piciaj

pług Kverneland , problem z obrotem (kostka)

Polecane posty

piciaj    31

Witam. Mam do was pytanie, ponieważ przy pługu kv. na nowej wieżyczce 160' 4 skibowy , wystąpił problem, mianowicie tzw. kostka która odpowiada za obracanie pługa , umożliwiajaca obrot pługa, trzymajac kierunek przepływu oleju w jedna strone, nie robi tego, pozwala tylko na wysów w jedną strone, I z tąd pytanie, czy wie któs może gdzie takie cos regenrują????? jest mi to pilnie potrzebne <_< a nowa kosztuje przeszło 2 tysiace zł :P


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

weż ją zdemontuj i spróbuj czymś przepłukać. miałem też problem z kostką tylko że moja zaczynała obracać i się zacinała i poług wracał do poprzedniej pozycji. mógł ci gdzieś brud wejść i dlatego się zacina albo masz za duże ciśnienie ustawione na wyjściu. co do regeneracji to nie wiem czy wogóle ktoś się tym zajmuje


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Ostatecznie jak nic nie poradzisz to możesz olać kostkę i ją wyrzucić wtedy j węże podłączasz bezpośrednio do siłownika i działa z taką różnicą że musisz w czasie obracania ruszyć dwa razy dżwignią hydrauliczną -schować siłownik i szybko go wysunąć poruszając w drugą stronę pług się obróci bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

własnie to jest najprostsze, umycie nic nie dało,... a pług bedzie na sprzedaz, jest bardzo zadbany ,a bez kostki, to bedzie wygladac i dzialac jak idz stad :rolleyes:


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

nowa u dealera Kverneland'a czy np w sklepie z róznymi akcesoriami hydraulicznymi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

kverneland, oryginał ale nie przez serwis, tylko sklep ktory sprowadza czesci,


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

czyli i tak z kvernelanda cześci tak? a spytaj w takich sklepach co węże zakuwają i się hydrauliką zajmują może bedzie taniej. żebyś był z okolic Leszna to bym Ci dał namiary na sklep ale widzę że jesteś z ok Gniezna, Wrześni to nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

Witam,mój problem z obrotem polega na tym, że na jedną stronę pług obraca się bez problem, natomiast na drugą obraca się tylko do połowy. Trzeba mu pomagać ręcznie żeby obrócił do końca. Poniżej fotki pługa.

 

dsc00020uhf.th.jpg

dsc00024bzm.th.jpg

 

Pług ten nie posiada kostki, od siłownika odchodzą 2 węże. Czy tak powinno być? może brakuje tu czegoś? A może problem tkwi w pompie w ciągniku /mtz82/?

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18
Witam,mój problem z obrotem polega na tym, że na jedną stronę pług obraca się bez problem, natomiast na drugą obraca się tylko do połowy. Trzeba mu pomagać ręcznie żeby obrócił do końca. Poniżej fotki pługa.

 

dsc00020uhf.th.jpg

dsc00024bzm.th.jpg

 

Pług ten nie posiada kostki, od siłownika odchodzą 2 węże. Czy tak powinno być? może brakuje tu czegoś? A może problem tkwi w pompie w ciągniku /mtz82/?

 

pzdr

Problem tkwi w siłowniku ,po prostu jest zużyty ,obraca w tą stronę w którą ma lżej ,a kostka w twoim pługu nie występuje ,bo kwerneland obraca na jeden raz tzn. wysuwając tłok obraca w jedną ,a chowając w drugą stronę.Sprubuj wymienić uszczelnienia tłoka koszt ok. 50zł,i jeszcze jedno najpierw sprawdź czy nie masz dużego luzu na tulei obrotnicy bo jak ma ciężko to tam też trzeba wymienić tuleję .Idzie taka z tekstolitu lub brązu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawro    0

do wszystkich ktorzy maja kłopoty z kostką od obrotu zanim zdecydujecie sie wydac pieniadze na regeneracje bądz co gorsza na zakup nowej kostki sprobujcie sami ja naprawic otoż w kostce są dwie spreżyny i dwie kulki problemy moga wystąpic z jednym z tych dwoch elementow sprężyna po pewnym czasie używania poprostu zostaje za bardzo scisnieta co prowadzi do tego że zawor kulkowy nie trzyma i nie można obrocic naprawic można to na dwa sposoby albo rociągnąc sprężynę albo podłożyc pod nia podkładki na srube8 jesli po wyjeciu kulek okaże sie że napowirzchni kulek odcisniety jest pierscien to najprosciej spolerowac go albo wymienic kulke na nową np z łożyska to są najczęstsze przyczyny problemu z obrotem życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

Witam..

 

Ja mam jeszcze inny problem z kostką (pług ibis 2001r unia Grudziądz). Gdy wykonuje obrót to przechodzi przez najniższy punkt(kostka się przełącza), dochodzi do powiedzmy połowy i muszę dźwignie przestawić na przepływ w drugą stronę to dociągnie.

 

Bym wywalił i założył nową kostkę, ale jest ona wbudowana w czoło siłownika...

 

Co poradzicie (podkładałem podkładki pod sprężyny ale to nic nie daje .....

...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil103    1

Witam miałem podobny problem z obrotem w pługach Kverneland VD100 obracał do połowy i koniec były próby naprawy kostki była ona umieszczona w siłownikiu w końcu kupiliśmy odzielnie polską pasującą nową kostkę 450złhttp://www.farmexpert.pl/zawor_do_plugow_obrotowych_tlok_60_80_mm_produkt8616.aspx połączyliśmy wszystko przewodami i git obrót działa bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

Mamy problem z obracaniem pługa KV. Obrotnica wytulejowana, siłownik po wymianie uszczelnień wymieniliśmy nawet kostkę obrotu i dalej pług nie obraca się tak jak powinien. Z lewej na prawą jest w porządku a odwrotnie pług staje w połowie i czasam obróci się a czasam nie daje rady. Nie mamy już pomysłu. Ten pług ma tak, że wysunięcie tłoka to obrót w jedną str a wciągnięcie to w drugą. Ktoś pisał, że w takim przypadku jest niepotrzebna kostka a tutaj była takze po co była? Potrzebna chyba jest do tego jak obrót jest realizowany przy wysunięciu i wciągnięciu tłoka? I wtedy wajchą od hydrauliki operujemy tylko w jednym kierunku tak?

Może niech ktoś kto wie napisze jak to prawidłowo ma być. Będę bardzo wdzięczny pzdr

 

Edit

 

Przyczyna znaleziona i problem po części rozwiązany

Edytowano przez marek3080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Witam! Odswiezam temat. Panowie kupilem wczoraj plug es 95 2004r i jest problem z obrotem tzn przy malej wydajnosci hydraulki tzn 1/3 obraca ale powoli a jak zwieksze wydajnosc np. do 2/3 to silownik tylko drgnie i tyle wtedy musze wajha w druga strone musze zmniejszyc wydajnosc i obroce bez problemu a jak zmniejsze do np 1/4 to tylko go wciagnie a juz nie moze wypchnac dodam ze jak wciaga silownik to bardzo syczy tak jakby byl za maly przeplyw oleju przez kostke, a jak juz wypyha silownik to jest cichutko. Co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Po pierwsze siłownik może mieć uszkodzone uszczelnienie lub zawór jest uszkodzony i przy większym ciśnieniu zaraz zmienian kierunek przepływu oleju lub siłownik i zawór jest nie od tego pługa i jest ustawiony na niższe ciśnienie graniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Jak sprawdzic czy zawor jest uszkodzony? w kostce u gory chyba jest tem zawor tak? Jesli tak to probowalem to wkrecac i wykrecac 4 obroty bo dalej nie szlo i nic sie nie dzialo. Moze ten zawor sie zacial i dlatego tak jest tylko jak to naprawic. A silownik i kostka raczej o tego pluga bo kupilem go od pierwszego wlasciciela. A gbyby uzczelniacze na silowniku to chyba bylby nieszczelny i cieklo by na zewnatrz? czy sie myle?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Problem rozwiazany w kostce byla peknieta sprezyna to zalazylem nowa troche pomoglo ale nie do konca i przy slowniku w redukcji byl dlawik wyjalem go i problem z syczenien ustal i plug obraca dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2778    8

Witam. mam pewien problem z obrotem pługa ld 85. Pług 5 skibowy silownik zmiany szerokosci orki z pamiecią polozenia. Siłownik obrotu długi zaczepiony za górę wierzyczki. Problem polega na tym że jak pług się obraca to siłownik obrotu działa z bardzo duzą siłą na wierzyczkę zanim zacznie rozszeżać pług i to do tego stopnia ze aż góra wierzyczki sie wygina. Wydaje mi sie że problem tkwi w kostce obrotu ale nie bardzo moge dojść co tam ewentualnie moze robić wrogą robote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abq    0

Witam-mam problem z pługiem KV a konkretnie z obrotem -obraca do połowy i trzeba mu pomagać ręcznie lub szarpnąć ciągnikiem....siłownik na dwa węże bez kostki,w jedną stronę wysuwa się i następuje obrót a w drugą stronę się chowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk85    1

Też mam problem z kv w jedną stronę obraca płynnie a w drugą do połowy i trzeba mu pomóc.
Poci się siłownik od pługa...a ten zawór przy pługu może jest zacięty? Jak to tam jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Witam, posiadam pług Krone mustang 140. Nawaliła kość obrotu, ciągnik podawał olej ale kostka go nie puszczała na siłownik. Hydraulika dosłownie aż parzyła. Zamówiłem taki zawór http://allegro.pl/zawor-hydrauliczny-obrotu-do-pluga-obrotowego-vrap-i6558556463.html I teraz mam pytanie. Oczywiście węże podpina się pod jedną parę szybkozłączy tylko jak tym sterować? P i T to dwa plusy i raz podaje ciśnienie na P a aby obrócić na drugą stronę pług podaję na T? Czy zawsze ciśnienie podaje się tylko na P a T robi za powrót?


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Mam nadzieję, że nie dostanę za post pod postem

 

Otóż założyłem zawór i pług zaczął się obracać ale nie działa to do końca tak jak działać powinno. Najpierw muszę dać wajchę w jedną stronę aby pług się opuścił a potem w drugą aby się podniósł. Nie wiem co jest nie tak.. Czy ktoś ma jakieś pomysły?

  • Like 1

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

odświerzam temat po paru latach możę ktoś coś dopisze

Otóż w swoim Rabe Werku miałem siłownik jednostronnego działania do obrotu a ze cieknął i nie nadawał sie do naprawy to kupiłem dwustronnego dziłania odrazu z tą kostką. Siłownik spoko obraca nie jest słaby tylko właśnie żeby obrócic musze zasterowac wajcha w ciagniku njapierw w jedna strone pozniej w druga czyli tak jakby ta kostka nie spelniala swego zadania. Pierwsze pół obrotu silownik sie chowa a wlasciwie to plug swoja sila go chowa dlatego wczesniej wystarczyl silownik jednostronnego dzialania. Sila jest potrzebna dopiero na druga polowke ruchu. Moze to ma wplyw. Nie wiem na jakiej zasadzie ta kostka realizuje zmiane kierunku przeplywu oleju. Moze ktos cos wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
Dnia 12.09.2019 o 12:20, miroM1984 napisał:

odświerzam temat po paru latach możę ktoś coś dopisze

Otóż w swoim Rabe Werku miałem siłownik jednostronnego działania do obrotu a ze cieknął i nie nadawał sie do naprawy to kupiłem dwustronnego dziłania odrazu z tą kostką. Siłownik spoko obraca nie jest słaby tylko właśnie żeby obrócic musze zasterowac wajcha w ciagniku njapierw w jedna strone pozniej w druga czyli tak jakby ta kostka nie spelniala swego zadania. Pierwsze pół obrotu silownik sie chowa a wlasciwie to plug swoja sila go chowa dlatego wczesniej wystarczyl silownik jednostronnego dzialania. Sila jest potrzebna dopiero na druga polowke ruchu. Moze to ma wplyw. Nie wiem na jakiej zasadzie ta kostka realizuje zmiane kierunku przeplywu oleju. Moze ktos cos wie na ten temat?

Witam. Mam ten sam problem z siłownikiem dwustronnego działania czy mógłbyś mi powiedzieć jak się z tym uporałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

A miał ktoś tak, że pług obraca się w dwie strony a po jakimś czasie puszcza i zaczyna go sztorcowac podczas orki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj