kamil18fmr

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartus16    10

zalogowałeś sie na forum 2 godz temu i juz takie zamieszanie robisz weź najpierw naucz sie nim posługiwać a dopiero potem pisz ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Naucz się własnie pisac w odpowiednim okienku. ;)

 

Chyba zartujesz z ta masa co?

Pronar ma jak najbardziej odpowiednia mase jak na swoja moc powiem nawet ze jest ciezki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
Naucz się własnie pisac w odpowiednim okienku. ;)

 

Chyba zartujesz z ta masa co?

Pronar ma jak najbardziej odpowiednia mase jak na swoja moc powiem nawet ze jest ciezki.

Ja rownież uważam ze masa jest dobrze dobrana bo nie jest za cieżki ani wcale lekki. Z odpowiednimi maszynami nie ma najmniejszych problemów a po dociażeniu może ciagnac sprzet dedykowany wiekszym ciagnikom. Masowo przewaznie jest troche ciezszy od ciagnikow podobnej mocy. Ale to jest temat o awaryjnosci a nie walorach uzytkowych... u mnie usterka byl walniety simering na pompie co nie przeszkadzalo w pracy ciagnikiem ale niestety skutkowalo przedostawaniem sie oleju do skrzyni. usuniete na gwarancji. uchwyt od lusterka sie urwal po zachaczeniu o galaz i to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
może nie dusisz dość silnie na gaz? naduś dobrze,a kolega pronar ma 1420mtg i ciągnik jest z 2001 roku?

Nie duszę, ale z 2 tys obrotow nie schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja duszę tak jak w każdym moim ciągniku, jakoś w Pronarze się nie oberwał, w 60-tce się nie oberwał, w T25 też się nie oberwał...


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Pronarze 1025A 2005r 760mth:

-urwana dźwignia od przełączania obrotów WOM (awaria usunięta przez serwis)

-2x zakleszczyła mi się skrzynia (sam zrobiłem, 0 kosztów)

-wymieniłem paski klinowe

-nawalił stycznik od rozrusznika

-nagminnie pęka przewód paliwowy między pompką zasilającą a filtrem paliwa

-podgrzewanie powietrza w kolektorze ssącym nie działa

 

W MTZ 82 1999r 3000 mth od urodzenia z turem

-kilka razy przedni most, ale jak bodajże 5 lat temu założyliśmy elementy od TS jest ok

-skrzynia padła po 5 latach

-sprzęgło robione 2 razy

-rurka od chydrauliki między pompą a rozdzielaczem chyba 3 siedzi, ale ta ostatnia już długo

-pompa od wspomagania to chyba już 6

-pompa chydrauliczna już ledwo dyszy

-wtryskiwacze wymieniane

-przednia felga pękła

 

To tyle tych awari które mi utkwiły w pamięci. Chyba było jeszcze trochę tych drobniejszych, ale weź sie cofnij pamięcią 10 lat do tyłu ;)


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

panowie to jest traktor na 10-20 ha,raz na jakiś czas ocś tam nim porobić,później przy nim oczywiście,jakieś trzy lata temu zciągałem z drogi mtz bo oplem kadetem mu obbił przedni napęd,co ciekawsze opla gość szybciej naprawił pomimo że go rdza już jadła,dobrze że mój ojciec pozbył sie kacapa,zastąpił go 912 który do dziś pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja powiem tak, na ruska nie ma rady. Jeden będzie pracował dość długo na dużym areale i będzie miał mało awarii a drugi będzie się psuł, będzie się z niego lało ipt... Jak kto trafi no i czasami też od kierowcy dużo zależy


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

od razu ruskie to złe, te wszystkie bajki o awaryjności pronarów myslałem kiedyś że to bajka ale mam w rodzinie serwisanta i przyznaje że jakość montarzu ciągników z pronaru jest kiepska i poleca belarusy, ciągnik mtz ze swojej natury jest bardzo prosty i tam naprawde nie ma się co psuć ale w pronarze musieli coś tam nadziubać i poprawić coś co nie trzeba naprawiać, a tak wogóle jeździłem dzisiaj belarusem 820.3 i mam porównanie do proximy i uważam że belarus jest lepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

u nas sie dba o maszyny,bez oc się nie wyjeżdza wpole,może i nam się taki trafiłi nerwów zjadł,a ursus do tej pory lalka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

U mnie to samo ciągnik bez przeglądu i bez OC nigdzie nie wyjeżdża, musi być wszystko sprawne, światła, hamulce itp.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

niedawno ojciec jechał po grubera i prawy błotnik mu odpadł,na rurze się złamało i odpadło,ach ten słaby materiał <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

w którym miejscu dokładnie sie urwał? u mnie ostro sie jeździ i nie zdarzyło sie jeszcze


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter2284    0

mój kumpel jak kupił mtz-ta to od dilera odjechał kilkaset metrów i pompa paliwa poszł ale teraz poza przeciekami to całkiem nieżle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

rura idzie od błotnika prosto, zaś po skosie i na dół też prosto do koła i tam gdzie jest po skosie pekła na środku

czy wam też pronary hamują na jedno koło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanoo19    0

Ja posiadam Pronara 82 SA i na niego nie narzekam ba nawet go sobie chwale żadnych poważnych awarii nie miał. Ciągnik jest naprawde dobry mało pali itp. Może fakt nie jest to fend lub coś innego ale wart jest swojej ceny

 

Pozdro

 

 

Jest z 2004 roku 700mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Z którego roku masz? Jaki przebieg? :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

A mój pronarek prawie zero awarji. 2004 rok prawie 1900 mth. Awarie to prawie żadne. W jakimś 2005r pompa lasneła kopcił jak lokomotywa. 2 razy spinacz który z 12v/24v przełancza. I co tam jeszcze :P A i jeszcze szprzęgło od napędu (podpora) Chyba wszystko. I przewpody o hydrauliki drobnostki. Na 5 lat sie wydaje nic. I w silniki drobne żeczy sie robiło uszczelki wtryskiwacze itp. Jak na taki sprzęt to mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Tego przełącznika 12/24 nie trzeba od razu nowego kupować tylko przeczyścić stary papierem ściernym i dalej pali ciągnik :P


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Brat jeździ w SKR Pronarem 82A w 4 lata zrobił niecałe 4000mth. A wymienili w mim 4 pompy wodne, 2 razy sprzęgło i raz rozpoławiali bo olej z silnika ciekł. Wszystkie możliwe czujnik, panel z zegarami. Zawory hamulcowe. 2 razy robili WOM(łożyska siadły) Podpora od napędu była też robiona, rozdzielacz hydrauliczny pod kabiną. Komplet końcówek wtryskiwaczy i pierścienie na tłokach. Alternator się rozleciał. Pozatym to wszystko chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

ja mam z Pronaru Zefira 85 z turem LC-3

z awari toi była wymiana pomy paliwowej bo miała wade fabryczną(scięte oringi)wymienili mi tez pompe olejowa gdyż podejrzeali że przez nią tur niechce podnosic,jednak przyczyna słabego podnoszenia były zbyt cienkie siłowniki przy tym modelu,po wymianie siłowników na grubsze problem ustapił,co prawda nie przepracowałem tym ciagnikiem wiele bo ma dopiero ok 170 mtg,ale jestem z niego zadowolony,hydraulika nie cieknie :P


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1
Brat jeździ w SKR Pronarem 82A w 4 lata zrobił niecałe 4000mth. A wymienili w mim 4 pompy wodne, 2 razy sprzęgło i raz rozpoławiali bo olej z silnika ciekł. Wszystkie możliwe czujnik, panel z zegarami. Zawory hamulcowe. 2 razy robili WOM(łożyska siadły) Podpora od napędu była też robiona, rozdzielacz hydrauliczny pod kabiną. Komplet końcówek wtryskiwaczy i pierścienie na tłokach. Alternator się rozleciał. Pozatym to wszystko chodzi :P

 

 

Ciekawi mnie z czym ten Pronar chodził... :P


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Tak jak to bywa w SKR ciągniki dostają ostro po tyłku, i w 4 lata 4000 mth :P:P:P


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Pronarek jest ciągle w ruchu. Zimą odśnieża drogi i czasem posypuje. Dużo chodzi w transporcie. Poza tym wszystkie maszyny do uprawy. Poza tym wykasza łąki (kosiarka bijakowa) i często robią na dwie zmiany. Ogólnie wszystkie maszyny są do niego dopasowane. Teraz brat mi mówił że ma 4200 godzin i to tych ruskich a w czerwcu mija mu 4 lata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackiewi23    0

ja mam pronara 82TSA juz 3 rok i wogóle nie narzekam poza przednim napędem (skrzypi pod obciążeniem) .ale takto jest zajebiaszczy . oram nim wahadłowymi 4 famarolu i sieje razem z agregatem prasuje bele przaktycznie na 40ha wszystko tylko nim robie i dostaje ostro po garach i nic nie cieknie jak tu opisujecie, kupił bym drugiego takiego jak bym miał kaske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj