kamil18fmr

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Polecane posty

Ferdek07    75
ja tam nie rozumiem tych waszych wypowiedzi u mnie kto ma mtz chwli go sobie ja wiem jak ludzie jezdza ciagnikami nie spardzaja stanu oleju stanu płynow przegrzewaja je aby tylko do przody chłodnice nie poczyszczone ciagniki jednym słowej zaniedbane i ujeban... pod sam dach i aby tylko w pedał maszyny dotarte na odwal sie kazdy kupuje ciagnik o od razu w płóg na 3 albo i jeszcze lepiej na 4 skibi na obotke i w pedał i ciagnikiem jezdzi na rok 20 innych operatorów a to niestey nie wpływa korzystnie na ciagnik to trzeba pomyslec i zastonowic sie co sie robi czytam te wasze wypowiedzi a bo to ktos tam włał 8 tys litów gnojowicy i urwało mu sie zawiesie a cikawe jak z tym jechał ze m u sie urwało do sprzetu tez trzeba umiec podejsc a nie ze jest on nowy to wszytko musi byc dobre i działac nie wiadomo jak niezawodnie ja tam jedziłem tym sprzetem i ganiałęm go na 4 skiby i smigał i nie narzekałem a ze miał wycieki to wszedzie sie zdarze ze cos sie tam gdzies poci przy uszczlekach

Jak byś Lechu poczytał wszystkie wypowiedzi to zauważył byś że pronary sypią się i w mniejszych gospodarstwach, gdzie nie są przeciążane, a beczka 8 tyś l to do pronara jest chyba akurat, pozatym docierać należy pod obciążeniem (wszystko z rozsądkiem), kolega ma 82sa na 150 ha obecnie i nie narzeka szczególnie na awaryjność poza włączaniem przedniego napędu i spalonym sprzęgłem no i drobnymi awariami. Nie wydaje mi się żeby belarusy były mniej awaryjne od pronarów, a już nie chodzi chyba o same drobne awarie, kóre są spowodowane samą konstrukcją tego ciągnika (głupio skonstruowane chamulce, chydraulika z osobnym olejem) dzwine skrzynie biegów przecierające się przewody chydrauliczne, ślizgający się wom itd i te wszystkie niedociągnięcia składają się na całokształt,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
hydraulika z osobnym olejem

To właśnie wielka zaleta MTZ i pochodnych. Chyba tylko Fendty i niektóre Case miały taki patent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enol    0

lechu0042 co powiesz jak nowy ciągnik po przepracowaniu 2 mth nie chce zapalić serwis nie wiedział co jest zmienił rozrusznik a tu okazało sie, ze pękł wieniec nie mówiąc o tym, ze hamulce ci sie zablokują a ty stoisz i nie możesz sie ruszyc albo włączasz klime a tu ci sie na głowe leje o przeciekach nie bede mówił bo szkoda nerwów. Nie dlatego zapłaciłem tyle pieniedzy za nowy sprzet żeby nie martwić sie naprawami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0
ale w tych mtz to najczęściej co się psuje ??

 

od wentylkow po silnik! .. taki zart ale zaraz miłosnicy wschodniego sprzetu mnie zakrzycza ze to nie prawda


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

e tam przesadzacie z tym ze pronar to g........ z reką na sercu czy w innych nie ma userek?

 

moj przelatał 1010mth 2003rok i jeszcze chodzi :D

post-4110-1197548767_thumb.jpg


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

wiele zalezy od uzytkownika sprzetu jeden koles ma u nas sklad budowlany i ma w nim jd 6320 se jezdza nim oczywiscie pracownicy i ma solidny wyciek z pod glowicy mial kilka usterek i jedna awarie rewersu no ale co sie dziwic jak nikt o niego nie dba ma okolo 1500 mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

słuchajcie powyzej wymienione naprawy wymiękają z tym co ja w swoim miałem

u mnie po dwóch latach uzytkowania jedno koło sie przebiło, rozbieramy a tam za duza dentka jest -uznalismy to za przypadek

-dzisiaj w transporcie z drugiego koła powietrze wyszło -ojciec rozbiera patrzy a tam tez za duza dentka (nomalnie tak na zaklad było złozone)

nie ma co -firma the best :):):)

 

mimo tego to nie narzekam na niego :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

szkoda słów szkoda z wami gadać!!!! żałosne Dużo osób nie ma pojęcia o mtz a sie wypowiada (nie mówie tu o wszystkich ale jest kilka osó;) Jak mtz tak sie rozp*** to po hu*** ludzie je kupują przecież jak waszym zdaniem wszystko w tym ciagniku jest do du... to by nikt tego nie kupił. Ktos napisał że teraz w mtz zmienili przednie mosty i sie psuja (ale most jest zachodni!!!!!!!!!!!!)

 

 

troszkę delikatniej :P

Edytowano przez marcin974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
szkoda słów szkoda z wami gadać!!!! żałosne Dużo osób nie ma pojecia o mtz a sie wypowiada (nie mówie tu o wszystkich ale jest kilka osó;) Jak mtz tak sie rozpierdalaja to po hu... ludzie je kupuja przecierz jak waszym zdaniem wszystko w tym ciagniku jest do du... to by nikt tego nie kupił. Ktos napisał że teraz w mtz zmienili przednie mosty i sie psuja (ale most jest zachodni!!!!!!!!!!!!)

słuchaj - juz gdzieś to wspomniałem, najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy nie mają nic wspolnego z tym traktorem -90% postów na temat tego ciagnika zaczyna sie tak"

,,slyszalem ze...", ,,podobno..." -zapytajcie lysegorolnika, marcinaBelarusa, piotrusia89 co sądzą o Tych traktorach :P

mi na to wszystko to juz smiac sie chce :P

P.S podalem tylko użytkowników mtz'ów a o pronarze nie wspomnę :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
słuchaj - juz gdzieś to wspomniałem, najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy nie mają nic wspolnego z tym traktorem -90% postów na temat tego ciagnika zaczyna sie tak"

,,slyszalem ze...", ,,podobno..." -zapytajcie lysegorolnika, marcinaBelarusa, piotrusia89 co sądzą o Tych traktorach ;)

mi na to wszystko to juz smiac sie chce :P

Tu sie z toba zgadzam pisza ci co nie mają i co mieli jakieś awarie i tak powstaje mit o rozpier... sie ciagnikach rodem z białorusi o nawet w ameryce mozna spotkac tego ,,tak złego" belarusa. Kumpel co kupił belarusa to pierwsza rzecza co sie popsuło juz po 50 mth był ..... tak znany i bardzo dobry układ hydrauliczny Firmy bosch a przecierz zachodnie rzeczy miały sie nigdy nie psuć heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Popieram marcin. Niestety ale taka jest prawda. Każdy kto nie miał styczności z Mtz mówi że to kupa złomu.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Tu sie z toba zgadzam pisza ci co nie mają i co mieli jakieś awarie i tak powstaje mit o rozpier... sie ciagnikach rodem z białorusi o nawet w ameryce mozna spotkac tego ,,tak złego" belarusa. Kumpel co kupił belarusa to pierwsza rzecza co sie popsuło juz po 50 mth był ..... tak znany i bardzo dobry układ hydrauliczny Firmy bosch a przecierz zachodnie rzeczy miały sie nigdy nie psuć heheh

ale ja to myslę tak:

sąsiad przez płot sąsiada podgląda (jak zwykle ma okolo 5ha ziemi, rozwaloną c-330 i nie ma co robic) i widzi ze ten lata przy swoim traktorze z Młotkiem i bluzga, w rzeczywistości to nic poważnego (jak to w ciągnikach tego typu), potem spotyka sie na cukrowni, jarmaku, czy gdzies pod sklepem i mowi ,,a tymu to sie wczoraj rusek spier****, trzy godziny go robił" -ale nie pomysli ile go naprawa kosztowała ;)

a ja tam mieszkam na odludziu (stety, niestety) i mam luzik :P

 

to tak jak z mitem ze zetor duzo pali -owszem pali jak ktos mu ostro daje ,,po garach", w lekkich pracach ciągnik dobre spalanie

i tu jest ,,cos za cos" -wziąć 80 konnego zetora i pronara w tej samej mocy to pronar nie wytrzyma w polu -pod względem wykonanwj pracy tak, ale nie po względem spalania :P -w przyrodzie nic nie ginie :D

 

 

oj ludzie ja sie robie taki jak Lepper :):):)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

U mojego sąsiada Belarus pękł na pół, znaczy nie zupełnie bo ok. 20 cm, ale na wieś już poszła plota że ciągnik mu pękł i nawet nie opłaca się go robić, tylko na złom się nadaje. Ale gwarancji mu nie uznali, UWAGA dlaczego... bo nie miał przeciwwagi ;) Moim zdaniem powinni mu uznać, jeżeli przez brak przeciwwagi ciągnik może pęknąć to przeciwwaga powinna być razem z Turem. Ale i tak naprawa uczyni go nawet nie całe 2 tys., a jak by miał jakiegoś JD czy NH to ciekawe ile by zapłacił za obudowe skrzyni.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

O widze, ze mowa jest o mnie i o MTZ/Pronar ;) . Sam posiadam MTZ82TS

pod ta fotka napisalem awarie MTZ'a

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image37355.html

chyba niewiele co :P

jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma, jak sie dba o maszyny to chodza dlugo i niezawodnie. A taki gadanie ludzi, MTZ/Pronar to zlom to miedzy bajki trzeba wlozyc, wszystko sie psuje nawet JD czy Fendt


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
O widze, ze mowa jest o mnie i o MTZ/Pronar ;) . Sam posiadam MTZ82TS

pod ta fotka napisalem awarie MTZ'a

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image37355.html

chyba niewiele co :P

jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma, jak sie dba o maszyny to chodza dlugo i niezawodnie.

 

A jak ze spalaniem w ciężkich i lekkich pracach...?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
A jak ze spalaniem w ciężkich i lekkich pracach...?? ;)

 

 

a wiecie, ze nigdy nie mierzylem, ale 120l w orce z plugiem Unia TUR 5 skib starcza na 12godz. pracy. :P

Na wiosne zmierze to bo teraz sam sie ciekawy tego zrobilem :P


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
A jak ze spalaniem w ciężkich i lekkich pracach...?? ;)

to zalezy bo z turbo wiecej spala

ja tam na spalanie nie narzekam -zobaczymy jak inni :P

 

 

ooo kocioł 120l to nie wiem jak byś mu dawał to starczy na cały dzień

mi np. w lekkiej pracy 120l starcza na dwa dni -czyli około 20godz pracy :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
a wiecie, ze nigdy nie mierzylem, ale 120l w orce z plugiem Unia TUR 5 skib starcza na 12godz. pracy. ;)

Na wiosne zmierze to bo teraz sam sie ciekawy tego zrobilem :P

 

A ile nim za jedną godzinę zaorzesz...?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

kurcze, ale ja niepoinformowany jestem w tych sprawach :angry:

na wiosne beda wszystkie pomiary zrobione. Obiecuje

u mnie robi sie tak aby zrobic porzadnie i zdazyc w terminach ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
kurcze, ale ja niepoinformowany jestem w tych sprawach :angry:

na wiosne beda wszystkie pomiary zrobione. Obiecuje

u mnie robi sie tak aby zrobic porzadnie i zdazyc w terminach ;)

 

Ok...nie ma sprawy...tak jestem ciekawy jak MTZ wypada... :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a wiecie, ze nigdy nie mierzylem, ale 120l w orce z plugiem Unia TUR 5 skib starcza na 12godz. pracy. ;)

Na wiosne zmierze to bo teraz sam sie ciekawy tego zrobilem :P

Czyli jest bardzo oszczędny, ok. 10 l/godz. w orce to dobry wynik jak na ciągnik tej mocy, chyba tylko Perkins może mu dorównać a może i nawet nie... :P

 

Kolega posiada DF 75KM i MTZ 81KM, spalania dokładnie nie mierzył ale "na oko" zauważył że w orce tym samym pługiem DF spalił wyraźnie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj