Zaloguj się, aby obserwować  
Matii2233

New Holland TD5050 vs. Mtz Pronar 1025

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matii2233    0

Powiedzcie proszę co myślicie o tych ciągnikach.

Ma to być ciągnik do prac ciężkich. <_<

Ja jestem za New Hollandem, no ale Mtz jest cięższy i wydaje mi się że do pracy cięższej się będzie lepiej nadawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja gdybym miał jeszcze raz wybierać to zdecydowanie wybrał bym New Hollanda, fakt Pronar którego posiadam jest bezawaryjny ale komfort na pewno by był lepszy w NH no i dużo persza skrzynia <_<

Nie zastanawiaj się i bierz New Hollanda


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja mialem do tej pory MTZ 80, teraz kupilem NH TD5050 i powiem ci ze niebo a ziemia. Ja z poczatku tez myslalem nad nowym MTZ ale jak se na to wszystko popatrzylem to zdecydowanie bralem NH. Nie ma co myslec nad tym ze utrzymanie ruska jest tansze ale za to bardziej awaryjne i poiwiem ci ze waga to nie wszystko.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1997    0

Weż nh to tosamo co casejx 95 . A hyba nh jest o niebo lepszy od mtz .Nh produkóją w polsce i części łatwo dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Które ciągniki NH produkują w Polsce <_< <_< ?

Kombajny, hedery i prasy produkują w Płocku ale nie ciągniki!

Jeżeli miałbyś wybierać między NH T5000 a Case JX to kieruj się serwisem, do którego masz bliżej i który daje lepszą ofertę bo ciągniki są identyczne ;)

A przy tych cenach po których one występują to nie warto brać pod uwagę Pronara/MTZ ze starej serii.

 

Ciągniki z koncernu CNH mają lepszą skrzynię [z rewersem] która jest w pełni synchronizowana, ciągnik jest ekonomiczny dzięki silnikowi Iveco a i podnośnik ma przyzwoite parametry.

Do tego klima i miodzio traktorek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1997    0

jak się jedzie maks prędkością do tyłu case to skrzynia trochę wyje.

 

 

 

jabym się nie zastanawiał tylko z miejsca wziął nh i jeszcze jakieś dodatkowewy posażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To myślisz że w NH nie będzie wyć?

Też będzie wyć bo ciągniki są identyczne konstrukcyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

W MTZ najlepiej wrzucac 9 bieg wiem to sam i u kumpli to samo jak jezdzilem, to trzeba dobrze sie zapierac i zgrzyty. A co do Pronara to nic nie mam ale odradzam bo pracowalem u czlowieka na 1025 i co nieco moge o nim powiedziec, bez urazy dla posiadaczy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A tak właściwie to gdzie te New Hollandy są produkowane? Bo jakaś seria w Anglii, inna we Włoszech a jeszcze inna w Austrii tak słyszałem. Jak to jest naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

a jeszcze inna seria jest robiona w Turcji ( TD robili w turcji, a TD5000 chyba dalej tam robią) W Austrii robią serie T7500. Inne nie wiem gdzie robią ale większość silników to włoskie fiat-iveco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

TD5000 sa robione we włoszech i juz skonczcie z tą turcią bo juz dosyc o tym było pisane a co do do td5050 to polecam wszystkim-super ciągnik do wszystkiego a spalanie jak na 95 km jest fenomenalne u mnie po dotarciu w lekkich pracach spala koło 4l wiec uwazam ze to dobry wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U mnie na dotarciu teraz pali 4 litry przy zwozeniu bel, mialem taka chwile jak obroty byly do 1500, to wyszlo mi troszke ponad 3.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Wszystkie marki ciągników od 100 km oprócz Zetora John Deera i Fendta są produkowane we włoszech. Znajomy ma TD i ma 914 i mówi że mu ten TD 5050 spali o 2 litry mniej niż 914 ale dużo gorzej radzi sobie w polu niż 914 z tymi samymi narzędziami. Pronar będzie napewno miał większą moc silnika niz TD i lepiej się bedzie nadawał do prac w polu z większymi narzedziami jego masa jest nawet wieksza .


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Tylko rozpatrzmy jedna wazna sprawe, że owy Pronar jest skladancem i z tego co widzialem w pracy to nie jest ciagnik do roboty jedynie do stania jako eksponat na podworku. Oralem takim ciagnikiem u czlowieka i powiem ze za pol roku ciagnik mial zaklepana cala ksiazke gwarancyjna, az gdy sam prezes wsiadl w ciagnik i polamal go w plugach i tak sie skonczyl zywot Pronarka, a ze znal prezesa z Pronaru to dostal zwrot kasy, tyle wiem. Ciagnik jak oralem rozpolawial sie w pracy, wszystkie srobki miedzy silnikiem a skrzynia wczesniej byly brane na silikon, a potem byly pozaspawywane ale to nic nie dawalo bo realnie sie rozkrecal na zywca.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

914 lepiej sobie radzi od td5050-człowieku to ty chyba td w polu nie widziałeś-ten ciągnik zrobi duzo lepiej i wiecej od 914 i do tego mniej spali-ja swoim ciągam tura z UG 4*40 na duzej odkładnicy i to na glinie i radzi sobie swietnie a nie raz widziałem ursusa 914 jak stęka w 4*35 i to od jakiegoś prywaciaża. moim zdaniem to td5050 przewyższa ursusa 914 pod kazdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'PRZEMEK321' ale to jest opinia znajomego ma te 2 ciągniki i on tak twierdzi. A co do tego Pronara to może był nieudany jakiś wada fabryczna albo coś widziałem niejednego Pronara w akcji i z tego co widziałem to ciągnik jest udany i silny.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Witam

 

posiadam 8 letniego pronara 1025a ma 2300 mth. Powiem tak; zeby traktory nie miały hydrauliki i WOM to był by to moze i dobry traktor. Cieknie z niego i ciekło od nowości. ostatnio więcej uzywana jest hydraulika to rozdzielacz i pompa została wymieniona powieważ rozdzielacz nie wytrzymał. Wałek to też jest porażka nie wiem jak w tych nowych pronarach ale w moim wałek jest na takie taśmy ktore poprostu jak ma za cieżko to sie ślizgaja piszczą i palą. U mnie wymieniane były ze 4 razy juz. Skrzynia zgrzyta mocno. I pamiętam ze jak był nowy trzeba było "szukac biegów" Jednym słowem w życiu bym nie kupił drugi raz tego traktora. Ale jak sie nie psuje to do pola nadaje sie idealnie fajnie sie nim robi. Zeby miał jeszcze troche bardziej wyciszoną kabine...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Myślałem ze te pronary są lepiej wykonane, nie to co stare ruskie. W NH td przy 5500 mth nic nie cieknie ani podnośnik,silnik hydraulika wszystko suchutkie, biegi wchodzą jak w nówce, tylko ostatnio sprzęgło zaczęło się ślizgać. A Ty masz pełno wycieków przy 2300 mth to trochę nie ta jakość na dzisiejsze czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Ponoć te P5 co to mają hydraulike boscha i silniki iveco są leprze ale to zawsze składaki. Ja na miejscu kolegi zastanawiał bym sie jeszcze nad DF cenowo są porównywalne a to dobre sprzęty.... u nas w okolicy to wszyscy kupuja DF'y i JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj