Dawid777

Ścieżki elektryczne

Polecane posty

Dawid777    0

Witam.

Mam zamiar kupic siewnik Nordsten Lift-o-matic CLG 300D MK II który jest w nie właśnie wyposażony. Handlarz mówi że się podłancza pod zapalniczke, ale ja w zetorku 7211 nie mam zapalniczki :D Nigdy przedtem nie robiłem ścieżek. Da się to całkowicie wyłączyc. Teraz mam opryskiwacz 12m i siewka też tyle posieje, to ewentualnie czy da się przestawic na 12m? No i jak je podłączyc do ciągnika? Wszyscy zachwalają że to bardzo dobra sprawa tylko ja się troche (bardzo) boje że na każdym moim przejeździe będą ścieżki lub nie ustawie dobrze i wyjdą w innych miejscach. :P Ma ktoś może siewnik z tym? <_<


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Jak nie masz gniazda zapalniczki to zawsze możesz założyć,lub zamontować inne złącze do podłączenia siewnika(zmienić końcówkę w siewniku)

Jak nie podłączysz ścieżek pod instalację ciągnika to nie będą działać(o ile nie są załączone)

Jak masz opr. i siewkę 12m.to ścieżki robisz tak, 1 przejazd połową siewnika siejesz

2 przejazd całym siewnikiem siejesz,

3 przejazd cały siewnik i załączasz robienie ścieżek,

teraz trzy przejazdy z wyłączonymi ścieżkami i następny przejazd załączasz ścieżki i znów 3 przejazdy bez ścieżek i następny z załączonymi i tak w kółko aż skończy się pole.

Ścieżki po podłączeniu do ciągnika załącza się przełącznikiem elektrycznym(guziczkiem) i tym samym wyłącza

Ja mam elektryczne w siewniku Poznaniak.(wzór jest na siewnik 3metrowy)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ale ja sprawdzic czy są włączone bez podłączenia? Ja mam motyla co sieje ok. 6m na jedną strone, czyli w tą i spowrotem akurat 12m. Czy trudno będzie je podłączyc do zetora? I jak wygląda ten komputerek? <_<


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Nasypać zboża i kręcić kołem to będziesz widział czy ze wszystkich rurek leci zboże ,jak leci ze wszystkich to ścieżki są wyłączone.

Podłączyć będzie łatwo wystarczy kabel prądowy i masa.Tego akurat nie wiem jak wygląda "komputerek"siewniku który chcesz kupić. U mnie to taka skrzyneczka z "drutem "zamontowana na aparatach wysiewających.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A w ciągniku też jakiś jest? <_<


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

W ciągniku mam gniazdo(nie od zapalniczki) i do niego podłączam kabel od sterownika ścieżek na którym jest przełącznik z dwoma diodami (czerwona i zielona)i w zależności czy są załączone czy wyłączone ścieżki świeci się jedna z diod.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

zawsze można założyć wtyczkę jak do przyczepy + od siewnika podłączyć pod miejsce od świateł a - tam gdzie minus i jeździć na postojówkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A te ścieżki zatykają które rurki? Czyli jak trzeba zrobic żeby miec co 12m? Mi wyszło że 1 normalnie drugi (1 lub 2 rurki przy końcu zamknięte) 3 tak samo jak drugi bo raz przy razie, a 4 normalnie. Potem 5 normalnie 6 już zamknięty przy końcu 7 tak samo jak 6 , a 8 noemalnie. I tak w kółko <_<


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

schemat zakładania ścieżek

A-szer.siewnika

B-rozstaw ścieżek

post-13904-1247390831_thumb.jpg


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A połowe siewnika zamknąc ręcznie i z kąd będe wiedział gdzie kończy się zasiane jak zamkne połowe, jak zaznaczyc tą połowe zasianą? I czy tylko raz musze zamknąc połowe a potem już normalnie tylko włanczac ścieżki? <_<


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Tylko raz zamykasz połowę siewnika(ręcznie), a później to już tylko jeździsz normalnie i w odpowiednim momencie włączasz ścieżki(co 4 przejazd).

podaję przykład

Pierwszy przejazd siewnika (miedza po prawej stronie(siew połową siewnika))znacznik zostawia ślad do jazdy w następnym przejeździe, wtedy zamiast jechać po śladzie lewym kołem ciągnika,jedziesz prawym kołem ciągnika (może nawet obok znaku zależy jaki rozstaw jest kół przednich w ciągniku) Najlepiej jak na końcu pola po 1 przejeździe zanim podniesiesz siewnik na zasianym polu zaznaczysz(puszką po piwie czy nawet kamieniem lub znakiem w ziemi)dokąd sięga połowa siewnika która siała.Wtedy robisz nawrot z siewnikiem i metodą prób ustalasz jak jechać prawym kołem czy po znaku czy obok.

Trochę ten przykład pogmatwany ale myślę że dasz sobie radę z 1 przejazdem i zrozumiesz to moje zawiłe tłumaczenie.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

możesz zawsze zacząć od ścieżki ( pierwszy przejazd) o ile masz siewnik do nawozu dwutalerzowy i możesz zamknąć wysiew nawozu na jeden talerz a w opryskiwaczu to zamykasz dwie sekcje i po sprawie. gorzej jak masz drzewa zaraz przy polu bo będziesz chaczył lancami.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sie dowiedzieć o ścieżkach w nordstenach to odezwij sie na pw albo gg to Ci wytlumacze co i jak.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omniq    1

Witam,

jestem gamoniem, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak zrobić ścieżki pod opryskiwacz 24m siewnikiem o szerokości 4m. Dodam że zamykanie tylko jednej ścieżki na jednym przejeździe a drugiej w kolejnym nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj