Skocz do zawartości
tomi83

Mtz 82 czyMf 698 turbo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Chomik    12

Ja i tak wole mtz-a a w mf-ie niema elektorniki? jakos w to nie wieże ostatnio widzialem takiego i niewiedzialem do czego rece wlozyc :D a mtz prosta konstrukcja i dobra.To mi sie podoba :)

Ten ciągnik jest mechaniczny.Widzę że nasz rozmowa nie ma sensu bo z wypowiedzi "jakos w to nie wieże ostatnio widzialem takiego i niewiedzialem do czego rece wlozyc " nie wiem co wywnioskować może nie widziałeś jak obsługiwać ten ciągnik nie wiem domyślam się sorry za OT.

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowano przez robertbara

Chomik    12

Spoko.Miałem na myśli ze niewiedziałem bo jest jakis popier****** jak dla mnie ja cenie sobie proste ciągniki ;]

Wiadomość z agroFakt.pl

emilchaja    4

Chomik jestem posiadaczem takiego mf 698 bez turbiny i jedynym elementem który można zaliczyć do elektroniki w tym ciągniku to jest przerywacz kierunkowskazów i radio.Może widziałes serię 30xx ?.

Chomik    12

Nie,ale akurat niedawno sprzedałem prasę i gościu przyjechał takim masseykiem.Jak dla mnie to ja juz wole mtza

mister    46

@Chomik MF nie ma żadnej elektroniki... wolisz MTZta bo sam masz a jakbyś po robił trochę MFem to bys swoje zdanie zmienił.

klociemba    0

Ja wybrałbym MTZ oczywiście sam mam Radziecki ciągnik (T-25A) i bardzo sobie chwale. :)

A co do uciągów to nie liczy się wysokość opony opona do każdego ciągnika musi mieć odpowiednią wysokość ustaloną podczas produkcji(czy przez konstruktorow nie wiem jak to :) ), i wtedy jedynie liczy się szerokość opony. Jak komuś mało to można bliźniaki założyć :)

Gość tomasek   
Gość tomasek

Na pewno wybrał bym MF miałem ruska i ciagnik moze i mocny ale komfort i te wycieki to troche odstraszaja pozatym MF jest mocniejszy

Chomik    12

Ciągnik ma dobrze robić,zgadzam sie ze komfort ale to juz raczej idzie w drugiej kolejności,ja mam z 1986 roku i jakoś niezauważam wycieków :P

pancer527    7

Witam wszystkich. Co do wyboru to tez polecam MF moim zdaniem MF jest mniej skomplikowamy jak MTZ.

W MF praktycznie 3 wajchy, a w MTZcie 3 + pelno przy kierownicy i nie wiadomo co do czego. Mo i ten Przud w MTZ dobry bo wysoki ale za to czesto do roboty. Wiecej sie nie bede rozpisywal bo nie mam czasu Pozdrawiam. :)

emilchaja    4

Co do tego że mf jest mniej skomplikowany jak mtz przemawia choćby sama skrzynia biegów.W mtz pomieszanie z poplątanie a w mf 698, 3 biegi do przodu + półbieg + żółw/zając i wszystko jasne :)

Mikruss    71

ale kotleta odgrzałeś

A tak apropo uciągu powiedz mi czym się sugerujesz że ma większy??

Na polu postawię ci nawet masseya 699 i ursusa 1214 i zapewniam cię że ferdek lepiej pójdzie jak ten cięzki klamor.

A i żeby nie było za kierownicą ciągników mam za soba blisko 20 lat, zaczynałem od c330 przez Zetory małe, i te duże , teraz Masseye (róznej maści), aktualnie 675 i 3120 i jakoś remonty nie straszne bo jak się dba to jest ok.

A ceny części - hmmm jak ktoś nie umie szukać to jego problem np. przedni atak do 3120 od jednego kolesia za sam wałek usłysząłem cene 3 tyś zł za używke, gdzie nowy z kołem talerzowym mam za ok 1500 zł....

A i niech mi nikt nie pisze że komfort pracy stawia na dalszym miejscu - bzduzy jeszcze raz bzdury. Mój ojciec tez tak mówił dopóty nie musiał kilka dni po kilkanaście godzin spędzić na Zetorze 8145, wystarczyło 5 minut w Masseyu 3080 ponad 10 lat temu aby więcej już nie wsiadł do takiego ursusa czy Zetora...

zibi87    0

posiadam MF 698T od roku jako 3 ciągnik i spisuje sie świetnie.

jedyna elektronika to włączenie przedniego napędu i tyle. większośc częsci pasuje od 5314/4514 w silnik to podstawowy Perkina 4.236 (występuje też w kombajnach claas) prostota w ewentualnych naprawach i dostepie częsci. maszyna zwrotna ( pracowałe wczesniej na 1014 i przy pługu obrotowym to lawarenga) i MF jest zwrotny i zwinny. spalanie jak to w prekinsie mało robisz mało pali, dużo robisz pali jak inne.

ogólnie cała seria690/ 698/699 polecam. proste maszyny

Edytowano przez zibi87

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wieslawa_olo
      WItam. Planuje sprzedać ciągnik MTZ 82 TS i zakupić coś zachodniego. Interesuje mnie ciągnik o mocy 100km. Nie wiem czy lepiej kupić 4cyl + turbo czy lepszy 6cyl bez turbo który jak myśle miałby większy zapas mocy. Zastanawiam się nad dwoma maszynami: Case 5130 a Renault Ares 550 RX. Chciałbym usłyszeć kilka opini od osób posiadających takie ciągniki. Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie. Czym różnią się te Case maxxtrack, magnum, pro i plus? Podobno są dobre tylko trzeba zwracac uwagę na pompe. A na co zwrócić uwagę w Renault? Jak ktoś chce sie przesiąść ze wschodu na zachód to jest sporo nowych rzeczy do wzięcia pod uwage. Ciągnik na 20h, staltech U170 4 skiby, agregat agrofactory 3,4m,  taleerzówka bomet 3,15m.  Wystawiłem już MTZ na olx i liczę że uda się poczynić jakąś zmianę. Czekam na odpowiedzi.

• Przez dami99
      Witam planuje zakup ciągnika ,oglądałem ciągnik reanult ergos 95 z automatyczną skrzynią biegów . Czy mógłby ktoś wyrazić opinie na temat tego ciągnika?
    • Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez damianxx54i
      Tak jak w temacie, który ciągnik lepszy, który bardziej polecacie, nie opisujcie mi innych ciągników interesują mnie tylko te dwa Fendt 309CI rok 2007 i Case Jxu 105 rok 2012(nowy).
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.