Skocz do zawartości
mareqkrk

zetor 5211 i zgrzytanie biegow

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
acdc    0

Witam, nie chce zakładać nowego tematu dlatego odkopuję stary. Problem polega na tym, że biegi zgrzytają i nie chcą wejść na włączonym silniku. Na wyłączonym każdy wbija się bez problemu. Była wymienia tarcza jezdna łopatki ustawione według instrukcji, wysprzęglik wymieniony dobrze odpowietrzony. Na regulacji cięgna podkręcone na maxa i nadal jest to samo. Docisk chodzi, nie słychać łożyska. Łopatki nie wyglądały na wysłużone. Nie mam pomysłów co może być przyczyną. Dodam, że stało się to nagle. Wracając z pola z wielkim zgrzytem wbiłem bieg, a będąc w domu straciłem sprzęgło.

zorzyk2    50

Próbowałeś regulować ten hamulec skrzyni biegów, "cięgna skręcone...' - to o hamulcu? Opis zachowania sprzęgła może sugerować zwichrowaną tarczę sprzęgła i sprzęgło ciągnie, nie rozłącza do końca. Jaki masz skok łapki wycisku przy wysprzęgliku, pedał sprzęgła chodzi lekko?

acdc    0

Pedał chodzi lekko, tak jak wcześniej. Skok 0,8-1cm nie wiem czy to mało ale taki mam skok w C-360 i sprzęgło chodzi. Tarcze na 100% są proste z resztą 1-wszego stopnia wymieniona na nową. O tych cięgnach skręconych jak mam być szczery to pierwsze co słysze... Może wiem o co chodzi ale znam to pod inną nazwą:)

Wiadomość z agroFakt.pl

tedizetor56    94

Próbowałeś regulować ten hamulec skrzyni biegów, "cięgna skręcone...' - to o hamulcu? Opis zachowania sprzęgła może sugerować zwichrowaną tarczę sprzęgła i sprzęgło ciągnie, nie rozłącza do końca. Jaki masz skok łapki wycisku przy wysprzęgliku, pedał sprzęgła chodzi lekko?

wlasnie to jest przyczyna zgrzytania bo pewnie juz nie dziala jak u mnie.

tedizetor56    94

Z tego co slyszalem to jest tam taka kostka co wyhamowuje walek glowny i pewnie sie wydarla.

Edytowano przez tedizetor56

zajaczek171    0

Witam. Mam problem w zetorku 3511 ze zgrzytaniem przy ruszaniu. kiedyś znalazłem w necie prawdopodobną przyczyne ale jak trzeba to teraz nie ma.

problem polega na tym że podczas ruszania słychać taki zgrzyt, praktycznie na kazdym biegu, dzieje sie tak tylko pod obciążeniem jak ciągne cos cieżkiego lub gwałtownie ruszam, raczej to nie sprzegło bo chodzi płynnie, zgrzyt raczej dochodzi ze skrzyni, dodam że na wyzszych biegach wyje koło ataku. Co to może być?

sadam1302    3

witam w moim zetorku pojawił sie problem od niedawna poniewaz zakleszczyły mi sie biegi i po odkleszczeniu zaczeły sie problemy z 3 biebiem . Jadąc droga i robiąc redukcje z 2 na 3 pojawia sie okropny zgrzyt i bieg praktycznie wbija sie na siłe sprzęgło było po remoncie łapki sa ok także nie wiem co moze byc tam nie ta. może ktoś mial podobny problem to prosze o pomoc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lukas435
      Witam wszystkich kolegów. Ostatnimi czasy z różnych źródeł słyszałem że zmieniając jeden lub dwa tryby w skrzyni biegów zetora 5245 można zwiększyć jego prędkość odpowiednio na wszystkich biegach.
      Próbowałem znależdz jakieś informacje w internecie ale jak dotąd znalazłem 2 możliwości a mianowicie:
      1. wymiana kół na większe,
      2. zamiana trybów 4 i 5 biegu co wiąże się z tym że nie zawsze ciągnik pociągnie obciążenie ze względu na zbyt duży przeskok.
      Żadna z tych metod nie jest zadawalająca czy istnieją jakieś inne sposoby np. tak jak pisałem wymiana trubów na wałku wejściowym do skrzyni lub coś podobnego?
      Zachęcam do dyskusji na ten temat i myślę że wielu z nas skorzysta z tych informacji.
    • Przez janusz14
      mam problem ze sprzęgłem w moim ciągniku a konkretnie w ciągu ostatnich 2 lat wymieniałem 3 razy tarcze sprzęgłowe i raz mi pęknoł na pół cały docisk . teraz narazie jest spokój ale coś mi nie chce do konca wysprzęglać pompke sprzęgłową wymieniłem. jaki może być problem ?
    • Przez darkoe
      Witam.
      Ostatnio mam problem z reduktorem. Chodzi o to że czasami ciężko jest przełączyć z szosowych na polowe i odwrotnie. Mam wrażenie jakby coś blokowało. Pisze czasami ponieważ nieraz idzie swobodnie przełączyć. Zwłaszcza jak jest wyłączony napęd. Wie ktoś co może być przyczyną? Dodam że mam sciagnietą pokrywe od biegów ponieważ ostatnio czesto używałem reduktora bo wyciągaliśmy olszyny no i stało się nieszczęście i ułamała mi się gałka od reduktora.
    • Przez adrian7211
      Witam.Czy posiada ktoś w tym modelu zetora lub podobnym półbiegi i w jaki sposób one działają.?
    • Przez ArturMałecki
      Cześć , mam problem w zetorze 5245 z włączaniem WOM, czy ktoś może coś mi poradzić ?