Zaloguj się, aby obserwować  
szeryff

Laverda 225(Challenger644)czy Claas tucano320 lub New Holland 5070

Polecane posty

szeryff    0

Są trzy do wyboru.Za New Hollandem premawia niska cena.Trudno powiedzieć cokolwiek o Laverdzie i Challengerze(takie same kombajny),bo jest ich mało.Claas to Claas,ale z tego co wyczytałem trochę słabo z jakośćią(jak na tą firmę)Pod kosę 200ha plony 4-6 ton,raczej równo ziemie średnie do słabszych.Co możecie powiedzieć o tych sprzętach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

NH jako jedyny oferuje 2 bebny mlocace, jesli dodatkowym plusem jest nizsza cena to chyba nie ma sie nad czym zastanawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom2    0

Gdybym ja miał taki problem wybrałbym Laverde, kombajnów jest dosyć mało, ale są wykonane z dobrej jakości materiałów. Wydajne, wygodne co do oszczędności to nie wiem. Znam kilka osób które posiadają kombajny Laverda i wypowiadają się pozytywnie na ich temat.

Claas wg mnie to najlepsze kombajny. Jedyny minus to Korbanek i cena.

Co do NH to się niewypowiadam bo w mojej okolicy nikt takiego kombajnu nie posiada.


http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Jest to jakiś plus,ale z20 tyś chyba trzeba dopłacić.Separator to bardziej przy wilgotnym zbożu i dużych plonach,poza tym więcej łożysk i pasków.Nie mówię że to złe,w okolicy mają kilka sztuk bez separatorów i spoko śmigają.Prawdę mówiąc to kusi mnie challenger bo mam jeden sprzet z AGCO i mam nadzieję że dali by dobry upust.Trudno wybrać -we wsi są 3 claasy teraz będzie 2 sezon,jeden mial cos z podnoszeniem hederu no i te 6 cepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiet135    5

Ja bym wybrał Laverde bo nasza już będzie kosiła 3 sezon jak do tej pory bez awarii. A skoro masz już coś z AGCO to brał bym Challengera bo powinni dać jakiś upust a w końcu to to samo co Laverda tylko inny kolor. Do NH nie mam jakoś przekonania a Claasa bym sobie odpuścił przez Korbana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

no ja też radze lawrede jest ergonomiczna i przyjazna operatorowi do wykonania też nie ma się co czepiać... mam dobre zdanie po pracy na niej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Laverda i Claas są w tej samej cenie-i tu jest problem ,pierszy ma lepsze parametry. O co chodzi z korbankiem,bo nie przerabiałem tematu.Ile REW spali na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja bym na Twoim miejscu brał NH niska cena i kombajny nie są złe wcale a wręcz odwrotnie są najlepsze na świecie a za nim dopiero jest Claas i reszta. Bardzo dobrze czyszczą zborze lepiej od Claasa i mają większy przerób w ciągu godziny niż Claas.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtrisix    32

Wszystkie kombajny które wymieniłeś są dobre, masz bardzo trudny wybór .Jeśli chodzi o mnie to gdybym miał odpowiednia ilość $$$ to wziął bym claasa. Jest to firma która głównie zajmuje się kombajnami, ma spore doświadczenie, w mojej okolicy pracuje bardzo dużo kombajnów tej marki i jak rozmawiam z rolnikami to raczej na nie nie narzekają, mają dosyć mało awarii.Poza tym miałem okazje przejechać się tucano 440 jest trochę większy ale komfort powinien być taki sam -a jest w tym kombajnie dosyć duży, nawet siedzenie pasażera jest wygodne, noi ten cebis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Jak 13 l to w miarę dobrze.Jest tam jakieś dodatkoew klepisko REW czy wiecie o co praktycznie chodzi?Jak jest w grubszym zbożu 6-7 t kombajn nie stęka?Jaka jest dostępność części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiet135    5

Stękał jak mu na przeglądzie ofiary nie wymieniły filtru paliwa <_< Tak to z silnikiem nie ma problemów daje sobie rade. Części żadnych nie potrzebowaliśmy to nie wiem jak jest dokładnie ostatecznie może być problem z pasami bo nie maja napisanych wymiarów tylko ale jak sie dogadasz to w razie szczelenia mogą ci podać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

z tych kombajnów wybierxz tego do którego serwisu masz najbliżej. Ja mam tc 56 hydro z seperatorem ;ozomowanymi sitami na i na gumach 650/r32 trzeci zezon i nie moge mu nic zarzucić. Pod kose mam około 200 ha. Co byś nie kupił to będziesz zadowolony. pozdrawiaki


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj