zetor7745

Co sadzicie o przyczepach Pronar

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
EDWIN    0

przyczepy wieltona są klasą same w sobie dorównują zachodnim.pronar robi tańsze lecz słabsze.mogli by się postarać i lepsze spawy cykać a nie co 10 cm,rama pronara jest słabiej zrobiona.wykonanie wieltona jest idealne a pronara lichsze a rużnica w cenie nie wielka.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liberacki    0

Mam 6T Pronara od roku z kawałkiem.

Ogólnie Ok ale lakier faktycznie taki sobie bo już zaczyna lecieć no i chyba mam pecha bo już po gwarancji, a mi zaczął ciec dość konkretnie siłownik hydrauliczny :) .

Mam więc związane z tym pytanie czy po wygaśnięciu gwarancji obowiązuje jeszcze rękojmia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

koniec gwarancji to juz nie masz co wszystko co teraz sie stanie to twój koszt. W siłowniku masz złej jakości uczelniacze bo sie zrobiły twarde i juz nie trzymają. Pronar to Pronar farba tez widzisz słabej jakości zobaczy co jeszcze bedzie za kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liberacki    0

Raczej mało prawdopodobne żeby przez rok się wykończyły , raczej to wada fabryczna przy montażu , może uszkodzili uszczelniacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam przyczepe pronar już kilka lat i jestem zadowolony ;) pronar robi części również do innych nawet zachodnich marek ( słyszałem że felgi, jakieś ramy) więc mysle że złego nie robią ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

Po ostatniej podwyżce Pronar nie jest juz atrakcyjny cenowo.

Jakby do przyczepy 10-tonowej dorzucić wyposażenie takie jak ma Zasław w standarcie (nowe opony, hamulce dwuobwodowe, homologacja 40 km/ha, oczko fi 40 i inne detale), to Pronar jest droższy od Zasław'ia o ok 3000 zł netto.

Nowy cennik obowiązuje od początku lutego ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karpiu    0

Mam jedną przyczepę 12t pronara i ją bardzo chwale.

ale jak kupywać to tylko nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulek    0

Mam przyczepe Pronar 6t od roku kupiłem nową i woziłem zboże nią i też trzy razy kamień około 4 kubiki a moze i 5 łapało i sie mi wydaje ze rama mi sie poddała ale ta główna z jednej strony albo była od nowosci taka czy możecie to zobaczyc w swoich z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A mi sie dziś wygieła burta w pronarze 6t, strasznie bo po położeniu jej na równym podłożu po srodku jest dziura na 40cm. i może ktoś wie ile kosztuje nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Panowie - czy te przyczepy z Pronarowskie są naprawdę takie słabe - jak się czyta to prawie każdy miał lub ma jakiś problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Ja mam T653/2 z 2004 i jak to tej pory sprawuje się idealnie ;) Oczywiście jeśli się dba o sprzęt( farba nie złazi, brak przecieków, garażowana ) W przyszłym tygodniu przyjedzie następna taka sama również z pronaru, dobra jakość za rozsądne pieniądze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Na jakich kołach masz kolego przyczepkę i na jakich bierzesz nową ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ma ktos pronara ą+ton Ładowności

 

Ą+ ton Ładowności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Ja myślę tak. Unia ma dobrej jakości przyczepy ale ceną są śmieszne, np widziałem wczoraj w Top Agrar 6cio-tonówkę i kosztowała UWAGA!: 39,900 zł. Jak to widziałem to wybuchłem śmiechem :blink: , a w PRONARZE można kupić przyczepę o tych samych parametrach w cenie o połowę niższej. Jakością wcale nie są te Pronarowskie gorsze od tych z unii, więc jak kupować polską przyczepę o dobrej jakości to tylko w Pronarze!

ps jest jeszcze kilka dobrych polskich firm produkujących przyczepy ale to temat na osobny wątek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja mam pronarowską 6t z 2005 w ubiegłym roku zrobiłem stelaż na plandekę i nakładki 10cm także teraz wchodzi na nią dobrej pszenicy 8t. Tylko od razu mówię jeśli są dalej zakładane opony takie jak były to z miejsca bierz 12 płócienne u mnie te słabsze nie wytrzymywały. Ogólnie przyczepa bardzo dobra wytrzymała solidne wykonanie, farba się trzyma woziła i buraki i zboża i nie ma śladów użytkowania.. ale tak jak kolega wcześniej napisał że jeśli chce się mieć dobry sprzęt to trzeba dbać i szanować. Myć, smarować konserwować i garażować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A tak się spytam, macie jakiś patent żeby dźwignia od ryglowania burt bocznych od dołu się nie "zapiekała" od błota i różnorodnego syfu, bo co zimę mam z nimi problem [bez rurki się ich nie otworzy ;) ] bo są trochę ciasno spasowane a całość jest zespawana i nie ma jak tego wymontować i przeczyścić. Ratuję się smarując to oliwką, ropą czy płynami typu WD40 ale chciałbym jakoś przed tym zapobiegać. Jakieś propozycje :) ?

 

PS: Przyczepa to Pronar T653/2 [6T] rocznik 2005, nr ramy 1441A :)

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

madzrej nie znaczy lepiej, tansze nie znaczy lepsze

znajomy ma pronarowska przyczepe nie wiem jaka dokladnie napewno nie 10t ale niewazne, jedno zwraca uwage sa mocno odchudzone dlatego taka niska cena a co za tym idzie maja slabsza konstrukcje, uzyte w ich produkcji materialy rowniez nie sa najwyzszej jakosci i zapewnie starcza na krocej. Ale to juz wasz wybor, czasem jest lepiej wydac wiecej a miec cos pozadnego. To jest jak z samochodami nie kazdy moze sobie pozwolic na te z wyzszej polki wacko.gif za jakosc sie placi (i marke tez) aha przyczepki pronaru szybko rdzewieja widzialem.

Co do Metaltechu coz przyczepki sa ladne i wygladaja na solidne a to wazne co do ceny jest optymalna sa producenci o wyzszych cenach przyczep.

Dobrze by bylo gdyby sie wypowiedzieli posiadacze przyczep metaltechu i pronaru latwiej jest wtedy porownac

pozdro

 

 

 

pronara przyczepy sa dluzsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anhanger    0

Kris14, zamontuj kalamytki jeśli ich nie ma i będziesz miał spokój. Oczywiście nie zapomnij o tym, aby po każdym intensywnym myciu przyczepy od nowa wszystko przesmarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

A tak się spytam, macie jakiś patent żeby dźwignia od ryglowania burt bocznych od dołu się nie "zapiekała" od błota i różnorodnego syfu, bo co zimę mam z nimi problem [bez rurki się ich nie otworzy wink.gif ] bo są trochę ciasno spasowane a całość jest zespawana i nie ma jak tego wymontować i przeczyścić. Ratuję się smarując to oliwką, ropą czy płynami typu WD40 ale chciałbym jakoś przed tym zapobiegać. Jakieś propozycje smile.gif ?

 

PS: Przyczepa to Pronar T653/2 [6T] rocznik 2005, nr ramy 1441A smile.gif

Nigdy w życiu nie próbuj smarować niczego WD-40. Środek ten służy do odrdzewiania zapieczonych śrub i innych zardzewiałych elementów, po za tym dobrze czyści alufelgi :P. Po nim jeszcze gorzej wszystko rdzewieje jeśli już to smaruj smarem w sprayu ale nigdy w życiu WD-40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boluS    0

ja posidam tez pronar 6t 2006 teraz nabyłem metal fach 6t lepiej wykonana mocniejsze borty no i tańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
genesis01    0

ja planuje kupić 10t pronaru , bo jest fajna i atrakcyjna cena (39k netto), ale jak to jest taki badziew jak piszą co poniektórzy to zaczynam się wahać ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj