tomi83

Mtz 82 czyMf 698 turbo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Chomik    19

Ja i tak wole mtz-a a w mf-ie niema elektorniki? jakos w to nie wieże ostatnio widzialem takiego i niewiedzialem do czego rece wlozyc :D a mtz prosta konstrukcja i dobra.To mi sie podoba :)


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten ciągnik jest mechaniczny.Widzę że nasz rozmowa nie ma sensu bo z wypowiedzi "jakos w to nie wieże ostatnio widzialem takiego i niewiedzialem do czego rece wlozyc " nie wiem co wywnioskować może nie widziałeś jak obsługiwać ten ciągnik nie wiem domyślam się sorry za OT.

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowano przez robertbara

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Spoko.Miałem na myśli ze niewiedziałem bo jest jakis popier****** jak dla mnie ja cenie sobie proste ciągniki ;]


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Chomik jestem posiadaczem takiego mf 698 bez turbiny i jedynym elementem który można zaliczyć do elektroniki w tym ciągniku to jest przerywacz kierunkowskazów i radio.Może widziałes serię 30xx ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Nie,ale akurat niedawno sprzedałem prasę i gościu przyjechał takim masseykiem.Jak dla mnie to ja juz wole mtza


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@Chomik MF nie ma żadnej elektroniki... wolisz MTZta bo sam masz a jakbyś po robił trochę MFem to bys swoje zdanie zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Może :( niestety nie porobie xD


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klociemba    0

Ja wybrałbym MTZ oczywiście sam mam Radziecki ciągnik (T-25A) i bardzo sobie chwale. :)

A co do uciągów to nie liczy się wysokość opony opona do każdego ciągnika musi mieć odpowiednią wysokość ustaloną podczas produkcji(czy przez konstruktorow nie wiem jak to :) ), i wtedy jedynie liczy się szerokość opony. Jak komuś mało to można bliźniaki założyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Im szersze,tym mniejszy nacisk na podłoże ;]


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Na pewno wybrał bym MF miałem ruska i ciagnik moze i mocny ale komfort i te wycieki to troche odstraszaja pozatym MF jest mocniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Ciągnik ma dobrze robić,zgadzam sie ze komfort ale to juz raczej idzie w drugiej kolejności,ja mam z 1986 roku i jakoś niezauważam wycieków :P


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Witam wszystkich. Co do wyboru to tez polecam MF moim zdaniem MF jest mniej skomplikowamy jak MTZ.

W MF praktycznie 3 wajchy, a w MTZcie 3 + pelno przy kierownicy i nie wiadomo co do czego. Mo i ten Przud w MTZ dobry bo wysoki ale za to czesto do roboty. Wiecej sie nie bede rozpisywal bo nie mam czasu Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Co do tego że mf jest mniej skomplikowany jak mtz przemawia choćby sama skrzynia biegów.W mtz pomieszanie z poplątanie a w mf 698, 3 biegi do przodu + półbieg + żółw/zając i wszystko jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

tylko że w naprawie to w mtz skrzynia jest prosta a uciąg mtz ma większy tak jak pisali koledzy


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ale kotleta odgrzałeś

A tak apropo uciągu powiedz mi czym się sugerujesz że ma większy??

Na polu postawię ci nawet masseya 699 i ursusa 1214 i zapewniam cię że ferdek lepiej pójdzie jak ten cięzki klamor.

A i żeby nie było za kierownicą ciągników mam za soba blisko 20 lat, zaczynałem od c330 przez Zetory małe, i te duże , teraz Masseye (róznej maści), aktualnie 675 i 3120 i jakoś remonty nie straszne bo jak się dba to jest ok.

A ceny części - hmmm jak ktoś nie umie szukać to jego problem np. przedni atak do 3120 od jednego kolesia za sam wałek usłysząłem cene 3 tyś zł za używke, gdzie nowy z kołem talerzowym mam za ok 1500 zł....

A i niech mi nikt nie pisze że komfort pracy stawia na dalszym miejscu - bzduzy jeszcze raz bzdury. Mój ojciec tez tak mówił dopóty nie musiał kilka dni po kilkanaście godzin spędzić na Zetorze 8145, wystarczyło 5 minut w Masseyu 3080 ponad 10 lat temu aby więcej już nie wsiadł do takiego ursusa czy Zetora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi87    0

posiadam MF 698T od roku jako 3 ciągnik i spisuje sie świetnie.

jedyna elektronika to włączenie przedniego napędu i tyle. większośc częsci pasuje od 5314/4514 w silnik to podstawowy Perkina 4.236 (występuje też w kombajnach claas) prostota w ewentualnych naprawach i dostepie częsci. maszyna zwrotna ( pracowałe wczesniej na 1014 i przy pługu obrotowym to lawarenga) i MF jest zwrotny i zwinny. spalanie jak to w prekinsie mało robisz mało pali, dużo robisz pali jak inne.

ogólnie cała seria690/ 698/699 polecam. proste maszyny

Edytowano przez zibi87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj