kamil18fmr

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kopek22    3

mój wuja ma MTZ z 1993 to na silnik nie narzeka, jeszcze przy nim nic nie robil , nawet pierścieni nie zmienial,, ale hydraulika to koszmar, caly czas cos przecieka, cos leci, cos nie podnosi itd

 

a ostatnio jakiegos rozdzielacza szukal i nie mogl dostac i maja mu podobno z bialorisi sciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
moim zdaniem jest to dziadostwo

 

a ja mogę powiedziec ze jestes ham.

po pierwsze używasz wulgaryzmow.

po drugie nie piszesz dlaczego to jest dziadostwo czyli przejaw krytykactwa a nie konstruktywnej krytyki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz22    2

czesc z tego co slyszalem to tak rozmawialem ostatnio ze znajomym i on ma pronara 82a i mowil ze caly czas cos sie psuje na jesieni stanąl mu w orce i musial dokonczyc sześćdziesiatka mowil ze teraz by go nie chcial nawet za darmo pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

hej nie posiadam pronara ale u mnie we wsi jest ich sporo więc znam opinie a temat tej marki

więc pronary troszeczkę ciekną, ale za taką cenę nie znajdzie się tak dobrego traktora jak pronar


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dyskusja jest ciekawa a Polski rolnik śmierdzi kasą. Pronara czy mtz nie chcą za darmo ,fiatem nikt nie jeździ bo mercedes s-klasie lepszy, w łazienkach jacuzzi bo wanna obrzydła a telewizor to tylko plazma i min.42 cale.Panowie albo żyję w innym kraju albo kogoś po*********ło a może to marzenia faceta na c-328. Pytanie za krzynkę piwa- kto w tym roku jedzie na wczasy za 2000zl a precyzyjniej kogo na to stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

xemit, czasami to naprawdę wypisujesz mądre stwierdzenia!!!

 

A ta sprawa z wodą to strasznie nie przyjemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Dyskusja jest ciekawa a Polski rolnik smierdzi kasą.Pronara czy mtz nie chcą za darmo ,fiatem nikt nie jezdzi bo mercedes s-klasse lepszy,w łazienkach jakkuzi bo wanna obrzydla a telewizor to tylko plazma i min.42 cale.Panowie albo żyję w innym kraju albo kogoś po*********ło a może to marzenia faceta na c-328.Pytanie za krzynkę piwa- kto w tym roku jedzie na wczasy za 2000zl a precyzyjniej kogo na to stac.

 

a co to ma do pronara? :(


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzic, bo ktos tam powiedział komuś ze mu sie popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0

Mój PRONAR 1221A obrabia 60 ha, mam do niego duże maszyny, w pełni wykorzystuje jego moc i nie mam żadnych awarii. Na gwarancji miałem wymieniany alternator i to wszystko. Ciągnik pracuje z turem SIPMY T-426, miałem drobne przecieki z rozdzielacza ale doszedłem do tego ze to z węzy i usterka usunięta. Ogólnie chwale sobie ten ciągnik, to moja trzecia rosyjska maszyna i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumun19    9

Dzis jezdzilem po placu w młynie Pronarem 1025(czy jakos tak) z pelna przyczepa zboża i troche milo mnie zaskoczył Pronarek, bo w kabinie nawet w miare bylo cicho, i wygodnie:)Ale po okolo 5 tysiacach motogodzin silnik po zgaszeniu miał duze problemy z uruchomieniem:/ i skrzeczaca skrzynia biegów....Ale wg jest to ciagnik warty zainteresowania, jezeli ktos ma malo ha i mało kasy na zachodni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

niektórzy uważają ze nowe pronary to szmelc itp ale jak to byłby szmelc to by ludzie nie kupowali a ile nowych pronarów u was we wsi jeździ ??? i przecież pronar ma wprowadzić modele do 260 km a czemu bo ma kasę a czemu ma kasę bo ludzie kupują . czyli jak kupują to taki zły on nie jest


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
niektórzy uwazają ze nowe pronary to szmelc itp ale jak to bylby szmelc to by ludzie nie kupowali a ile nowych pronarów u was we wsi jeżdzi ??? i przecierz pronar ma wprowadzić modele do 260 km a czemu bo ma kase a czemu ma kase bo ludzie kupują . czyli jak kupują to taki zły on nie jest

Ludzie kupują bo koniecznie chcą mieć nowy ciągnik (boją się pewnego ryzyka związanego z kupnem używki), a nie stać ich na cokolwiek lepszego, więc biorą Pronara. Gdyby polski rolnik miał kase Pronar przestał by sie sprzedawać (popatrz na statystyki sprzedaży ciągników np. w Niemczech). I jak stara prawda ludowa głosi, najtańsze rzeczy nigdy nie były i nie bedą dobre. Dlatego Pronara kupuje sie tylko raz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a pan M ze wsi K ma mtz 52 i rok temu kupił belarusa 820


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Bo nie stać go było na choćby Zetora a potrzebował drugiego ciągnika. Poza tym pisze o Pronarze a nie MTZ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1
a ile nowych pronarów u was we wsi jeżdzi ???

 

U mnie we wsi nie pracuje ani pronar ani mtz :P:o


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

wtrącę kilka słów.

gosc u nas ma mtz'ta - dziala pięknie i jest zadowolony.

niedawno dwoch gosci w sąsiednich miejscowosciach kupilo belaruski - jeden ma ciągle problemy.

 

mnie dziwi inna sprawa - ludzie kupują belarusa 81 konnego i myslą ze do tego czepią sprzęt od u912 i tu są w blędzie.

imho kupno takiego belaruska ma sens gdy potrzebujemy zamiennika dla ciągnika klasy c360 czyli czegos o mocy 50KM lub trochę więcej.

wtedy nie będzie tak awaryjny. bo przyznacie sami ze jak da mu się sprzęt od 912 czy 914 to niestety ale szybciej siądzie niz taki ursusik.

 

zresztą spójrzcie cenowo - ze pieniądze wydane na takiego belaruska nie starczy nawet na nic nowego co ma 60 KM. mam racje??

 

 

sam się zastanawiam nad belarusem ale musialbym dokupic z 15-20 ha i robilby raczej w transporcie, prasie o ktorej mysle itp bo do cięzkich zadan pozostanie 10145


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
a ile nowych pronarów u was we wsi jeżdzi ???

u mnie we wsi nie ma ani jednego nowego pronara i nie zanosi się aby takowy w najbliższych latach się pojawił. jest za to jeden mtz82ts z98ri jeden stary belarus z lat 80. w sąsiednich wioskach jest za to 2 nowe pronary 82 i chyba na dniach przybędzie kolejny.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
a pan M ze wsi K ma mtz 52 i rok temu kupił belarusa 820

i narzeka na Belarusa??


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

@marcin974 narazie chyba nie narzeka

 

@mirasek to podam inny przykład a pan Franek D. ze wsi B kupil belarusa ale w jego przypadku bylo go stac na lepszy traktor


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
@marcin974 narazie chyba nie nazeka

 

@mirasek to podam inny przykład a pan Franek.D ze wsi B kupil belarusa ale w jego przypadku bylo go stac na lepszy traktor

Po 30mth zaczęło sie lać z przedniej zwolnicy, niedawno hydraulika zaczęła sie pocić. Może to przez te upały? :P To że kupił Belerusa nie znaczy że to super traktor, pewnie poprostu szukał oszczędności. Mnie też było stać na dużo lepszy ciągnik niż MF ale po co odrazu pchać wszystkie pieniądze w traktor? Głupota! Najlepsze ciągniki to te które najlepiej sie sprzedają, popatrz na tabele w tym temacie http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?sho...t=0&start=0 , Belarus jest na szarym końcu, oczywiście Polska to wyjątek... :P Skoro uważasz że Pronar jest taki the best to go sobie kup, nikt Ci nie broni, tylko nie miej pretensji potem jak sie będe z Ciebie śmiał :P i pewnie nie tylko ja...

 

Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a u mnie w okolicy przez ostatnie 12m-cy przybyło 6 nowych ciągników jeden JD 5720 jeden Farmer 100km i 4 belarusy...a najlepsze jest to że tylko JD był kupiony na kredyt MR a reszta na... renty strukturalne :P mało tego to pewnie przez następne 12m-cy przybędzie jeszcze co najmniej trzy nowe belarusy...chyba że się rozmyślą :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj