miloszp

fendt 5270C czy claas lexion 520 czy case 5088 czy jd t550

Polecane posty

miloszp    0

jaki mam wybrać kombajn na 60ha własnego i 120ha usługi więc 180ha będzie mócił i który jest najlepszy jak myślicie?

 

1. FENDT 5270C 275KM 3 wały + 5 wytrząsaczy 5,20 HEDER SKŁADANY CAPPELLO

2. CLAAS LEXION 520 276KM 3 wały + 5 wytrząsaczy 5,40 HEDER SKŁADANY CLAAS

3. CASE 5088 294KM 1 duży rotor 5,20 HEDER SKŁADANY CAPPELLO

4. JOHN DEERE T550 290KM 4 wały + 5 wytrząsaczy 5,20 HEDER SKŁADANY CAPPELLO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom2    0

A pytasz się bo chcesz kupić, czy tylko tak żeby śmiesznie było?

Swoją drogą jak można porównywać kombajny klawiszowe z rotorem?

Powiedz jak jest z serwisami w twojej okolicy, jaką masz strukturę upraw, ile kasy chcesz przeznaczyć?

Wtedy będziemy mogli pogadać.


http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tylko że zanim taki kombajn się spłaci to miną dziesiątki lat <_<

Na taką powierzchnie to nawet kombajn pokroju DF 54** wystarczy.

Ale jak chcesz, masz jakieś ograniczenia finansowe :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miloszp    0

oczywiście żeby kupić, no właśnie o to się pytam co jest lepsze rotor czy wytsząsacze

do case mam 20km, do claasa i fendta mam 130km a do jd mam 100km, będzie młócił 120ha zboża i 40ha kukurydzy

a jak pytasz się ile kasy to z 700 tys brutto <_<

 

@kris wole dołożyć i miedź dobry kombajn niż tłuc się się starym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No to napewno <_<

Widzę że brałbyś ze składanymi hederami, to duży plus jeśli kombajn ma dużo jeździć po drogach publicznych :P

A te hedery Cappello to gdzie mają serwis?

Bo je chyba osobno chcesz kupić tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Gdzybym stał na twoim miejscu to Wybrał bym case bo ich praca z kombajnami rotorowymi w fabryce jest długa. Napewno będzie to lepszy system omłotu od bębnowego. I uznanie tych kombajnow w świecie nie jest małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian94    0

serwis w opolu mówisz. A wiesz może na jakiej ulicy?


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Jeśli jesteś z Opolskiego - to pisz do mnie;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sprzedam Deutz-fahr K100+tur cena do uzgodnienia, skala 1:32 mam też inne modele...

"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543
Gdzybym stał na twoim miejscu to Wybrał bym case bo ich praca z kombajnami rotorowymi w fabryce jest długa. Napewno będzie to lepszy system omłotu od bębnowego. I uznanie tych kombajnow w świecie nie jest małe.

rotor jest dobry do mlocenia kukurydzy i chyba lepszy niz tradycynjy na klawiszach.

 

 

ale jednak na Twoim miejscu wybralbym JD. nie wiem jak z porownaniem wydajnosci miedzy Casem a JD (chyba Case tez dosc posuwa sie w zbozu) ale jakos JD jest bardziej przekonujacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miloszp    0

@krystian serwis na ulicy Kępska 12

 

@szeryff fendt ciągniki, kombajny i prasy sprzedaje korbanek <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom2    0

O dzięki za info, właśnie się dowiedziałem że Korbanek ma w ofercie kombajny Fendt.

Będę musiał jechać pooglądać trochę.

 

Jeżeli masz tyle kasy to sobie możesz wziąć tego Case na rotorze, kombajn naprawdę super po względem wydajności i trwałości materiałów.

Tylko pamiętaj że taki kombajn na powierzchni jaką dysponujesz nie będzie wykorzystywany tak jak powinien.

Na 180ha to spokojnie wystarczyłby ci Claas Medion. U nie w gospodarstwie pracuje taki, model 310 i w sezonie obrabia ok. 200ha i jeszcze trochę na usługach i nie było żadnej większej awarii. Tylko wiadomo że o kombajn trzeba dbać i regularnie serwisować.

Twoja kasa - twój wybór.


http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

medion z jednym bebnem nie jest az tak mocno godny polecenia na 180 ha, mysle ze przynajmniej kombajn o 5 klawiszach i bebnach by moc spokojnie pracowac.

no i tak jak @Agronom2 mowi korbanek nie sprzedaje kombajnow fendta (ten fakt obniza twoja wiarygodnosc <_< :P ), dowiadywales sie w ogole o ceny z takim wyposazeniem jak chcesz, bo wydaje mi sie ze w 700 tys pln brutto sie nie zmiescisz z zadnym z kombajnow (moze ten fendt/mf/lavarda/challanger)

 

zobacz ile stoi nh csx, bo w tym roku to reszcie sie w d*pach poprzewracalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

No to ja mogę powiedzieć ile kosztuje NH CSX 7080 jeśli Cię interesuje <_<

Kombajn 5-cio klawiszowy

Silnik Iveco, Cursor 9

Układ wtryskowy Common Rail

Moc silnika 300 KM

Napęd hydrostatyczny

Zbiornik 9000 lit.

Separator obrotowy

Klimatyzacja

Heder 6,1m

Wózek hedera

Wychodzi 640 tyś zł netto. Brutto przekroczy trochę Twoją pulę ale chcesz brać heder składany to z tej ceny by było tego trzeba odliczyć, no i wózek bo po co ?


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

kolego NH CSX7080 jest 6-cio klawiszowy <_< a tak pozatym to maszynka godna polecenia oraz bardzo wydajna ( w granicach ok 25 ton na godzinę ) a tak jak ktoś wyżej napisał kombajny innych firm są tak drogie że NH wypada przy nich najlepiej jeżeli chodzi o stosunek ceny do wydajności :P a z awaryjnością też nie powinno byc zle ;p

 

pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Też mi się tak zdawało, ale mogę Ci pokazać ofertę którą wysłał nam jeden z przedstawicieli po rozmowie. Może po prostu się pomylił ?


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

cena 640 netto tez nie jest realna, bo ja dostalem oferte na takiego za 450 tysi netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy nie chcę nikogo tu obrażać ale kolega co założył ten temat sobie jaja robi, ponieważ pierwsza rzecz nie ma żadnych fotek w swojej galerii,druga rzecz takie kombajny na 60ha pola własnego a resztę na usługi to by musiał chyba robić sezonowo z 500ha żeby mu się to pozwracało haha jakiś ostry żart my mamy mediona 310 i spokojnie 400ha skosi w sezon a tu chłopak chce Lexiona 520 haha .

PS: Wstaw fotki jakiś swoich maszyn jakie masz to będzie można wtedy coś myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtrisix    32

No jak dla mnie to też dziwne na 60ha to ja bym wziął NH tc5080 i na 120ha usług by spokojnie wystarczył a tu nawet pojawił się kombajn rotorowy.Ale nieważne, jak bym miał wybierać spośród tych modeli postawił bym case'a powinien mieć największa wydajność ponieważ jest rotorowy., poza tym case to uznana marka jest juz troche na rynku. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
No to ja już nie wiem. Zrobiłem zrzut ekranu tego co nam wysłali, pokaże tutaj żeby nie było że coś sobie wymyśliłem i sami to oceńcie <_<

http://img300.imageshack.us/img300/5452/beztytuudhq.jpg

idz do innego sprzedawcy, nie wszystkie punkty dealerskie maja te same ceny, powiem wiecej maja diametralnie rozne, wynika to z faktu rezygnacji z zakupow. dzis dostalem oferte na mege 370 za 560 tys pln netto.

w zyciu nie dalbym za csx wiecej jak 500 tysi (bez jakiegos dodatkowego wyposazenia).

 

spojrz na date swojej oferty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor846    0

a ja bym ci polecil csx moze nawet 7040 jest to kombajn wydajny i wgl sam jestm uzytkownikemiem :( i kosze 450 ha rocznie plus uslugi wiec sie zastanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj