Zaloguj się, aby obserwować  
adrian300895

Valtra n101, John Deer 6330 Premium , Deutz Fahr K610

Polecane posty

Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos    1

@klocek czy któryś z tych "eksperymentów" wprowadzonych przez Valtre popsuł się, nie działał, źle działał lub ktoś na to narzekał, że miałbyś powód aby odrzucić tą markę? Według mnie to dobrze, że się wprowadza do ciągnika nowe rzeczy, bo to oznacza, że firma się rozwija i nie stoi w miejscu, fakt nie wszystko może się udać i zostać dobrze przyjęte przez rynek, ale gdyby żadna marka nie ryzykowała i niczego nowego nie wprowadzała to pewnie jeszcze do tej pory nowe ciągniki wyglądały by jak te sprzed kilkudziesięciu lat.

@adrian300895 podane przez ciebie ceny na pewno są cenami brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
valtre ja bym na twoim miejscu odzucil dlatego ze valtra lubi eksperymenty i praktycznie w kazdej nowej jest cos nowego dodane, nie sprawdzone itp

 

Valtra jak ekperymentuje to na modelach testowych, jak się pomysł sprawdza dopiero wychodzi do produkcji seryjnej.

Kostruktorzy z Valtry myślą jak ułatwić rolnikowi prace a nie klepią cały czas to samo.

 

bo niby te zeczy jak skręcanie przegubowe tutaj gdzie się lączy kabina z maską jest dobra, bo i psim chodem mozesz jechac itp, ale wiadomo ze takie ciągniki nie znajdą wielu nabywców bo to się przydaje ale nie kazdemu, ,

 

Skręcanie przegubowe posiadała Valtra XM [z tego co wiem to już nie produkowana] która była stworzona głównie do potrzeb komunalnych. Nie będą robić przecież jednego ciągnika do wszystkich.

A co do tego psiego chodu to bzdura bo oś w tych ciągnikach miała skręcanych kół i była zamontowana sztywno.

 

podobno mają robic valrte ktora będzie amortyzowana cała, tzn przód, kabina i tył, a jak to niewiem, koła tyle mają byc amortyzowane, valtra slynie z takich zeczy, jednak ja bym wolal fendta , sprawdzona marka itp,

chociaz dla mnie w pelni sprawdzoną marke jest deutz-fahr

 

Każdy ma swoje marki :)

Fendt dobry, droższy od pozostałych i trzeba pomyśleć czy warto tyle kasy kłaść w ciągnik tylko po to żeby "mieć Fendt'a"

DF też jest chwalony za małą awaryjność, dobrą obsługę, przystępne ceny.

 

Teraz na rynku jest takie nasycenie markami, modelami, wyposażeniem że jak wybierać to tylko wtedy jak się pojeździ takim ciągnikiem i czy przypadnie do gustu czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Racja najlepiej się przejechać ciągnikiem i wtedy wybierzesz.

Bo jak coś ci wpadnie w oko i cię zauroczy to robisz się ślepy i choćby obok stał dużo lepszy sprzęt za mniejszą kasę to i tak dasz więcej i weźmiesz ten. Lepiej się oboma przejedź i porównaj a co do ciągników to wszystkie są podobne wiadomo jedne trochę droższe inne tańsze jedne bogatszo wyposażone inne nie ale to i tak ciągnik i jeśli masz powiedzmy 3 w podobnej cenie to za wiele się nie różnią a każde pod jakimś względem są dobre i każde kiedyś się popsują jak nie od razu to za kilka lat ale się popsują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on12321    0

bierz valtre mowie ci dobrze sa to ciagniki zwrotne mozesz dobie go budowac od podstaw szwedzkie wytrzymalem w ciezkich warunkach ciagnik marzenie jd juz nie to samo za duzo chca ulepszyc i przy okazji potrafia spiepszyc df tani i dobry decyzja nalezy do ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseratti    0

Chyba raczej fińskie. Tylko jak kupujecie to bierzcie obciążniki w kołach z tyłu bo po śliskiej nawierzchni źle się jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry19    0

ja jak mam zamiar kupic nowy ciagnik to jade do dilera zeby podczas jazdy sprawdzic czy mi wszystko odpowiada nastepnie obserwuje u rolników którzy posiadaja podobny ciagnik bądź na pokazach jak radzi sobie na polu z maszynami, pytam o awaryjnosć i najbnizszy serwis, moim zdaniem to najważniejsze kryteria. ja bym sie zdecydował na n101 bo mam t140 i jest ok

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jakiej cenie ta N111e i co ma w swoim wyposażeniu za te pieniądze?

 

Dealer oferował mi n111e z silnikiem eco power ,w wersji advance,czarny kolor metalizowany za 58 000 euro netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie niestety :P

Zapomniałem dodać opony możliwe dwie warianty:

przód 440 R28 tył:540 R38

lub przód 480 R28 tył 600 R38

 

A który z new hollandów jest w tej granicy cenowei i tej mocy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7

Panowie poradźcie czy według Was korzystniej byłoby kupić Valtrę N 82 czy John Deere 5080R. Wyposażenie w sumie podobne. Różnią się tym że, Valtra nie ma tempomatu, common raila, a ma szersze opony, trzecią parę hydrauliki, zaczep transportowy automatyczny, tylko dwie prędkości WOM czyli 540 i 504E no i jeszcze pare mniej istotnych rzeczy. Dodam że najbardziej w Valtrze zraziło mnie brak tempomatu no i przydałby się common rail. Ciągnik będzie współpracował z kosiarką, przetrząsaczem, zgrabiarką no i innymi maszynami. Cena jest stosunkowo podobna. Valtra poszłaby za 207 tys. brutto, a JD za 205 tys. brutto. Niewykluczone że ceny da się jeszcze trochę podnegocjować.

W sumie, to wszystko przemawia za JD nawet to, że już jednego posiadam ale kurcze rozmawiając z dealerem Valtry czułem że mam do czynienia z uczciwym i co najważniejsze znającym się na rzeczy człowiekiem (chyba że to tylko pozory). Ten od JD poprostu zna sie jedynie na tym jak gadać z klientem aby sprzedać mu ciągnik, ale nawet nie warto go pytać o aspekty związane z chociażby charakterystyką silnika. Wiadomo że nie sztuka kupić ciągnik tylko kupić i mieć pożytek.

Radźcie co będzie lepsze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie te ciągniki są niemal identyczne, a i cena podobna myślę ze, powinieneś usiąść w każdym z nich przejechać i kupić tego w którym będziesz się czuł najlepiej :D

 

Nie cytuj poprzedniego posta!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takiak kolega wyżej powiedział :D Naj lepiej wsiąść się i obieżeć na własne oczy (coś o tym wiem) :D Jeśli masz zamiar wziąść valtrę w wersji classic to bierz johna :D Więcej nie będę pisał bo idę orać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj