Gość

Więcej precyzji z GPS

Polecane posty

Gość   
Gość

Witajcie o tuż mam takie pytanie, kto z Was używa tej technologi, w jakim sprzęcie, jak się sprawuje i czy jest godna polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja posiadam TeeJeta. Jest to najprostsze urzadzenie do jazdy rownoleglej. Ustawiam tylko pierwszy przejazd a nastepne sa wyznaczane przez TeeJeta. Sa to diody i wskaznik pokazujacy odleglosc jaka zboczylem z toru jazdy. Zaplacilem ok. 6000zl. Pracuje tym najczesciej z Beczkowozem,opryski po siewie rzepaku,kukurydzy. Wiosna probowalem z siewnikiem ale do d*py sie pracuje tak... wiecej omijakow sie narobi niz prosto posieje. Po scietej slomie planuje pobawic sie GPS + gruber,talerzowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Ja pracuję na EZ-Guide 500 Trimble. Ma kolorowy wyświetlacz, mapę pokrycia, pauzę, robi raporty i ma wiele możliwości do wykorzystania.

Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przepiorek@ a ile dales za ten GPS?? i jakie ma funkcje jazdy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Raz na jakis czas zaglądam na Forum, dlatego nie odpowiadam zbyt szybko.

Jeżeli chodzi o EZ-500 to ma tego mnóstwo.

Po pierwsze to ma różne opcje dokładności:

1. bez korekcji EGNOS z Pathfilter ma dokładność międzyprzejazdową ok. 40cm

2. z korekcją Egnos 15-20cm ale w opcji ręcznego kierowania uzyskasz dokładność w granicach 50-80cm

3. korekcja płatna OmniStar - 5-10cm można siac bez znaczników ale prowadzenie musi być bez trzymanki

4. i własna stacja RTK dokładność z zaworami na hydraulice rzędu 1-2,5 cm

 

Po drugie kolorowy 7 calowy ekran pokazuje mapę pokrycia, można spauzować w środku pola i pojechać na drugi dzień, można przesunąć linie nawigacyjne jezeli nastąpiło przesunięcie z powodu niedokładności korekcji, możemy dodawać na jednym polu kilka lini nawigacyjnych a później wrócić do pierwszej. pokazuje powierzchnię pokrycia pokrycia, czyli można sprawdzić rozsiewacz czy dobrze jest skalibrowany. Linie nawigacyjne możemy przenieść do PC-ta a za rok odtworzyć je bez ponownego oznaczania lini AB.

Może współpracowac z EZ-Steer czyli rolka do kierownicy + kompensacja przechyłów co powoduje, że zajmujemy się maszyną a nie kierowaniem. Maksymalna dokładność to 5-10 cm przy OMNISTAR.

Dodatkowo możemy dobierając EZ-Boom automatycznie otwierać i zamykać sekcje opryskiwacza, dzięki temu możemy zaoszczędzić od kilku do nawet 12 % procent na opryskach, wszystko zależy jak operator przykłada się do wyłączania sekcji na uwrociach i na klinach.

I zapowiadają, że w niedługim czasie za pomocą EZ-500 będzie można zmiennie wysiewać nawozy pod zasobność pól (czyli tu więcej, tam mniej tak aby dać optymalną dawkę pod potrzeby)

I bardzo fajna rzecz: w ciągu 15 -20 minut możemy przenieść cały system do innej maszyny. Każdą maszynę która została raz skalibrowana zostaje zapisana w pamięci wewnętrznej i po prostu wczytujemy ustawienia konkretnej maszyny i jedziemy. No i zapomniałem: robi raporty w Wordzie z każdej pracy(mapka pokrycia łącznie z nakładkami i omijakami i dane dotyczące czasu pracy, szerokości maszyny, rodzaju maszyny, i wielu innych- te dane możemy edytować i dodac swoje zapiski.

To chyba tyle na temat.

Jak chcesz to wejdź na stronę producenta:

 

Pozdrawiam

 

Zapomniałem o cenie: EZ-500-3500 netto plus Ez Steer: 14500 plus EZ Boom: 8000

Dla mniejszych gospodarstw mają nawi za około 8500 ma prawie takie same parametry co 500 tylko tyle że maksymalna dokładność to 15-20 cm bez możliwości podlączenia EZ-boom i zmiennego dawkowania nawozów, ale można podlączyć EZ-Steer czyli jazda bez trzymanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Przepiórek jest dystrybutorem Trimble więc on nie kupuje tylko sprzedaje

Tak zgadza się.

Ale mam 80 ha gospodarstwo, na którym wykorzystuję techniki GPS w możliwie najszerszym zakresie od pobierania prób glebowych, poprzez zmienny wysiew nawozów, automatyczne zamykanie sekcji opryskiwaczy, mapowanie plonu i nawigację.

Więc informacje, które zamieściłem na forum są jak najbardziej prawdziwe. A przekazanie więcej informacji technicznych dla laików, którzy chcą się rolnictwem precyzyjnym zająć, jest chyba słuszną sprawą, z czego wszyscy powinni się cieszyć.

Chyba, że ktoś kryje się pod mało znaczącym nickiem i jest konkurencją - i będzie próbował zwalczyć mnie lub innego, nie dlatego, że podał trochę wiedzy o GPS tylko dlatego, że jest konkurencją. Moja propozycja - konkurencja niech również przekaże jak najwięcej informacji forumowiczom, aby dokonując wyboru zakupu sprzętu wybrali ten, który spełni oczekiwania, jak również pozna przed zakupem minusy nawigacji GPS, które mogą się przydarzyć użytkownikowi każdego urządzenia nawigacyjnego (JD, Trimble, Topcon, Tee Jet lub AG-Leader i innych). Jest to nowa technologia, więc Ci którzy mają trochę wiedzy (teoretycznej i praktycznej) niech ją tutaj zostawią.

Pozdrawiam Wszystkich.

Przepiórek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Zapomniałem o cenie: EZ-500-3500 netto plus Ez Steer: 14500 plus EZ Boom: 8000

Dla mniejszych gospodarstw mają nawi za około 8500 ma prawie takie same parametry co 500 tylko tyle że maksymalna dokładność to 15-20 cm bez możliwości podlączenia EZ-boom i zmiennego dawkowania nawozów, ale można podlączyć EZ-Steer czyli jazda bez trzymanki.

Chyba EZ-500 13500 netto, bo jak za 3500 to ja biorę chyba że to w eu


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Chyba EZ-500 13500 netto, bo jak za 3500 to ja biorę chyba że to w eu

Tak masz rację, a w zasadzie to cena 2920 Euro za CFX-750 następca 500-ki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Witam

 

Posiadam nawigacje AvMap Geosat 6 wraz z antena

 

wpiszcie w google to wyskoczy

 

wyswietlacz kolorowy pokazuje omijaki i zaznacza na zielono na ekranie zrobiony areal i go liczy uzuwam przy opryskiwaczu bo mam w nawigacji wpisana szerokosc opryskiwacza i ilosc sekci i jak jakas sekcja na siebie nachodzi to wtedy nad obrazem sa 7 ponumerowanych zoltych kropek bo tyle mam sekcji i zapala sie na czerwono przy 100%popkryciu i wylanczam sekcje i podczas siewu nawozow NPK jeszcze uzywam i jak randapuje rzepak a lan zakrywa sciezki to wtedy wlanczam tryb prowadzenia zeby wyznaczala mi sciezki jest kilka tych trybow i moze sluzyc jako nawigacja samochodowa tez uzywalem i wogule jest bardzo rozbodowana mozecie sobie poczytac na necie o niej ale musze powiedziec ze podczas mgly potrafi oszukac albo podczas duzej wilgotnosci powietrza tak jhak antena CB ma zaklucenia i szumy

 

pozdrawiam dalem za nia jakies 4tys netto w 2010r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TPI    0

Jak słusznie zasugerował Przepiorek, warto poznać różne rozwiązania, w związku z tym wkraczam jako wywołana do odpowiedzi konkurencja ;) Ja akurat zajmuję się systemami firmy Topcon, także w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, służę pomocą. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Przepiorek sprzedajesz urządzenia do melioracji (chodzi o sterowanie maszynami) ?Jeśli tak to się odezwij na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Przepiorek sprzedajesz urządzenia do melioracji (chodzi o sterowanie maszynami) ?Jeśli tak to się odezwij na PW.

 

Trimble oferuje takie urządzenia sterujące na bazie odbiornika FMX z podwójnym odbiornikiem GPS+Glonass, lub ewentualnie transmitery laserowe, które równiż mogą sterować automatyką równarek lub maszynami do układania drenów.

Nie mam tego na swojej stronie jeszcze, ale możesz zajżeć na http://www.trimble.com/agriculture/water-management.aspx po angielsku masz wszystkie opcje zastosowań w rolnictwie. Oferuję również oprogramowanie 3D do wspomagania projektów sieci drenarskich, które przesłane do FMX, będzie realizowane odpowiednie układanie rur.

Pozdrawiam,

Przepiórek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
    • Przez yacenty
      @kristofus prośba o pomoc - jak krok po kroku ustawić QGIS do pobrania map z geodezji a następnie wyznaczenia graniczników, tak aby można je było wyznaczyć na tablecie albo na dedykowanym garminie.
      Na dzień dzisiejszy mam kompa na windowsie 10 - della 10calowy tablet.
      Do tego F9P, pojedynczy moduł i do niego abonament RTN, więc mam dokładność do 2.5cm.
      Jak teraz krok po kroku skonkuforwac QGIS zeby pobrac mapy od geodetów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj