zetor7745

Co sadzicie o przyczepach Pronar

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślisz, że w Pronarze masz lepsze opony? Czy tak, czy tak, to małe koła balonowe nie nadają się do tych przyczep. Moim zdaniem powinni w nich montować, przynajmniej jakieś koła 18".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

powinni dawać wyższe koła do pronarek bo te małe sa za szerokie i cięzko idą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do jakichkolwiek 6 i 8, bo to siada strasznie pod ciężarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Z tymi przyczepami z pola wyjechać a niech jeszcze troche mokro będzie to już kaplica ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

dopłacasz i kupujesz na wysokich i szerokich kołach pytałem o warfame to mi powiedzieli że 4000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ale ja bym w życiu nie kupił nowej przyczepy, Kupujesz jakąś np czesze do remontu za 6tyś wyremontujesz ją i masz za 12tyś a nie tyle kasy płącić za nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no kupno nowej przyczepy to spory wydatek ale popatrz na to:

1. kupujesz do remontu za 4-6 tysia + remont lub po remoncie za 12-15 tys PLN.

2. bierzesz nową z PROWu za 40 tys PLN z czego skarbówka odda ci 22% i np u mnie jest 60% ceny netto.

 

policz teraz co sie bardziej opłaci :unsure:

 

PS: ja nawet na PROW nie wziałbym nowej przyczepy bo te co mam stoją większość czasu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tyle, używka może mieć ramy powyciągane. Dla mnie np. HL/HW 6ton mają słabą ramę, bo strasznie pracuje, jak się jeździ po nierównościach. Zwłaszcza, jak trafisz na przyczepę, którą chodziła, za samochodem. Podobnie jest z Autosankami, bo tam również rama nie należy do najmocniejszych i zwłaszcza przy kiprowaniu do tyłu można ja pokrzywić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No może i tak no ale i tak wole wyremontowaną czeszke niż nowoą przyczepe pronar. A rame to przecież widac jak kupujesz czy jest prosta i czy nie jest spawana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Każdy ma inne zdanie, wiadomo. smile.gif

Polecam przyjrzeć się, jak ktoś wyjeżdża z ciężarem z pola HL, to rama się skręca po przekątnej. Głównie chodzi o przejazd przez koleiny, przejazd przez bruzdę lub ogólnie pojęte nierówności.

Tak dla ciekawości napiszę, że HL jak jedzie za ciężarówką, to ma tendencje, bo jeżdżenia na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Bo to jest taka konstrukcja, rama ma być elastyczna i się skręcać lecz nie pękać. Ciągałem większą HL-kę kiedyś liazem przez dwa lata i nic nie tańczyła, była na bliźniakach i miała podwyższoną ładowność. Bardzo lekko się ją ciągnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Każda przyczepa będzie latać na boki jak masz luzy na zaczepie bądź sworzniach. HL ma elastyczną ramę ale 8011 jest rejestrowana na 8,3tony a mało kto wozi poniżej 10t. Sąsiad pożyczył ode mnie HL i zadowolony że na jednej miał przeszło 15t, myślałem że go po gryze, ale kare miał taką że połowe musiał rozładować ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Akurat luzów, jak za Starem jeździła nie było, bo zaczep był automatyczny z kulą i amortyzacją. Jak ojczulek jeździł często to dbał o to, aby było nasmarowane wszystko. Gorzej Johny zniszczył ucho w przyczepie przez dwa lata, przez sztywny zaczep, niż Star przez około 13 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ja nie mam zaufania do HL Według nas najlepsze są czeszki i autosanki d-47 i d-83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

jak lubisz d 47 to chyba musisz uwielbiać spawanie bo w nich to przecież nontoper rama pęka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Dlaczego D-83 to złom ???? Myśmy nasza poprzerabiali i nie zamienili ją na żadną inną ;) D-47 dlaczego spawanie ram u nas jeszcze ani razu nie była spawana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

to chyba mało ją używasz bo ja jak do tej pory przyczepy d 47 z niepopękaną ramą nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No nie wiem czy mało używam w żniwa w transporcie w jednym zestawie cały czas latają z około 6,5tony na jednej i jak do tej pory nic się z nimi nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

Ja w firmie Pronar pracuje juz prawie 5 lat i przyczepy pronaru sa według mnie za taka cena solidnie wykonane,oczywiscie zdazaja sie wyjatki a jesli piszecie na temat ogumienia to Pronar nieprodukuje opon wiec tutaj to nie ich wina ale zawsze jest opcja dokupienia wyzszysz kół i wtedy po problemie,materiały użyte do wykonania przyczepy sa odpowiedniej jakosci bo firma jest jedna z najwiekszych firm produkujacych sprzet rolniczy w Polsce.Wporwadza sie coraz to nowsze technologie w produkcji i stawia sie na jakosc wykonanych produktów.Ja osobiscie polecam te przyczepy bo za taka cene to nie kupi sie takiej przyczepy ale każdy sam wybiera co ma kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Niedaleko mnie jest firma co handluje różnym sprzętem i z przyczep ma Pronary i Wieltony. Zapytałem się ich jak idą pronary a on że jak tylko wstawili Wieltona to ani jednej sztuki Pronaru nie sprzedali. Jak chłop przychodzi i popatrzy na obie przyczepy to zawsze mówi tak: Przyczepę kupuję na 20lat to dołoże te 3000zł więcej bo chcę mieć porządną przyczepe. Jak mieli Pronara to sie sprzedawały ale jak wstawili Wieltona to nie nadążą dowozić i trzeba czekać na przyczepę, a Pronar to można praktycznie z placu brać.

Najwięcej idzie 6t i 10t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

przemek1025a i tu sie mylisz jestem szarym pracownikiem a nie jakims tam przedstawicielem handlowym i troche juz zdazyłem zauwazyc jak wyglada produkcja w tej firmie i nie tylko jesli chodzi o przyczepy.niemam zamiaru tu faworyzowac przyczep pronaru bo najlepsze nie sa ale tez całkiem złomem tez nie ale duzo osób kieruje sie stosunkiem ceny do jakosci po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj