zetor7745

Co sadzicie o przyczepach Pronar

Polecane posty

kris14    266

ja mam 12 z wieltona i nie narzekam i porównując ją z pronarem jest o wiele lepiej wykonana a cena daleko nie odbiega od tych z pronaru

 

 

W jakim sensie lepiej wykonana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Też mam wieltona pierwszy wypust co był to troche farba odstaje już na dolnych burtach od spodu, co prawda zboże woziło się zimą i nie była zmyta z soli. Troche burty się rozchodzą na boki jak pełna i przy tylnej burcie obok słupka rzepak potrafi się sypać ale teraz pewnie juz poprawione uszczelką mają. Ogółnie przyczepa ok. nie narzekamy. Jak była promocja na przyczepy pronaru nie pogardziłbym bo 10t byłoby w cenie 8t Wieltona i zostałoby jeszcze pare tys ;) bo zabardzo też nie widzę czym tam mozna w tej przyczepie gardzić :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romekk11    0

@ romet 737.STOMIL SANOK-DYSTRYBUCJA SP.Z.O.o,Agroma Dział Maszyn.

jestem z dolnego sląska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

 

 

W jakim sensie lepiej wykonana?

 

Jeżeli chodzi o wykonanie to wystarczy popatrzeć na spawy a także na linki chroniące przed tym żeby siłownika nie wyrwać a konstrukcja jest naprawde mocna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

W Pronarce też mam linkę zabezpieczającą.

Spawy? Gładkie i równe też mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Jeżeli chodzi o wykonanie to wystarczy popatrzeć na spawy a także na linki chroniące przed tym żeby siłownika nie wyrwać a konstrukcja jest naprawde mocna :D

 

W wieltonie linka mi się zacieła jak na max wykiprowałem i przyczepy nie podnosiło potem, pół nocy szukaliśmy ocb :o

Zaletą w mojej W10 są słuchawki od hamulców z filterkiem w standardzie, gdzie nigdzie indziej nie było w opcji :huh:

Kris zacieka tobie woda w pronarce na łączeniach burt boczych?? Bo dolne wystaja troche. Oehler daje plandeki za koniec górnej burty, dobra sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

moja przyczepa ma dopiero 2 lata i jak na razie nie miałem z nią problemu a mówię o tych linkach bo u sąsiada przy wożeniu qq linka cienka jak palec szybko pękła a u mnie jest też taka cienka krótsza i jeszcze gruba dłuższa więc według mnie są one dobre jeśli chodzi o konstrukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Oj wiesz co, ciężko mi powiedzieć, w deszczu pod plandeką nic nie woziłem jeszcze, ale z tego co wiem to tam dolne burty są na zakładkę zrobione, że teoretycznie woda nie powinna się dostawać (musiała by pokonać grawitację ;) ) .

Podsumowując- nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Wielton też ma zakładke od wewnątrz, a jednak potrafi zaciekać, pewnie w więkoszści tak jest co mają wąską plandekę chyba, że jakoś to rozwiązali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

W wieltonie linka mi się zacieła jak na max wykiprowałem i przyczepy nie podnosiło potem, pół nocy szukaliśmy ocb :o

Zaletą w mojej W10 są słuchawki od hamulców z filterkiem w standardzie, gdzie nigdzie indziej nie było w opcji :huh:

Kris zacieka tobie woda w pronarce na łączeniach burt boczych?? Bo dolne wystaja troche. Oehler daje plandeki za koniec górnej burty, dobra sprawa.

 

Zacieka woda ja mam silikonem uszczelnione te łączenia burt praktycznie kipruję tylko do tyły

 

Jeżdzę też zimą i farba nie odpada w Pronarce 10t wytrzymała 16t ładunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Czego tyle naładowałeś że było 16t ładunku?? Jezdzisz ale może akurat sół nie była sypana na drodze, ja dawałem czasami to jak chlapało gdzie się dało. Ciekawe jak dam silikonem z boku i będę burty otwierać od spodu tylko aby wysypać rozszczelni się czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jeździłem jak sypali :mellow: miałem 16 t wytłoku ale wtedy miałą 3 burty czyli 180cm. teraz mam 140 cm burty to 11-11,5t pszenicy wchodzi.

 

Myśle ze silikon może sie po odrywać przy otwieraniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

chyba że jedną krawędź natłuścisz np smarem jakimś i na to dasz silikon to on wtedy przyklei się tylko do jednej ścianki a od drugiej będzie ładnie odchodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Chyba 120cm bo 600+600 ;)

No trzeba coś kombinować dzis stała przez noc nie garażowana, to śnieg się stopił z rana i pozaciekało troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

140 cm bo podwyższyłem burty ze względu na to ze nie mieściły mi się 2 zbiorniki z kombajna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

U mnie sąsiad zakupił z pronara przyczepe (ile ton nie wiem) ale na tandemie . oglądałem ją i wykonanie jej jest ekstra. w środku jest bardzo szczelna. porządny sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Panowie a czy posiada ktoś taką przyczepę ?

 

http://otomoto.pl/pronar-t-683-burtowa-tandem-nowa-A204473.html

 

Planuję taką zakupić, jakieś opinie o niej ?

 

A co kłótni co lepsze to jest ona zbyteczna, każda przyczepa prędzej czy później się psuje, farba odłazi itp.

 

Mam z Metaltechu DB 8000 od 8 lat i nie powiem o niej złego słowa, ale jest ona tylko przeznaczona do wożenia zboża w żniwa to i wytrzymała bez niczego tyle czasu.

Podejrzewam, że przy intensywnym użytkowaniu to i najlepsze przyczepy się szybko zużywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

Szczerze wielton jest naprawdę dobry tak samo jak zasław na pewno znają się na rzeczy bo produkują naczepy do tirów są na rynku już pare ładnych lat i dalej się rozwijają no ale każdy ma swoją opinię i każdemu może się trafić bubel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tylko popytaj TIR'owców dlaczego wolą naczepy np Krone czy Schmitz niż Wielton ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

bo Wielton to bubel, rama jest mocna i zalet koniec, burty delikatne, farba schodzi bardziej jak w pronarze a porównanie mam wystarczy zobaczyc w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1234Pawel    0

Mam pytanie.

 

Czy ktoś może zna Holenderską firmę BECO ??? Rozmawiałem z nimi na targach w Hanoverze i powiedzieli że można kupić te przyczepy w Polsce. Mam znajomego Holendra na Dolnym Śląsku i jeździ taką BECO przyczepą 12 lat. Wcześniej jego ojciec używał ją przez 14. Przyczepa 26 lat a jak nówka (no trochę lakier do poprawki). Facet się śmieje bo mówi że sprzeda ją za 2 razy więcej niż kosztowała jego ojca.

Podobno dają 5 lat gwarancji i robią przyczepy 80 tonowe dla łamańców Volvo.

Znalazłem taki film na Youtubie - http://www.youtube.com/watch?v=HytN4RW12n8.

 

Jakby ktoś miał namiary na tą firmę to piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

No nie u mnie farba już 3 lata trzyma i był nawet żwir wożony ile razy rama mocna burty też się trzymają na tandemie nie ma z nią problemów ale mówie to jest tylko moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo14    17

Witam mam pytanie możecie mi doradzić która przyczepa 6 tonowa jest lepsza pronar , metal-fach czy ursus ?

Edytowano przez pablo14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pronar będzie napewno najtańszy z tych przyczep metal fach ze 3tyś będzie droższy a ursus to ok 10tys będzie droższy od pronarki. Ja sam mam pronarkę 6ton i według mnie jest to bardzo dobra przyczepa a u mnie w gospodarstwie robi wszystko bo jest jedyno przyczepo. I ja ci jo bardzo polecam sam jak drogą będę kupywać przyczepę 8t to napewno będzie nio pronar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj