Zaloguj się, aby obserwować  
piotrek727

Ciągnik do prasy

Polecane posty

damian1992    102

Tak to ursusy, a do belarki nie musi być przedni napęd więc 4512 był by dobry


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

@Damian:Zależy do jakiej belarki ;)Wracając do tematu.Piotrek727 kup sobie zetorka lub jakiegos new hollanda.Radzę sie zainteresować NH ciagnik niedrogi i pozbawiony zbędnej elektroniki TD5000 Lub T5000 (troche mocniejsza)


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor    0

własnie a co myślicie o zetorze zamiast ursusa co lepiej sie sprawuje w praktyce i jakie są róznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Do stałokomorowej to trzeba 100 kM. A ten metal fach to podobno szajs. Widziałem jak to prasuje, awaria za awarią, choć sąsiad nie żałuje , bele twarde ciągnik 90 kM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor    0

widać ze kolega sie nie zna na belownicach! mam juz 3 lata i tylko ją smaruje i nocami po zarobkach tłuke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

@jankris-Mój brat cioteczny ma prasę z metal-fach stałokomorową (juz 2 lata)i chwali jeszcze niemiał żadnych awarii a co do ciągnika ciagnie ją Belarusem 82 c-360 niedaje rady,jej zapotrzebowanie to 70 km ale i tak belarus ma co robić bo to jeszcze zalezy od mocy ciagnika na wałku wom.Zmiennokomorowe to 100km potrzebuja ;p


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek727    0

z belarkami metal-facha jest tak tzreba miec do niej szczescie u mnie w okolicy jest kilka belatrek metal facha i niesłyszałem zbytnio o awariach jedyna ich wada do wał od przekładni który napedza łancuchy u mnie juz jedyn sie słamał ale oprócz tego to niebyło z nia problemu w nowszych jest łozysko które podpiera wał. mój znajomy ma taka belearke i ciaga ja mf 72km nie pamientam dokładnie modelu ale bele to twarde wychodz. radził bym z uzywanych ciagników jakiegos ursusa 4514 i starszy model mf niewiem jak sie sprawója nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor    0

no bo myslałem nad zetorem takim 65 koni ale słyszałem od sąsiadów ze do zetora to trzeba mieć dystrybutor na podworku a konfort podobno lepszy ale wiem ze w robocie są tez dobre ursusy i na wałku szybkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek727    0

igor bierz ursusa lub mf moj znajmony ma ursusa 4514 to przy belearce krone jakiejs duzej ledwo dawał rade a zetor 90km nie dawał rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

@igor:jakiego zetora?cos niewieze za az taki smok,zetorki pala swoje,ale be przesady <_<


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor    0

no ja nie chce sie wypowiadać o zetorach bo nie miałem ale jeżdziłem i nie powiem bo dosyć dobre są. Mam pronara i wiecie te ciągniki palą naprawde bardzo mało jak na swoją moc! kolega ma 2 zetory 53 40 i proxime i mowi ze łykają tyroche ON-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@igor Właśnie ja słyszałem gdzieś że zetory z tych seri 5340 i 6340 itd palą najwięcej podobno te starsze proximy paliły podobnie a te z seri proxim 65, 75, 85, 95 podobno mają być oszczędniejsze. Ale nie jestem co do tego pewien...

Moim zdaniem wszystkie zetory nawet te XX11 paliły więcej <oczywiście w granicach rozsądku nie tak jak niektórzy piszą> od innych marek o tej samej mocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor    0

a taki ursus jak sie sprawuje w robocie i jak z konfortem w nich jest i ogólnie co wiecie o ursusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710
@jankris-Mój brat cioteczny ma prasę z metal-fach stałokomorową (juz 2 lata)i chwali jeszcze niemiał żadnych awarii a co do ciągnika ciagnie ją Belarusem 82 c-360 niedaje rady,jej zapotrzebowanie to 70 km ale i tak belarus ma co robić bo to jeszcze zalezy od mocy ciagnika na wałku wom.Zmiennokomorowe to 100km potrzebuja ;p

 

Ale mam nadzieję że tu mówisz już o prasie zmiennokomorowej z rotorem i nożami <_< bo ja jeżdżę 360 3p z JD 550 bez większych problemów(mówię siano/słoma zielonki jeszcze nie zbierałem, ale też by dawał radę tylko wolniej).

 

Co do porównania zetora i ursusa to powiem tak, że zetor więcej spali ale też bez przesady i komfort pracy jest dobry, wyciszona szczelna kabina(kolega mówi że dużo ciszej ma w 7211 jak w pronarze) a za ursusem małe spalanie.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian992    13
moj zetor pali przy orce 6 lub 6,5l l/h ale ja mam ciezko noge

To coś mało ten zetor pali a ile zrobisz hektarów na godzinę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj