u3512

prasa zwijajaca do ursusa 3512 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
u3512    0
Kolego a jak ty myślisz jak ma ta cała masa iść ja nie środkiem (według ciebie bokiem żeby z beli stożek wyszedł <_< ), a po drugie ciągnik jak u3512 nie jest szeroki i weźmie podsiebie max pokos po bizonie (nie wyobrażam sobie jak można jechać po połowie pokosu kołem)

Nie najlepiej środkiem zeby wyszło jajo. Mnie jakoś Claasy 42-46 nie przekonują. Podbierak sipmy o wiele lepiej rozkłada masę.

Myślisz ze całe życie będę robił bele 3512?? (jest szerzej ustawiony niż c-360).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13
Hmm, kolego zetor10045@ zapomniałem o jednym, znajomy te trzy ha suszył trzy i pół tygodnia praktycznie miesiąc ) ja trafiłemw pogode w sam raz, i zrobiłem sianko w ciągu niecałego tygodnia. Z jego siana, to została sama słoma która nadawała się pod nogi dla bydła. Do kompletu rok był mokry, moja łąka jest minimalnie wyżej, a jego w 50 % wymokła, a moja w 5 - 10 %. Do kompletu jak byś czytał inne tematy, to być może byś wiedział, że na wiosne waliłem na łąki konkretną dawkę nawozu kurzego, ludzie sami mówią, że kamienia nie trzeba szukać, aby miedze na łąkch znaleźć. Duże opady pozwoliły na maksymalne wykorzystanie nawozu. W zwiążku z tym średnio z ha zbieram 20 bel z ha pierwszego pokosu, jest to wynik reweacyjny jak dla mnie <_< Wracając do tematu Sipmy, a JD. Jak to zawsze mówią każdy swoje chwali, lecz nie raz gadałem z urzytkownikami sipm, a duuużorazy widziałem takie w pracy, nawet na swoim polu. Na parenastu nieszczęśliwych posiadaczy, znalazł się jeden, który nabite ma 2 tyś bel na nowej dwu letniej, i ku memu zdziwieniu mówi, że nie ścieła mu się ani jedna śruba na podbieraczu, tylko mówi wydajność pozostawia do myślenia, sam widziałem jak prasował, to szczerze mówiąc we trzech to widłami bym to szybciej zebrał i ot cała prawda <_< Za chwile odezwą się głosy wiernych posiadaczy sipm, a więc z góry zapewniam, iż nie będę prowadził dalszych rozmów, bez niepodważalnych dowodów ;) A więc czekamy do żniw :)

 

EDIT : A po co wymieniać wszystkie zemby w podbieraczy, hmm dobre pytanie, po pierwsze moje już są troche podjechane, po prostu nie wpychają materaiłu w samą bele, lecz oztsaje troche wolnego miejsca, i w strasznie suchej i krutkiej słomie lubi się przytkać na podbieraczu z przejazdu z pokosu w pokos. Dwa to to, iż jak się wpierniczyłem ostatnio renią z prasą, to troche zgwałciłem podbieracz, szkoda że nie miałem aparatu, lecz wyciągaliśmy je z pół godziny :) A więc jak już będziemy ściągać wszystkie listwy, to przy okazji zmieni się wszystkie zęby za jedną robotą. Do kompletu moge dołożyć, żeznalazłem firme, która w czwartek ma zrobić mi zeby takie jak chce, czyli troche tuningowane z doświadczenia :)

A dlaczego mam czytać inne tematy w których piszesz swoje głupoty?! Jak dla mnie 20 bel z ha to nie rewelacja :)

Poza tym nie jestem i nie byłem nigdy posiadaczem sipmy, jednak przed zakupem swojej prasy sipma często u mnie pracowała i byłem z jej pracy zadowolony :D

"We trzech z widłami"- ty chyba masz coś z główka :P Na patrzyłeś się na jakiś początkujących i teraz piszesz takie bzdury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

3512 to jedynie do bron albo wozu sie nadaje

ze zwykła prasa famarol ma problemy a ty chcesz go dac do takiej prasy jest za lekki i za słaby predzej c-360 dała by sobie rade niz ten ciagniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Claas do Ursusa 3512 nie pasuje. Ciągnik jest za słaby. Gość ciąga Zetorem 3320 Claasa 46 i nie dobija bel a pozatym z tej prasy wychodzą piłki a nie bele:P Cała masa idzie środkiem podbieraka. A w dodatku podbierak jest wąski. Wydaje mi się, że SIPMA Z-279/1 (starsza, czerwona) będzie dobrym rozwiazaniem. Na około 300 bel rocznie nie wysłużony egzemplarz pochodzi kilka lat.

Nie wiem dlaczego uczepiliście się tych Sipm, że to dziadostwo?? Do małego gospodarstwa są trafionym sprzętem i na jakość bel również nie ma co narzekać.

Wiadomo nic wiecznie nie będzie, ale jak się sprawdzi wszystko przed sezonem i wymieni co nieco to i prawdopodobieństwo awarii ze strony maszyny praktycznie się likwiduje.

 

Zainteresowała mnie również KRONE KR 125. Słysząłem ze jej zapotrzebowanie mocy to tylko 34KM. Macie jakieś opinie o tej prasie?? (ewentualnie o kr130) między innymi w jakich latach była produkowana, szerokośc podbieraka, mechanizm owijania sznurkiem/siatką

Wiesz kolego te zapotrzebowanie mocy to czasem zafałszowane jest. Np Metal-fach ma zapotrzebowanie mocy 48km a widziałem jak belarus 820 przy dobijaniu stękał. Radził bym ci najlepiej za jakiś rok czy 2 kupić większy ciągnik typu 7211 czy większy, bo 3512 łatwo mieć nie będzie.

 

@rzaremba ale dowaliłeś. Co jak co ale akurat 3512 lepiej sobie radzi od c-360 z pracach z WOM.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@milanreal1 masz absolutną rację 3512 ma silnik wysokoobrotowy i ciężej jest go zbić z obrotów, nawet jeśli popuścimy gaz to pedał w podłogę i wchodzi na obroty a 360 to tylko cud może uratować sytuacje a przeważnie zdycha silnik nie wspominając o obłokach czarnego dymu.

Co do tematu pras to rozmawiałem kiedyś z użytkownikiem krone 125 (podczepiał do 360 3p) i mówił że powoli ale szło zielonkę zebrać ale po roku silnik do remontu i często tarcza sprzęgłowa leciała.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u3512    0
3512 to jedynie do bron albo wozu sie nadaje

ze zwykła prasa famarol ma problemy a ty chcesz go dac do takiej prasy jest za lekki i za słaby predzej c-360 dała by sobie rade niz ten ciagniczek

Weź lepiej głupot nie pisz bo nie masz najmniejszego pojęcia o tym ciągniku <_< <_< .

Nie wiem co ma waga ciągnika do ciągnięcia prasy. Uważasz chyba, że U3512 jest za lekki?? Powinieneś dowiedzieć się, że u3512 jest cieższy niż c-360:P

Jestem wpełni przekonany że 3512 będzie lepszy niż c-360.

 

Jak nie radzi sobie w małej famarolce to przydałoby mu się remont zrobić ;). Te prasy to głównie z c-330 śmigają i nie maja problemu

 

 

Co do KRONE KR 125 to również uważam że zapotrzebowanie mocy jest przekłamane

 

Ciągnik swoja drogą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11
A dlaczego mam czytać inne tematy w których piszesz swoje głupoty?! Jak dla mnie 20 bel z ha to nie rewelacja ;)

Poza tym nie jestem i nie byłem nigdy posiadaczem sipmy, jednak przed zakupem swojej prasy sipma często u mnie pracowała i byłem z jej pracy zadowolony :D

"We trzech z widłami"- ty chyba masz coś z główka <_< Na patrzyłeś się na jakiś początkujących i teraz piszesz takie bzdury :D

 

Po pierwsze, czy ja gdzieś napisałem, że musisz czytać inne tematy - NIE. Kolego kto piszę większe głupoty, to poczytaj swoje posty, i pomyśl jakie ty głupoty piszesz. Jak dla mnie 20 bel z ha na moich starych łąkah to rewelacja, nie interesuje mnie twoje zdanie w tej kwesti. Jeżeli wedłóg ciebie sipma jest tak wspaniała , to czemu nie kupiłeś własnie sipmy ?? Jednym słowem przeczysz samemu sobie. Jeżeli ktoś ma coś z główką, to chyba tylko ty, a to że apatrzyłem się na początkujących to esteś w wielkim błędzie, czy osoba początkująca to osoba która ma nabite 2 tyś bel - <_< chyba nie, więc tylko u ciebie z główką cienko, do tego z czytaniem również :P I proszę więcej bez takich głupich sugesti w moją stronę bez żadnych argumentów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Weź lepiej głupot nie pisz bo nie masz najmniejszego pojęcia o tym ciągniku <_< <_< .

Nie wiem co ma waga ciągnika do ciągnięcia prasy. Uważasz chyba, że U3512 jest za lekki?? Powinieneś dowiedzieć się, że u3512 jest cieższy niż c-360:P

Jestem wpełni przekonany że 3512 będzie lepszy niż c-360.

 

Jak nie radzi sobie w małej famarolce to przydałoby mu się remont zrobić ;). Te prasy to głównie z c-330 śmigają i nie maja problemu

 

 

Co do KRONE KR 125 to również uważam że zapotrzebowanie mocy jest przekłamane

 

Ciągnik swoja drogą:P

I tu się kolego mylisz. C-360 jest lżejsza od 3512 bez kabiny i obciążników. Po dodaniu obciążników i kabina jego masa jest wyższa aniżeli 3512.

 

@zetor10045 i endrju00711 spokojniej trochę. Sipma jest dobrą prasą swoją robotę zrobi ale wg mnie nie jej porównywać do JD czy krone. Po takiej prasie bela jest i zbita i super ułożona jest w niej słoma czy sianokiszonka. A sipma zbije i raczej nie więcej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u3512    0
I tu się kolego mylisz. C-360 jest lżejsza od 3512 bez kabiny i obciążników. Po dodaniu obciążników i kabina jego masa jest wyższa aniżeli 3512.

Zastanów się co ty napisałeś. Jednego będziesz porównywał z założoną kabiną i obciążnikami a drugi bez kabiny i obciążników.

 

Pogódź się z faktem że U3512 jest cięższy od 60-tki. Moj ma komfortową kabinę, a wiesz ile ona waży??

 

Dla porównania obejrzyj sobie fotkę i się przekonasz KLIKNIJ

 

Ale my tu o prasach a nie ...

 

EDIT:

lukasz20 z kim Ty się kłócisz?? endriu00711 to gówniarz:p ma 15 lat i wie tyle samo co rzaremba

 

Prosiłbym o wypowiedzi osób zorientowanych w temacie pras zwijających a nie dzieci majacych po 15 lat i robiących zamet na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Ja z nikim się nie kłócę tylko mała wymiana opinii z @zetor10045 (jeśli o to Ci chodzi) <_< Temat nabrał rumieńców to tylko dobrze ale wspólne wrzucanie sobie niczego nie wnosi. Jednocześnie stanę w obronie @endrju00711 bo pomimo swojego wieku(jak to bierzemy pod uwagę) to na temat pras JD ma pojęcie.

 

Jak dla mnie to padła już kompromisowa wypowiedź w tej sprawie @milanreal1: "Sipma jest dobrą prasą swoją robotę zrobi ale wg mnie nie jej porównywać do JD czy krone. Po takiej prasie bela jest i zbita i super ułożona jest w niej słoma czy sianokiszonka. A sipma zbije i raczej nie więcej." Ilu użytkowników tyle zdań.

 

@rzaremba na prawdę zastanów się co piszesz...


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Zastanów się co ty napisałeś. Jednego będziesz porównywał z założoną kabiną i obciążnikami a drugi bez kabiny i obciążników.

 

Pogódź się z faktem że U3512 jest cięższy od 60-tki. Moj ma komfortową kabinę, a wiesz ile ona waży??

Sorki kolego ale muszę odpowiedzieć. O ile dobrze pamiętam to waga C-360 bez obciążników i kabiny wynosi 2130 a mf255 2170. Jeżeli tylko dodam obciążniki tylne to już będzie 2830. Dodając jeszcze kabinę to ciężar C-360 będzie większy.

Sorki za OT. Bo co jak co ale ciężar nie będzie mieć zbytniego wpływu na to ze 3512 lepiej sobie poradzi w prasie aniżeli C-360.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Chłopcze, żebyś ty wiedział tyle co ja o prasach JD, to dopiero byś się odnosił, po pierwsze to sam jesteś "gówniarz" i wypraszam sobie takie nazywanie, wielki bohater się znalazł, świerzy na forum jesteś i już głupoty piszesz, aż mi cię żal. A 300 bel to ja w dwóch tygodniach robię, z czego 100 sianokiszonki. Gdybyś miał choć coś więcej po sufitem, to byś wiedział, iż twój wspaniały 3512 nie pożyje długo w każdej prasie rolującej, no chyba że będziesz robił bele po 50 kg, w co nie wątpię. Uprzedzam mam MF 255, czyli specjalnie dla ciebie napiszę, że to ten sam silnik. Po drugie to od kiedy się patrzy na wiek osoby, a nie na jego wiedze, teraz to na to patrzą tylko ułomki, którzy uważają że jak trochę świata ugryźli, to zaraz innym ubliżać mogą Odkąd jestem na AF nigdy nie widziałem takiego BURAKA, myślę, że mogę cię tak nazwać, jeżeli przeszliśmy już na " TY ". A co do osób robiących zamęt na forum, ty jesteś pierwszą, ja z innymi osobami potrafimy wymienić parę zdań na temat swoich doświadczeń, w końcu od tego jest forum, a nie od dzielenia na różne grupy wiekowe. A suma summarum to jeżeli nie chcesz moich rad OK - jakoś przeżyję tą potworną stratę <_< <_< , lecz lukasz20@ może potwierdzić, iż czasem pyta się mnie o niektóre pierdoły dotyczące jego prasy, są wieczory, że czasem piszę z trzema osobami na GG równocześnie odnośnie prasy JD. Lecz ja się tak nie wywyższam jak ty, myślisz, że jak liznąłeś trochę komfortu w swoim 3512 to już ci ordery będą dawać, i mówić na " PANIE "??

Dobra, kończę już tą szopkę, nie mam zamiaru się z tobą kłócić. Masz rację kup sipme, na twoje 300 bel, będziesz zadowolony. Pozdrawiam i życzę udanego prasowania, i starości, ponieważ młodość chyba masz już za sobą, co nie ;) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u3512    0

Obecność na forum nie świadczy o wiedzy użytkownika.

Zacytuj jakas z moich głupot.

 

Dzięki, że specjalnie dla mnie napisałes że MF255 i 3512 to to samo hehe Świecisz takim wiadomościami, że aż mi Cię żal.

 

W żadnym wypadku nie przeszliśmy na "TY" bo z gówniarzami się nie zadaje. Żaden byle gówniarz nie wyprowadzi mnie z równowagi swoimi małowartościowymi obelgami.

 

Myśle, że temat można zamknąć. Zdecydowałem, że kupię Sipmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Żaden byle burak nie wyprowadzi mnie z równowagi swoimi mało wartościowymi obelgami. Jak widać działa to w dwie strony. :)

Nie ma sprawy, że cię uświadomiłem odnośnie tych ciągników, niekumatych trzeba uświadamiać :)

 

I kolego " starszy " i wszystko wiedzący, jak zakłądasz temat, to nie znaczy że jest tylko twój, jak rozwiązał się twój problem - przejaw wielkiego egoizmu <_<

 

Jak chcesz to chętnie zacytuje któreś z twoich głupot:

- Pierwszą można znaleźć w samym tytule tematu ,, Odpowiadanie w prasa zwijająca do ursusa 3512 "

- Druga ,, endriu00711 to gówniarz:p ma 15 lat i wie tyle samo co rzaremba " Nawet mnie nie znasz, a takie wnioski wyciągłeś, skąd wiesz, że w profilu moge mieć napisane 15 lat, a w rzeczywistości kłócisz się z 40 latkiem. Wiem jak określić twój brak inteligęcji, lecz nie będe tego pisać na forum iż było by to zbyt wulgarne. Ja jednak zachowam troche kultury w przeciwieństwe do ciebie :)

- Trzecia ,, Jestem wpełni przekonany że 3512 będzie lepszy niż c-360. " Trochę błędne przekonania przyjmujesz, jak byś wiedział C-360 ma 52 km, a twój wspaniały komfortowy 3512 ma 47 km. I ot widać twoją niewiedzę. ;)

- Czwarta ,, -mile widziany rotor (ale nie wiem czy za te pieniądze będzie cos z rotorem) " - Haha toś mnie rozwalił, raz że rolująca do 3512, a do tego może rotor. Kurcze, chyba zainwestuje w komfortową kabinę, terz mi się czsem rotor by przydał, do kompletu proszę z nożami, do sianokiszonki mi się sprawdzi. Jak myślisz da radę, bo ja bym chciał noże ?? :P

- Piąta ,, Myślałem nad łańcuchowo-walcową Sipmą 120x120 ale ona ma zapotrzebowanie na moc 55KM " Kontynuacja głupoty trzeciej - jak widać czasem i sam sobie przeczysz, najierw patrzysz na charakterystykę silnika, a później na moc w koniach mechanicznych <_< ??

 

A więc podsumówując jednak znalazło się " trochę " głupot które wypisałem. Ja w odróżnieniu do ciebie jestem człowiekiem pracującym, a nie trującym innym userom z AF życia. Pozdrawiam, i następnym razem przemyśl dwa razy zanim znowu z czymś wypalisz, bo ponownie się ośmieszysz :D A i jeszcze jedno wypraszam sobie ,, gówniarz ", bo kto tu się zachowuje bardziej jak egoistyczny gówniarz, to pozostawie dla siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13
Po pierwsze, czy ja gdzieś napisałem, że musisz czytać inne tematy - NIE. Kolego kto piszę większe głupoty, to poczytaj swoje posty, i pomyśl jakie ty głupoty piszesz. Jak dla mnie 20 bel z ha na moich starych łąkah to rewelacja, nie interesuje mnie twoje zdanie w tej kwesti. Jeżeli wedłóg ciebie sipma jest tak wspaniała , to czemu nie kupiłeś własnie sipmy ?? Jednym słowem przeczysz samemu sobie. Jeżeli ktoś ma coś z główką, to chyba tylko ty, a to że apatrzyłem się na początkujących to esteś w wielkim błędzie, czy osoba początkująca to osoba która ma nabite 2 tyś bel - ;) chyba nie, więc nie tylko u ciebie z główką cienko, do tego z czytaniem również :P I proszę więcej bez takich głupich sugesti w moją stronę bez żadnych argumentów <_<

 

Po pierwsze to ty nie jesteś moim kolega i nie życzę sobie żebyś się tak do mnie zwracał <_<

Po drugie skoro piszesz "Do kompletu jak byś czytał inne tematy, to być może byś wiedział, że na wiosne waliłem na łąki konkretną dawkę nawozu kurzego, ludzie sami mówią, że kamienia nie trzeba szukać, aby miedze na łąkch znaleźć[...]" to według mnie brzmi zachęcająco do czytania twoich postów :)

Po trzecie jeżeli publicznie ujawniasz swoją wydajność bel siana z ha to powinieneś być przygotowany na to iż ktoś może to skomentować :)

Po czwarte o wyborze prasy w moim przypadku zadecydowały głównie stan prasy, dostępność i cena :D

Po piąte to że ktoś zrobił 2 tys bel to nie oznacza iż potrafi dobrze i wydajnie pracować prasa zwijająca :D

A tak na marginesie to ja z głową i z czytaniem mam wszystko w porządku :) Jeśli mogę ci coś doradzić to popracuj nad ortografią bo robisz straszne błędy i to jest fakt,poza tym może lepiej pobaw się samochodzikami zamiast obrażać tutaj wszystkich po kolei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Po pierwsze, kolegą twoim nie jestem, lecz zwrot " KOLEGO " używam często na CB, i na forum, jak ci się to niepodoba, to twój problem <_<

Po drugie, to dobrze, że tak brzmi, lecz nigdzie nie napisałem " Musisz czytać moje wszystkie posty ! " <_<

Po trzecie, wydajnośc bel z siana dodałem ot tak, już nawet sam nie wiem po co :D

Po czwate, twój wybór, pytałem czemu nie SIPMA jak jej praca cię tak zadowalała ??? W końcu dostępnośc części do sipmy w polsce jest chyba lepsze niż każdego zachodniaka ;)

Po piąte, nie rozumiem jak można mieć na karku 2 tyś bel i nie potrafić nią dobrze i wydajnie pracować ?? To wydaje się śmieszne, wiadmomo człowiek uczy się całe życie, lecz nie przesadzajmy :)

A tak na marginesie obrażam tylko tych którze mnie obrażają, nie pozwole sobie mówić na siebie " gówniarz ", ani nie będe siedział cicho jak ktoś będzie mi wytykał, że mam coś z głową, poczytaj pare postów wstecz, i zobaczysz kto zaczął :P A co do samochodzików, to sam możesz się nimi pobawić, i nie wytykaj tego innym. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Panowie nie tak ostro nie ma sobie co na ambicję wjeżdżać <_< @u3512 to jest Twój wybór na 300 bel jak mówisz powinna Ci służyć sipma jak sianokiszonki nie będziesz dużo robił to i ciągnik powinien wytrzymać. Na taką ilość bel sipma da radę ale na większą skalę to nie ma co... U mnie facet miał 2 nowe sipmy na usługi po dwóch sezonach poleciały łańcuchy sprzedał i teraz ma NH ale nie wiem dokładnie jaki model


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ok, spoko, w końcu skończmy te OT, ja również przychylam się do wypowiedzi lukasz20@ . Sipma to masznyka dobra na małe areały, lecz oprócz nowej pasowej, nie ukrywam jest ona tryche zjechana z JD, i Vicona, lecz jednak nadal to produkt Sipmy, nie że mam jakieś aluzje do tej formy, lecz miałem polską sipme kostkę, to na wytrzymałość, i konstrukcje mogłem stale narzekać. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Nie porównuj kontrukcji pras kostka- zwijająca. Mam 276/1 i nie narzekam na zbicie balota czy zagęszczenie, jak sie mocno zbije to i zagęszczenie wporządku a że łańcuch się wyciągnie to sztuka kompromisu między jakością a wydajnością. I mogę śmiało powiedzieć, że za groszę jej się nie pozbędę ponieważ, w razie awarii rozłoże i złoże ją w polu bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Nigdy nie miałem swojej kostki ale z tego co wiem to głównym problemem było to że nieraz nie chciała wiązać. No ale to że ja rozłożysz i złożysz na polu to ma być na plus na konto sipmy?? Ja swoją pasówkę też rozłożę i złożę i nie wiem czy to nie prostsza konstrukcja ale żeby nie było że sipma ma być znów gorsza <_< taka moja opinia pozdr


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13
Po pierwsze, kolegą twoim nie jestem, lecz zwrot " KOLEGO " używam często na CB, i na forum, jak ci się to niepodoba, to twój problem :)

Po drugie, to dobrze, że tak brzmi, lecz nigdzie nie napisałem " Musisz czytać moje wszystkie posty ! " :)

Po trzecie, wydajnośc bel z siana dodałem ot tak, już nawet sam nie wiem po co :)

Po czwate, twój wybór, pytałem czemu nie SIPMA jak jej praca cię tak zadowalała ??? W końcu dostępnośc części do sipmy w polsce jest chyba lepsze niż każdego zachodniaka <_<

Po piąte, nie rozumiem jak można mieć na karku 2 tyś bel i nie potrafić nią dobrze i wydajnie pracować ?? To wydaje się śmieszne, wiadmomo człowiek uczy się całe życie, lecz nie przesadzajmy :)

A tak na marginesie obrażam tylko tych którze mnie obrażają, nie pozwole sobie mówić na siebie " gówniarz ", ani nie będe siedział cicho jak ktoś będzie mi wytykał, że mam coś z głową, poczytaj pare postów wstecz, i zobaczysz kto zaczął <_< A co do samochodzików, to sam możesz się nimi pobawić, i nie wytykaj tego innym. :)

Pisząc dostępność miałem na myśli dostępność prasy a nie części, w czasie gdy szukaliśmy prasy nie trafiła się żadna sipma, w ogóle trudno było znaleźć jakąś dobra prasę...

Widać można się nie nauczyć jeśli jest w rzeczywistości tak jak to przedstawiłeś, wydajność i żywotność sprzętu w dużej mierze zależy od jego użytkownika ;) I nie rzadko jest tak iż dobry operator może "wycisnąć" więcej z gorszego sprzętu niż zły z lepszego.

A w temacie tych samochodzików to może kiedyś tak, ale teraz już z tego wyrosłem :P

A wracając do tematu pras nie zgadzam się z wasza opinią "na 300 bel jak mówisz powinna Ci służyć sipma jak sianokiszonki nie będziesz dużo robił to i ciągnik powinien wytrzymać. Na taką ilość bel sipma da radę ale na większą skalę to nie ma co..." ponieważ z własnych obserwacji i doświadczeń wiem ze iż sipma można pracować na dużo większa skale co potwierdzają przykłady z mojej okolicy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Móc może, lecz kto chce siedzieć 24 / 24 w polu ?? Widział kto w większym gospodarstwie Sipme, podejrzewam, iż są takie gospodarstwa z tradycją tzw. Taraz jak kto ma wybór i kase, między nową polaską, a nową zachodnią bierze w 90% nową zachodnią. Tak samo bywa na rynku maszyn urzywanych. A nawiasem mówiąc ja nigdzie nie napisałem, że sipma to szajs, czy coś w tym stylu, poprostu zaproponowałem 545 w tych samych pieniądzach, a z doświadczenia sugerowałem, iż ta praska może się lepiej sprawdzić niż sipma. <_< Lecz dopiero później autor tematu zawarł, iż ma rocznie do zebrania 300 bel, to szczerze mówiąc, JD to by były dwa dni roboty zestawem 3512 + JD 545 z szerokim podbieraczem, i siatką :) , licząc iż wszystko było by do pozbierania w tym samym terminie <_< Wiadomo wydajności by ten zestaw nie miał ogromnych, licze min 15 bel na godzinę, ja Renault 75.12 i JD 550 bez siatki i szerokiego podbieracza w dobrym sienie w 40 min zrobiłem 25 dobrze zbitych bel. Miał być właśnie z tego film, lecz deszcze miały lada chwila przyjśc, więc nie było czasu na zabawę ;)

 

Tomi382@ i tu się zdziwisz, w mojej pasówce są zastosowane łożyska sześciokątne, jednym słowem wystarczy wybić zabezpieczenie, a łożysko ściągasz ręką, dziś zamawiasz łożysko i jutro masz w domu, ja mam lerzeć jedno na zapas, w prasie są bodajrze trzy wersje łożysk, wystarczy mieć jedno z każdego modelu, i pare sezonów sobie pośmigasz :P A tak nawiasem w tej prasie nie ma się co psuć, nigdy jeszcze nie zjechałem z pola z powodu uszkodzeń technicznych maszyny. Przeważnie to z braku sznurka, bądź końcówki paliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
[...] sipmą można pracować na dużo większą skale co potwierdzają przykłady z mojej okolicy!

Sipma może, tylko czy operator to wytrzyma? <_< Mi cierpliwość sie skończyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
Claas do Ursusa 3512 nie pasuje. Ciągnik jest za słaby. Gość ciąga Zetorem 3320 Claasa 46 i nie dobija bel a pozatym z tej prasy wychodzą piłki a nie bele:P Cała masa idzie środkiem podbieraka. A w dodatku podbierak jest wąski. Wydaje mi się, że SIPMA Z-279/1 (starsza, czerwona) będzie dobrym rozwiazaniem. Na około 300 bel rocznie nie wysłużony egzemplarz pochodzi kilka lat.

Nie wiem dlaczego uczepiliście się tych Sipm, że to dziadostwo?? Do małego gospodarstwa są trafionym sprzętem i na jakość bel również nie ma co narzekać.

Wiadomo nic wiecznie nie będzie, ale jak się sprawdzi wszystko przed sezonem i wymieni co nieco to i prawdopodobieństwo awarii ze strony maszyny praktycznie się likwiduje.

 

Zainteresowała mnie również KRONE KR 125. Słysząłem ze jej zapotrzebowanie mocy to tylko 34KM. Macie jakieś opinie o tej prasie?? (ewentualnie o kr130) między innymi w jakich latach była produkowana, szerokośc podbieraka, mechanizm owijania sznurkiem/siatką

 

 

w mojej okolicy gość ciąga właśnie taką sipmę (czerwoną chyba pierwsza wersja) od bodajże 99 roku masseyem 255 i nie powiem nudzić to się ten ciągnik nie nudzi ale nie jest tak strasznie pomimo ze przez te lata w sezonie pracował non stop bo to była jedyna prasa rolka w okolicy . Dopiero w tym roku ferdek odpoczywa bo na jego miejsce zakupiono deutz fahra :rolleyes:

także nie powinno być problemu z takim zestawem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj