Zaloguj się, aby obserwować  
dawid1997

Case JX 90, NH T 5050, Zetor Proxima Plus i Farmtrac

Polecane posty

qazi    61

masz jakiś większy ciągnik, do jakich prac ma być ten??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Myśle że najlepszy z tych wszystkich to będzie zetor <_< jest ciężki, więc w orce nie będzie miał problemu <_< i w miare tani ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1997    0

wszystkie są w tej samej cenie.ziemie są letkie gliny niemamy .Ale zetora najbardziej wykluczamy bo zadurzo pali i jest najdroższy .Do tura najlepszy nh .Farmtrac ma silnik perkinsa ,a w perkinsie są słabe wały i musiał by mieć trochę więcej koni mechanicznych.Mi się wydaje że najodpowiedniejszy powinien być case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

jak wiesz że Case to po co w ogóle zakładasz temat ??

Usłyszałeś od kogoś i twierdzisz że zetory dużo palą ? i tu jesteś w błędzie <_< I nie każdy perkins ma słaby wał <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1997    0

ja tego niewiem tylko tak myślę .A zetory palą najwięcej z tej całej czwórki.Jak mają często robotę na maksa to pękają.

 

możemy jeszcze kupić case jxu85. co onich myślicie czy ta seria jest lepsza od jx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

Jakby porównywać new hollanda T5050 to tylko case z serii jxu bo to jest odpowiednik nh <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
Farmtrac ma silnik perkinsa ,a w perkinsie są słabe wały i musiał by mieć trochę więcej koni mechanicznych.

 

 

Kto Ci takie bajki opowiada że Perkins ma słabe wały?

Ja słyszałem że wały pękają w C-360 ale nie w Perkinsach <_<

Chociaż jak ktoś ma talent to kto wie co potrafi zrobić z silnikiem <_<

A jak szukasz mocniejszego Farmtac'a to przecież oprócz 675DT [bo chyba o taki Ci chodzi, bo nie podałeś modelu] to jest jeszcze model 685DT i 690DT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

z tej czwórki to najbardziej wszechstronny do wielu prac NH t5050 lub jego odpowiednik case jxu 95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1997    0

Ja wiem że w trzy tłokowych silnikach są słabe wały. a po zatym c360 3p ma silnik perkinsa a c360 ma silnik ursusa .W oryginalnym perkinsie są mocne wały .ALe w podrubach to raczej robione jest na odwal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Ej kolego widzę że trochę młody jesteś a do tego nasłuchałeś się pierd..... Przeczytałem wcześniej ten post ale tylko się uśmiechnąłem skąd ludzie mają takie pomysły a potem wypisują..... Urywające się wały.... Zetory się łamią..... bujdy na kółkach.... Mam 32 lata i raz widziałem pęknięty wał jak gościu do wyremontowanej szeździesiątki kupił jakiś kiepski zamiennik.... A ty się tu przejmujesz że w nowym Perkinsie wał ci ma strzelić..... a w jaki sposób Zetor ma ,,pęknąć" ja jeszcze takiego nie widziałem...... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1987    0

odniosę się do tych "pękających wałów w perkinsach" a mianowicie u mnie w okolicy rzeczywiście jeden pekł w 3p ale po rozebraniu silnika okazało się że to prawdopodobnie na skutek nagaru który się zebrał w dużej ilości na tulejach. prawdopodobną przyczyną było to iż traktor chodził na oleju rzepakowym. Nie słyszałem nigdy o jakichś słabych wałach w Perkinsie i włożył bym tą informacje między bajki.

a co do tematu, to czemu akurat te cztery firmy wybrałeś? masz blisko serwis nh? A no i osobiście to radził bym do tej czwórki dołożyć jeszcze coś z sdf. myśle że cenowo nie będzie dużej różnicy a będziesz miał coś innej konstrukcji niż case, i nh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mi przez 20 lat wał nie pęknął w MF <_< Oryginał to oryginał, od nowości ten sam wał.

Więc może problem kwi w jakości zamienników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Jeżeli masz takie zdanie o zetorze to po co go tu wpisałeś ??? Ja na twoim miejscu bym wziął proxime 105 plus albo power -- Będzie najlepsza. Duża komfortowa i cicha kabina mocny podnośnik , i wcale nie tak dużo pali jak tam wyżej pisze ktoś ci bzdur naopowiadał wystarczy poczytać temat o spalaniu zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Z tych 4 ciągników to dwa najlepsze wchodzą w gre, czyli zetor i NH, chociaż i tak sądze że NH jest o niebo lepszy od zetora, chociażby sam EHR, co w głównym ciągniku w gospodarstwie znacznie poprawia komfort... Ale to tylko taka moja wstępna propozycja...

Wszystko jest ok... wszyscy coś tam piszą <_< Ale czy autor zdaje sobie sprawe z różnicy ceny np. między Farmtrackiem, a NH T 5050??? ;) Chyba że dysponuje taką ilością pieniędzy że jest to bez znaczenia... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromar1991    0

co ty mówisz , farmtrac i pęknięty wał ? w farmtracu jest orginał perkins i tam nie ma mowy o pękniętym wale ! a jeśli chodzi o model to radzę nowy model farmtrac 690dt on ma 87,8KM i w orce na 100% sobie poradzi , jest to ciężki ciągnik napewno zda egzamin u ciebie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'dawid1997' ale bajkami sypiesz kurcze na dobranoc Ci je czytajo czy jak? <_< :P Zetor sie łamie i duzo pali ha ha ha dobre <_< Kolego mialem już nie jeden ciągnik MF JD Case Zetor i wiem że z Tych ciągników najlepszy jest JD i Zetor i to jest bujda że Zetor i JD dużo pali własnie tak nie jest!!! MF 3060 i Case mx100c więcej spalały niż 9540 i nie były takie silne MF na 4 polowej ciągnoł talerzówke 2,3 a Zetor sąsiada 5211 na 2 szosowej i latał z nia aż miło było a jak miałem Case to z pługiem obrotowym 4 skibowym i na 1 szosowej chodził bo nie mógł a Zetor 9540 lata sobie na 2 szosowej i 2na przyśpieszaczu i dużo szybciej ciągnie je. I jak nie wiesz ile pali Zetor to prosze nie pisz głupot bo to jest bez sęsu nawet. I że Zetor ma słaby silnik to nie pisz bo Perkins to przy nim nic! ;) Ja bym postawił na Zetora najlepiej wykonany nie to że mam Zetory czy coś ale wystarczy się popatrzeć i widać kto jest leposzy i ma lepsze osiągi hydraulike podnośnik itp.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

ja może zamiast proximy zastanowiłbym się nad najmniejszą forterrą - lepiej się nadaje na ciągnik główny a dużo więcej od proxy nie spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To ile tak wogóle dla formalności kosztuje katulanie ten jx czy nh td 95?

 

i wcale nie tak dużo pali jak tam wyżej pisze ktoś ci bzdur naopowiadał wystarczy poczytać temat o spalaniu zetora.

 

Poczytałem te wszystkie tematy i jasno z nich wynika że nowe zetory dużo palą!!! a stare zetory były oszczędniejsze, no może ta nowa skośnooka proxima jest oszczędniejsza od swojej poprzedniczki (ktoś tam ma od niedawna i przyzwoite wyniki spalania podaje), ale stara proxima dużo pali, może ma kopyto ale i dużo pali - 2-3l/godz więcej od agrofarma 85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj