kamil18fmr

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
groszek8    1

ja ma pronar 82sa to tyle powiem komfortu to bardzo nie ma i bardzo głośny jest ale co do śilnika to nie mam zastrzeżeń choć będzie zalany olejem i tak będzie chodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Tu sie mylisz... nie to samo... Stary MTZ to byl MTZ, Do pronara to bym belarusa przypial pod wzgledem awaryjnosci...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

Proponuje wam kupic ten ciagnik, troche porobic, i dopiero zabierac głos w sprawie, 90% ludzi pier******** takie informacje na temat pronara jezdzi zdyszana 60 na wykitowaniu, albo widzialo ten ciagnik na zdjeciu, jesli przez 10 lat pracy i 2000mth, poszlo jedno lozysko w moscie, to naprawde jest to taki awaryjny ciagnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Moze troche racji masz, ale nie uwierze ze przez 2000mth jeszcze innych drobnych usterek nie miales ;)

 

Wtryskow paliwa nie robiles? Zima ladnie pali?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekb37    0

Też mam Pronara 82SA od 2005r i nie narzekam, miałem awarię w postaci przetarcia przewodu hydraulicznego i paliwowego. To były moje awarie przez 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

jesli mam byc szczery to to lozysko, i listwa zebata w pompie paliwowej, hmm bez podgrzewania palil za 3 poejsciem

A hydraulika zewnetrzna i podnosnik? ;) Jak wygladaly te 3 podejscia?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

podnosnik hmm zalezy do czego do wszystkiego co było to wystarczal, jak przyszedł talerzowy do siewnika to juz było inaczej, ale jako tako dawał rade,a podejscia krotkie jakies 5-6s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a co może być przyczyną, że wyrzuca mi wodę przez przelew w chłodnicy jak temperatura wskazuje ok 80-90*C po całym dniu ciężkiej pracy ok 3-4l a przed wyjazdem w pole zalany do pełna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

nie... nie możliwe by około 25% płynu z układu wyrzucił

 

 

a co może być przyczyną, że wyrzuca mi wodę przez przelew w chłodnicy jak temperatura wskazuje ok 80-90*C po całym dniu ciężkiej pracy ok 3-4l a przed wyjazdem w pole zalany do pełna ?

jaki ciagnik? d-243 silnik? obstawiam na uszczelkę pod głowica, spróbuj jeden dzień wogole bez korka po pracować i zwróć uwagę czy mniej nie wyrzuci czasem, podejrzewam ze chlupnie sobie ten litr i więcej nie


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja mam belarusa 1025 pracuje na 50 ha. już 4 rok go mam i bez zarzutu. Wymianiany był aby silniczek od spryskiwaczy i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Tata ma pronara 82SA z 2004r, 5lat na 50ha, 4lata na 35ha, jedyne co nie było robione w nim to taśmy od napędu WOM,

W oryginale jeszcze tylne opony, blok skrzyni, blok silnika i caly przedni most, reszta podzespołów, naprawiana, zmieniana lub do wymiany....


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogus626    8

My też mamy proniego łądnych parę latek i ani razu wiekszych problemów z nim nie bylo dobra marka tylko nie tam znana jak NH MF i dlatego dużo ludzi uważe ze jak marka tak nie znana to złom itp

 

Zobaczcie jak nasz śmiga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

ja przez 3 lata zrobilem 4000tys mtg to moge cos powiedziec na temat tych ciagnikow pronar od belarusa niczym sie rozni oprocz wizualnego wygladu i moim zdaniem maszyna nie do zajechania Jeżdze belarusem 952 i lepszego sprzetu jak narazie nie spotkalem ...nie mowie o komforcie bo zaraz beda zarzucac mi ze za malo pojezdzilem chodzi mi glownie o eksploatacje tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pronar 82sa to złom nie polecam :rolleyes:

 

Za brak uzasadnienia takiej opinii +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

Mam takowego od 9 lat i jest to dla niego obraza.Nie jest to Mersedes, ale za te pieniądze nie można więcej oczekiwać . Niedawno kupiłem Agrotrona K420 i tam to dopiero mam zastrzeżenia i to jeszcze kosztowne , a części do pronara są śmiesznie tanie w porównaniu z Deutz-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej-or    0

pronara części są bardzo tanie w porównaniu z innymi ciągnikami jak kogoś stać by co 5lat zmieniać ciągnik to nich kupi nh bo części to koszmar a pronarek ekonomiczny i w spalaniu i expleatacji głupia pompa hamulcowa nh 3000 zł

 

tyle co cały remont silnika w pronarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgadza się. Ale np. wkład do filtra powietrza: sianko kosztuje 20 zł a papierowy wkład podwójny już 200 zł. Podejrzewam że w tych nowych belarusach z układem common rail też części do układu zasilania będą dużo droższe. Swoją drogą ciekawe jak te nowe układy wtryskowe się sprawują bo mam chrapkę na takiego belarusa 95 lub 107 (chyba) koni tylko nie jestem pewien skrzyń biegów 16/4 i właśnie tego common rail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

CR nie ma się co obawiać. To prosty i łatwo diagnozowalny system. Tyle, że wrażliwy na jakość paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bo w tym systemie mamy pompę która cały czas daje duże ciśnienie, wtryskiwacze otwierane elektromagnetycznie i elektroniczny sterownik pracy wtrysków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie. Tam nie ma cudów. Jak jest prawidłowe ciśnienie na szynie, wtryski są prawidłowo kluczowane, to musi działać. A diagnoza takiego systemu jest łatwiejsza od pompy rozdzielaczowej. Wystarczy dobry manometr do 2000bar, oscyloskop z czujnikiem piezo i sondą prądową i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj