kamil18fmr

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
black08    4

w tym tyg

ukręciła sie oś podnośnika (pronar 1025) koszt naprawy 150 zł


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja zato w pronarze 3 letnim mam ciągłe problemy z elektryką. Najpierw wywalało bezprzerwy bezpieczniki, potem przestały działać światła i wycieraczki, przestał zapalać (poprzepalały sie jakies styczniki), potem nie działające halogeny, nie załanczał się wom, potem znowu świtła, nie podgrzewał świec. A poza elektryką kikla razy urywał się tłumnik, wyłanczał sie przedni napęd, zepsuty alternator, czujnik ciśnienia oleju, i takie tam rózne drobiazgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusC3603p    1
Ja zato w pronarze 3 letnim mam ciągłe problemy z elektryką. Najpierw wywalało bezprzerwy bezpieczniki, potem przestały działać światła i wycieraczki, przestał zapalać (poprzepalały sie jakies styczniki), potem nie działające halogeny, nie załanczał się wom, potem znowu świtła, nie podgrzewał świec. A poza elektryką kikla razy urywał się tłumnik, wyłanczał sie przedni napęd, zepsuty alternator, czujnik ciśnienia oleju, i takie tam rózne drobiazgi

Jaki model masz tego Pronara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ja mam 4 mtzty z 85, 86,93,2002 i jakos sie nie psuja jeden jest przerobiony do lasu ma wyciagarke na stale kola od koparki lancuchowej z mtzta i jako nic sie nie dzieje ma wycieki z pod lewego tylengo kola ale to co on robi to mozna mu odpuscic co do pronarow to nie wiem ale mtzty sa ok


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bafix    0

Co wy macie do pronara denerwują mnie tacy ludzie co niemaja stycznosci z pronarem a sie wypowiadają zetor tamto zetor to co to za sprzęt ani wyglądu ani nic pronar niejest az taki drogi a i robote zrobi a jak ise nawet popsuje to mozna samemu zrobic a nie w servisie tylko.


Niech swieci słońce niech zawsze będzie Pronar niech żyje mrówka niech lata sobie pszczółka i życze wam niech dłuzej będzie lato szerokiej drogi traaaaaaaaaaaaaaaktor Pronar traktor traktor Pronar :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Moim zdaniem na PRONARA nie ma reguły jednym się psują a drugim nie i już tak musi być ;)

Ich zaleto jest prosta budowa chyba każdy mechanik sobie poradzi z naprawą a części do nich to taniocha :P

Problemem jest to że wcale nie przykładają się do porządnego montażu i jakości materiałów stosowanych do produkcji

Bo tak to ciągniki nie do zajechania !!!!! sam mam i wiem !!!!!!!


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

w tym tyg

ukręciła sie oś podnośnika (pronar 1025) koszt naprawy 150 zł

 

 

koszt częsci wałek i 2 tuleje sam robiłem wiec robocizny nie licze ( tak ten włek na u gory)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Ostatnio padł nam rozdzielacz główny cena nowego 430zł!! sam wyjąłem starego i wsadziłem nowy mimo iż nigdy wcześniej nie widziałem jak to się robi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

ja mam 1025a z 2003 750 mth i nie narzekam na niego ,wyciek z hydrauliki ,wyrobienie sie łaczenia tłoka podnośnika szelkami 2 powod to słaba jakość stali jakiej użyto .Tylko tyle się przy nim działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam 82 SA5 lat. ZERO AWARII I PRZECIEKÓW (poza urwaną gałka od biegów, sprężarki i wyłacznikiem blokady tym w przedniej zwrotnicy) Silnik jest bardzo cięzko zadusić. JD to nie jest, ale za 84 tys. warto go kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarabeusz    1

Witam wszystkich co do pierwszej sprawy naprawde nie widze tu posiadaczy MTZ ponieważ mtz i pronar to jest jeden kij a po drugie jesli chodzi o awaryjność to jest nie wielka przecieki hydrauliki owszem ale bez problemów do usuniącia koszt naprawde minimalne pompa hydrauliczna owszem niezbyt mocna koszt wymiany około 350 zl przy gospodarstwie 60h na 10 lat uzytkowania dwie pompy z czego pierwszą zawalił serwis, problemy z przednim napędem przy startch modelach z podporą na sprzęgiełkach wymienić na nową z TS koszt 500zl i to by było na tyle.Pewnie zawsze się jeszcze coś znajdzie ale to jest tak ze wszystkim i co do ceny i kosztów w utrzymaniu case i mtz do case pompa hydrauliczna 3000zl wymiana raz na12lat pewna a więc gdzie jest logika i gupota tych co niby nie mają pieniędzy kiedyś myślałem tak jak większoś na forum do momentu kiedy zaczołem kupować ciągniki zachodnie są super i komfort lepszy wygoda czasami siła do momentu pierwszej awari do mtz jade kupuje zakładam i w pole do marek zachodnich siadać i płakać ewentualnie homonto na kark i napierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

kolega ma dwu letniego mtz 82,kilka razy widziałem jak miał problemy z podnośnikiem,przednim napędem ,jest pozalewany olejem i miał pękniętą rurke od smoka pompy olejowej w silniku,jeźdźił tak tydzień,mechanik powiedział może to wróżyć niebawem remącik cena kolega pisze 84 tys może to i nie dużo ale plus te naprawy,stracony czas,swoje nerwy są tego warte. aaaaa i jeszcze jednego znam z przednim tuzem ten to pobił rekord 5 mtg i uszczelniacz w przednim napędźie siadł.pozdrawiam.mój ojciec miał tlko tego starego na zlecenia,jedno było dobre,musiał do niego wziąść beczke do gnojowicy i 5 owiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A może po prostu trzeba umieć użytkować ten ciągnik i dobrze dbać o niego :lol:


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris840    0

witam, ja mialem pronara z 2005 roku 82SA i po 1,5 sprzedalem. silnik sie gotowal, raz wymienili na nowy w fabryce i bylo lepiej troche,ale i tak woda przy prasie na 110! alternator siadl, ta mala przekladnia od przedniego napedu sie rozsypala kompletnie. wezyki od oleju przy chlodnicy oleju 2x do doku wymiana i byly kupowane orginalne,i najwieksza wtopa tego ciagnika to WOM no masakra co chwila sie slizgal i 2x nowe niby lepeze byly zakladane i zawsze to samo, tragedia ten ciagnik, ale sprzedalem jeszcze za dobre pieniadze, a kloes co kupil to po miesiacu dzwoni domnie i pyta co ja tam robilem, w sprzegle ze mu sie rozsypalo, a ja mu na to ze nic, ale i tak niewiarzyl w to, i wyszlem na oszusta a ciagnik mial przez ten czas jakies 500mtg na 1.5 roku przy 30 ha leekiej glebie, pewnie tak na 10 ha by musial robic to by byla super maszyna. pozdrawiam! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31
A może po prostu trzeba umieć użytkować ten ciągnik i dobrze dbać o niego :lol:

 

naj lepiej nim nic nie robić,po 5mtg olej się leje to żle użytkowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Rok 2001, 1420 mth, wymiana sprzęgiełka od przedniego napędu i wymiana alternatora i parę, ale to dosłownie parę awarii, typu przełącznik od świateł, sklejone kolanko od chlodnicy i stacyjka (stacyjka została przekręcona przez robotnika który chciał podjechać ciągnikiem) Z ciągnika się nie leje. A u mnie w Zetorze po 20 mth urwał się gaz nożny...


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

może nie dusisz dość silnie na gaz? naduś dobrze,a kolega pronar ma 1420mtg i ciągnik jest z 2001 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Tak, Pronar jest z 2001 roku i ma tylko 1420 mth, dziwne nie?? Ale co się dziwić jak Zetor wali 2.5 mth a Pronar 1mth, w tym cała różnica. Pronarem na dotarciu musiałem tylko 30 mth zrobić a Zetorem 100 mth ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

znajomy ma 6 letniego (chyba) Pronara 82 SA ma ok 4,5 tyś mth i do 2 tyś był niego zadowolony ale już ma go dosyc...poszło łożysko w zwolnicy 40km od domu, cały dzień go robili na drodze, dobrze że rano z domu wyjechał ;) sprzęgło raz w sezonie, ostatnio przy kukurydzy wysypało się, do skrzyni biegów zaglądał trzy razy, nie wiem co dokładnie siadło ale dwa dni roboty za kazdy raz.drobnych rzeczy nie piszę bo mi się nie chcę B)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
może nie dusisz dość silnie na gaz? naduś dobrze,a kolega pronar ma 1420mtg i ciągnik jest z 2001 roku?

82SA 2004r -ponad 2000mth,

dwa razy sprzegło -250-300mth ROCZNIE robi z kombajnem buraczanym -i wom jakos bez zarzutu działa?

raz altek -wina padnietego aku i go zjarało w kombajnie buraczanym,

chyba 5 węzy hydraulicznych -niedopatrzenie bo mozna było podłozyc cos i nie przetarłyby sie

3razy pompa wodna -moze to dla tego ze daje mu sie takie obciązenie ze temp silnika 95-1000 jest, teraz jest na boryko EKO i zobaczymy jak bedzie

dwa razy łozysko w tylnej zwolnicy -1,5godz roboty jak są czesci a koszty to 30zł łozysko, 60zł kopułka i symering groszę,

kilka przełączników -mycie myjką w kabinie...

radio -byłą tandeta ale była, sam fakt ze było w standardzie a nie w opcji cieszy, podmieniło sie tylko na lepsze i wypas

to chyba najpowazniejsze usterki, ale u nas ciągnika do koscioła to sie nie uzywa,

 

do plusów:

+silnik, niby tylko 2tys mth ale za to z jakim katowaniem... cisnienie super, olej od wymiany do wymiany starcza, szok...

od nowosci na opale....

+podnosnik, 4.5t udźwigu przodek ciągnika mozna z miejsca wspiąć przy 1200obr silnika

+skrzynia -synchro, -jak narazie bez zarzutów

+obciązenie, 450kg na przodku przydatne oj przydatne jest

+wysoko sie siedzi w kabinie

+WOM -załączany elektrohdraulicznie, do tej pory bezawaryny

 

minusy

-hamulce

-sprzegło

 

 

Ja tam na temat naszego 82SA pisalem a Wy o swoich co chcecie to piszcie, mimo tych awarii wart jest swojej ceny, tzn w 2004r wart był tych 70 paru tys.

Przy takim niedbalstwie (wstyd sie przyznać) jak u nas to świetnie sie spisuje...

 

Pracuje z agregatem 4,2m o masie 1120kg, talerzówką UG 2,8m z wałem o masie grubo ponad 1200kg, plugiem 4*35, w transporcie z HL 8t z nadstawkami i Autosan 4T tez z nadstawkami, włóką 7m tez sobie świetnie radził, zresztą zapraszam do mojej galerii B)

 

Ostatnio był u nas znajomy JD 6330 -w środku jaśniutka tapicerka, wszystko elektronika, dosłownie bajka, ale potraktowac go tak jak pronara do tej pory to nie jednemu by serce sie krajało ze dostaje tak po czterech literach, a tym toporem mozna wszystko robić...

 

 

@pioter jezeli 6-cio letni to chyba nie 82SA aczkolwiek mogę sie mylić :)

 

 

P.S mało udzielam sie na temat Pronarów bo ja wiem swoje i Wy wiecie swoje, mogę najwyzej pomóc komus w razie jakis problemów ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@marcin z tym rocznikiem to strzelałem, ale kupiony był w zakrzewie i większości napraw tam też wykonywał znajomy...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczek6    0

ja mam pronara 82SA 2004r przejeżdziłem 1200mth i wymieniłem tylko uszczelke na chłodnicy za 10 zł jak narazie to nie chce innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmtrac675   
Gość farmtrac675
Czy ciągniki Pronara to naprawdę takie buble? Po wypowiedziach rożnych osob na Agrofoto odnoszę wrażenie że tak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj