Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursusek94    15

mam takie pytanie odnośnie 2812 więc chyba pasuje w tym temacie, chodzi mi o koła tylne. czy jako bliźniaki wystarczy kupić drugie opony z felgami, założyć je odwrotnie żeby dotykały się i skręcić je na dłuższych szpilkach? myślę że powinno wytrzymać, ale chce zapytać eksperów. proszę o szybką odpowiedź, bo bym już kupił koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Podobno moc w 4514 z 60 na 66KM uzyskano tylko zwiększając dawkę paliwa ;P Czy to prawda i wie ktoś jak przestawiać taką pompę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

hmmm jak to zrobiono nie mam pojęcia ale jak już chcesz ugrysc temat to może warto pobawić się w zmianę dawki i wtryskiwaczy od 5314 i zrobić 72km, co ty na to? a z tą pompą paliwową to chyba pytanie do dobrego pompiarza, posprawdzali by pompę na przyżądach zregenerowali co trzeba i ustawili, tak samo wtryskiwacze, okresowo warto sprawdzić a koszt wymiany wtryskiwaczy to groszowe sprawy w tych ciągnikach regeneracja pompy to około 600zł także niewielkim kosztem można podniesc moc i zregenerować układ paliwoy, pytanie tylko czy to tylko kwestia układu paliwowego, a nie jeszcze wałka rozrządu głowicy czy czegos tam jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

a czy czasem 4512/4514 nie mia fabrycznie silnika o 66km bez żadnych przeróbek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Pierwsze modele miały 60KM, 66KM występowało zależnie od specyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Chyba od 98r szły już tylko 66KM, jeszcze później miały 68KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermtk    6

Jak przyśpieszyć ursusa 3512 na pompie twryskowej ? Należy ją odchylić od silnika czy przybliżyć ? A może macie jakieś inne metody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ridock100    0

Witaj

Aby przyśpieszyc zapłon nalezy odchylic pompe wtyrskowa w kierunku bloku silnika,a do zwiekszenia dawki musisz udac sie do kogoś z maszyną bo sam nie ustawisz idealnie kazdej sekcji oddzielnie>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nie mogę się z tym zgodzić. Kąt wtrysku wpływa na żwawość silnika. Niewłaściwy powoduje spadek mocy, nierówną pracę silnika oraz mułowatość zmiany obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

ridock100 a jakie sekcje ty chcesz ustawiać w rotacyjnej pompie wtryskowej, no jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Do MF255 można kupić pompę sekcyjną taką jak w C360 tylko że na 3 sekcje. Jest taka możliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal18    0

pitermtk ja bym pompe w spokoju zostawił kup filtry dobrym paliwem zalej a i dzwigienki mogą mieć lus i tez się bendzie wkręcał wolno lub sawka do końca nie jest wciśnięta na pompie może trzeba reką dopchnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7
Witam mam problem z zapowietrzona pompą paliwa, nie idzie jej wcale odpowietrzyc, Próbuje tymi 2 śrubami na pompie ta na górze jest odpowietrzona ale ta na dole nie chce się odpowietrzyc (z 4 godziny pompowalem pompką i ciągnięcie, i z rozrusznika) i nadal leci powietrze z paliwem Macie jakiś pomysł jak to zrobić? Czy by się pompa skończyła?? Liczę na waszą pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

pierwsza rzecz to wymiana pompki zasilającej bo często niby dobra a paliwa nie daje pod odpowiednim ciśnieniem druga rzecz to uszczelniacz na wale pompy wtryskowej jak to nie pomoże to regeneracja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

rurkę poluzowałem prawie wcale nie idzie paliwo tylko trochę niby ta pompka daje paliwo bo jak odkręcę rurkę przed pompą czy nawet tą górna śrubkę w pompie to paliwo się leje Tylko na tej dolnej śrubce nie idzie cały czas paliwo tylko tak z przerwami i cały czas z powietrzem i tak się sączy tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

Wymieniałeś filtr paliwa przed zapowietrzeniem? Opisz jak się zapowietrzył? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Ja nigdy nie ruszam tych śrubek w pompie. Zawsze luzuję przewód paliwowy i zawsze szybko się odpowietrza.

Jeszcze dla pewności odkręć wężyk od odstojnika którym napływa paliwo z baku, bo często parafina lub inne syfy zaklejają sitko w baku. Przedmuchnij sprężarką, tylko wlew paliwa otwórz , gdybyś przedmuchiwał.

20220403_081449.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7
damii1 napisał:

Wymieniałeś filtr paliwa przed zapowietrzeniem? Opisz jak się zapowietrzył? 

Tak wymieniłem filtr zalem go paliwem podpompowalem tą pompą i zapalił odrazu i po 5 sekundach zgasł i nic teraz nie chce zapalić, kiedyś jak mi się zapowietrzył to poluzowalem te śrubki od pompy pokręciłem rozrusznikiem i zapalił A teraz nic a nic nie chcę I z rozrusznika i z zaciągu zero odzewu z plaka to zapalił ale jak plak się skończył to i zgasł nawet dymu nic z rury nie leci


luzowalem te rurki od wtrysków ale tak jak wcześniej pisałem slabo leci z nich paliwo i cały czas z powietrzem jak kręcę rozrusznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Nieznany1235
      Jak nazywają się te dwa wałki idą do napedzania linki obrotów. I gdzie mogę je znaleźć proszę o link do sklepu. 

    • Przez Przemix
      W moim MF 255 prawdopodobnie czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej (przestał podnosić, a wcześniej, na rozgrzanym oleju, robił to dość wolno). Byłem na dwóch różnych składnicach maszyn i spotkałem się z dwiema opiniami. Pierwszy sprzedawca polecił mi samodzielną regenerację pompy zestawem naprawczym, drugi natomiast stwierdził, że lepiej wymienić całą pompę (na stanie miał bodajże jakąś turecką za 900 zł).
      Chciałbym zapytać co w tej sytuacji wybrać? Może ktoś z forumowiczów remontował podnośnik w MF i mógłby coś polecić?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj