Skocz do zawartości
Arek

Ciśnienie w kołach ciagników rolniczych

Polecane posty

dragonmt852    28

Siemka posiadam w swoim zetorze 7211 z tyłu opony Cultor 16,9 r28 i jakie powinno być w nich ciśnienie dobre do orki?

karolr2    180

Opony good year przód 360/70R24 tył 480/70R34 traktor chodzi z ładowaczem podpowie ktoś jakie powinno być prawidłowe ciśnienie. Nie są podczepiane żadne ciężkie maszyny tylko tur często używany obornik daleko trzeba wywozić

Wiadomość z agroFakt.pl

MafiaDG    2

Jakie ciśnienie powinno być w oponach Taurus 18.4 R 34 460/85 bo niedawno kupiłem takie opony i nie wiem .

izydor6280    484

odpowiednie

nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od osi i jej obciążenia jak i podłoża na jakim pracuje opona

XMK13    365

To ja też mam pytanie: Jakie ciśnienie powinno być w oponach 380/70 R24 i 480/70 R34? Opony Cultor, ciągnik waży ponad 4 t, będzie pracować w polu (z agregatem upr-siew) i w transporcie. Dojazd do pola z narzędziami najczęściej po asfalcie. W instrukcji nic o ciśnieniu nie napisali. Myślę o 1,4 - 1,6 MPa we wszystkich 4.

seweryn20    586

Rozbieżności w ciśnieniach są  już dla samej dużej serii ursusa. Tył koła 18,4R34 1,1 ple i 14 transport, w sześciogarowca 1,1 i 1,7. 

Koła przednie 12,4R24  1,4 bez obciążników  do 1,8 z ładowaczem i szóstka do 1,8 z ładowaczem. Na moje oko do ładowacza mało no ale tak w książce.

Ciśnienie w oponach, w zależności od wykonywanej pracy i obciążenia, powinno zawierać się w granicach podanych w tabeli:

Do wszelkich rodzai prac na miękkich podłożach tył 1,1-1,2 a przód 1-1,2.

Do orki i prac na twardych podłożach tył 1-1,7 a przód 1-1,2.

Do pracy z ciężkimi maszynami rolniczymi tył 1,2-1,8 a przód 1-1,2.

Widełki masz duże. Kiedyś zawsze mówiono że dwa klocki opony mają dotykać podłoża. Ale tym bym się raczej nie sugerował.

W każdym razie u mnie 13,6R20  z pługiem śnieżnym  i balastem muszę nabić 2 bary żeby kapeć był w miarę a tył 1,4 w lecie i 1,8 w zimie z posypywarką zawieszaną.

XMK13    365

Przód w miarę lekki. No to 1,6 tył i 1,2 przód? Nie chcę zbyt dużej różnicy w ciśnieniach, bo napęd musi się zgrywać.

Edytowano przez XMK13

seweryn20    586

to nie chodzi o różnice ciśnień. Przód a tył podlega całkiem innym obciążeniom. Od tego jest zależne ciśnienie w przodzie i tyle. W przodzie od tego czy jest balast lub tur a w tyle od wykonywanej pracy.

XMK13    365

Do uprawowo-siewnego 1,6 MPa w tyle chyba wystarczy, no chyba że po zapięciu opony przysiądą. Na przodzie obecnie są obciążniki 260 kg i nic więcej, dlatego myślę, że 1,2 MPa wystarczy. Oczywiście potem muszę obserwować opony. Może z przodu dam 1,3 MPa. Na asfalt będzie lepiej.

witam jakie powinno być należyte ciśnienie w oponach o rozmiarze , przód-420/70r28 tył-520/70r38 ? dodam że obecnie z przodu mam 2,5 a tył 2,2  atmosfery . zauważyłem że przód sie słabo ugina i opony zaczynają pękać , pomoże ktoś?

Arek    113

Łoo przecież 2,5 bara to max dopuszczalne ciśnienie stosowane tylko i wyłącznie przy montażu.

Ja bym dał 1,2 przód; 1,4 tył.

romek6340    203

Chyba, że ma tura... Przy 1,2 z przodu to opony już dawno bym zgubił :D

Ale ciśnienie zdecydowanie masz za wysokie.

Przy oponach 320/70 z przodu do tura mam 2,5 i to opony się strasznie uginają chociaż radialki to akurat mogą.

izydor6280    484

na lekkim przodzie można zejść nawet to 1 bara, z tyłu w zależności od tego co dźwiga od 1.1 do 2.0

wilhelm    401

W Favoricie 515 przy rozmiarze ogumienia przód 540/65-28 , tył 650/65-38 do roboty w polu nie przekraczam 1,5 bara z przodu i 1,2 dla tyłu. Opony Michelin Multi Bib

Arek    113

Dlaczego takie wysokie z przodu? Na tych oponach spokojnie można zejść do 1 bara.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adikpl1
      Czy wiecie jak porównać opony zwykłe do niskoprofilowych na podstawie numeru np czemu będzie odpowiadał rozmiar 13.6R24
      w niskoprofilowych, albo 14,9R24
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko musze wymjenic opony w MTZ jakie polecacie....jaka firam?? ja mysle o polskich z DĘBIC a wy co polecicie ??
    • Przez wojna456
      Witam serdecznie ostatnio zakupiłem ursusa c-355 po wykonaniu kilku prac polowych oberwało mi wentyl w prawym tylnym kole. Kupiłem nową dętke i podczas orki zimowej sytuacja znowu się powtórzyła i  nie wiem co może być przyczyną.
    • Przez Arek
      Mam zamiar założyć koła bliźniacze do ciągnika 100km.
      Gdzie lepiej zamontować klamry sprzęgów, na otworach w środku tarczy czy lepiej na śrubach łączących tarcze z obręczą?

• Przez pawlus224
      Opony w 330 zaczynają pękać chce je wymienic i nie wiem jakie najlepiej zastosować ,w cienkie paski,grube,od żuka czy w jodełkę? przy których ciagnik lepiej się prowadzi ? Dodam że ciapek malo jeżdzi po szosie . Mam nadzieje ,że ten temat pomoże także innym przy wyborze zakupu nowych opon.