romi182

Koszenie na wzniesieniach

Polecane posty

romi182    0

Mam pytanie do uzytkownikow kombajnow poniewaz w tym roku doszło nam 5 ha pola dobrej ziemie tylko ze jest to pod duza góre i zastanawiam sie jak naljepiej młuci sie na wzniesianiach tzn zjezdzajac czy podjezdzajac dodam ze przedtem nie mielismy tak stromych gór i nigdy nie kosiłem na wzniesieniu pole zaczyna sie w dołku około 30 metrów w głab zaczyna sie góra az do połowy i od połowy jest rowno na tej gorze . Od niedawna rozniez jezdze na kombajnie bo dopiero jeden sezon i prosiłbym o rade jak najlepiej wykonac tam prace .

Edytowano przez Matey
Poprawiony tytuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja też kosze po górach bo mam wszędzie takie pola bo u nas są takie tereny wiesz to trzeba ustawić kombajn idealnie do takiego czegoś. Jak koisisz z góry to musisz wiater większy ustawić żeby śmiecie i plowy nie wpadały w zboże a pod góre odwrotnie ale najlepiej to tak po srodku ustawić żeby nie było dużo tych rególacji w czasie koszenia bo to stanie się uciążliwe .


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czyli z nic nie regulować tylko kosić normalnie do okoła.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi182    0

No ale jezeli gora jest spora to lepiej zjezdzac z niej czy podjezdzac pod nia kombajnem ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Tu niema znaczenia poza tym nie będziesz przecież w jedną stronę kosił a w drugą jechał na pusto.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi182    0

no nie bede ale z jednej strony jest troche mniejsza gorka i mozna to jakos rozwiazac zeby z jednej podjezdzac a z drugiej zjezdzac ale skoro mowicie ze nie ma roznicy to dobrze <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

mniej gubi kombajn jak zjezdrzasz na takim samym ustawieniu wiatru i predkosci nasion tak latwo nie wydmuchnie a pod gorke to widac slady za kombajnami 2 tyg po zniwach jak rosna pasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

To zależy jaka góra? Ja na przykład kosze pod górę bo z góry to tracę sterowność koła tylne zaczynają się podnosić wiec jadę pod górę. A z drugiej strony pola jest łagodniejsza to tam zjeżdżam, oczywiście koszę do o koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takich wzniesieniach najlepszym rozwiązaniem była by regulacja siły wiatru z kabiny,widziałem takie coś w TopAgra,ja mam NH i w tym roku mam zamiar zrobić coś takiego,silnik od wycieraczek jakaś przekładnia i wyłączniki krańcowe, a może ktoś zrobił na AF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

jeżeli to jest stromy stok to bardziej martwiłbym sie utrzymaniem sterowności i stabilności maszyny niż tego czy coś poleci za nią, jadąc z góry z pełnym zbiornikiem można przelecieć przez przednie koła na heder

Co do tematu zawsze ustawiamy kombajn na w miarę równym terenie i jedzie się tak jak pasuję przejazdy a nie górki za dóżo ich żeby można było bawić sie w przestawianie na zjazdy i podjazdy, no i na najostrzejsze stoki zawsze z pustym zbiornikeim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

poprzednik ma rację my mamy mały kombajn bautz i już są kur**ne problemy z górami mamy wielkie stoki pod te największe jedzie się pod gore a z powrotem po łagodnym i już traci się stabilność kół i całej maszyny 2 osoby stoją na tyłach żeby jakoś szło przystanąć gdy motowidła nie potrafią wrzucić zboża w bęben a co do strat to są ogromne pod górę powietrze zamknięte na całe a i tak wydmuchuje lżejsze a jak jedziesz w dół sita czyste bo wszystko w przodzie siedzi a potem wszystko w raz na tył i tyły zabite i zborze sie wysypuje na ziemie;/ taka ojcowizna i trzeba robić. Powiedzcie mi jaki kombajn tak 20 30tyś by sie nadawał na wielkie stoki bo trzeba cos kupić bo ten już wysłużony a heder 180cm ;/ jakiś stabilny i taki w miarę żeby sie nie kopał bo mam fajne pola od samego dołu góra i na dole bagno a na górze grząski piach. Dodam jeszcze że jeśli na górach to tylko z pustym zbiornikiem choćby sypać co 1,2 przejazd ale zakończyć żniwa jako żywy a nie w trumnie bo tylko raz bujnie i pogrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam spore wzniesienia i kupiłem jd 1032 jest nieżle wyważony i ma szeroki rozstaw z tyłu. polecam bym massey ferguson 525 lub 625 sa to typy zbliżone do górskich z bardzo szerokim tyłem i przeniesionym środkiem ciężkości bo mają cofnięty zbiornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

rozstaw osi odgrywa bardzo duza rolę także JD ry sie nadawaja (odpowiednie typy)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Macie racje ale powiedzcie czy takie maszyny wydrapią się pod góre czy zakopią w połowie i amen jak się to sprawdza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

ja mam merkatorka 65 (szrokie radialki) i na jednym polu także niezłą góreczkę w dodaktu piasek więc

jeżdzę dookoła puki mogę (oczywiście często wysypuje zboże 1/4 zbornika i wysyp) agdzie najstromiej tylko z górki bo w góre za nic niechce wjechać. Szczerze nigdy bym tam nie wjechal gdybym nie był pewnien na 100% że hamulce zadzałają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj