tomi83

Mtz 82 czyMf 698 turbo

Polecane posty

robertbara    75

A po co 2 tematy <_< !!! Dostajesz ostrzeżenie i tamten zamykam. W tym napisz na ile ha i w jakich maszynach ma chodzić. Tylko te 2 ciągniki wchodzą w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdecydowanie mf

 

Zdecydowanie nalezą się %% za taki post

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Podaj więcej informacji na jakim areale będzie pracował, jaka ziemia, czy to będzie główny ciągnik z jakimi maszynami bedzie pracował. A jeśli chodzi o mnie to wybrałbym MF'a ponieważ ma więcej mocy jakieś 90 KM, a tego nigdy za wiele, ma silnik Perkinsa w miarę mało pali no i niektóre części pasują od Ursusa.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Z tych 2 to tylko MF masz oszczedny silnik Perkinsa duzo lepszy komfort nie cieknie i nie trzeba sie tym martwic ze trzeba zrobic wyciek tu czy tam. MF ma lepsze paramety skrzynia tez pewnie lepsza tylko ze mniej biegów. No i ciagnik wyglada niezle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Polecam MF 698 wydaje mi się że w porównaniu do MTZta nie spali tak dużo a porównywalnie. Komfort w kabinie nie porównywalny, zazwczaj MTZty maja słabo wykończoną i wąską kabinę, plus to skrzynia dysponująca większa liczbą przełożeń. No i oczywiście jak tam ktoś wyżej wspomniał pare koników więcej a jeżeli ma to być ciągnik głóny to nie będzie wada a zaleta. Zdecydowanie MF :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merkator50    1

Oba są dobrymi ciągnikami tylko Mtz ma szybszą skrzynie biegów.Ale to zalerzy jakim areałem dysponujesz i czy to ma być ciagnik pomocniczy czy głowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Dokładnie napisz do czego on ci jest potrzebny co nim chcesz robić i który rok tego MTZ to ci napisze więcej bo mam dwa i troche o nich wiem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

MTZ będzie z pewnoścą mocniejszy ma większą moc uciągu i jest szybszy od MF ale hydraulika i podnośnik przemawiają za MF i komfort też jest cichszy i wygodniejszy od MTZ-a


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    23

Witam,MTZ 82 z pewnością nie bedzie mocniejszy od MF 698 turbo (90 KM a mtz 82 Km ) udziwig podnośnika też wiekszy w mf bo wynosi 3300 kg a mtz 2700 kg i w mf jest zsynchronizowana skrzynia która nie cieknie jak w mtz-cie.Ja bym wybrał MF :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No nie wiem czy MTZ bedzie miał wiekszy uciag bo oba waza tyle samo a MF ma szersze koła i koła z przodu 24 cale a nie 20 jak w MTZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

zależy jakie sobie zamówisz ja mam dwa MTZ i w jednym mam koło 20 a w drugim 24. A uciąg MTZ mają większy od MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Jakim cudem MTZ ma większy uciąg skoro ma 8 KM mniej , waży tyle samo, i ma węższe opony ??? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Węrzsze popny???? Ciekawe ja mam jak wyżej pisałem jednego na 24 a drugiego na 20. To czemu wszyscy do transportu biorą MTZ???? U mnie w regionie Ci co zbierają słome to tylko MTZ i inne firmy tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

MTZ do transportu bo szybsza skrzynia i więcej przełożeń. Większa prędkość skraca czas podrózy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No dokładnie czyli w transporcie jest duzo lepszy a co do pola to tez sianie nawozów opryski super sprawa uprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jakie koła 24 cale co? Takie koła sa tylko w nowych MTZ-ach na mostach krzyzakowych a wszystkie stare maja mosty stozkowe koła 20 cali i waskie oponki na nich wiec według mnie uciag bedzie miał lepszy MF i tyle. A w MF-ie masz 13,6 R28 i 16,9 R38 wiec to juz troche inna liga niz MTZ bo trzeba pamietac ze wielkosc koła w calach tez sie do uciagu liczy a nie tylko szerokosc. No i MF jest ciagnikiem mniej problemowym niz MTZ i MF-y tak nie wyja jak MTZ-y :rolleyes:

 

Wiadomo i MTZ swoje zrobi ale ja bym wolał jednak MF-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Mtz:Według mnie to silniki maja sporą żywotność to że cieknie to nie koniec świata :rolleyes: da sie uszczelnić i bedzie git/Pali naprawdę niedużo no chyba że w cieżkiej pracy (np.orka) to wtedy troche łyknie,niewiem bo nie oram mtz-em ale myśle ze w 10 sie zamknie a tako podczas normalnej roboty 5-7 litrów

@Pablo21:A dlaczego wolałbyś mf-a?Bo sam go masz :huh: ja mam mtza z 1986 roku i nie narzekam.Zgadzam sie że szerokość opon ma sie do uciągu (nawet bardzo dużo)ale ja mam małe opony,jeszcze te fabryczne a co do uciągu to jest niezły prawie 14 ton pod górke mi ciągnie nie raz a to już mówi samo za siebie :(


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Kolego nie mam MF-a jakby co i to nie jest argument a uciag na twardym to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Skoro niemasz,to przepraszam ;] ale uważam ze mtz lepszy.Może nie ten komfort,ale napewno prosty ciągnik a mfy to raczej mają dużo elektoniki.Jasna rzecz że nie wszystko,ale na miękkim to juz duża kwestie robią waga ciągnika i opony ;]


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    23

Witam raczej się z Tobą Chomik nie zgodzę że mf 698T ma dużo elektroniki , bo akurat tak się składa że nie posiada jej w cale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ta seria nie ma wcale elektroniki w pełni mechaniczny ciagnik ale według mnie elektronika w ciagniku to jest najmniejszy problem bo jej naprawy sa dosc łatwe i sie raczej nie psuje jak sie dobrze uzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro niemasz,to przepraszam ;] ale uważam ze mtz lepszy.Może nie ten komfort,ale napewno prosty ciągnik a mfy to raczej mają dużo elektoniki.Jasna rzecz że nie wszystko,ale na miękkim to juz duża kwestie robią waga ciągnika i opony ;]

Ja myślę że chomik takiego ciągnika to nie widział tak się składa że tan ciągnik jest bardzo prosty i nie ma w nim elektroniki jest to poprzednik serii 30XX jedynie to on może mieć napęd załanczany elektrohydraulicznie.I po pierwsze MTZ ma 82km a Ferdek 90km także już jest różnica.Jeżeli chodzi o komfort i parametry ciągnika to MF MTZ przewyższa i jeżeli porównamy oba ciągniki w podobnym stanie to pewnie większośc wybrałaby MF-a?.Takie powrównanie.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj