kamil18fmr

Pronar - AWARYJNOŚĆ

Polecane posty

wsk125ccm    11
a ja tam wole zetory

 

A jak to się ma do tematu?? Następnym razem nie pisz bezsensownych wypowiedzi (brak argumentów) nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
912ursus    0

Mam pronara i sadze ze sa lepsze od massey fergusonów i fendt-ów. Wogole bez porównania ten komfort pracy i w ogole czego chciec wiecej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

ja powtórze to co mówiłem zawsze ,ze według mnie mtz-y nie moga byc dobrymi ciagnikami bo jak moze byc dobry ciagnik za 60 tys (82 KM) w porównaniu nawet z FARMEREM który za 80 KM woła prawie 100tys czego to moze dowodzic powtórze to co zawsze tylko bogatych stac na kupno tanich rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
Mam pronara i sadze ze sa lepsze od massey fergusonów i fendt-ów. W ogole bez poruwnania ten komfort pracy i w ogole czego chciec wiecej .

 

No z taka opinia to i ja sie nie zgodze, chociaz jestem posiadaczem MTZ. Ciagnik za takie pieniadze zapewnia podstawowe minimum komfortu.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
Mam pronara i sadze ze sa lepsze od massey fergusonów i fendt-ów. Wogole bez porównania ten komfort pracy i w ogole czego chciec wiecej .

Grunt to doceniać swój ciągnik ;) Ale bez przesady panowie bez przesady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
912ursus    0

nie przesadzam . ja mam takie zdanie i go nie zmienie ....... tommy66692 a Ty w ogole masz pronara ze tak mowisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a musi byc posiadaczem wszystkich marek, zeby mogl sie o wszystkich wypowiadac????

wychodzisz z jakims glupim tekstem o komforcie w pronarze, pozniej co jest oczywiste uzytkownicy sie z tym nie zgadzaja, a ty mowisz ze i tak zdania nie zmienisz.

to po co sie rejestrowales na tym forum, skoro masz swoje zdanie? forum jest po to, zeby sie wymieniac pogladami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
nie przesadzam . ja mam takie zdanie i go nie zmienie ....... tommy66692 a Ty w ogole masz pronara ze tak mowisz??

 

Tak się składa że nie mam Pronara ale kit wciskasz z tym komfortem pracy-i do tego to że jest lepszy od MF i Fendt.Bez urazy ale nawet dzieci z podstawówki o ile słyszeli o pronarze to powiedzą że jest gorszy ;) Nie ma się co oszukiwac taka prawda-nie mówię ze pronar to bubel ale na pewno nie jest lepszy od fendta i mf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Tak się składa że nie mam Pronara ale kit wciskasz z tym komfortem pracy-i do tego to że jest lepszy od MF i Fendt.Bez urazy ale nawet dzieci z podstawówki o ile słyszeli o pronarze to powiedzą że jest gorszy ;) Nie ma się co oszukiwac taka prawda-nie mówię ze pronar to bubel ale na pewno nie jest lepszy od fendta i mf.

oczywiscie -same ceny poszczególnych marek mówią za siebie ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Mam pronara i sadze ze sa lepsze od massey fergusonów i fendt-ów. Wogole bez porównania ten komfort pracy i w ogole czego chciec wiecej .

 

Dobre :P Cytat tygodnia hehehe


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Moje doświadczenia z MTZ82ts sa jak najbardziej beznadziejne, padnięta turbina 2 razy, skrzynia raz, przedni napęd 2 razy, o bolączkach z hydrauliką i pękających przewodach nie wspomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

@wlodiw jak to bylo z ta turbina? kupywales nowa czy jakas po regeneracji? Jaki byl koszt tego interesu?


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

kolego nowa teraz kosztuje coś koło 1500zł, a regenerowanie.... trzeba szukać, w moich stronach to w Lublinie robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
kolego nowa teraz kosztuje coś koło 1500zł, a regenerowanie.... trzeba szukać, w moich stronach to w Lublinie robia.

ale taka co daje 20KM to chyba 3tys -może taka by sie nie rozpadała :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spotkalem sie z komentarzem że jak może być coś dobrego skoro kosztuje 60000 zł. a co wy na to -jak może być dobre mięso z polskiej świni skoro w skupie kosztuje 3 zł.Wniosek -co ma piernik do wiatraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

dzis gadalem z gosciem co ma 2 nowe belarusy i mtz 82 mtz byl kiedys spalony ale go zrobili i do dzis jezdzi

a belarusy ma juz z rok jak nie wiecej i mowil ze zadnego wycieku zadnej awarji malo pala spokojnie jada na ruskiej i

radio slychac no i jest nawet gdzie samogone postawic ;)

i mial ogolnie bardzo dobre zdanie na ich temat no i oczewiscie mowil ze ich duzym + jest cena

u mnie w okolicy jezdzi pare belarusow a dokladniej 4 nowe 3 starsze 5 mtz i 3 pronary i ja mysle ze gdzyby byly az takie zle to by sie rozeszlo po wsi i ludzie by ich niekupywali


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144
ja powtórze to co mówiłem zawsze ,ze według mnie mtz-y nie moga byc dobrymi ciagnikami bo jak moze byc dobry ciagnik za 60 tys (82 KM) w porównaniu nawet z FARMEREM który za 80 KM woła prawie 100tys czego to moze dowodzic powtórze to co zawsze tylko bogatych stac na kupno tanich rzeczy ;)

 

nie przesadzaj że one kosztują 60 w fabryce wołają ponad 70 i to netto a najgorszego biedaka tylko z radiem specjalnie to sprawdziłem a jak masz możliwość załatwienia po 60 daj znać biorę od razu ze trzy na handel. a tak w ogóle wiele części do pronara jest sprowadzana z białorusi i tak dla wiadomości tam jest nieco inny przelicznik pieniądza ( wszystko jest tańsze podobnie było w polsce przed 1989 rokiem to tak dla wiadomości) i między innymi te ciągniki też są trochę tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli ktoś posiada 100 i więcej ha to powinien poszukać czegoś innego jak MTZ lub Pronar na konstrukcji Mtz-ta.Mimo że sprzęt tzw. markowy jest dużo droższy pracując nim 500-800 mtg rocznie ma szansę na jego amortyzację i ew.naprawy.Gospodarstwo które potrzebuje ciągnika by zastąpić 360 ,7211 lub zużyty 385-914 a posiada gosp do 50 ha powinno uważać na stronę finansową zakupu ,gdyż najczęściej podpiera sie kredytem, a własnych środków przeważnie mało i nadzieje na ich uzyskanie niepewne.Tu Mtz czy Pronar jest rozsądnym wyborem ,jego cena wynika z kraju pochodzena i warunków ekonomicznych rynku białoruskiego(koszty pracy ,surowców,podatków itp.).Ciągnik ten da sobie spokojnie radę w takim gospodarstwie ,jego awaryjność jest mitem, a w najgorszym przypadku koszty napraw są stosunkowo niskie.Ktoś kto twierdzi że inne ciągniki się nie podlegają awariom jest hurraoptymistą gdyż istnieje zasada że nie psuje się tylko to ,czego nie ma w wyposażeniu.Za zaoszczędzone pieniadze w stosunku do adekwatnego deutza ,fendta , mf możemy nabyć sprzęt do niego,lub za 10 lat kupić drugiego Mtz który może być lepszy jak 10 letni mf ,a na podwórku bedziemy mieli 2 ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

popieram powyzszy post. jak ktos ma nowego jd na 15 ha to nie ma co sie dziwic ze sie nie psuje. dla malych gospodarstw jest to moim zdaniem dobry wybor bo kupic john deera to nie jest zaden problem tylko potem te kredyty splacac a ciagnik stoi niewykorzystany. zreszta kazdy niech kupuje co chce bo ludzie w polsce to lubia topic kase w sprzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Gmatwacie w tym temacie że głowa mała!!!

 

Jak juztemat jest o pronarze a tutaj cały czas o belarusach się kręci, kiedyś pronar był dużo tańszy niż obecnie i był czymś nowym na rynku gdy pojawił się niebieski pronar, teraz już troche odstaje.

Zagalopowaliście się polecając dla gospodarstw do 100 ha belarusy czy pronary, popieram ze na 15 ha gdzie ciągnik więcej stoji niż jeździ (zapewne produkcja roślinna) to na tych 12 - 15 ha każdy może sobie pomarzyć o spłaceniu nawet najprostrzego belarusa, chyba ze zacznie chodzić po zarobkach a to juz inny temat i moim zdaniem łatwiej spłacić df lub fenda na 40 kilku ha przy mleku niż na tych 15stu belarusa.

Przesiadka ze starego 914 na belarusa, dobre, przysłuchałem się rozmowie w agencji jak to facet kupił pronara w miejsce 914stki to twierdził że to było największe głupstwo.

 

Tak kupić ciągnik i za 10 lat planować zakup drugiego - nic dodać nic ujac o pronarach i belarusach :rolleyes:

to ile to będzie 2x 85 tyś (belarus) lub 2x99 tyś pronar, t jak wezme kredyt na 15ście lat i jest 5 lat karencji w sprzedaży ciągnika to już wole kupić coś zachodniego, bo jak mam kupić ciągnik na 10 lat to juz lepiej zrobić remont starej 914stki lub 7211 i z palcem w d*pie następne 10 lat pokałacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ferdek a co Ty tu gadasz <_<

ja mam 12,2ha i długi mnie nie zżerają -inwestuje nadal w gospodarstwo :rolleyes:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
Ferdek a co Ty tu gadasz <_<

ja mam 12,2ha i długi mnie nie zżerają -inwestuje nadal w gospodarstwo :)

ja tez Ferdka teraz nie rozumiem :rolleyes: i czemu nie mozna pisac o belarusach jak to sa blizniacze ciagniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ale o jakich długach gadasz? Ile zapłąciłeś za pronara ile wtedy kosztował gdy kupowałeś? był dużo tanszy od zetora czy zachodnich a teraz kosztuje 100 tyś a za 10 czy 15 tyś wiecej będzie zetor lub new holland td i pomimo wielu zalet mtz ten ciągnik to stara generacja ciągników ala czołg na kołąch o wymiarach stodoły, do ciągania pługa lub agergatu dobry ale w łąki do prasy do ładowacza itd juz nie za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

81tys z plugiem wtedy to chyba tyle zetor 6441 kosztował :rolleyes:

kwestię długów zachowam dla siebie <_<


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ferdek nie pisałem o 914 starej tylko zuzytej.Kapitalka 25 -35 letniego ciągnika o przeszłości PGR-skiej jest często zupełnie nieopłacalna gdyż srodki potrzebne na ten cel są wieksze jak wartość takiej maszyny po naprawie.Rozumując tym tokiem można by dojśc do wniosku że nasi niemieccy sąsiedzi są idiotami sprzedaąc 6-10 letnie JD lub Fendty.Rozumiem że produkcja mleka jest bardziej oplacalna niż produkcja roślinna,tylko pamiętaj że ciągnik spłaca sie 8-10 lat,a w tym okresie może byc różnie.Znam przypadki producentów prosiąt którzy kiedyś mieli doskonale warunki, a jak jest dzisiaj każdy wie,o tucznikach nie wspominam.Nie kazdy rolnik musi posiadać Fendta podobnie jak nie każdy kierowca musi jeżdzić Mercedesem.Zetor jest również niezlym wyborem ale do orlów nie należy.Porównanie 7211 do MTZ jest takia jak osła do ogiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj