kamil18fmr

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Polecane posty

mirasek    13
w ciągniku 80 km będzie wałek 1000 obr czy 750(eco)?

Zdecydowanie 750 czyli 540E bo obroty robocze (~500) uzyskiwane są przy optymalnych obrotach silnika (zazwyczaj w okolicach największego momentu obrotowego) a przy 1000 żeby na wałku uzyskać ~500 obroty bedą za niskie czego układ korbowy silnika zbytnio nie lubi. Na tak niskich obrotach jednostkowe zużycie paliwa jest zazwyczaj większe więc praca na 1000 w maszynach na 540 jest moim zdaniem bez sensu. Po to są obroty 750.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No tak lepszy 750, ale w mtz 1000 obr jest przy 2300 obr silnika, więc jeśli inna marka stosuje 750 przy 1950 obr to właściwie pronar czy belarus ma wałek 540 ECO :) , a nawet odrobine bardziej eco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
No tak lepszy 750, ale w mtz 1000 obr jest przy 2300 obr silnika, więc jeśli inna marka stosuje 750 przy 1950 obr to właściwie pronar czy belarus ma wałek 540 ECO :) , a nawet odrobine bardziej eco :)

Nie widziałem jeszcze 540E przy 1950rpm (może chodzi Ci o zwykłe 540? Bo nie ma maszyn na 750), zazwyczaj ekonomiczny WOM jest gdzieś w okolicach 1400rpm, a w Pronarze przy womie 1000 miałbyś ~500 na wałku przy obrotach poniżej 1200rpm, czyli zdecydowanie za nisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wiadomo o co chodzi 750 obr wałka przy 2000 silnika czyli przy 1400 obr silnika mamy 540, 500 obr to dla mnie za mało w mf 255 jest przy 2200 obr 680 obr wałka, ja pracuje około 2000 - 2100 czyli mam około 600 więc w mtz jak będe pracował na 1400 z rotacyjną będzie OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

nie chce zakladac kolejnych tematów, wiec pytam tutaj B)

mianowicie.... Gdzie reguluje sie sprzeglo od przedniego napędu w pronarze 82SA??

Ostatnio odczuwam jakby coś slizgal :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

a dajcie spokój te ruski to lipa lipa i jeszcze raz lipa!! nie chce tego za darmo za ta kase wole cos z zetora lub zachodnich uzywek.

Edytowano przez Nikita_Bennet
ortografia

zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
a dajcie spokuj te ruski to lipa lipa i jeszcze raz lipa!!! niechce tego za darmo za ta kase wole cos z zetora lub zachodnich urzywek

,,za te kase" -no oczywiscie jak dolozysz kupe kasy to bedziesz mial :) B)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
a dajcie spokuj te ruski to lipa lipa i jeszcze raz lipa!!! niechce tego za darmo za ta kase wole cos z zetora lub zachodnich urzywek

Możesz powiedzieć dlaczego tak uważasz? Daj nam tutaj popis konstruktywnej krytyki lub chociaż uzasadnij swoje zdanie nie robiąc blędów ortograficznych.

Jestes nowy na forum ...


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Juz uzasadniam Nikito w 2001r kupiłem Mtz-a 82a nowego namowił mnie do tego kolega "za małe pieniadze bedziesz miał nowy ciagnik" no to kupiłem w 2004 sprzedałem i to była najgorsza inwestycja w moim zyciu. 2 razy było robione sprzegło silnik mokry od oleju, kupiłem nowa pompa paliwa, przedni naped nie chciał sie właczac, sprezarka prawie nie miała cisnienia, biegi zaczynały sie zacinac (trzeba było gasic czasami ciagnik zeby wyjac wajche z biegu) i tylny podnosnik - pompa sama sie opuszczała. zrobiłem nim prawie 900mtg .I to wszystko w nowym ciagniku. mam 2 zetory starsze od tego i w nich prawie nic nie grzebałem. nie chce wiecej takiej lipy za darmo nawet. za 60 pare tysiecy to nie musze dokładac i kupuje fajnego zetorka czy innego zachodniego traktora. a ty nikita nie musisz straszyc ludzi banem za ortografie troche luzu pozdro


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Juz uzasadniam Nikito w 2001r kupiłem Mtz-a 82a nowego namowił mnie do tego kolega "za małe pieniadze bedziesz miał nowy ciagnik" no to kupiłem w 2004 sprzedałem i to była najgorsza inwestycja w moim zyciu. 2 razy było robione sprzegło silnik mokry od oleju , kupiłem nowa pompa paliwa, przedni naped niechciał sie właczac, sprezarka prawie niemiała cisnienia, biegi zaczynały sie zacinac ( trzeba było gasic czasami ciagnik zeby wyjac wajche z biegu) i tylny podnosnik - pompa sama sie opuszczała. zrobiłem nim prawie 900mtg .I to wszystko w nowym ciagniku. mam 2 zetory starsze od tego i w nich prawie nic niegrzebałem. niechce wiecej takiej lipy za darmo nawet. za 60 pare tysiecy to niemusze dokładac i kupuje fajnego zetorka czy innego zachodniego traktora. a ty nikita niemusisz straszyc ludzi banem za ortografie troche luzu pozdro

wiec czemu dopiero teraz piszesz to -mogles od razu na poczatku (a przede wszytkim troche deliktniej)

i nie bylo by problemow, a tak to piszesz na forum (kozaczysz) wiec w jakis sposób trzeba Cie ,,przygasic'' B)

pozdro


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
....a ty nikita nie musisz straszyc ludzi banem za ortografie troche luzu pozdro

 

jako moderator.

Luz luzem ale byki dalej robisz. Ortografia i ogólnie styl wyslawiania swiadczy o Tobie a uzytkownicy swiadczą o jakosci forum. Jesli Ty robisz byki inni tez będą robić i forum zejdzie na psy.

Jako mod dałem Ci ostrzeżenie i prosbę o poprawę no i zostalo odznaczone w Twojej karcie za co dostałeś ostrzeżenie - jesli będziesz tak dalej robil i inni moderatorzy tez wpiszą Ci parę ostrzeżen to pozniej do bana nie jest daleko a uwierz mi ze kilkudniowe bany juz ludzie dostali.

 

prywatnie.

mam to gdzies jak piszesz o ile tego ja nie czytam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

a moze ja mam dysleksje i dysgrafie?! daj spokój to tylko błedy najważniejsza jest tresc a nie ortografia skoro to ci tak przeszkadza to moze nie baw sie w moderatora a zajmij sie uczeniem polskiego. bez obrazy


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

może sprawę miedzy nami przeniesmy na priva (PM)?? lepiej na tym obaj wyjdziemy i wątek także.

 

wątek jest o pronarze a nie o ortografii B)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

Witam. kumpel z którym chodze do szkoły ma 1025 i........ oberwało mu się tylne zawieszenie jak nalał do beczki gnojowicy 8 tys. litrów. i wyjeżdżał z podwórka. na szczęście był na gwarancji i naprawili to. powiedział ze drugi raz by nie kupił. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

witam ja mam pronara 82a niedługo koczy dwa lata i jedna awaria jaka mu sie przytrafiła to zatarla sie sekcja w pompie paliwowej troche to zaskakujące bo to czeska pompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

trudno tu cokolwiek powiedzieć mam nowego pronara i ursusa i jak narazie to mniej problemów stwarza pronar praktycznie to wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
trudno tu cokolwik powiedziec mam nowego pronara i ursusa i jak narazie to mniej problemow stwrza pronar praktycznie to wcale

Jaki to ursus i jaki pronar jakie roczniki? <Może ostatnio pronar poprawił jakość, koleś ma 2 letniego pronara 1200 mtg i nic mu jeszcze nie walneło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
trudno tu cokolwik powiedziec mam nowego pronara i ursusa i jak narazie to mniej problemow stwrza pronar praktycznie to wcale

a co się psuje w ursusie?


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

oba sa z 2006 a przy ursusie siadła sprerzarka mial tez przeciek na pokrywie zaworów ta pokrywa to jak z waty taki materiał ze szok

---połączone---

 

pronar 82a i ursus 3512 agro bis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enol    0

Mam pronara od czerwca 2006 r i do tej pory serwis był u mnie 12 razy i zapowiada sie ze trzeba bedzie znowu dwonić bo niedoładowuje akumulatorów i sprzęgło szwankuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lechu0042    0

ja tam nie rozumiem tych waszych wypowiedzi u mnie kto ma mtz chwli go sobie ja wiem jak ludzie jezdza ciagnikami nie spardzaja stanu oleju stanu płynow przegrzewaja je aby tylko do przody chłodnice nie poczyszczone ciagniki jednym słowej zaniedbane i ujeban... pod sam dach i aby tylko w pedał maszyny dotarte na odwal sie kazdy kupuje ciagnik o od razu w płóg na 3 albo i jeszcze lepiej na 4 skibi na obotke i w pedał i ciagnikiem jezdzi na rok 20 innych operatorów a to niestey nie wpływa korzystnie na ciagnik to trzeba pomyslec i zastonowic sie co sie robi czytam te wasze wypowiedzi a bo to ktos tam włał 8 tys litów gnojowicy i urwało mu sie zawiesie a cikawe jak z tym jechał ze m u sie urwało do sprzetu tez trzeba umiec podejsc a nie ze jest on nowy to wszytko musi byc dobre i działac nie wiadomo jak niezawodnie ja tam jedziłem tym sprzetem i ganiałęm go na 4 skiby i smigał i nie narzekałem a ze miał wycieki to wszedzie sie zdarze ze cos sie tam gdzies poci przy uszczlekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj