamiennych. te nowe to same buble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

u mnie pas na kole odrzutnika jest co najmniej 0.5 cm w srodku kola. marekp a ty zfrezowales ta dzwignie od regulacji recznej zeby blizej podchodzila do bebna mlucarni??? bo mi jak krece korbka zeby dzwignac obroty to przy 800 drze o tarcze rzepak teraz skosze ale na pszenice musze cos z tym zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekp    0

Tak chodzi o tą dzwignie kątową. Mieści sie ona za talerzem młocarni i wkręca sie w nią śrubę regulacji obrotów.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajs9    6

też mam taki problem w zeszłym roku miałem problem z obrotami młocarni w bizonie zo56 kupiłem nowy pas i nadal to samo tylko 900obr i jak podkręcę tą kolbkom do ustawiania obrotów to trąca mi ten 'bolczyk' (wypust nie wiem jak się to fachowo nazywa.) do ustawiania napięcia pasa trąca o szajbę proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś regulacji z drugiej strony? Przy 2 kole? U mnie było to samo i pomogła wymiana pasa. Podobno są 2 rodzaje tych pasów: krótszy i dłuższy ale nie wiem ile w tym prawdy.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro170225    1

Prawdopodobnie łożysko oporowe jest rozwalone. Pas na odrzutniku powinien wystawac 0,5 cm poza koło i wtedy bedzie ok 1200 obrotów :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Tez miałem kiedyś z tym problem. Usterką okazał się wygięty barczyk ( w katalogu ramię górne i dolne). Wydawało się proste, ale jak kupiłem nowe i porównałem to okazało się, że stare jest nakręcone. Objawem było, iż przy próbie podkręcania obrotów te ramiona tarły już o tarczę i nie można było osiągnąć żądanych obrotów. Po wymianie tych ramion sprawa polepszyła się, ale jeszcze musiałem pas wymienić na nowy i teraz mogę uzyskać około 1100 obrotów. Obroty bębna są zależne również od max. obrotów silnika jakie masz ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dante0001    0

witam miałem w tym roku podobny problem miałem max 600 obrotów na młocarni i byłem u sasiada podejrzec niby wszystko było identycznie a on miał 1150 max dziwne prawda?? i wiecie co było?? miałem orczyk na odrzutniku odwrotnie przykrecony zamieniłem i teraz mam max 1300 obrotów a pas wychodzi ok. 0.5cm za szajbe odrzutnika pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Ja jak miałem bizona to też nie można było osiągnąć większych obrotów niż 850, pas wychodził na zewnątrz,. Przyczyną był nawalony obrotomierz, zle wskazywał obroty. Po wymianie zegara wszystko byo OK.


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajs9    6

ja swój problem naprawiłem miałem orczyk na odrzutniku odwrotnie przekręcony teraz jest 1100 tylko mam drugi problem coś mi stuka właśnie nie wiem gdzie na niższych obrotach nie tylko jak już przekroczy 1000 to słychać metaliczny stuk nie wiem co to stuka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może ktoś wie czemu nie można zejść w rzepaku poniżej 600 obr/min na młocarni ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie bardzo wiem o co chodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez koyack
      Witam wszystkich serdecznie. Szukam pomocy od kogoś kto być może miał taki sam problem jak ja. Mianowicie jestem posiadaczem ładowarki teleskopowej jcb 531 70 agri z 2010r z silnikiem 74.2 kw. Pompa wtryskowa rotacyjna delphi. Ładowarka nie chce wchodzić na obroty. Dochodzi do max 1500 i nic więcej. Ale do tych obrotów chodzi normalnie czyli ma siłę równo pracuje i prawidłowo zapala. Jakiś czas temu miala tylko problem z gasnieciem ale po wyczyszczeniu zaworu od gaszenia było ok. Co może być przyczyną nie wchodzenia na obroty?? Dodam że filtr paliwa nowy. Sprawdzone wszystkie węże czy nie łapie powietrza.  Brakuje mi pomysłu co to może być a jak wiadomo wyciąganie pompy z tej maszyny nie należy do najłatwiejszych. Za wszystkie rady serdecznie dziękuję. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj