kamil18fmr

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Polecane posty

krzych    1

U mnie sasiad ma MTZ 82A i ciaga nim 5 skibowy pług zagonowy i agregat uprawowo siewny 4,20m tak 4,20m troche przesada bo on ma zapotrzebowanie mocy 120km. ale to zadna robota bo on nim tylko grodki rozkrusza bo jak go głebiej zasadzi to traktor staje a poza tym na szosie jezdzi z nim pomalutku bo mu przód zrywa Ten mój sasiad to idiota i z tym pługiem tez wyskoczył ma ten ciagnik od 2000r i robił sprzegło przedni most i wiele innych rzeczy. ale co sie dziwic jak wczesniej całe zycie jezdził władimircem to kupił to i myslał ze to jest duża moc. a to tylko kolejny ruski wynalazek. Ja nie chce MTZ nawet za darmo. za 60 pare tysiecy to bede miał takiego uzywanego ZETORA ze palce lizac. pozdro nie kupujcie niebieskiej LIPY

Edytowano przez Nikita_Bennet
ortografia

2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3
U mnie sasiad ma MTZ 82A i ciaga nim 5 skibowy pług zagonowy i agregat uprawowo siewny 4,20m tak 4,20m

No napewno 4.2 metry ciagnie hehe, zarty jakies :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
U mnie sasiad ma MTZ 82A i ciaga nim 5 skibowy pług zagonowy i agregat uprawowo siewny 4,20m tak 4,20m troche przesada bo on ma zapotrzebowanie mocy 120km. ale to zadna robota bo on nim tylko grodki rozkrusza bo jak go głebiej zasadzi to traktor staje a pozatym na szosie jezdzi z nim pomalutku bo mu przud zrywa Ten muj sasiad to idiota i z tym pługiem tez wyskoczył ma ten ciagnik od 2000r i robił sprzegło przedni most i wiele innych rzeczy. ale co sie dziwic jak wczesniej całe zycie jezdził władymircem to kupił to i myslał ze to jest duza moc. a to tylko kolejny ruski wynalazek. Ja niechce MTZ nawet za darmo. za 60 pare tysiecy to bede miał takiego urzywanego ZETORA ze palce lizac. pozdro niekupujcie niebieskiej LIPY

a ja jestem innego zdania:

,,dbasz to masz nie dbasz to nie" jak on tak meczy ciagniki to nawet jelonek nie wytrzyma u niego a nie wspominajac o zetorze :)

i pamietaj za 20tys kupisz mtz'a w lux stanie a za 60tys to bys mial 3 takie oszczędne :)

a co do siewnika to moj pronar ma co robic w samym agregacie tej szerokości a piotrus89 to uprawowki jeszcze na lyzke od tura ziemi nabiera :)

:):) ale z Ciebie talent :):)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych    1

No BEZ KITU kupił agregat 4,20m ale tak ja pisze wam ciaga go tylko po wieszchu i praktycznie rozkrusza nim wieksze grudy bo ciagnik nie daje rady a z tym pługiem 5 skib to kupa dymu z tłumika i prawie stoi w miejscu. a i robi w nocy zeby w dzien sasiedzi nie widzieli i sie nie smiali


2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Co za paradoks, najwiecej skarg na te ciagniki mają ci, ktorzy tych ciągnikow w ogóle nie mają, podobnie jest z Bizonami, :):) śmiech na sali

 

A agregat upr-siew to jest takie cos jak na Zdjęciu , 4.2 metra do MTZa to przegiecie jak ch****a, abstrakcja, zastanow sie co piszesz

Edytowano przez Nikita_Bennet
wulgaryzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
No BEZ KITU kupił agregat 4,20m ale tak ja pisze wam ciaga go tylko po wieszchu i praktycznie rozkrusza nim wieksze grudy bo ciagnik niedaje rady a z tym pługiem 5 skib to kupa dymu z tłumika i prawie stoi w miejscu.a i robi w nocy zeby w dzien sasiedzi niewidzieli i sie niesmaiali

ej ale agregat uprawowo-siewny sie troche rozni od uprawowego :):)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych    1

no no poszedłem przeczytałem na moim 3,60....agregat uprawowy przedsiewny .....SORY pomyłka


2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych    1

pasuje hahahah kiedys nakrece film gdzies zza krzakow i zobaczycie jak on tym robi to nie jest robota to bezzsensowne wypalenie paliwa i meczenie ciagnika

Edytowano przez Nikita_Bennet
ortografia+literówki

2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

To albo źle ustawia ten agregat, albo koleś to fajtłapa, zobacz se moj MTZ z agregatem, na filmie z linku ponizej, ten zestaw jest cięzszy niz uprawówka 4.2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych    1

zresztą jak może pasować skoro ciągnik ma 80km a agregat ma zapotrzebowanie mocy 120km człowieku to tak jakby do c-330 agregat na gruberze 2,8 gdzie przy nim c-385 ma co robic


2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

agregat uparawowy to taki:

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=17881 :) na mzt'a to zaden problem :):)

hehe dobrze ze wyjasniles ja musialem odejsc na kilka minuut od kompa bo sie kladlem ze smiechu :)

bo w 4m uparwowo-siewnym to ten ciągnik ma co robic :) :

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=13335

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=13263

 

pozdro


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych    1

no przecież napisałem ze uprawowy przedsiewny pomyłka była....i ty niby 60ką ciągasz ten 4,20 k***e to ty masz chyba podtlenek azotu bez kitu


2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
no przeciez napisałem ze uprawowy przedsiewny pomyłka była....i ty niby 60ką ciagasz ten 4,20 kurde to ty masz chyba podtlenek azotu bez kitu

teraz to ja z siebie idiote robie :):) tak tylko zapiąlem :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych    1

No jeszcze raz ci napisze że uprawowy przedsiewny 4,20 i ten MTZ przy nim sie wykancza. jak masz jakiejs firmy NO NAME lekki i robi tyle co brony zwykłe to ci sie nie dziwie ze twój MTZ to ciagnie

---połączone---

no i czytajcie dokładnie

---połączone---

Piotrku podobne jak na moim linku składany na dwa siłowniki i na podwójnej ramie


2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

powiedz nam czemu sadzisz ze ruski sa nie dobre??

tylko nam uzasadnij :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych    1

a czy ruscy cos kiedys dobrze zrobili?!! hahah a po co ktos robił od razu taki temat postu Pronar - AWARYJNOSC. po pierwsze tak jak pisze za małe pieniądze nic dobrego nie kupisz a jezeli już sie zdecydujesz to potem masz z tym same problemy. po drugie te MTZy, jest ich u mnie w okolicy chyba ze 4 chodzi mi o te niebieskie to na pewno w 3 robili juz sprzegło i ten mój sasiad przez płot.. cały czas praktycznie cos koło niego chodzi i nie tylko on i inni posiadacze też narzekają na te ciagniki. ja mam zetora 7211 z 90r od nowosci i jak juz gdzies pisałem przekrecił sie w nim licznik motogodzin a on robi i w polu i w lesie. i wymieniłem tylko pompe wodna i tryba blokady. a ty marcin masz 16 lat to co ty mozesz wiedziec zachwycony jestes nim bo ładnie wyglada. masz tego MTZa bo twojego starszego nie stac na nic lepszego


2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
a czy ruscy cos kiedys dobrze zrobili?!! hahah a po co ktos robił odrazu taki temat postu Pronar - AWARYJNOSC. po pierwsze tak jak pisze za małe pieniadze nic dobrego niekupisz a jezeli już sie zdecydujesz to potem masz z tym same problemy. po drugie te MTZy jest ich umnie w okolicy chyba ze 4 chodzi mi o te niebieskie to napewno w 3 robili juz sprzegło i ten muj sasiad przez płot.. cały czas przaktycznie cos koło niego chodzi i nietylko on i nni posiadacze też narzekaja na te ciagniki. ja mam zetora 7211 z 90r od nowosci i jak juz gdzies pisałem przekrecił sie w nim licznik motogodzin a on robi i w polu i w lesie. i wymieniłem tylko pompe wodna i tryba blokady. a ty marcin masdz 16 lat to co ty mozesz wiedziec zachwycony jestes nim bo ładnie wyglada. masz tego MTZa bo twojego starszego niestac na nic lepszego

no wiesz moze i mnie nie stac (chociaz ja mam inne zdanie) w mojej okolicy jest 7 niebieskich (2001r, 2002r, 2003r, 2X 2004r, 2005r, 2006r) -cos o nich wiem, sam jestem posiadaczem pronara. A o tych starszych mtz'ach nie wspone ile ich jest.

a ja w swoim robilem:

Motogodzin mam okolo 1200, 4 razy zmienialem tlumik bo sie urywal (piaty jest juz wzmacniany), zmienialem tarcze sprzeglowa bo w stollu ja spalilem;) mechanik mnie wyniosl 200zl i czesci 150zł a tak po za tym to takie drobne usterki (kilka przelacznikow zmienilem, pokretlo od wlaczania sprezarki, zbiorniczek od paliwa do swiecy zarowej, waz ktory idzie z rozdzielacza do tloka przy podnosniku, radio, oparcie od siedzenia, alternator, no i mialem kilka problemów z instalacja i z wlaczaniem przedniego napedu) i jeszcze byly chyba jakies problemy ale uważam ze nie jest tak źle jeszcze naprawa sprzągla jak dla mnie 350zl to jest smieszna cena :)

mimo tych usterek jest godny polecania dla kazdego przecietnego rolnika :)

 

P.S dajmy sie wypowiedziec innym uzytkownikom pronara co?? a nie ze ,,gdzies tam slyszalem" :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych    1

to ty to wszystko wymieniałeś czy twój tato? a widzisz a ja dla porównania w 7211 tylko to co ci napisałem i mam jeszcze 10540 z 97r od nowosci i tez w nim nic nie robie NIC A NIC!! i ty to robisz prawie w nowym ciagniku a ja mam troche starsze i nic. no ale jezeli nie stac kogos na lepszy to ten mu wystarczy. i nie gdzies tam słyszałem tylko widziałem za płotem u sasiada


2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
to ty to wszystko wymieniałes czy twuj tato?

Nie ja i nie moj tato :) w wiekszosci mechanicy -bo byl na gwarancji!!!

a po gwarancji sprzeglo to naprawial nam mechanik :)

usterki fabryczne zostaly naprawione -narazie ,,chodzi" bez zarzutu :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

skoro jest trend w postach, ze "podobno", ze "slyszalem tam od kogos ", a tu "znajomy tak, znajomy siak..." , to ja tez powiem...moj sasiad, prawie zza plota ma niebieski pronar 82a z 2001 na stożkowym przednim moscie, ma Tur 5 , ciaga niemal te same maszyny co moj Belarus, tj agregat upr-siew famarolu 3m, no plug to ma 4 zagon, ja mam 3 obrotową, gospodarstwo ma nachylenie co moje, czyli wozi Turem bele sianokiszonki caly czas, nic mu nie nawaliło, zadne sprzeglo ani most, ani nic, tylko w porownaniu z moim to leje mu hydraulika w okolicach pompy, ale wozi sie tym pronarem bez zarzutu, jak kto dba to i ma, a zachodnie maszyny sie rowniez psuja nie tylko pronary, lecz w porównaniu z pronarem 10x droższa naprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj